Elektrikli motosiklet çeşitleri için internet üzerinden farklı marka ve modellerin araştırmasını yapmakta büyük fayda vardır. Marka ve modeline göre değişkenlik gösteren pek çok e-motosiklet modeli için ne kadar sürede şarj olduğu, kullanılan malzemenin yapısı, motor özellikleri ve tasarımı son derece büyük bir önem taşır.

Fiyatları da bu tür fonksiyonel özellikleri ve tasarımı gibi bir takım iç ve dış faktörleri göz önünde bulundurularak değişkenlik gösterir. E-motosiklet almayı düşünüyorsanız sizin için hazırlamış olduğumuz bu yazımıza göz atmanız hangi marka ve modelde bir e-motosiklet satın alacağınız konusuyla ilgili karar vermeniz açısından son derece faydalı olacaktır.

Elektrikli Motosiklet Markaları Ve Modelleri

Elektrikli motosiklet markaları ve modelleri ile ilgili olarak hazırlamış olduğumuz listede en çok tercih edilen e-motosiklet markaları şu şekilde sıralanmıştır.

5- Harley Davidson Livewire E-Motosiklet

4- Arc Vector E-Motosiklet

3- Zero SR/F Elektrikli Motosiklet

2- Horwin EK3 Elektrikli Motosiklet

1- Honda Elektrikli Motosiklet

5- Harley Davidson Live Wire Elektrikli Motosiklet

Harley Davidson Live Wire Türkiye’de ve dünyada en iyi motosikletleri üreten bir marka olarak en iyi e-motosiklet markası tavsiye listemizde ilk sırada yerini almaktadır. Gerek motor özellikleri gerekse iç ve dış tasarımı olarak motor tutkunu pek çok kişi için en başta gelen ve en çok sevilen markalardan biri olarak karşımıza çıkar.

Harley Davidson Live Wire Elektrikli Motosiklet

E-motosiklet yani scooter kullanımı günümüzde son derece yaygın bir hale gelmiş durumdadır. Hal böyle olunca da pek çok kişi sıfır ve ikinci el elektrikli motor fiyatları ile ilgili bir takım araştırmalar içine girmiştir. Harley Davidson elektrikli motor modelleri üzerinden bir seçenek yapacak olursanız yaşam tarzınızı da göz önünde bulundurarak size en uygun olan bir e-motosiklet modelini tercih edebilirsiniz.

Farklı arazi yapıları için ya da şehir içi kullanımı için farklı modeller, Harley Davidson markası bünyesinde yer almaktadır. Bu noktada almayı düşündüğünüz e-motosikletin tekerlek yapısı son derece önemli bir kıstas olacaktır. Harley Davidson Live Wire e-motosiklet model ve çeşitleri bu konuda size son derece yardımcı olacaktır.

4- Arc Vector Elektrikli Motosiklet

Arc Vector, Harley-Davidson’dan sonra motor tutkusu olan pek çok kişi için en iyi motosiklet listesinde ilk sıralarda yer alır. Arc Vector e-motosiklet, nostaljik tasarımın modern donanımla birleşmiş halidir. Bu yönüyle nostalji seven pek çok motor tutkunu için son derece estetik bir yapıya sahiptir.

Arc Vector Elektrikli Motosiklet

Ayrıca bununla birlikte oldukça yüksek bir performansa sahip bir elektrikli motosiklet olması nedeniyle de çok sevilen bir e-motosiklet olmanın haklı gururunu yaşar. Kolay kullanım ve tekerlek yapısı nedeniyle de trafikte oldukça büyük bir rahatlık sağladığı için de pek çok kişi için tercih sebebidir.

3- Zero SR/F Elektrikli Motosiklet

Zero SR/F elektrikli motosiklet almak için çok fazla bütçesi olmayan kişiler için son derece iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkar. En uygun fiyatlı e-motosiklet olarak bilinen Zero SR/F elektrikli motosiklet görüntü olarak fiyatını göz önünde bulunduracak olursak son derece estetik bir tasarıma sahiptir. Orta derece bir motora sahip olan Zero SR/F elektrikli motosiklet fiyat ve performans açısından bakıldığı zaman pek çok kişi tarafından tercih edilebilir.

Zero SR

2- Horwin EK3 Elektrikli Motosiklet

Horwin EK3 hem çevreye duyarlı ve son derece yüksek bir performansa sahip olup hem de bütün bunların yanı sıra oldukça uygun bir fiyata sahip olması nedeniyle motor tutkusu olan milyonlarca insanın kalbine taht kurmuş olan bir e-motosiklettir. Horwin EK3 elektrikli motosiklet, Türkiye’nin en uzun menzilli e-motosikleti olarak bilinir.

Horwin EK3 Elektrikli Motosiklet

Horwin EK3 bütün bunların yanı sıra Almanya’da düzenlenmiş olan Red Dot adlı tasarım yarışmasında ödül almış bir e-motosiklettir. Yani bir e-motosikletten bekleyeceğiniz her şeye fazlasıyla sahiptir desek hiç de yanlış bir şey söylemiş olmayız. Hem çevre dostu olması hem yüksek bir performansa sahip olması ve uygun fiyatlara satılması hem de son derece güzel bir tasarıma sahip olması bakımından Horwin EK3 oldukça etkileyici bir e-motorsiklettir.

Horwin EK3 özellikler nelerdir diye bir araştırma yapacak olursak; 97 Km maksimum hıza sahip olmasının yanı sıra tek pilde 90 km çift pilde 180 km menzil yapabiliyor olması en önemli özellikleri arasında yer alır. Horwin EK3 kaç saatte şarj olur diye soracak olursanız yaklaşık 4 saat gibi kısa bir süreden söz etmek mümkün olacaktır.

1- Honda Elektrikli Motosiklet

Honda Elektrikli Motosiklet için e-motosikletler yani elektrikli scooterlar arasında en önemli markalardan biridir diyebiliriz. Hemen hemen her gün yüzlerce kişinin bir takım arama motorlarına Honda e-motosiklet kaç para ya da Honda elektrikli scooter yazdığını ve bu marka elektrikli motor hakkında bilgi sahibi olmak istediğini görmekteyiz.

Honda Elektrikli Motosiklet

Honda elektrikli scooter genel olarak kaliteli özellikler taşıyan ve uzun yıllar kullanabileceğiniz bir e-motosiklet modelidir. Honda elektrikli motor 3 tekerlekli modelleri de mevcuttur. Son derece fazla model, renk ve çeşide sahip olan bu e-motosikletleri Honda markasının güvencesiyle satın alabilirsiniz.
Kategori: