Legion dizisi FX kanalında yayınlanmaya başlar başlamaz herkes Legion dizisinin konusu, Legion oyuncuları ve Legion dizisi bilgileri konusunda merak ettiği soruların yanıtını aramaya başladı. Legion dizisinin konusu hakkında tüm sorularınızın cevabı Zovovo.com’da!

Legion KonusuLegion Konusu

Legion dizisi konusu ana karakter üzerinden geçiyor. Legion dizisi kimler izlemeli? Sorusunun yanıtı da aslında baştan burada ortaya çıkıyor. Legion dizisini eğer ki tek karakter üzerinde ağırlık olan dizileri sevmiyorsanız asla izlemenizi önermeyiz. Ama eğer tek karakterli dizileri seviyorsanız Legion dizisi tam da size göre!

David Haller adlı karakter dizide ana karakterdir ve kendisi bir takım gaipten sesler duymaktadır. Halüsinasyonlar gören bu adam bir süre sonra yakınları tarafından akıl hastanesine yatırılmak istenecektir ancak bundan daha önce bir süre boyunca dışarıda sosyal hayatına devam edebilecektir. David Haller, bir süre boyunca beyninin içerisinde duyduğu bu ‘hayali’ senaryoların gerçek olup olmadığını anlamaya çalışırken bir yandan da yakınları ve çevresindeki insanlar ona bu seslerin gerçek olmadığını, gaipten duyduğu sesler ve gördüğü halüsinasyonların aslında tamamen ‘psikolojik bozukluk’ olduğunu söylerler.

David Haller, bir süre sonra psikolojik tedavi için akıl hastanesine yatırılır. Burada bir süre boyunca tedavi gören ve kendisine uygulanan tedaviler sonucunda aklındaki seslerin gerçek olup olmadığını daha fazla düşünmeye başlayan David Haller, hastanede Syd isimli bir kızla tanışacaktır. Bu kızla tanıştıktan sonra bazı olaylar gelişecek ve kendi aklındaki soru işaretlerine daha fazla yanıt aramaya başlayacaktır.

Dizide en fazla dikkat çeken kısımlardan bir tanesi de aslında burada geçen sahneler olacaktır. David, hastanede yattığı süre boyunca aklındaki seslerin aslında gerçekte olabileceğine daha fazla inanacağı bazı gelişmeler/olaylar yaşamaya başlar.

Syd ile vakit geçirdikçe aklındaki seslerin daha fazla gerçekçi olabileceğine inanmaya başlayan David, aslında bu sesler ve halüsinasyonların gerçekte olup olmadığını anlamak için ne yapmak zorunda olduğunu düşünür. Ancak bir türlü bu sesler ve halüsinasyonların gerçekte olup olmadığını kanıtlaması mümkün olmaz. Ancak bu seslerin daha sonradan gerçek olduğunu anlar ve kendisi hastaneden bir şekilde kaçmayı başarır. Hastaneden kaçmasında bazı yardımcı faktörler olması işini kolaylaştırır. Hastaneden kaçan David, hastaneden kaçtıktan sonra güvenlik güçleri hemen peşine takılır ancak bunlar sadece güvenlik güçleri ve basit emniyet mensupları değildir.

David, neler olduğuna anlam veremezken bir anda kendisi gibi yeteneklere sahip olan insanlar ile karşılaşır. Mutanlar grubu tarafından kurtarılan David, o dakikadan itibaren biliyordur ki bu Dünya’da kendisi gibi olan insanlar vardır.

O andan itibaren çok sayıda soru işaretine yanıt vermek zorunda kalacak olan David’in özellikle karşı karşıya kalabileceği problemler neler olacaktır? Bu sesleri ve halüsinasyonları neden görüyordur? Bu soruların hepsinin yanıtı Legion dizisinde!

Legion Dizisi Hakkında Bilgiler

  • Legion dizisi kaç sezon? – 3 sezon
  • Legion dizisi ne zaman yayınlandı? – 2017 yılında
  • Legion dizisi kategorisi: Aksiyon, Gerilim, Bilim Kurgu, Macera
  • Legion dizisi yapımcısı: Noah Hawley
  • Legion dizisi nereden izlenir? Ücretli veya ücretsiz birçok platformda mevcuttur
  • Legion dizisi bölümler kaç dakika? – 43-68 dakika
  • Legion dizisi kaç bölüm? – 3 sezon toplamı 27 bölümdür
  • Legion dizisi final yaptı mı? – Evet dizi 3. sezonla birlikte final yaptı
  • Legion dizisi 4. sezon gelecek mi? – Hayır gelmeyecek
  • Legion dizisi IMDb puanı kaç? – IMDb: 8.5 puan almıştır

Legion Dizisi OyuncularıLegion Konusu

Legion dizisi oyuncuları birbirinden dikkat çeken oyunculardır.

David Haller – Dan StevensLegion Konusu

Dizinin başrol oyuncusu olan David, dizide telepati yeteneği güçlü olan isimdir. Halüsinasyonlar gören ve bunun sonucunda çok ciddi problemler ile karşı karşıya kalan David’i bekleyen birbirinden ilginç sorunlar sizi ekrana kilitleyeceği kadar bu karakterin özelliklerine hayran bırakacak türden.

Syd Barrett – Rachel KellerLegion Konusu

David’in akıl hastanesinde tanıştığı ve daha sonrasında hayatında değişimlere neden olacak gizemli kız: Syd! David’in hayatında bir anda kendisine yer bulacak olan bu kız, David ile birçok maceraya tanık olacak.

Lenny Busker – Aubrey Plaza

Legion Konusu

David’in akıl hastanesinde tanışıp eğlence ve müzik konusunda zevkine katıldığı kızdır. Hastanede tanıştıkları bu kız eğlenmeyi ve müziği sevdiği kadar bir o kadar dikkat çeken hareketleri de olacaktır.

Melanie Bird – Jean SmartLegion Konusu

Özel yetenekleri olan insanlarla yakından ilgilenen bu psikolog, dizide mutantlar adıyla anılan karakterleri özel olarak tedavi etmek bir yana dursun onlarla çok yakından ilgilenen isimdir.

Amy Haller – Katie AseltonLegion Konusu

Bir insan hasta bile olsa kardeşinden uzak durabilir mi? Amy durur! David’in öz ablası olan Amy, kardeşi David’in psikolojik sorunları olduğuna inanmakta ve ondan uzak durmak için tüm imkanlarını kullanmaktadır.

Legion Dizisi Konusu Hakkında Sıkça Sorulan SorularLegion Konusu

Legion dizisi hakkında merak edilenler arasında özellikle Legion dizisi oyuncuları ve Legion dizisi final yaptı mı? Soruları bulunmaktadır.

Legion Dizisi 4. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Legion dizisinin 4. sezonu hiçbir zaman yayınlanmayacak. Dizi 3. sezonda final yaptı ve sezon finali değil tam final olarak açıklandı.

Legion Dizisi Hangi Ülkede Çekildi?

Legion dizisi çoğunlukla ABD’de çekilmiştir. Bazı sahneler farklı yerlerde gösterilmiştir.

Legion Dizisi Kimler İzlemeli?

Legion dizisini özellikle çabuk sıkılanların izleyebileceği bir dizi değil. Çünkü dizi genelde özellikle ilk bölümlerde aynı sahnelerde geçiyor ve canınızın sıkılmasına neden olabilir. Bunun yerine daha çok bilim kurgu ve yavaş akan ancak ardından hızlı akışa geçen dizileri sevenler izleyebilir.

*Bu içerik Zovovo.com’a özel olarak üretilmiştir.