Vikings konusu bazı insanların sevemeyeceği dizi konuları – temaları – arasında yer alsa da özellikle tarihe, eski tarihe meraklı olanların en beğeneceği diziler arasında yer alacağı kesin. Vikings dizisi konusu 8. yüzyılda yaşayan Vikingler olarak bilinen topluluğu konu alıyor.

Vikings Konusu Nedir?Vikings Konusu – Vikings Dizisi Karakterleri – Vikings Dizisi Nasıl?

Barbar ve yamyamdan beter olan topluluk acımasız olduğu kadar bir o kadar yakışıklı erkeklerden oluşuyor. Vikingler olarak bilinen bu topluluğun ana tema olduğu dizide o dönemde en korkulan topluluklar arasında yer alan her 7 yılda bir düzenlenen ayin kapsamında 7 kişiyi seçen topluluk gönüllü olarak 7 kişinin öldürülmesine varan bugün “barbarlık” olarak görülecek durumun o dönemde normal olarak kabul edildiğini ekrana yansıtıyor. Kaslı Viking erkekleri bir o kadar güçlü oldukları kadar acımasızlar ve dönemin şartlarında ayakta kalmak için öldürmeye, acı vermeye meyilliler.

Dizi Vikinglerin komutanı olan Ragnar döneminde geçerken, özellikle Vikinglerin hayatına yakından dikkat çekiyor. Dizinin tarihçiler ve önceki döneme ait bilgiler üzerinden hazırlandığı bilinirken bu savaşçı topluluğun ayetleri, gelenekleri ve yaşamlarına konu oluyorsunuz.

Viking konusu özellikle de daha çok Ragnar Lothbrok ve oğlu Bjørn üzerinde işliyor. Baba oğul yaşamları boyunca savaş içerisinde geçen bu 2 adamın yaşadıklarını sahneye yansıtıyor. Komutan Ragnar, kendisi gibi başarılı olması için oğluna özel olarak davranırken aynı zamanda oğlu da babasının yolundan gidiyor.

Vikings Dizi Karakterleri – OyuncularıVikings Konusu – Vikings Dizisi Karakterleri – Vikings Dizisi Nasıl?

Vikings dizisinde birçok farklı karakter bulunuyor. Özellikle dizi 8. yüzyılda yaşayan bir topluluğu anlatan dizi olmasına rağmen çok sayıda karakter dizide bulunmakta. Barbar olarak görülen Vikinglerin sayıca çok oldukları o dönemde neler yaşandığı bu sayede dizide daha iyi anlatılabiliyor.

Ragnar Lothbrok – Travis FimmelVikings Konusu – Vikings Dizisi Karakterleri – Vikings Dizisi Nasıl?

Komutan Ragnar kendisinin özel bir isim olduğunu düşünmektedir. Vikingler topluluğunun komutanı olmasının yanında 2 çocuk babası olan Ragnar, Batı’ya açılma uğruna birçok riskler alacaktır. Bu risklerin farkında olan yakışıklı ve güçlü adam özellikle de yaşayacağı tehlikelerin neler olduğunu biliyor olsa da beklemediği olaylar onu bekliyor olabilir. Ragnar’ın dizide en dikkat çeken başrol karakteri olduğu bilinirken, en önemli sahnelerde kendisini görmek mümkün.

Lagertha Lothbrook – Katheryn WinnickVikings Konusu – Vikings Dizisi Karakterleri – Vikings Dizisi Nasıl?

Ragnar’ın müstakbel eşi olan Lagertha, komutan olan Ragnar ile beraber birçok farklı savaşa katılan ve bu nedenle adı da “savaşçı kadın” olarak geçen Lagertha güçlü olduğu kadar bir o kadar güzeldir. Vikingler topluluğu arasında komutan olan kocasının izinde giden bu güzel ve genç olan kadın kocasının istek ve hedeflerini gerçekleştirmesinde onun yanında yardımcı olarak görev alır.

Bjorn Lothbrook – Alexander LudwigVikings Konusu – Vikings Dizisi Karakterleri – Vikings Dizisi Nasıl?

Bir an önce büyüyüp genç olmak isteyen ve babası gibi olmak isteyen komutan Ragnar’ın oğlu Bjorn, babasına hayrandır. Babası ne derse yerine getiren bu genç savaşçı özellikle de babasının yerini almak için babasını dikkatle dinlemekte, zaman zaman babası tarafından toplantılara katılmasına izin verilmektedir. Ancak babası ile kendisi arasında olan fiziksel fark onu babasından daha ön plana geçmesini engellemektedir.

Ivar – Alex AndersanVikings Konusu – Vikings Dizisi Karakterleri – Vikings Dizisi Nasıl?

Ragnar’ın ikinci eşi Adlaug’den olma Ivar daha önce ormanda ölüme terk edilmiştir. Ancak babası tarafından ölüme terk edilen o küçük bebek büyüyecek ve koca delikanlı olduğunda kardeşlerine karşı savaşacaktır. Öz be öz kardeşlerini öldürmek için her türlü planı yapan bu genç ve bir o kadar yakışıklı olan genç adam bu planlarında başarılı olabilecek mi? Yoksa başarı elde edeceğini düşündüğü sırada başarısızlığa kapılarak ölümle yüz yüze mi gelecektir? Komutan Ragnar’ın kendi çocukları arasında bir seçim yapması belki de gelecekte onun sonunu getirebilecek başarısız kararlar olabilir.

