Netflix Türkiye’de yayına girmiş olan en iyi 15 dizi hangisi? 10 günlük tatil başladı ve havalarında soğumaya başlaması ile birlikte insanlar en iyi Netflix dizilerini araştırıyor. En güzel Netflix dizileri 2020 konusunda yapılan aramalarda çoğu zaman yanıtsız kalırken Zovovo.com bu konudaki soru işaretini ortadan kaldırmaya geldi. Türkiye’de yayınlanan ve Türkçe dil olarak destek sunan en kaliteli Netflix dizileri hangileri?

Netflix Türkiye’de geçmişe oranla her ay 45 milyon lira para kazandığı tahmin edilmekte ve resmi olarak ödediği bir lisans bedeli bulunuyor. Türkiye’den binlerce insanın her ay aktif olarak abonelik aldığı Netflix bu konuda geçmiş 1 yıla oranla Türkiye’de daha çok insan üye olması ile daha fazla Türkçe dizi ve film yayınlanmaya başlamış durumda.

1 – Stranger Things – IMDb: 8.9

Netflix denince akla hemen onun adı gelir: Stranger Things, Netflix Türkiye dahil yayınlandığı tüm mevcut dillerde çok fazla izlendi ve çok fazla izleyicinin beğenisini kazandı. İlk bakışta gençlik film ve dizileri sevenler için olarak üretilmiş bir içerik gibi görünse de her yaştan kişi ve her yaşta dizi izleyicinin ilgisini çekebilecek bir türe sahip bu dizi.

Çocuk karakterler başta olmak üzere yetişkin karakterlerinde aktif rol aldığı dizi 1980’i yıllarda geçiyor ve Bilim Kurgu temalı en güzel diziler arasında yerini ilk sırada oluyor. Dizide çocukların yaşadığı esrarengiz olaylar ilk iki bölümden itibaren etkisini gösterirken çok sayıda izleyici dizinin zaman zaman esrarengiz olayları abarttığını da düşünmüyor değil.

Will isimli oyuncunun dizide bir anda ortadan kayboluşuna bağlı olarak yaşanan olaylar tüm kasaba halkını harekete geçirmiş olup, çok sayıda kasabalı da bu konuda gizemli bir kayboluş olayının ardından neler olduğu konusunda kararsız kalmaya başlar ve bu konuda yaşananlar çok fazla insanın tabiri yerindeyse ödünü kopartacaktır. Dizinin güzel olmasının dışında birkaç sezon devam ediyor olması ve çok sayıda izleyicinin beğenisini ve ilgisini çekmiş olması gelecek yeni sezonlarında geleceğine işaret eden önemli bir olay.

2 – Sense8 – IMDb: 8.4

8 farklı bölge, 8 farklı insan ancak hepsi birbirini bilmiyor ama his duyguları ile onları hissedebiliyorlar. Bu insanların bir tanesi ve başrol oyuncusu eşcinsel bir partner ve dizinin özellikle spoiler gibi olmasın ancak eşcinsel sahneleri oldukça ilgi çekiyor ve heyecanlandırıyor.

Bu bilim kurgu dizisinin ilk sezonunda, dünyanın farklı bölgelerinden 8 yabancı ile beklenmedik bir şekilde zihinsel ve duygusal olarak birbirleriyle bağlantılı olmalarını anlatıyor ve ilk sezon özellikle bu 8 kişinin birbirleri ile olan bağlantılarını anlaması ve anlamaya çalışması arasında geçmekte olduğunu gösteriyor. Bilgi ve becerilerini birbirleriyle ruhsal olarak paylaşma yeteneğine sahip bu 8 farklı ama 8 bağlantısı olan insan özel duyuları olduğu konusunda daha sonradan bilgi sahibi olabilir hale geliyor.
Grup çok geçmeden kendilerini tehlikede oldukları konusunda belirli nedenlerden dolayı anlamaları ile neler olduğuna inanamaz duruma gelmekteler ve birbirlerini güçlerini nasıl kullanabileceği konusunda soru işaretlerine yanıt aramaktalar.

