Adrenalin miktarınızı artıracak ve size gaza getirecek en iyi aksiyon dizileri listemizde kendinize göre bir aksiyon dizisi bulabilirsiniz. Yerli ve yabancı dizilerin yer aldığı listemizde birbirinden farklı konulu ama aksiyon konulu yapımlar göreceksiniz.

1. The Punisher (2017 – 2019)

En İyi Aksiyon Dizileri- 2021 Güncel – Adrenalin Dolu 13 Aksiyon Dizisi

Bir TV dizisi olarak 2017 yılında yayın hayatına başlayan The Punisher Marvel’in başarılı bir aksiyon dizisidir. Süper kahraman filmlerini sevdiren şirketin bu dizisi olaylar aşırı abartılı olmadığı siz süper kahraman filmlerini sevmeseniz bile kendisini sevdiriyor. Dizideki baş kahramanımız Frank Castle, eski bir asker olarak karşımıza çıkıyor.

Yönetmenliğini Steve Lightfoot’ın üstlendiği dizide Frank Castle’ı usta oyuncu  Jon Bernthal canlandırıyor. Karimaztik ve sert görünümüyle dikkat çeken Frank Castle, dövüş sahneleriyle izleyiciyi kendisine bağlamayı başarıyor. Dizinin konusu ise intikam olarak karşımıza çıkıyor. Ailesini kaybeden Frank, intikam almak için Punisher yani “Cezalandırıcı” kimliğini bürünerek kendisine buna yapan herkesin peşine düşüyor…

Ayrıca en iyi intikam filmleri listesine de bakabilirsiniz.

2. Vikings (2013 – )

En İyi Aksiyon Dizileri- 2021 Güncel – Adrenalin Dolu 13 Aksiyon Dizisi

Yayın hayatına 2013 yılında başlayan ve hala devam eden Vikings IMDB’den 8.5 puan almayı başarmıştır. Katheryn Winnick, Alexander Ludwig ve Gustaf Skarsgård gibi oyuncuların yer aldığı dizide barbar ve psikopat Vikinler gittikleri yere kan götürüyorlar.

3. Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi (2013 – 2019)

En İyi Aksiyon Dizileri- 2021 Güncel – Adrenalin Dolu 13 Aksiyon Dizisi

Listemizin üçüncü sırasında yer alan Behzat Ç. polis akademisinden 1985 yılında mezun olan fakat aldığı cezalardan dolayı bir türlü mevki sahibi olamayan Behzat Ç. cinayet masasında çalışmaktadır. Türk dizileri arasında farklı bir konumda olan dizinin IMDB puanı 8.8’dir. Oyuncu kadrosunda ise Erdal Besikçioglu, Inanç Konukçu ve Ege Aydan gibi oyuncular yer almaktadır.

4. Gotham (2014 – 2019)

En İyi Aksiyon Dizileri – 2021 Güncel – Adrenalin Dolu 13 Aksiyon Dizisi

2014 yılında Netflix’te yayınlanmaya başlayan Gothom IMDB’den 7.8 puan almıştır. Bruno Heller tarafından yönetilen dizi Ben McKenzie, Donal Logue ve David Mazouz gibi oyuncuları kadrosunda bulundurmaktadır.

Olayların Batman’dan bildiğimiz Gothom City’den geçtiği dizi Batman’dan öncesini konu edinmektedir. Dizi Polis Departmanı’nda çalışan James Gordon’un etrafında dönmektedir. Gordon, hem şehirdeki suçlarla mücadele etmektedir bir taraftan da Bruce’un Batman’a dönüşmesine şahit olmaktadır…

5. Daredevil (2015 – 2018)

En İyi Aksiyon Dizileri – 2021 Güncel – Adrenalin Dolu 13 Aksiyon Dizisi

Görme yeteneğini kaybeden ve bir avukat olan Matt Murdock’un etrafında dönen dizi 2015 yılında yayınlanmış ve 3 sezon sürmüştür. 4. sezondayken iptal edilen dizi IMDB’den 8.6 puan almayı başarmıştır. Dizinin yönetmenliğini Drew Goddard yapmıştır ve oyuncu kadrosunda  Charlie Cox, Vincent D’Onofrio ve Deborah Ann Woll gibi isimler yer almaktadır.

Kendini suçla mücadeleye adayan Matt Murdock gündüzleri avukat kimliğiyle suçlarla mücadele ederken geceleri de Daredevil kimliğiyle bu mücadelesini sürdürmektedir.

6. The Protector – Hakan: Muhafız (2018 – 2021)

En İyi Aksiyon Dizileri – 2021 Güncel – Adrenalin Dolu 13 Aksiyon Dizisi

Yönetmenliğini Binnur Karaevli’nin üstlendiği dizi bir Netflix yapımı Türk dizisidir. İlk Türk Netflix dizilerinden olan Hakan: Muhafız’ın oyuncu kadrosunda fgÇagatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü ve Okan Yalabik gibi isimler yer almaktadır. Hakan: Muhafız IMDB’den 6.8 puan almayı başarmış bir aksiyon ve macera dizisidir.

Dizinin konusu genel itibariyle İstanbul etrafında dönmektedir. Mistik güçlere sahip bir muhafız olan Hakan, İstanbul’u ölümsüzlere karşı korumak zorundadır. Tek silahı bir gömlek ve bir hançer olan Hakan’ın sadıkların yardımı olmadan İstanbul’u kurtarması çok zor olacaktır…

En iyi erotik filmlere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

7. Game of Thrones (2011 – 2019)

En İyi Aksiyon Dizileri – 2021 Güncel – Adrenalin Dolu 13 Aksiyon Dizisi

Fantastik bir aksiyon dizisi olan Game of Thrones tartışmasız en iyi aksiyon dizileri arasında yer almaktadır. IMDB puanı 9.3 olan başarılı yapımın son sezonu hariç tüm sezonları izleyici tarafından çok beğenilmiştir. Yönetmenliğini  David Benioff ve D.B. Weiss’in birlikte üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda Emilia Clarke, Peter Dinklage ve Kit Harington gibi isimler yer almaktadır.

Çok yüksek bir bütçeyle çekilen Game of Thrones, mükemmel savaş sahneleriyle dikkat çekmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere dizideki olaylar taht etrafında dönmektedir.

8. The Defenders (2017)

En İyi Aksiyon Dizileri – 2021 Güncel – Adrenalin Dolu 13 Aksiyon Dizisi

Bir Marvel dizisi olan The Defenders 2017 yılında yayınlanmıştır. Dizinin yönetmenliğini  Douglas Petrie ve Marco Ramirez üstlenmiştir. IMDB’den 7.3 puan almayı başaran The Defenders’in oyuncu kadrosunda ise  Charlie Cox, Krysten Ritter ve Mike Colter gibi oyuncular yer almaktadır.

The Defenders’de Netflix’te yer alan Marvel süper kahramanları bir işbirliği yapmaktadırlar. New York’u istilade eden çok tehlikeli bir düşmana karşı Daredevil, Jessica Jones, Luka Cage ve Iron Fist işbirliği içerisinde çalışmak zorundadır.

9. Iron Fist (2017 – 2018)

En İyi Aksiyon Dizileri – 2021 Güncel – Adrenalin Dolu 13 Aksiyon Dizisi

IMDB puanı 6.5 olan Iron Fist, Netflix – Marvel işbirliği sonucu ortaya çıkan bir dizidir. Yönetmenliğini  Scott Buck’ın üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda  Finn Jones, Jessica Henwick ve Jessica Stroup gibi oyuncular yer almaktadır. Iron Fist, bir keşişin olağanüstü güçler kazandıktan sonra işadamı haline gelmesini ve şehri hem parası hem de güçleriyle savunmasını konu edinmektedir. Iron Fist, tek yumruğunda duvarları delebilecek kadar güçlü birisidir…

10. Shooter (2016 – 2018)

En İyi Aksiyon Dizileri – 2021 Güncel – Adrenalin Dolu 13 Aksiyon Dizisi

2016 yılında yayınlanan ve IMDB puanı 7.5 olan dizinin yönetmenliğini John Hlavin üstlenmiştir. Oyuncu kadrosunda  Ryan Phillippe, Shantel VanSanten ve Cynthia Addai-Robinson gibi oyuncuları barındıran dizi başarılı bir aksiyon ve dram dizisidir.

Dizi, eski ve ödüllü bir keskin nişancının etrafında dönmektedir. Kendisine verilen görev üzerine işine dönen nişancı kendisini bir cinayet suçlamasında bulacaktır…

11. The 100 (2014 – )

En İyi Aksiyon Dizileri – 2021 Güncel – Adrenalin Dolu 13 Aksiyon Dizisi

2014 yılında yayınlanan ve gittikçe popülerleşmeye başlayan The 100 IMDB’den 7.7 puan almıştır. Yönetmenliğini Jason Rothenberg’ın üstlendiği dizinin konusu 97 yıl önce meydana gelen bir nükleer kıyamettir. Hayatta kalmak için zorlu şartlara dayanmak zorunda olan 400 kişinin hikayesini konu edinen dizinin oyuncu kadrosunda ise Eliza Taylor, Bob Morley ve Marie Avgeropoulos gibi isimler yer almaktadır.

En iyi uzay filmleri listesini de inceleyebilirsiniz.

12. Prison Break (2005 – 2017)

En İyi Aksiyon Dizileri – 2021 Güncel – Adrenalin Dolu 13 Aksiyon Dizisi

Kesinlikle izlemeniz gereken diziler arasında yer alan Prison Break IMDB’den 8.4 puan alan başarılı bir aksiyon ve kaçış dizisidir. Dizinin yönetmenliğini Paul Scheuring yapmıştır ve oyuncu kadrosunda Dominic Purcell, Wentworth Miller ve Amaury Nolasco gibi isimler yer almaktadır.

Dizinin konusu ise kaçıştır. İşlemediği bir suç yüzünden suçsuz yere hapse düşen ağabeyini kurtarmak isteyen küçük kardeş krokisini çok iyi bildiği bir hapishaneye ağabeyini kurtarmak için girer…

13. Narcos (2015 – 2018)

En İyi Aksiyon Dizileri – 2021 Güncel – Adrenalin Dolu 13 Aksiyon Dizisi

2015 yılında yayınlanan Narcos 8.8 IMDB puanına sahiptir. Narcos, Carlo Bernard, Chris Brancato ve Doug Miro gibi isimler tarafından yönetilmiştir. Dizinin oyuncu kadrosunda ise  Pedro Pascal, Wagner Moura ve Boyd Holbrook gibi isimler yer almaktadır.

En iyi aksiyon dizileri arasında tartışmasız yer alması gereken Narcos’ta ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kralı Pablo Escobar’ın hayatı anlatılmaktadır. Aksiyon dolu sahneleri ve mükemmel sahneleriyle dizi izleyiciyi kendisine bağlamayı başarmıştır.

Rotten Tomatoes Sitesine Göre En İyi Aksiyon Dizileri

Rotten Tomatoes, en iyi dizileri derecelendirmek için eleştirmenlerin ve izleyicilerin yorumlarını kullanır. İşte bazı en yüksek dereceli aksiyon dizileri:

1. Breaking Bad (2008-2013)
2. Stranger Things (2016-)
3. Game of Thrones (2011-2019)
4. The Mandalorian (2019-)
5. The Witcher (2019-)
6. Better Call Saul (2015-)
7. Fargo (2014-)
8. Westworld (2016-)
9. Daredevil (2015-2018)
10. The Punisher (2017-2019)

Ancak listenin zamanla değiştiğini unutmayın. Rotten Tomatoes’da mevcut en iyi aksiyon dizileri hakkında en güncel bilgileri almak için siteyi ziyaret etmek en iyisidir.

 

Netflix’de yayınlanan en iyi aksiyon dizileri hangileridir?

Netflix’de yayınlanan en iyi aksiyon dizileri genelde Marvel işbirliği ile yapılanlardır. The Defenders ve The Punisher Netflix’de yayınlanan en iyi aksiyon dizilerindendir.

IMDB’ye göre en iyi aksiyon dizileri hangileridir?

IMDB puanı en yüksek olan aksiyon dizileri Game of Thrones, Prison Break ve Daredevil’dir.

En iyi yerli aksiyon dizileri hangileridir?

Bize göre gelmiş geçmiş en iyi yerli aksiyon dizileri Behzat Ç. ve Hakan: Muhafız’dır. Özellikle Behzat Ç. herkesin izlemesi gereken bir yapıttır.
Kategori: