cam filmi

Araç sahipleri tarafından; şık görüntü, güneşten veya hırsızlıktan korunma, araç içindeki kaplamanın güneş ışınlarından kaynaklı yıpranmasını engellemek gibi çeşitli amaçlarla kullanılan cam filmleri yakın geçmişte hakkında pek çok tartışma yaşanan ve gündemimizi uzun süre meşgul eden konulardan birisiydi.

Cam filmi yaptırma konusunda ülkemizde geçmişte çeşitli yasaklamalar ve özel kriterler uygulanmış olsa da günümüzde herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Araçların daha iyi ve güzel görünmesini sağlamanın yanı sıra cam filmlerinin pek çok faydası da bulunuyor.

Düzgün uygulanmış kaliteli bir cam filmi güneşin zararlı ışınlarını filtreler ve sürücüye daha rahat bir görüş alanı sunar, bunun yanı sıra araç içindeki diğer yolcuları da güneşin bunaltıcı etkisinden korur.

Cam filmleri ayrıca araçların deri, vinil gibi iç kısımlarını da güneş ışınlarından korur ve yıpranmaları büyük ölçüde engellerler. Cam filmleri ayrıca olası cam kırılması veya çatlaması gibi durumlarda camın dağılmadan film içerisinde kalmasını sağlayarak sizi hem yaralanmalardan hem de olası hırsızlıklardan korurlar.

Araç içine giren güneş ışığı miktarı direkt olarak uygulanacak cam filminin tonuyla birlikte ayarlanabilir. Birçok farklı geçirgenlik seviyesinde üretilen cam filmleri arasında seçim yaparken, eğer daha aydınlık bir ortam tercih ediyorsanız buna göre geçirgenliği daha yüksek ve karartma özelliği daha az olan modelleri tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Aksine araç içinin dışarıdan görünmemesini ve minimum geçirgenlikte olmasını isterseniz de daha düşük geçirgenlikte olanları denemelisiniz.

Cam filmleri özellikle sürüş esnasında araç içerisindeki ısı ve ışık nedeniyle oluşan sürüş emniyeti riskini de minimuma indirmenizi sağlar. Bu sayede araç içerisindeki ortam sıcaklığı da çok yükselmeyeceği için araç içi klima kullanımınız da azalmış olacak.

İyi bir cam filmi aracın iç kısımlarını da korurken, araç içerisindeki yolcularda zararlı güneş ışınları sebebi ile oluşabilecek cilt lekesi gibi sorunları da büyük oranda engeller.

İşte tüm özellikleri ile sizler için araştırıp sıraladığımız en iyi cam filmi markaları;

 

 

11) Sun Protect Cam Filmi

3 1

Sun Protect cam filmi serisi, özel aparatı ile kullanıcı tarafından uygulanması en kolay ürünlerden birisidir. Sun Protect markası cam filmleri için 5 yıla kadar solmazlık garantisi de vermekte.

Performansı yüksek ve uygun fiyatlı Sun Protect ürünleri araç içerisindeki parlamayı azaltır ve hem yaz hem de kış aylarında ısı tasarrufu sağlar.

Web sitesi: https://urun.n11.com/cam-filmi/sunprotect-cam-filmi-hp-35-cb-P118082404

 

 

10) Modacar Oto Cam Filmi

 

modacar

 

Çok çeşitli ortamlarda her türlü cam yüzeyde kullanılmak üzere özel cam filmleri bulunan Modacar firması, otomobillerde de kullanılabilecek özel ayna yansımalı veya standart tipte çeşitli cam filmlerini uygun fiyatlarla alıcıya sunuyor.

Modacar cam filmi çeşitleri arasında aynalı veya geçirgenlik seviyesine göre açık, orta ve koyu siyah renkli, çizilmez gibi özel ürünler de bulunuyor. Modacar cam filmleri, çeşidine göre uygulandığı camı renklendirir, kırılmalara karşı korur ve olası bir kırılmada camın dağılmasını engeller, aracın içinin dışarıdan görünmesini engeller, ısı ve ışığa karşı da koruma sağlar.

Üstelik Modacar cam filmleri doğru uygulandığında 5 yıla kadar kullanım garantisine sahip.

Web sitesi: https://www.modacar.com.tr/

 

 

9) Solar Screen Oto Cam Filmi

Solar screen

Tıpkı yukarıda bahsettiğimiz Modacar markası gibi her türlü cam yüzeye uygulanabilecek özel cam filmleri üreten bir diğer firma da Solar Screen.

Solar Screen markasının otomobiller için ürettiği cam filmleri, araç camlarını renklendirmenizi sağlar, fakat nitelikleri sadece bununla sınırlı değildir. Solar Screen cam filmlerir hem camların ışık geçirgenliğinin ayarlanması hem de güçlendirilmesiyle güneşten koruma, parlaklık azaltma ve güvenlik koruması gibi çözümler sunar.

Cam filmlerinde nano-teknoloji kullanan Solar Screen ile güneşin zararlı etkilerini ortadan kaldırmanın yanı sıra aracınızı da kişiselleştirmiş olacaksınız

Web sitesi: https://www.solarscreen.eu/tr/categorie/otomotiv-/9

 

 

8) Black Master Cam Filmi

black master

Ev, ofis, rezidans, iş yeri, otomobil gibi çeşitli cam yüzeylerde kullanıma uygun ürün yelpazesi ile Black Master cam filmlerinin modeline göre dışardan ayna gibi veya mat gözüken camlarınız içeriyi göstermeyecek ve daha rahat ve karanlık bir ortam sağlayacaktır.

Şık görüntüsü ve kalitesiyle dikkat çeken Black Master cam filmleri, güneşin ısıtıcı ve parlak etkisini engelliyor, ayrıca ısı konusunda %50’ye varan enerji tasarrufu vaat ediyor.

Web sitesi: https://www.hepsiburada.com/magaza/black-master-cam-filmleri

 

 

7) Newdizayn Cam Filmi

newdizayn

Newdizayn cam filmi ev, kafe, mağaza, spor salonu, otomobil gibi farklı cam yüzeylere uygulanabilecek geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Dıştan bakıldığında içeriyi %100 oranda göstermeyen, ancak içeriden dışarısının net bir biçimde görünmesini sağlayan Newdizayn cam filmleri, yüksek ışık ve güneş ışığından etkilenmeleri en alt seviyede tutarak zararlı UV ışınlarının etkilerini azaltır ve ferah bir ortam yaratır.

Newdizayn sağlam yapısıyla olası cam kırılmalarında kırılan parçaların dağılmasını ve dolayısıyla olası yaralanmaları da engeller.

Newdizayn cam filmlerinin yanında gönderilen uygulama aparatı ile filmi istediğiniz cam yüzeye kolayca uygulayabilirsiniz.

Web sitesi: https://www.hepsiburada.com/newdizayn/cam-filmleri-c-20024895

 

 

6) Dark Plus Cam Filmi

dark plus

Farklı geçirgenliklerde ve kırılmalara karşı korumalı oto cam filmleri sunan markalardan biri de Dark Plus. Markanın %35 oranında geçirgenlikte olan cam filmi otomobillerde yan ve arka camlar için kullanılabilir.

%99’a varan güneş koruması ve uygun fiyatlı olduğu için sıklıkla tercih edilen Güney Kore üretimi olan cam filmi, aracınızın iç kısmını zararlı güneş ışınlarından büyük oranda korur ve çizilmelere karşı da ekstra dayanıklıdır.

Web sitesi: https://www.hepsiburada.com/darkplus/cam-filmleri-c-20024895

 

 

5) Sonax Cam Filmi

sonax2

Listemizde 5. sırada yer alan Sonax markasının Türkiye’de geniş bir bayii ağı bulunuyor. Üst segment olarak nitelenen diğer markalara göre fiyatının çok daha uygun olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Sonax’ın farklı özelliklere sahip olan birçok cam filmi çeşidi bulunuyor ve yetkili servislerde uygulama yapılabiliyor.

Ömür boyu garanti fırsatı ile sunulan Sonax cam filmleri araç içerisinden oldukça net bir görüş alanı sağlıyor.

Web sitesi: https://www.sonax.com.tr/cam-filmi-uygulama-paketleri/

 

 

4) Solarmax Cam Filmi

solarmax

1991 yılında Akdeniz Cam adıyla üretime başlayan marka yıllar içerisinde dünyaya açılmış ve ismi Solarmax olarak değişmiştir ve ev, iş yeri, otomobil gibi çeşitli cam yüzeyler için ürettiği kaliteli cam filmleriyle ön plana çıkmaya devam etmektedir.

Güvenlik ve gizliliğin ön planda olduğu alanlar için rahatlıkla kullanılabilecek Solarmax cam filmleri uzun süre sorunsuz bir şekilde etkisini sürdürür. Geniş ürün yelpazesinde dekoratif ve farklı tonlarda seçenekleri de bulunuyor.

On beş yıl garanti ile sunulan Solarmax cam filmleri güneşin zararlı ışınlarına karşı özel koruma sağlamaktadır. Her araç ve model için kullanılabilen oto cam filmleri araç içerisinde oluşan yansıma parlamayı da büyük bir ölçüde önlüyor.

Web sitesi: https://www.solarmax.com.tr/?s=oto-cam-filmi

 

 

3) LLumar Cam Filmi

llumar

 

LLumar; araç, bina, ticari mülk gibi pek çok alanda kullanılabilecek en iyi kalite ve dayanıklılıkta cam filmleri üreten markalardan biri olarak listemizde 3. sırada yerini alıyor.

Piyasada cam filmi alanında en fazla çeşit sunan markalardan biri olan LLumar’ın; dekoratif, güneş kontrol, anti-terör, enerji tasarrufu gibi birçok özellikte modelleri mevcut.

LLumar cam filmlerinin geçirgenliğine göre açıktan koyuya olmak üzere birçok renk tonu bulunuyor. LLumar Ultraviyole Cam Filtresi, solma yapmayan yapısı ile markanın en iyi ürünlerinden birisi.

Web sitesi: https://www.llumar.com.tr

 

 

2) Ziebart Cam Filmi

ziebart

Listemizin 2. sırasında yer verdiğimiz Ziebart firması, cam filmlerinde ömür boyu garanti sunan nadir markalardan birisidir. Evet, inanması zor ama satın aldığınız Ziebart marka cam filmleri çizilme, solma, kabarma gibi olumsuz durumlara karşı ömür boyu garanti ile satılıyor. Firma kalitesine koşulsuz şartsız güveniyor olmalı!

Alman kökenli bir firma olan Ziebart, yüksek kalite cam filmleri ile zararlı güneş ışınlarına karşı %99 oranında koruma sağlamaktadır. Ayrıca %65’e varan geri yansıtma özelliği sayesinde sıcak yaz günlerinde araç kullanırken güneşin ısıtıcı ve bunaltıcı etkisinden de korunabileceksiniz. Tam anlamıyla sürüş ve seyahat konforu arıyorsanız Ziebart gönül rahatlığı ile güvenebileceğiniz markalardan birisidir.

Web sitesi: https://ziebart.com.tr

 

 

1) 3M Cam Filmi

3m

Listemizde ilk sırayı alan 3M markası, oto cam filmi konusunda sektörünün en önde gelen ismidir diyebiliriz. Firmanın yüksek kalite cam filmleri, uzun yıllar boyunca solmadan ve herhangi bir deformasyona uğramadan kullanılabiliyor.

3M markası kullanıcılarına farklı özelliklere sahip olan pek çok cam filmi çeşidi sunuyor. Markanın cam filmleri ayrıca güneş ışınlarını da %57 oranında geri yansıtmaktadır ve bu da aracınızın içinin en sıcak günlerde dahi daha serin olmasını sağlar.

Diğer markalarda olduğu gibi 3M cam filmleri ile de aracın dışından içi %100 görünmüyor ve bu sayede tam anlamıyla bir gizlilik sağlanmış oluyor.

Web sitesi: https://www.3m.com.tr/3M/tr_TR/window-films-tr/