3 – Lost in Space – IMDb: 7.2

Türkiye’de en iyi bilim kurgu dizileri konusunda arayışta olan kimseler için bu dizi harika gelecek. Bizden önermesi, sizden izlemesi diyerek spoiler vermeden dizi hakkında bir anlatım yapacağız. Lost in Space farklı bir gezegene uzay gemisi ile iniş yapmak zorunda kalan bir uzay gemisi ve onun içinde olan Robinson ailesi ile geçiyor. Bir nevi yeni bir gezegende yeni bir başlangıcı anlatan bilim kurgu temalı Lost in Space adlı dizide aile yaşayacakları zorluklar ile bir bir karşı karşıya kalıyor ve ardından beklemedikleri bir kişi kendilerine karşı harekete geçerek gezegenin en güçlüsü olarak bilinen yapay zekaya sahip ancak kendisini bir insana bağlı olarak kontrol eden bir robotun gücünü ele geçirmesi ile asıl mevzu başlıyor.

Dizide Robinson ailesinin en genç üyesi olan çocuk robotun kontrolünü ele geçirirken daha sonrasında istemeyerek ona yapacaklarından dolayı robot istenmedik bir insanın eline geçiyor ve çocuk ile olan arkadaşlığı son bularak daha sonrasında çocuğa düşman olabiliyor. Son bölümlere doğru daha çok heyecan katılan bu harika bilim kurgu dizisi aslında çok fazla insan tarafından sevilebilecek türden olsa da bazıları için sadece ”vakit geçirmelik bilim kurgu dizileri” sıralamasında yer alıyor olabilir.

4 – You – IMDb: 7.8

You dizisi Netflix’in bizce en güzel dizilerinden birisi değil, en güzel dizisi bile olabilir. Normal dışı bir adam olan Joe ABD’nin en ünlü yerinde bir kitapçı sahibi, yakışıklı ve çekici bir adamdır. Genç yaşına ve parası olmasına rağmen kendi hayatında olan sırlar ise onun kendi hayatına göre daha büyüktür.

En iyi gizem dizileri arasında yerini ilk sıradan alabilecek olan bu dizide çok sayıda gizem olsa da en fazla merak edilecek olan Joe karakterinin ve onun arkadaşı gibi olan çocuğun geleceği olacaktır. Joe hayatına iyi bir şekilde devam ederken yaptıklarından dolayı özellikle de aşık olması ile beraberinde gelen olaylar ve onu insan canına zarar vermeye kadar götürebilecek olaylar ne kadar süre devam edebilir? En iyi romantik diziler arasında da yer alabilecek olan bu dizi çok fazla ilgi çekecek sahneye sahip.

5 – Tehlikeli Oyun

En İyi 15 Netflix Dizisi – 2019

Tehlikeli Oyun yeni yayınlanan bir Netflix dizisi ve teması anarşizm ve gençlerin siyasetçiler üzerindeki etkisi ve dünyayı değiştirebileceklerini göstermesi üzerine kurulu. Bir grup genç bir şekilde bir araya gelerek seçimlere aday olan siyasetçilerin kendi isteklerini yerine getirmemesi, siyasi güçlerini farklı amaçlar için kullanmalarını ortaya çıkarmanın dışında onları öldürmeye, rezil etmeye başlayarak seçimleri kazanmalarını engeller ve kendilerinin bugün dünyada olduğu gibi görmezden gelinmesini engellemek için ilk adımlarını atarlar.

Bu sırada birbirlerine aşık olan gençlerde vardır ki hepsi siyasetçileri nasıl öldürebilecek ve etkisiz hale getirebilecekleri konusunda çok başarılı olarak çalışmaktadır. Yaptıkları eylemler toplu ve birlik olarak yaptıkları eylemler olduğu için ve cinayetlerin üzerini kapatabildiklerinden onlara güvenlik ve siyasi güçler bile en azından 1. sezonda dokunamaz.

Gözaltına alınma sahnesi gibi sahneler olsa da gelecek 2. sezonun çok daha fazla insanın ilgisini çekeceği ve özellikle günümüz dünyasında gençlerin ezilmesini, yaşlı nüfusun genç nüfusu ezerek siyasetçi olması ve siyasetçilerin daha çok yaşlı gruptan olarak gençleri ”yönetemez, iyi kararlar veremez” gibi sözler ile geçiştirmesi ve direkt olarak onların yollarını kapatmasını çok iyi anlatan bir dizi olmuş gibi görünmekte.

Dizide siyasetçiler direkt olarak her zaman hedef alınmazken, zaman zaman ise siyasetçiler zehirli su ile bile zehirlenebiliyor ve hepsinin ortak bir amacı var: Gençlerin gücü adına büyük birlik gücünü göstermek.

6 – Lucifer – IMDB 7.2

En İyi 15 Netflix Dizisi – 2019

Lucifer en iyi Netflix dizileri arasındadır. Dizi kendini adeta izletmektedir ve bu sebeple her gün işe bile geç kalma riskiniz olduğu konusunda sizi hemen uyaralım. Lucifer dizisinin konusu ise biraz değişiktir. Cehennemin Lordu olarak cehennemde yaşayan ve orayı kontrol altında tutan Lucifer bir şekilde yaşadığı cehennemden sıkılır ve Los Angelas’a döner

Los Angelas’ta kendisine ait bir barı olan Lucifer daha sonrasında ise cehennemden yanında getirdiği şeytan ile birlikte işleri büyütür. Dünyalı bir sevgili edinen Lucifer’in işleri iyi gitse de istenmedik bir şey olur ve en sevdiği olarak yanında duran sevgilisi ölür.

Bu durumun arkasından hemen intikam almak için harekete geçen Lucifer’in yapacaklarının bir sınırı olmadığı ve onu durduracak kimse olamayacağı için ortalığı birbirine katmaya devam edecektir.

7 – The 100 – IMDB 7.8

En İyi 15 Netflix Dizisi – 2019

Dünya patlatılan nükleer bombaların etkisi ile insanlar adına yaşanamaz bir gezegen haline gelmiştir. İnsanlık kirlettiği bu dünyayı terk etmiştir ancak uzayda yaşam için üretilen uzay gemisinin sınırlı nüfusa yetecek kadar yemek ve oksijeni vardır. Bir süre sonra uzay gemisinde yaşayan şanslılar doğum nedeniyle nüfus olarak artışa geçmesine bağlı olarak uzay gemisi elitler için yetersiz hale gelir. Koskocaman galakside kalan sınırlı sayıda canlının ardından uzay gemisinde işler hiç iyi gitmemektedir

Ark isimli bu uzay gemisi insanlara artık yetemez hale gelmişken, bir tarafta ise yönetim problemleri yaşamaktadır. Uzay gemisinde olan bir grup insan uzay gemisinin belirlenen kurallarına uymaz ve uzay gemisinde bile yönetime darbe yapılmaya çalışılır. Bu bakımdan insanlığın Dünya’da olmasa bile bir takım sorunlar yaratabileceğini ve insan eliyle sorun yaratmanın kolaylıklarını bize gösteren dizide asıl olay ise insanların Dünya’ya geri dönüp dönemeyecekleri ve yeniden bir yaşam kurulup kurulamayacak olduğu sorusuna yanıt bulmaktır.

Ark artık insanlara yetmez hale gelmiş, gıda ve oksijen konusunda sorunlar yaşanmasının yanısıra eskimesi ile beraber artık ölme noktasına gitmektedir. Bu koskoca uzay aracını indirecek hiçbir güvenli gezegen yoktur ancak bir şans 97 yıl önce büyük bir nükleer bombanın yaşamı sonlandırdığı ve yaşamın olmadığı tahmin edilen Dünya’ya geri dönmeye zorlayacaktır. Dünya’ya ilk önce gönderilecekler ise elbette ki yöneticiler olmayacak tam tersine 100 çocuk suçluyu Dünya’ya göndermek ve hem yükten kurtulmak hem de eğer Dünya’da nükleer bomba yani radyasyon etkisi geçtiyse diğerlerini de Dünya’ya göndermektir.

100 suçlu bir paket halinde Dünya’ya indirilir ancak 100 suçlu genç aslında çeşitli suçlardan mahkum olmuştur. Tahmin edebileceğiniz gibi aslında suçları çok ağır değil, yaşlıların aldığı gereksiz ve saçma kararlara karşı durmalarından dolayı suçlanmışlardır.

Dünya’ya ayak basar basmaz daha önce bildikleri ancak eskisinden eser kalmamış tamamen topraktan ibaret kaldığı görülen Dünya’ya ormanın bir kısmında yaşam kurma ihtiyacı hisseden 100 genç birbirleri ile kavga ederler ancak daha sonrasında tehditlere karşı birlikte hareket etmek zorunda olduklarını bilirler. Aslında herhangi bir tehdit ilk başlarda yoktur ancak daha sonrasında Dünya’da yalnız olmadıklarını anlayacaklardır. Daha fazla uzatırsak gizemi spoilere çevirmiş olacağımız için daha fazlasını biz yazmayalım, siz hemen şimdi veya en kısa zamanda diziyi izleyerek öğrenin.

8 – Black Mirror – IMDB 8.9

En İyi 15 Netflix Dizisi – 2019

Black Mirror hiç şüpheye neden olmadan Netflix’in en güzel dizileri arasında yerini alır. Dizide insanların bulduğu büyük buluşların kendi başına nasıl bela olabileceği ve insanların dijital ortamda internetten nasıl kötü sonuçlarla karşı karşıya kalabileceklerini en iyi şekilde göstermektedir.

Dizinin her bölümünde farklı konunun işleniyor olması ve farklı insanların olması ilk etapta size biraz fazla karmaşık ve saçma gelebilir ancak bunu izledikçe daha iyi anlıyorsunuz. Aslıda bizce dizide anlatılmak istenen internette anonim kimlikler ile insanların birbirinden farklı kimlikler alabilmesi ve kendilerini olduğundan 100 farklı tip olarak gösterebilmesini yansıtan bir dizi.

Dizinin bir bölümünde özellikle internetin en fazla kullanılmakta olan bölümünden bahsediliyor: Sosyal medya siteleri. Sosyal medyada her şey en iyi şekilde görünmeli, fakir bir insan kendisini bir şekilde sahte Gucci kıyafetler ile zengin göstermek, elit olmayan standart bir insan kendisini elit göstermek, mutlu olmayan çiftler kendilerini mutlu olarak göstermek zorundadır. Türkiye’de de birçok insan böyle değil mi? Sosyal medyada kendilerini olduğundan iyi gösteren Türklerin sayısı milyonlarla anılırken bu durum sadece Türklere özgü değil gezegenin her yerine yayılmış bir virüstür. Peki bu istekler insanlığın başına gelecekte büyük ve önlemez problemlere yol açabilir mi? İşte tam da Black Mirror dizisinin bir bölümünde bu konu ele alınıyor.

İnternetin her zaman için iyi olamayabilecek olduğu ve insanların beklemedikleri sorunlarla karşı karşıya kalabileceklerini düşünmeleri gerektiğine dikkat çekiyor bu dizi. Aslında dizide işlenen konular çok farklı olsa da her bölümde beklediğinizden çok fazlasını da bulabilirsiniz, daha azını da. Dizinin bir de oyunlu seçeneği vardır ki eğer cep telefonu veya herhangi bir akıllı platformdan diziyi izliyorsanız yanıt verebilir ve bu sayede diziden kendinize bile ders çıkarabilirsiniz.

Black Mirror dizisinde anlatılmak istenen konular belki sizin için ”hayal veya bilimkurgu” gelebilir ancak gelecekte ve bugün olanlar anlatılmaktadır. Dizi korku temalı bir dizi olmasına rağmen gerçek korku karışımlı bir dizi olarak kendisini izleyicilerine oldukça fazla sevdirebilmektedir.

Dizi sadece internete değil tecavüz, suçlar, eşcinsel hakları konularına da vurgu yapmaktadır ve bu yönü ile çok dikkat çekmektedir. Eğer biraz fazla paranoyaksanız bu dizi sizin aklınızdan 100 yıldan uzun süre çıkmayabilir (eh işte mezara girince çıkabilir :).)

