Navigasyon cihazları yolculukları kolaylaştıran en temel teknolojik gelişmelerin başında gelmektedir. Ayrıca yalnızca uzun yolculuklar için değil, artık şehir içi ulaşımda da ulaşılmak istenen noktaya daha çabuk ulaşabilmek, trafik durumunu öğrenmek ve daha birçok sebep için navigasyon cihazları kullanılmaktadır. Biz de en iyi navigasyon cihazlarından 11 tanesini sizin için listeledik.

Garmin DriveLuxe 50 LMTHD

Yola Hâkim Olmak İsteyenlere En İyi 11 Navigasyon Cihazı Önerisi

800 x 480 piksellik ekran çözünürlüğü bulunan 5 inçlik Garmin DriveLuxe 50 LMTHD navigasyon cihazının en iyi özelliklerinden biri şifreli olarak kullanılabilmesidir. Bluetooth bağlantısı ve microSD giriş olanağı bulunmaktadır. Bu navigasyon cihazının pili modundayken 1 saatlik kullanım ömrü vardır. Cihazda sesli komut desteği de bulunduğundan araç kullanımı esnasında dikkatiniz dağılmadan navigasyonu kontrol edebilirsiniz. Tehlikeli viraj uyarısı ve trafik kamerası uyarısı özellikleri de bu cihazda mevcuttur. Ayrıca hız değişikliği uyarısı, şerit yardımcısı özelliği ve mobil planlama özelliği de yolculuklarınızda hem güvenli hem de konforlu hale getirebilir. En iyi navigasyon cihazı listesinde yer almayı hakeden cihazlardan biri.

En iyi filtre kahve makinesi bilgilerine de bakabilirsiniz.

Garmin Dezl 580 LMT-S

Yola Hâkim Olmak İsteyenlere En İyi 11 Navigasyon Cihazı Önerisi

Garmin firması tarafından üretilen DEZL 580 LMT-S ürünü Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısına sahiptir. 5 inçlik ekrana sahip olan bu navigasyon cihazında bulunan canlı takip özelliği, Mola planlama özelliği, hız değişikliği özelliği ve şehit yardımcısı özelliği sayesinde yolculuklarınızda artık daha güvenli bir hal alabilir. Ayrıca hava durumunu da Garmin Dezl 580 LMT-S navigasyon cihazı üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Trafik kamerası uyarısıyla sizi daima trafik kamerasını bulunduğu bölgelere dair bilgilendirir. Ayrıca uzun kamyon yolculukları içinde özel kamyon rotası çıkartma özelliği sayesinde daha sağlıklı bir yolculuk sizi beklemektedir.

Garmin Drive 51 LMT-S

Yola Hâkim Olmak İsteyenlere En İyi 11 Navigasyon Cihazı Önerisi

5 inçlik ekranı bulunan Garmin Drive 51 LMT-S navigasyon cihazının 480 x 272 piksel ekran çözünürlüğü bulunmaktadır. Ayrıca aydınlatmalı ekran ve çoklu dokunmatik ekran özelliğine sahiptir. Bu navigasyon cihazında USB 2.0 girişi ve Bluetooth 4.0 bağlantısı bulunmaktadır. Pil modundayken 1 saatlik kullanım süresine sahip olan Garmin Drive 51 LMT-S navigasyon cihazında Garmin firmasının ürettiği diğer çoğu navigasyon cihazımda olduğu gibi sesli komut desteği, trafik kamerası uyarısı ve tehlikeli viraj uyarısı bulunmaktadır. Ayrıca cihazda bulunan otopark bilgisi uygulaması da bu cihazın kullanıcılarına kolaylıklar sağlamaktadır. En İyi Navigasyon’lardan biri olarak bu cihazı da öneriyoruz.

Navitech PX-756

Yola Hâkim Olmak İsteyenlere En İyi 11 Navigasyon Cihazı Önerisi

Başarsoft harita desteği sağlayan 7 inçlik Navitech PX-756 navigasyon cihazının 800 x 480 piksel ekran çözünürlüğü bulunur. USB Mini-B 2.0 USB girişi bulunur. Bunun dışında görüntü girişi ve ses çıkışı da Navitech PX-756 cihazın da mevcuttur. Bu cihaz pil kullanım modundayken yaklaşık 1 saat kadar çalışmaya devam eder. Dokunmatik renkli ekranı bulunan bu navigasyon cihazının ayrıca microSD hafıza kartı desteği de bulunmaktadır.