Rollo – Clive StandenVikings Konusu – Vikings Dizisi Karakterleri – Vikings Dizisi Nasıl?

Rollo, Ragnar’ın kardeşidir. Kendisinin abisinin hep gerisinde ve ardında kaldığını düşünmesi üzerine Batı’ya açıldıkları yolda farklı adımlar atma cesaretinde bulunacaktır. Ancak bu cesaret belki de onların sonunu getirebilir. Çünkü komutan Ragnar kendisine ihanet edenleri topluluğunda istemez ve acımasız olan bu topluluk üyeleri gerekirse kendi aralarından kendilerine karşı düşman olabilecek bir adamı aralarında isteyecekler mi?

Floki – Gustaf SkarsgardVikings Konusu – Vikings Dizisi Karakterleri – Vikings Dizisi Nasıl?

Komutan Ragnar’ın en değer verdiği arkadaşlarından birisi olan Floki, gemi yapımı ustasıdır. Ragnar’ın Batı’ya açılması sırasında kullanacak olduğu büyük geminin yapımını da kendisi başarıyla tamamlamıştır. Kendisine karşı bazı öneriler ve uyarılar olmasına rağmen Ragnar’ın yanında olan Floki belki de bu uğurda bir şeyler kaybedebilir.

Athelstan – George BlagdenVikings Konusu – Vikings Dizisi Karakterleri – Vikings Dizisi Nasıl?

Topluluklar arasında yaşanan bir savaş sırasında kendisi hariç tüm topluluk üyeleri olan bu rahip adam öldürülmez. Komutan Ragnar belirli bir zaman geçtikten sonra Arhelstan ile dost olur. Aralarınsan su sızmayan bu ikili aslında beraber dost gibi görünüyor olabilirler ancak bir kere ayaz yiyen kurt o ayazı unutur mu? Arhelstan ve Ragnar arasında yaşanan dostluk ne kadar sürecek, nereye varacak ve nasıl sınavlardan geçecek diziyi izledikçe göreceksiniz. Ancak bu 2 dostun arasında su sızmaz mı yoksa bu sadece bir taktik mi? İzlemeden öğrenemezsiniz.

Earl Haraldson – Gabriel BymeVikings Konusu – Vikings Dizisi Karakterleri – Vikings Dizisi Nasıl?

Gemi kaptanı olan Earl, gemilerinin riske atılmasını asla istemez. Ragnar’ın Batı’ya açılma düşüncesine tamamen karşıdır ve bu konuda komutan Ragnar’a karşı sert tutum takınır. Komutan ve ekibi arasında yer alan bu zengin adam zenginliğini yeni askerler bulmak, daha fazla gemi ve daha fazla güç toplamak için arttırmaktadır.

Siggy Haraldson – Jessalyn GilsigVikings Konusu – Vikings Dizisi Karakterleri – Vikings Dizisi Nasıl?

Kaptan Earl’ın karısı olan Siggy, normalde her zaman kocasının arkasında duran bir kadın olarak tanınıyor. Ancak dizinin ilerleyen bölümlerinde kocasına ihanet edecek olan bu kadın hiç beklenmedik ancak kocası ile aynı meslek alanında olan dizideki farklı bir karakterler ile sevgili oluyor.

Vikings Konusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Vikings dizisi konusu ile ilgili soru işaretleri daha çok dizi ile ilgili iken, erkek karakterler ile ilgili sorular daha ön plandadır. Dizide erkek egemenliği bulunmakta olup özellikle de o dönemde erkeklere verilen değer ve önemi dizinin her sahnesinde rahatlıkla görebilmek mümkün.

Vikings Dizisi Güzel Mi?

Vikings dizisi özellikle de eski tarihi seven izleyiciler için oldukça güzeldir. Dizinin konusundan bağımsız olarak özellikle savaş dizisi sevenler için güzel diziler arasında yer alacağı kesin.

Vikings Dizisi Hangi Kategoride?

Vikings dizisinin kategorisi savaş, eski tarih dizileri ve gerilimdir. Dizi ayrıca bazıları tarafından aksiyon-macera kategorisinde gösterilmektedir.

Vikings Dizisi Karakterleri Gerçek Mi?

Evet dizideki karakterler gerçek. Ancak bazı karakterler gerek saç, gerek kostüm açısından kozmetik olarak değiştirilmiştir. Bu da karakterlerin ten renginin daha açık gösterilmesi, saçlarının peruk olması ve daha birçok sahnede kendisini belli etmektedir. Dizideki karakterler normal hayatlarında dizide göründüğünden farklıdır.

Vikings Dizisi Nereden İzlenir?

Dizinin tüm bölümleri Netflix‘te orijinal olarak Türkçe dilinde yayınlanmıştır.

Vikings Dizisi Kimlere Göre?

Özellikle erkek egemen filmleri seven, eski tarih filmlerinden hoşlanan ve macera filmlerini-dizilerini seven kişilerin Vikings dizisini beğenme oranı daha fazla olmakla beraber her yaştan insanın diziyi beğenmesi mümkün. Ancak dizide bazı sahneler kan içerdiği için kan görünce kötü olanlar diziyi izlemekte biraz fazlaca zorlanabilirler.

*Bu içerik Zovovo.com’a özel olarak üretilmiştir.