9 – Designated Survivor – IMDB 7.7En İyi 15 Netflix Dizisi – 2019

Siyasi diziler arasında yer alan ve oldukça izlenen Designated Survivor Beyaz Saray yönetimini anlatmaktadır. ABD’de bir bombalı saldırının eseri olarak ‘beklenen’ olmuştur ve ABD başkanı ile başkan yardımcısı ölmüştür. Bu sırada Beyaz Saray hukuk bölümünde üst düzey görevli olan orta yaşlı bir adam ABD Başkanı olarak göreve devam etmek üzere seçilir ve bir süreliğine Amerika’yı yönetmek zorundadır. Bir anda ABD yönetiminin başına geçen bu adamı bekleyen birçok sorun vardır. Sonuç olarak Dünyanın en büyük savunma gücü ve en büyük ekonomisini yönetmek kolay değildir.

Bu adam bir taraftan ABD’nin sorunları, bir taraftan Dünya’nın sorunları bir tarafta ise ailesinin sorunları ile karşı karşıya kalmasının eseri olarak ciddi bir gerilim yaşar. ABD’nin düşmanlarının bir bir sıraya girdiği bu zorlu dönemde hem başkanın ve başkan yardımcısının görevleri yarıda kalmıştır, hem de beklenmedik bir anda yönetimin 1 numarası olan bu adamın uğraşması gereken birçok sorun vardır. Dost görünen düşman ülkelere karşı gereken adımlar derhal atılmalı, terör unsurları ortadan kaldırılmalı ve ABD’nin ekonomik olarak çok daha iyi seviyeleri görmesi mecburen sağlanmalıdır.

Dizide birçok sorunla baş başa kalan bu adamın yapacakları ya Amerika’yı daha iyi yapacak, ya da daha kötü yapacaktır. Ancak dizinin birkaç bölümünde olayları anlamak kolay olmayabilir ve dizinin bazı bölümleri yeniden sizin için izlenmek zorunda kalacağınız önemli dizi bölümleri arasına eklenebilir.

10 – La Casa de Papel – IMDB 8.4

En İyi 15 Netflix Dizisi – 2019

La Casa de Papel en iyi soygun dizileri arasında ilk sıradan yerini almaktadır. Dizide bir grup genç insan İspanya Kraliyet Bankası’nı soymak üzere bazı planlar yaparlar ama planlar o kadar güçlüdür ki bu işten başarı ile çıkamayacak olmaları akıllarına gelse de her zaman bu durum arka planda kalmaya devam eder. Bir süre sonra bu planlarını uygulamak üzere harekete geçen gençler istediklerini alabilecekler midir?

Dizinin konusu biraz sıkıcı gibi görünüyor olsa da asla sıkıcı değildir. Eğer gizemli ve gerilim dolu dizileri seviyorsanız en iyi gerilim filmleri Netflix yapımları arasında La Casa de Papel yer almaktadır. Dizide sadece soygun değil günümüz yaşam koşullarının bazı insanları neden suça ve bu tür eylemlere sürüklediği konusunda da bazı soru işaretlerine yanıt bulmanızı sağlayabilir. Dizinin ana temel konusu soygun olmasına rağmen çok iyi dizilerdendir.

La Casa de Papel dizisinde 8 soygunun asıl olarak bankayı soyma planlarının yanında sadece soygun planı değil, ardında alacakları rehinelerinde durumunun ne olacağı soru işaretleri yaratıyor. 8 kişi polisi ustalıkla kontrol ederken bu rehinelere ne olacaktır ve bu soygunun sonucunda 8 soyguncunun yaşamı nasıl değişecektir? Hapis mi, zengin bir yaşama devam etmek mi? Spoilere hayır! Diyor ve sizi diziyi izlemeye uğurluyoruz.

11 – Dark – IMDB 8.6En İyi 15 Netflix Dizisi – 2019

Dark dizisi yine Alman yapımı çok ilgi çeken ve çok insanın izlediği Netflix yapımları arasında ilkler arasındadır. Çok sayıda insanın severek izlediği bu dizi bazı karmaşalara sebep oluyor olsa da aslında karmaşık olması ile bazı soru işaretleri ve gizem uyandırmıyor değil. Dizide Almanya’nın bir kasabasında bir çocuğun bir anda hiçbir sebep ve neden yokken ortadan kaybolması ve bunun ardından başlamış olan tuhaf olaylar ekrana yansıtılıyor.

