Blender Setleri

Blenderların hayatımıza girişi ile mutfakta yemekten tatlıya pek çok tarifi çok daha kolay bir şekilde yapabilir hale geldik. Katı malzemeleri ezerken veya parçalarken blenderdan yararlanırız.

Özellikle karışımlar hazırlarken işimizi kolaylaştıran blender setleri çeşitlere ayrılmaktadır. Öyle ki son yıllarda blender setleri ile çiğ köfte yapıldığını bile duymuşuzdur. Peki, bu kadar fonksiyonlu olan araçları daha yakından tanımaya ve onlar hakkında bilgi sahibi olmaya ne dersiniz?

Blender çeşitleri nelerdir? Blender setleri kullanım yeri, amacı ve mutfağın büyüklüğüne göre çeşitlendirilerek üretilmektedir. Örneğin sporcular için sporcu blenderı bulunmaktadır, bu sayede spor yapanlar evde yaptıkları içeceklerini evden çıkmadan önce hızlıca blenderdan geçirip çantalarına atabilmektedir.

Daha çok restoran gibi yerlerde kullanılan sanayi tipi blenderlar daha büyük ve genellikle bir yere monte şekilde olmaktadır. Normal mutfaklar için ise gerek parça parça gerekse set halinde kullanışlı blenderlar bulunmaktadır.

El Blender Seti Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

El blender seti kullanarak,

  • Çorbayı püre haline getirebilirsiniz ve soslar yapabilirsiniz.
  • Arpa, yulaf ve kahve çekirdeği gibi yiyecekleri öğütebilirsiniz.
  • Dondurulmuş meyve veya sebzeler ile smoothieler hazırlayabilirsiniz.
  • Krep ve kek benzeri hamur karışımları elde edebilirsiniz.

Blender seti alırken nelere dikkat etmeli? Dikkat edilmesi gereken ilk nokta, blender setini niçin istediğinizi belirlemektir. Alacağınız blender seti bu cevabınıza göre şekillenecektir.

Blender setini hangi sıklıkla kullanmayı düşündüğünüz ise bir diğer önemli konudur. Motor gücünü bu kritere göre seçebilirsiniz. Eğer tüm yemeklerinizde kullanmayı düşünüyorsanız yüksek motor gücüne sahip bir blender almanızı tavsiye ederiz.

Ne tür yiyecekler hazırlayacağınız da hangi sıklıkla kullanacağınız kadar önemlidir. Örneğin çubuk blender dediğimiz çeşit ile çorba, sos ve püre benzeri yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Ancak buz kırmak gibi daha güçlü işlemler için motor gücü yüksek olan, turbo ayarı olan bir blendera ihtiyacınız vardır.

Alanınızın büyüklüğüne göre portatif ve az yer kaplayan blender setlerini tercih edebilirsiniz. Ancak daha geniş hacimli blenderların daha yüksek performans gösterdiğini unutmayın.

Son adım ise mutfağınızın dekorasyonunuza uygun bir renk ve tasarım seçmenizdir. Eğer mutfağınız sade ise desenli bir blender seti çekerek dikkat çekiciliğini artırabilirsiniz. Eğer desenli ve karışık bir mutfağa sahipseniz, blender setini ayırt edebilmeniz adına düz renk seçmenizi tavsiye ederiz.

El Blender Seti Ne Kadar?

El blender setleri kalitesine göre 100 TL’den 4 bin TL’ye kadar geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Yukarıdaki sorulara cevap verdikten sonra ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun blender setini tercih edebilirsiniz.

El blender seti ne kadar? Bu sorunun cevabı blender setinin kalitesine göre değişmektedir. Bütçeniz yüksek değilse bile yine de en ucuz blender setini alıp ikinci gün bozulmasını ve mağdur olmanızı istemeyiz. Bu sebeple bütçenizi aşmayacak ortalama fiyata sahip bir blender seti sizler için en garanti seçimlerden olacaktır.

En İyi Blender Seti Markaları Nelerdir?