Navitech PX-556

Yola Hâkim Olmak İsteyenlere En İyi 11 Navigasyon Cihazı Önerisi

Otomatik açılma ve kapanma özelliğine sahip olan ve Başarsoft harita desteği sunan Navitech PX-556 navigasyon cihazının 5 inçlik ekran boyutu ve 480 x 272 piksel ekran çözünürlüğü bulunmaktadır. Pil modundayken yaklaşık olarak 1 saat kadar kullanım ömrü bulunur. USB Mini-B 2.0 USB girişi ve ses çıkışı da mevcuttur. Dahili hafızası 4 GB olan Navitech PX-556 navigasyon cihazının renkli dokunmatik ekran özelliği vardır.

Next YE-G 5065

Yola Hâkim Olmak İsteyenlere En İyi 11 Navigasyon Cihazı Önerisi

 

5 inçlik ekran boyutu ve 480 x 272 piksel ekran çözünürlüğü olan Next YE-G 5065 navigasyon cihazının dokunmatik renkli ekran özelliği de bulunur. Başarsoft harita desteğiyle işlemc yapan cihazın sesli komut desteğine de sahip olması yolculuklarınız esnasında gözünüzü yoldan ayırmadan navigasyon cihazınıza hâkim olabilirsiniz. USB Mini-B 2.0 girişi ve Bluetooth bağlantı özelliği bulunan Next YE-G 5065 cihazında 3,5 mm ses çıkışı da yer almaktadır. Next YE-G 5065 navigasyon cihazını en iyi navigasyon cihazlarından biri yapan en temel özelliklerin başında ise e-kitap görüntüleme, fotoğraf görüntüleme, ofis okuyucu ve video oynatıcı gibi özelliklerinin bulunmasıdır. 16 GB boyuta kadar MicroSD kart girişi de sağlayabilirsiniz. Pil modundayken kullanım süresi ise 2,5 saat civarlarındadır.

Next YE-G 5055

Yola Hâkim Olmak İsteyenlere En İyi 11 Navigasyon Cihazı Önerisi

Sesli komut desteği sayesinde aracınızı kullanırken Next YE-G 5055 navigasyon cihazınızı da kontrol edebilirsiniz. Otomatik açılma ve kapanma özelliğine de sahip olan bu navigasyon cihazı Başarsoft harita desteği sağlamaktadır. Ekranı ise 5 inç boyutunda ve 480 x 272 piksel ekran çözünürlüğüne sahiptir. Dokunmatik renkli ekranıyla kolayca kullanılabilen Next YE-G 5055 navigasyon cihazı USB Mini-B 2.0 USB girişi bulunur. Pil modundayken 2,5 saatlik pil ömrü bulunur. 16 GB boyuta kadar MicroSD girişi sağlanabilir. Diğer Next YE-G 5065 modelinde olduğu gibi bu modelde de e-kitap görüntüleyici, fotoğraf görüntüleyici, ofis okuyucu ve video oynatıcı gibi özellikler bulunur. 4 GB dahili hafızasıyla ve 246 MB RAM ile Next YE-G 5055 navigasyon cihazından güzel bir performans alabilirsiniz.

Mio Pilot 15 LM

Yola Hâkim Olmak İsteyenlere En İyi 11 Navigasyon Cihazı Önerisi

480 x 272 piksel ekran çözünürlüğü ve 5 inç dokunmatik renkli ekranı bulunan Mio Pilot 15 LM navigasyon cihazı 650 mAh pil kapasitesiyle pil modundayken de iyi bir performans sergiler. Ayrıca cihazda MicroSD hafıza kartı desteği de vardır. Alarm özelliği, bildirim ve uyarı özellikleri ile daha dikkatli bir sürücü olmanız da bu cihaz ile söz konusu olabilir. Ayrıca Mio Pilot 15 LM navigasyon cihazındaki hız sınırı göstergesi ve şerit yardımcısı özellikleri de yolculuğunuzu daha güvenli bir hale getirecektir.

En iyi bluetooth seçeneklerini de inceleyebilirsiniz.

TomTom Go 51

Yola Hâkim Olmak İsteyenlere En İyi 11 Navigasyon Cihazı Önerisi

5 inçlik dokunmatik renkli ekran ve 480 x 272 piksel ekran çözünürlüğü ile karşımıza çıkan TomTom Go 51 navigasyon cihazı sesli komut desteğine sahiptir. Dolayısıyla gözünüz yoldan ayırmadan navigasyonla iletişim kurmanız mümkün olabilir. Ayrıca şerit yardımcısı özelliği de söz konusu olan bu TomTom Go 51 marka navigasyon cihazıyla yolculuklarının daha güvenli olması sağlanabilir. Pil modundayken 2 saatlik kullanım süresi bulunur. USB Mini-B 2.0 USB girişi vardır. 1 GHz işlemci frekansı ile ve 8 GB dahili hafızası ile daha hızlı sonuçlar almanız sağlanır. 8 GB boyuta kadar microSD hafıza kartı desteği bulunur

Garmin Zumo 595 LM

Yola Hâkim Olmak İsteyenlere En İyi 11 Navigasyon Cihazı Önerisi

Garmin Zumo 595 LM motosiklet sürücüleri için tasarlanmıştır. 5 inçlik ekranı bulunur. Ayrıca ekranı çift yönlü ve eldivensiz olarak kullanabilme imkânı da sürücüleri tanınmıştır. Ekranın çözünürlüğü ise 800 x 480 pikseldir. GarminOS işletim sistemiyle çalışır. 4 saatlik bir bir kullanım süresi bulunur. Ayrıca Garmin Zumo 595 LM navigasyon cihazının su geçirmeme özelliği de vardır. Böylece hava şartları yağmurlu ya da karlı olsa dahi Garmin Zumo 595 LM navigasyon cihazı ile yola çıkmanız mümkündür. Bu navigasyon cihazında dahili hoparlör ve dahili mikrofon da bulunur.

Ayrıca Spotify desteği sunduğu için bu cihazla birlikte yolculuğunuz esnasında şarkı dinleyebilirsiniz. Cihaz ha ne kadar navigasyon cihazı da olsa Garmin firması bu cihazı tasarlarken motosiklet sürücülerinin daha güvenli bir yolculuk getirmelerini sağlamayı da amaçlamıştır. Dolayısıyla tehlikeli biraz uyarısı, hız değişikliği uyarısı, yakıt ölçeği özelliği, bakım günlüğü, mola planlayıcısı ve canlı takip gibi özellikler de Garmin Zumo 595 LM navigasyon cihazında bulunmaktadır. Tüm bunların dışında zorlu arazi koşullarında da size yardımcı olmak isteyen navigasyon cihazı arazi sürücü desteği de sunmaktadır ve en iyi navigasyon cihazı listesinde yer almayı kesinlikle haketmektedir.

Polar V650

Yola Hâkim Olmak İsteyenlere En İyi 11 Navigasyon Cihazı Önerisi

Polar v650 navigasyon cihazı modeli bisiklet sürücüleri için tasarlanmış bir cihazdır. 2,8 inçlik bir dokunmatik renkli ekranı ve 320 x 240 piksel ekran çözünürlüğü bulunur. 10 saate kadar pil kullanım ömrü bulunur. Ayrıca su geçirmeme özelliğine sahip olduğu için yağmurlu havalarda yapılan bisiklet sürüşlerinde de rahatlıkla kullanılabilir. Antrenman takibi, kadans montörü, nabız hızı monitörü gibi özelliklerle bisiklet sporu ile uğraşan kişilerin tercih edebileceği en iyi navigasyon cihazlarından biridir. USB Mini-B 2.0 USB girişi bulunur. Ayrıca bluetooth özelliği de desteklenmektedir. Bunun dışında OpenStreetMap özelliği şehir içindeki bisiklet sürücüleri için oldukça idealdir.

En iyi çamaşır makinesi bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

En İyi Navigasyon cihazları listesiyle ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyoruz.

Kategori: