in ,

En İyi 5 Netflix Dizisi – 2019

Netflix Türkiye’de yayınlanmış en iyi 5 dizi hangisi? Vakit geçirmek için izlenecek en iyi diziler, can sıkıntısına iyi gelen en güzel dizileri arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Netflix Türkiye’de yayına girmiş olan en iyi 5 dizi hangisi? 10 günlük tatil başladı ve havalarında soğumaya başlaması ile birlikte insanlar en iyi Netflix dizilerini araştırıyor. En güzel Netflix dizileri 2019 konusunda yapılan aramalarda çoğu zaman yanıtsız kalırken Zovovo.com bu konudaki soru işaretini ortadan kaldırmaya geldi. Türkiye’de yayınlanan ve Türkçe dil olarak destek sunan en kaliteli Netflix dizileri hangileri?

Netflix Türkiye’de geçmişe oranla her ay 45 milyon lira para kazandığı tahmin edilmekte ve resmi olarak ödediği bir lisans bedeli bulunuyor. Türkiye’den binlerce insanın her ay aktif olarak abonelik aldığı Netflix bu konuda geçmiş 1 yıla oranla Türkiye’de daha çok insan üye olması ile daha fazla Türkçe dizi ve film yayınlanmaya başlamış durumda.

1 – Stranger Things – IMDb: 8.9

Netflix denince akla hemen onun adı gelir: Stranger Things, Netflix Türkiye dahil yayınlandığı tüm mevcut dillerde çok fazla izlendi ve çok fazla izleyicinin beğenisini kazandı. İlk bakışta gençlik film ve dizileri sevenler için olarak üretilmiş bir içerik gibi görünse de her yaştan kişi ve her yaşta dizi izleyicinin ilgisini çekebilecek bir türe sahip bu dizi.

Çocuk karakterler başta olmak üzere yetişkin karakterlerinde aktif rol aldığı dizi 1980’i yıllarda geçiyor ve Bilim Kurgu temalı en güzel diziler arasında yerini ilk sırada oluyor. Dizide çocukların yaşadığı esrarengiz olaylar ilk iki bölümden itibaren etkisini gösterirken çok sayıda izleyici dizinin zaman zaman esrarengiz olayları abarttığını da düşünmüyor değil.

Will isimli oyuncunun dizide bir anda ortadan kayboluşuna bağlı olarak yaşanan olaylar tüm kasaba halkını harekete geçirmiş olup, çok sayıda kasabalı da bu konuda gizemli bir kayboluş olayının ardından neler olduğu konusunda kararsız kalmaya başlar ve bu konuda yaşananlar çok fazla insanın tabiri yerindeyse ödünü kopartacaktır. Dizinin güzel olmasının dışında birkaç sezon devam ediyor olması ve çok sayıda izleyicinin beğenisini ve ilgisini çekmiş olması gelecek yeni sezonlarında geleceğine işaret eden önemli bir olay.

2 – Sense8 – IMDb: 8.4

8 farklı bölge, 8 farklı insan ancak hepsi birbirini bilmiyor ama his duyguları ile onları hissedebiliyorlar. Bu insanların bir tanesi ve başrol oyuncusu eşcinsel bir partner ve dizinin özellikle spoiler gibi olmasın ancak eşcinsel sahneleri oldukça ilgi çekiyor ve heyecanlandırıyor.

Bu bilim kurgu dizisinin ilk sezonunda, dünyanın farklı bölgelerinden 8 yabancı ile beklenmedik bir şekilde zihinsel ve duygusal olarak birbirleriyle bağlantılı olmalarını anlatıyor ve ilk sezon özellikle bu 8 kişinin birbirleri ile olan bağlantılarını anlaması ve anlamaya çalışması arasında geçmekte olduğunu gösteriyor. Bilgi ve becerilerini birbirleriyle ruhsal olarak paylaşma yeteneğine sahip bu 8 farklı ama 8 bağlantısı olan insan özel duyuları olduğu konusunda daha sonradan bilgi sahibi olabilir hale geliyor.
Grup çok geçmeden kendilerini tehlikede oldukları konusunda belirli nedenlerden dolayı anlamaları ile neler olduğuna inanamaz duruma gelmekteler ve birbirlerini güçlerini nasıl kullanabileceği konusunda soru işaretlerine yanıt aramaktalar.

3 – Lost in Space – IMDb: 7.2

Türkiye’de en iyi bilim kurgu dizileri konusunda arayışta olan kimseler için bu dizi harika gelecek. Bizden önermesi, sizden izlemesi diyerek spoiler vermeden dizi hakkında bir anlatım yapacağız. Lost in Space farklı bir gezegene uzay gemisi ile iniş yapmak zorunda kalan bir uzay gemisi ve onun içinde olan Robinson ailesi ile geçiyor. Bir nevi yeni bir gezegende yeni bir başlangıcı anlatan bilim kurgu temalı Lost in Space adlı dizide aile yaşayacakları zorluklar ile bir bir karşı karşıya kalıyor ve ardından beklemedikleri bir kişi kendilerine karşı harekete geçerek gezegenin en güçlüsü olarak bilinen yapay zekaya sahip ancak kendisini bir insana bağlı olarak kontrol eden bir robotun gücünü ele geçirmesi ile asıl mevzu başlıyor.

Dizide Robinson ailesinin en genç üyesi olan çocuk robotun kontrolünü ele geçirirken daha sonrasında istemeyerek ona yapacaklarından dolayı robot istenmedik bir insanın eline geçiyor ve çocuk ile olan arkadaşlığı son bularak daha sonrasında çocuğa düşman olabiliyor. Son bölümlere doğru daha çok heyecan katılan bu harika bilim kurgu dizisi aslında çok fazla insan tarafından sevilebilecek türden olsa da bazıları için sadece ”vakit geçirmelik bilim kurgu dizileri” sıralamasında yer alıyor olabilir.

4 – You – IMDb: 7.8

You dizisi Netflix’in bizce en güzel dizilerinden birisi değil, en güzel dizisi bile olabilir. Normal dışı bir adam olan Joe ABD’nin en ünlü yerinde bir kitapçı sahibi, yakışıklı ve çekici bir adamdır. Genç yaşına ve parası olmasına rağmen kendi hayatında olan sırlar ise onun kendi hayatına göre daha büyüktür.

En iyi gizem dizileri arasında yerini ilk sıradan alabilecek olan bu dizide çok sayıda gizem olsa da en fazla merak edilecek olan Joe karakterinin ve onun arkadaşı gibi olan çocuğun geleceği olacaktır. Joe hayatına iyi bir şekilde devam ederken yaptıklarından dolayı özellikle de aşık olması ile beraberinde gelen olaylar ve onu insan canına zarar vermeye kadar götürebilecek olaylar ne kadar süre devam edebilir? En iyi romantik diziler arasında da yer alabilecek olan bu dizi çok fazla ilgi çekecek sahneye sahip.

5 – Tehlikeli Oyun

Tehlikeli Oyun yeni yayınlanan bir Netflix dizisi ve teması anarşizm ve gençlerin siyasetçiler üzerindeki etkisi ve dünyayı değiştirebileceklerini göstermesi üzerine kurulu. Bir grup genç bir şekilde bir araya gelerek seçimlere aday olan siyasetçilerin kendi isteklerini yerine getirmemesi, siyasi güçlerini farklı amaçlar için kullanmalarını ortaya çıkarmanın dışında onları öldürmeye, rezil etmeye başlayarak seçimleri kazanmalarını engeller ve kendilerinin bugün dünyada olduğu gibi görmezden gelinmesini engellemek için ilk adımlarını atarlar.

Bu sırada birbirlerine aşık olan gençlerde vardır ki hepsi siyasetçileri nasıl öldürebilecek ve etkisiz hale getirebilecekleri konusunda çok başarılı olarak çalışmaktadır. Yaptıkları eylemler toplu ve birlik olarak yaptıkları eylemler olduğu için ve cinayetlerin üzerini kapatabildiklerinden onlara güvenlik ve siyasi güçler bile en azından 1. sezonda dokunamaz.

Gözaltına alınma sahnesi gibi sahneler olsa da gelecek 2. sezonun çok daha fazla insanın ilgisini çekeceği ve özellikle günümüz dünyasında gençlerin ezilmesini, yaşlı nüfusun genç nüfusu ezerek siyasetçi olması ve siyasetçilerin daha çok yaşlı gruptan olarak gençleri ”yönetemez, iyi kararlar veremez” gibi sözler ile geçiştirmesi ve direkt olarak onların yollarını kapatmasını çok iyi anlatan bir dizi olmuş gibi görünmekte.

Dizide siyasetçiler direkt olarak her zaman hedef alınmazken, zaman zaman ise siyasetçiler zehirli su ile bile zehirlenebiliyor ve hepsinin ortak bir amacı var: Gençlerin gücü adına büyük birlik gücünü göstermek.

*Listemiz her hafta 1 kez güncellenecek olup 20 diziye kadar ekleme yapılacaktır. Her hafta Pazartesi günleri güncellenecek olan en iyi Netflix dizileri listemizi kontrol edebilirsiniz. 

İçeriği Puanla

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Down Sendromlu çocuk doğurulmalı mı, aldırılmalı mı?

Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar iyi tanıyacaksın?