Ateş Ölçer Tavsiye

Ateş ölçer tavsiye ederken, temaslı ve temasız koşullarda, net ateş ölçüm değerlerini sunabilen modeller ele alınır. Ateş ölçüm verilerini LED panel ile net şekilde yansıtan ve riskli ölçümlerde sesli uyarı sunana modeller, tüm ihtiyaçlara cevap verirler. Covid-19 virüsü sonrası özellikle aranan hale gelen, evlerde ve işletmelerde kullanılabilecek ateş ölçer tavsiyelerini sizlerle paylaşıyoruz.

Saubern Kulaktan Temassız Ateş Ölçer

Ateş Ölçer Modelleri İçerisinde En İyi 15 Öneri

Kaliteli ve güvenilir bir ateş ölçer modeli arayanlara hitap eden Saubern ateş ölçer, teknolojisnde yer verilen özel ve hassas ölçüm ayarı ile net değerleri verir. Her hangi bir temasa gerek duyulmadan, kulaktan ateşi ölçen model, 1 saniyelik süre içinde net ölçüm değerini paneline yansıtır. Ekrana yansıttığı dereceleri farklı renk kategorileri ile sunan model, 38 ve üzeri yüksek ateşi haber vermek için kırmızı, 37.2 dikkat edilmesi gereken orta ateş seviyesinde sarı, 36.0 normal ateşte yeşil renk veren paneli ile bildirim gerçekleştirir.

Geceleri yatak odasının kapısını kapatmak sizi ölümden kurtarabilir! Yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bo Hui Infrared Ateş Ölçer

Ateş Ölçer Modelleri İçerisinde En İyi 15 Öneri

Temassız ateş ölçme özelliği bulunana Bo Hui Infrared, gün içinde çok kez kullanılması halinde yüksek performansta çalışan ve net ölçüm sonuçları sunana bir tasarımdır. En son gerçekleştirilen 32 adet ölçüm sonucunun hafızasında kaydedilmesine olanak sağlayan cihaz, ateş derecesine göre renk değiştiren led ekrana sahiptir. Yüksek ateş ölçümlerinde kırmızı renkli uyarısı ile konforlu kullanım sunar.

Weewell Wtd105 Çubuk Ateş Ölçer

Ateş Ölçer Modelleri İçerisinde En İyi 15 Öneri

Dijital çubuklu termometre şeklinde tasarlanan cihaz, net ölçüm sonuçları verir. Ateş derecesini çok hızlı sürede ölçmesi, bebeklerde kullanıma uygunluk sunması, led ekranı ile konforlu kullanım sağlaması açısından Ateş Ölçer Tavsiye listesinde en iyi modeller arasında yer alır.

Glife Uyarı Fonksiyonlu Ateş Ölçer

Ateş Ölçer Modelleri İçerisinde En İyi 15 Öneri

Ateş ölçer tavsiye ederken ele aldığımız, büyük ekran tasarımı ile ateş derecesini detaylı yansıtan Glife ateş ölçer, otomatik moda alınması halinde her ölçüm ardından kendi kendini kapatma özelliğine sahiptir. Belleğinde ateş ölçüm derecelerini kaydeden ve ağız, koltuk altı, makat bölümlerinden atel ölçümüne imkan sunana model, renkli panel ile uyarı gerçekleştirir.

Chicco IR Comfort Ateş Ölçer

Ateş Ölçer Modelleri İçerisinde En İyi 15 Öneri

Özellikle bebeklerin ateş ölçümlerinden tercih edilen ve kulaktan ölçüm modunda çalışan Chicco IR Comfort, kulak zarının yaydığı ısıyı sadece 1 saniye içerisinde led ekranına aktarır. Son 25 ölçüm derecesini hafızasında kaydeden tasarım, ölçümü tamamladı anda sesli sinyal ile uyarı gerçekleştirir. Ateşin 37,5 ve üzeri seviyede ölçülmesi halinde sesli sinyal ile dikkat edilmesi gereken konumda ateş seviyesinin olduğunu belirten cihaz, teknolojik sistemi ile uayı gerçekleştirir.

Nec A11 Ateş Ölçer

Ateş Ölçer Modelleri İçerisinde En İyi 15 Öneri

Temassız kullanım koşulları sunan Nec A11, aynı zamanda hassas ölçüm fonksiyonuna ve kulaktan ölçüm moduna sahiptir. 1 saniye içerisinde net değerde ateş ölçümü gerçekleştiren model, alın bölgesinden ateş ölçme fonksiyonuna sahiptir. Sonuçları kısa sürede analiz ederek ateşin yüksek olması halinde hem dereceyi panele aktarır hem de kırmızı ışık ile uyarı gerçekleştirir. Son 12 ölçüm sonucunu otomatik olarak hafızasına kaydeder.

Muskat nedir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Mesilife Ateş Ölçer

Ateş Ölçer Modelleri İçerisinde En İyi 15 Öneri

Temassız kullanıma uygun olan Mesilife ölçer, 1 ila 10 cm arasında değişen derinlikte ölçüm yapabile fonksiyonu sunar. Vücut ve yüzey alanlarında ölçüm gerçekleştirebilen model, tercih edilen 32 adet ateş ölçüm sonucunu kendi belleğinde kaydeder. 1 saniyelik kısa sürede ölçüm gerçekleştirerek, sesli alarm sistemi ile yüksek ateşi bildirir. Işıklı LCD ekranı ile sonuçları aktarırken, konforlu bir kullanım sunar.

Unaan YNA-800 Ateş Ölçer

Ateş Ölçer Modelleri İçerisinde En İyi 15 Öneri

Değişken ortam sıcaklıklarında ateşi net değerde ölçme özelliğine sahip olan Unaan YNA, alın, bilek ve boyundan ölçüm yapabilmeye imkan tanır. Led ışıklı geniş ekrana sahip olan tasarım, karanlık alanlarda ateş ölçün değerinin net görülebilmesi için beyaz arka ışık desteği sunar. 0.5 saniye içerisinde net ölçüm yaparak, 99 setlik ateş ölçüm verisini hafızasına ototmatik olarak kaydeder.

Loobex Ateş Ölçer

Ateş Ölçer Modelleri İçerisinde En İyi 15 Öneri

Alın kısmından 1 cm uzaklık seviyesinde sadece 1 saniye içinde ateş ölçümü yapabilen Loobex, 30 ölçüm değerini, ve ölçümlerin tarih ve saatlerini hafızasına kaydeden bir tasarımdır. 1 dakikalık süre boyunca kullanılmaması halinde ise otomatik olarak kendini kapatıp, kullanım halinde tekrar kendi kendini açarak, konforlu koşullar sunar. Ateş derecelerini Türkçe dil desteğinde konuşarak, sesli şekilde bildirir.

Plusmed Ateş Ölçer

Ateş Ölçer Modelleri İçerisinde En İyi 15 Öneri

 

Yüksek performanslı çalışma avantajını gün boyu bir çok kez kullanılmaya uygun tasarım ve teknolojisi ile sunan Plusmed ateş ölçer, vücut yüzey sıcaklığını ölçme fonksiyonuna sahiptir. 1 saniye içinde ateş ölçümü gerçekleştiren model, 10 cm uzaklıktan dahi ateş ölçüm gerçekleştirebilmeye imkan tanır. Bebeklerin ateş ölçüm için elverişli olan tasarım, geniş ve ışıklı LED ekrana sahiptir. Yüksek ateş ölçümünde sesli alarmı devreye sokan ve kullanılmaması halinde kendini otomatik kapatan Plusmed, son 9 ölçüm sonucunu hafızasına kayıt eder.

Braun Kulaktan Ateş Ölçer

Ateş Ölçer Modelleri İçerisinde En İyi 15 Öneri

Bip sesi ile ateş ölçümü tamamladığını bildiren ve sonuçların kolay şekilde anlaşılması için farklı renklerde ölçüm sonuçlarını sunan Braun ateş ölçer, geceleri verilen okunmasını kolaylaştıran ışıklı ön panele sahiptir. Son 9 ateş ölçüm verisini hafızasına otomatik kaydeden tasarım, tek kullanımlık ve hijyen koşullarını üst seviyeye taşıyan lens filtrelerine sahiptir. İnsan sağlığını koruyan malzemelerden tasarlanan model, BPA ve lateks içermez.

Histamin nedir? Hakkında detaylar yazımızdadır.

Beurer FT90 Ateş Ölçer

Ateş Ölçer Modelleri İçerisinde En İyi 15 Öneri

Sessiz modda çalışma özelliğine sahip olan Beurer FT90, geceleri çevreyi rahatsız etmeden ateş ölçebilmeye olanak sağlar. 60 adet ateş ölçüm verisini kaydedebilen model, bebeklerin ateş ölçümü için de uygun koşulları sunar. Bebek ateşi ölçümü sonunda ideal derecenin tespit edilmesi ile paneline gülümseyen yüz ifadesini, ölçüm rakamı ile birlikte yansıtır. Sesiz modda çalışma devreye sokulmadığı anlarda yüksek ateş ölçümü halinde seli uyar sistemini devreye sokar.

Beurer FT90, Plus X Awards kapsamında ‘’en yenilikçi ve yaratıcı marka’’ kategorisinde 5 kez ödüle layık bulunan, performans ve uygun fiyat bakımından önde yer alan ateş ölçer modelidir.

Medisana Ateş Ölçer

Ateş Ölçer Modelleri İçerisinde En İyi 15 Öneri

Annelerin en çok tercih ettiği ve bebek ateş ölçümlerinden net verileri sunan Medisana, temassız ölçüm gerçekleştirir. 5 cm uzaklıktan ölçüm gerçekleştiren cihaz, sonuçları 1 saniye içinde ekranına aktarır. Kullanılmadığı anlarda otomatik olarak kapanır. Medisana ateş ölçer, gece moduna alınması halinde geceleri sesiz şekilde çalışır. 30 adet ateş ölçümünü hafızasına kayıt eder.

Braun BNT-400 Temassız Ateş Ölçer

Ateş Ölçer Modelleri İçerisinde En İyi 15 Öneri

Uzaktan ateş ölçme fonksiyonuna sahip Braun BNT-400 aynı zamanda yakından ölçüm yapma fonksiyonuna da sahiptir. İki ayrı kullanım modu sunan model, bebeklerde alından temas ile en net ölçüm sonuçlarını sunar. 5 cm uzaklık seviyesinden ateşi ölçeb,lmeye imkan tanıyan cihaz, yüksek hassasiyet sensörü ile sıcaklık verilerini sınıfında yer alan cihazlardan 2 kat daha üstün sonuçlar ile sunar.

Weewell Projeksiyonlu Ateş Ölçer

Ateş Ölçer Modelleri İçerisinde En İyi 15 Öneri

5 cm uzaklıktan 0,5 saniye içinde ateş ölçümü gerçekleştiren Weewell Projeksiyonlu model, 32 ayrı ölçüm sonucunu hafızasına kaydeder. LCD ekran ile kolay takip imkanı sunana tasarım, renkli kodları ile yüksek ateş ölçümü halinde kırmızı uyarı sistemini devreye sokar. Kullanılmaması halinde belirli bir sürede kendini otomatik olarak kapatan Weewell dijital projeksiyonlu ateş ölçer, uzun süre dayanan ve gün boyu kullanım avantajı sunana pillere sahiptir. Ateş ölçer tavsiye ederken ele aldığımız Weewell, Tasarım üzerinden alarm kurabilme şansı elde edilir.

En çok kullanılan tiyatro terimleri hakkında bilgilere de yazımızdan bakabilirsiniz.

Ateş Ölçer Tavsiyeleri ile ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyoruz.

🔥 Ateş Ölçer Çeşitleri Nelerdir?

Cıvalı Termometre, Dijital termometre, Kulak Termometreleri, Bant termometre gibi farklı ateş ölçer çeşitleri bulunmaktadır.

❓ Ateş Ölçer Nasıl kullanılır?

Bu konuda Youtube'a ateş ölçer çeşidinizi yazarak, o ateş ölçerin nasıl kullanıldığı hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Özellikle Cıvalı termometre kullanımında dikkatli olunmalıdır.

👶 Bebek için nasıl ateş ölçer almalı

Bebekler için temassız kulaktan ve alından ölçüm yapabilen dijital ateş ölçerler tavsiye edilmektedir.