Blender seti markaları kullanım alanına ve fiyat skalasına göre çeşitlilik göstermektedir. Ancak yine de bir liste yapmamız gerekirse,

5- Bernardo BRND-032 Rubi Multi Blender Set

4- Tefal HB1748TR Optiblend 1000 Watt 1,5 Litre El blender Seti

3- Cookplus Midimix Blender Set 5501

2- Arzum AR1004 Soprano Max 1000 Watt Multi Blender Seti

1- Emsan Pro-Multimax 1001 Rob Blender Seti ve Mutfak Robotu

 

5- Bernardo BRND-032 Rubi Multi Blender Set

Bernardo blender setinde çalışan 5 ayrı fonksiyon vardır. Bu fonksiyonlar rendeleme, çırpma, el blenderı, dilimleme ve doğramadır. Sessiz çalışma özelliği ile hızını ne kadar arttırırsanız arttırın gürültü olmayacaktır. 1,5 litre doğrayıcı haznesi bulunan blenderın 800 mililitre de karıştırma haznesi bulunmaktadır.

Emniyet kilit sistemi sayesinde çocuklar blenderla oynasalar bile herhangi bir kaza yaşama olasılıkları düşüktür. Bernardo blender seti fiyatları kendi sitesinde bulunmaktadır.

blender-setleri

Bernardo BRND 032 Rubi Multi Blender Set – Blender Setleri

4- Tefal HB1748TR Optiblend 100 Watt 1,5 litre El Blender Seti

Tefal en iyi blender seti markaları arasında yer almaktadır. Blender seti konforlu kullanımı ile çorbaların topaksız ve smoothieler yapmanızı sağlar. Paslanmaz çelik mikser ucuna sahiptir ve 1,5 litre kapasitesi bulunmaktadır.

Parçalarının bulaşık makinesinde yıkanabilmesi kolaylığı ile elinizde yıkamanıza gerek kalmada temizlenmektedir.

blender-setleri

Tefal HB1748TR Optiblend 1000 Watt 15 Litre El blender Seti – Blender Setleri

3- Cookplus Midimix Blender Set 5501

Cookplus‘ın bu blender setinin hazneleri ve diğer parçaları çıkmaktadır. Böylece daha kolay bir temizliğe sahiptir diyebiliriz. Metal gövdesinin ısıya dayanıklı olması çorba ve benzeri sıcak yiyecekleri öğütürken işimizi kolaylaştırmaktadır. Bu aynı zamanda dayanıklılığının da bir göstergesidir.

Çift taraflı paslanmaz bıçağı ve güçlü motoru ile tam bir çorba canavarıdır diyebiliriz!

blender-setleri

Cookplus Midimix Blender Set 5501 – Blender Setleri

2- Arzum AR1004 Soprano Max 1000 Watt Multi Blender Seti

Arzum blender seti rendeleme, dilimleme, doğrama, el blenderı ve çırpma fonksiyonları ile hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Parçaları bulaşık makinesinde yıkanabilmektedir. Metal öğütücüsünün ısıya dayanıklı olması ve çift taraflı paslanmaz bıçakları Arzum blender setini sos ve çorbaların vazgeçilmezi yapmaktadır.

blender-setleri

Arzum AR1004 Soprano Max 1000 Watt Multi Blender Seti – Blender Setleri

1-     Emsan Pro-Multimax 1001 Rob Blender Seti ve Mutfak Robotu

Emsan blender seti ikili mikser ucu ile çorbaları tencerede kaynatma imkanı sağlamaktadır. Ergonomik gövde tasarımı ve çizilmeyi önleyici yüzük aparatı ile mutfakların vazgeçilmezi olmaya adaydır diyebiliriz. Kolay temizlenen bir yapıya sahiptir. 800 ml karıştırma kabı ve 1 buçuk lt hazneye sahiptir.

blender-setleri

Emsan Pro Multimax 1001 Rob Blender Seti ve Mutfak Robotu – Blender Setleri

Sizler için derlediğimiz el blender setleri içeriğimiz umarım yararlı olmuştur.