Dizi çok fazla oyuncu kadrosuna sahip ve hem geçmiş, hem gelecek konusunda ilerliyor. Çocuğun kaybolması ile olaylar sınırlı kalmıyor radyoaktif sızıntı ve farklı gizemli ve istenmeyen bir takım vakalarda dizide yer alıyor. Çocuk nasıl ve neden dolayı kaybolmuştur?

Dizi biraz soğuk gelebilir ama izledikçe diziyi sevebilirsiniz…

12 – The Punisher – IMDB 8.6

En İyi 15 Netflix Dizisi – 2019The Punisher Marvel severlerin sevgi dolu ve asla ekrandan bir an olsun gözlerini ayırmadan izleyecekleri ailesini kaybeden genç bir adamın bundan sonrasında yapacaklarını anlatıyor.

13 – Sex Education – IMDB 8.4

En İyi 15 Netflix Dizisi – 2019

Annenizin cinsel bir terapist olduğunu ve onun orta yaşına rağmen oldukça aşka ve ilişkilere açık bir insan olduğunu düşünün. Bir yandan eğlenceli bir yandan ise genç bir ergen için tam bir kabus ve utanç. Dizide genç yaş grubu insanların yaşadıkları cinsel problemler gündeme getirilirken özellikle ergenlikte bir ergenin cinsellik ile ilgili tabularını nasıl yıkması gerektiği ve neden bu durumdan asla utanmaması gerektiği konu ediliyor.

Sex Education dizisi cinsellik içerdiği için 18 yaş ve altı olan kişilerin izlememesi gereken bir dizi olarak görülse de ergenliğin en başından itibaren yaşanan süreci anlattığı için 13 yaşından büyüklerin izleyebilecek olduğu bir dizi olarak belirtiliyor. Dizide sadece ergenler değil 18 yaş ve üzeri olan oldukça yetişkin olan insanlarında ders alması gereken bazı konular işleniyor. Özellikle annesi cinsellik terapisti olan bir ergenin bu konuda annesine bile kendi sorunlarını açıklamıyor veya açıklayamıyor olması konu alınırken, annesinin ilişkilerinin daha iyi olduğunu fark eden bu ergen arkadaşımızın ilk kez birisi ile yakınlaşmaya başlamak istemesi ancak bu kişi ile birlikte olamamasının sebepleri ve ergenlikte yaşananlar konu ediliyor. Dizinin oldukça fazla insanın ilgisini çekerek büyük bir fan oluşturduğu, üniversite yaşamı ile insanların hayatlarında yaşadıkları ve ‘sır’ olarak kalan olayların üzerine gidiyor.

Eğer biraz cinsellik temalı dizilerden haz etmiyorsanız bile bazı aralıkları geçerek en iyi Netflix dizileri 2020 yılında da izleyebilirsiniz. 2020’nin ilk günlerinden itibaren ilk izlemeniz gereken dizilerin arasına Sex Education dizisini eklemenizi öneriyoruz.

Bu dizi favori diziler arasında yer alıyor ve özellikle konusundan dolayı birçok genç ve yetişkin kimseler dizinin konusu nedeniyle dizinin asla kendilerini sıkmadığı ve gerçek yaşamda yaşanan olaylardan esinlenilerek yayınlanan bir dizi olduğu konusunda görüş bildirmekteler.

14 – The Walking Dead – IMDB 8.3

En İyi 15 Netflix Dizisi – 2019

Dünya bitmiş, insanlar zombilerle savaş vermek zorundalar ve zombiler milyonlarca milyarlarca insanın yaşamına son verdiler ve aralarına bu insanları da eklediler. Peki bundan sonrası için Dünya sadece zombilerin mi olacaktır, yoksa insanlarda Dünya’da yaşayabilecekler mi? En iyi zombili diziler arasına giren The Walking Dead dizisinin ilk bölümlerinde zombiler konu olurken hemen arkasından ise insanların yaşamak için vermek zorunda kaldıkları savaş konu alınıyor ve eğer insanların kendilerinin geleceği için savaşmazlar ise bu konudan dolayı ölebilecekleri ve savaşın insanlar için bu Dünya’da zombiler konu olunca bir seçenek veya tercih değil bir zorunluluk haline geleceğini gösteriyor.

Bir grup zombi çetesi her zaman için yavaş olmayabilir ve onlar insanları öldürmenin veya kendileri gibi yapmanın bir yollarını her zaman için olmasalar bile bazen bulmaya yaklaşabilirler. Dizinin ilerleyen bölümlerinde zombilere karşı insanların alması gereken önlemlerin artmasından ve zombilerin sayısının giderek daha çok artmasından söz edilse de dizinin ortalarına doğru bu konuda insanların daha kalıcı çözümler bulması ve daha fazla yeni çözümlere yönelmeleri gerektiği konusu işlenmekte.

Bir grup insan dizide insanlara karşı kendilerini zombi rolüne sokar ve bu insanlar diğer zombilerden korunma yolu olarak değil, diğer insanların üzerinde güç elde edebilmek için bunu yaparlar. Evet burası biraz spoiler oldu ama bundan sonraki spoiler olmayacak. Hem ufak spoiler vermek heyecan yaratmaz mı? Yaratır değil mi?

Dizide son sezona doğru ilk sezonla farklılıklar görülüyor. Bir grup insan kendilerine yeni bir yaşam alanı yaratırken bu yaşam alanı onlar için diğer insanlar nedeniyle güvenilir olmayan bir yer olabilir ve akıllanan zombilerin onları öldürmek için onlara karşı savaşması an meselesi olabilir. Bir grup insana karşı milyonlarca zombi nasıl yok edilebilir, onlar beyinlerini nasıl kullanmaya başladılar veya zombiler gerçekten akıllandılar mı? Bu konuda The Walking Dead dizisini izleyerek yanıt alabilirsiniz.

15 – The End of the F***ing World – IMDB 8.1En İyi 15 Netflix Dizisi – 2019

The End of the F***ing World dizisinde konu olarak kara mizah kategorisinde yer aldığı için iki gencin birbirlerini bulmasının ardından yaşayacakları hayat konu alınıyor. Çizgi romandan konu alınan ve esinlenilen bu dizide gençlerin hayatında neler yaşanacak olduğu ve iki gencin birbiri ile birlikte yapacakları ekranlarımıza yansıtılıyor.

Maceralara açık ve istekli olan bu gençler talihsizlikler ile karşı karşıya kalırken bu neden hep onların yanından eksik olmayan kötü bir olaydır? Bu gençler talihsizliklere karşı nasıl karşı gelebilirler, 1 elin nesi var, 2 elin sesi var, diyerek birlikte hareket ederler ise önlerinde olan ‘sorun’ olarak gördükleri ‘sorunları’ çözebilecek güçteler midir? İzlemeden hiçbirisini öğrenemeyiz.

Bonus: İlk önce izlemeniz gereken Netflix dizisi hangisi?

Bizce bu listede ilk olarak izlemeniz gereken eğer bilimkurgu seviyorsanız THE 100 dizisini ilk olarak listenize ekleyin.

Eğer gerilim ve korku seviyorsanız mutlaka ilk sırada izlemeniz gereken dizi Black Mirror olsun ve anlamadığınız bölümleri 10 kez izlemeyin, 2 kez izledikten sonra anlamadıysanız zamanın akışına bırakın ve daha sonra zaten ne olduğunu daha iyi anlamaya başlarsınız.

Eğer renkli bir tema ve aşk hayatı sizin için önemli ise Sex Education ilk olarak izlemeniz gereken dizi olarak listenize hemen eklenebilir.

Son olarak zombili dizileri seviyorsanız The Walking Dead dizisi sizin için en iyi dizi olabilir. Zombili bu dizi sizi uzunca bir süre götürecek ve eğlendirecek vakit geçirmenizi kolaylaştıracaktır…

Bizden bu kadar…

Kategori: