The Sinner konusu nedir? Netflix’te en çok izlenen yapımlardan bir tanesi olan The Sinner dizisi oldukça fazla ilgi çekerken, aynı zamanda çok sayıda izleyicinin beğenisini alan dizilerin başında geliyor. Genç bir annenin yaşadığı nedeni bilinmeyen nefret ve şiddet isteğini sahneye yansıtan dizi bir anda insanların hayatının nasıl değişebileceğinin güzel örneklerinden bir tanesi olmakta.

The Sinner Konusu

The Sinner dizisinde özellikle Bill Pulman’ın canlandırdığı dedektif karakteri ile Jessica Biel tarafından canlandırılan 2 karakter ön plana çıkıyor. Cora adındaki genç anne bir anda nedensiz bir öfke, şiddet ve nefret isteği ile yanıp tutuşan bir karaktere dönüşür. Genç anne durumun neden bu şekilde olduğunu öğrenmek ve kendisine neler olduğunu bilmek isterken aynı zamanda bu durumdan dolayı zarar görür.

Genç anne ve ailesi güzel bir gün geçirmek için sahile iner ve sahilde Doktor Frankie adı verilen adam öldürülür. Doktoru öldüren isim Cora’dır ve bu durumu kendi ağzından itiraf eder. Ancak her olayda başarı elde eden dedektif bu olayın arkasında daha farklı bir durum olduğundan şüphe duyar ve olayı araştırmaya başlar.

Kısa süre içerisinde çok fazla sonuç elde etmek için birçok soru işaretine yanıt bulmak zorunda olan dedektif Ambrose, bu olayın sandığından daha zor olduğunu ve çözümünün çok da kolay olmayacağını bir süre sonra anlayacaktır. Genç anne ise bu durumdan dolayı çıkmaz bir korkunun içerisine saplanmış halde kendisini dört duvar arasında bulacaktır.

The Sinner OyuncularıThe Sinner Konusu – The Sinner Oyuncuları

The Sinner dizisi oyuncuları 2 sezondan oluşan dizide aynı kalmayı başarmıştır. Elbette dizide farklı karakterler eklense bile genel ana karakterler aynı kalmıştır.

Cora Elizabeth Tannetti – Jessica BielThe Sinner Konusu – The Sinner Oyuncuları

Cora Tannetti, çocukluğunda yaşadığı travma dolu olaylar neticesinde yetişkin hayatında da bunların izini yaşayan genç bir kadındır. Ailesi dindar olan bu kadın oldukça sert ve dominant yapıdadır. Kendisi sert olduğu kadar yaşadığı olaylar onu daha fazla sert olmaya itmiştir. Ancak son yaşadığı olay kendisine inanmasını bile zorlaştıracaktır.

Cora’nın bir erkek çocuğu bulunmaktadır ve eşi Mason ile mutlu olan hayatı sahile indiği andan itibaren aynı kalmayacak, olumsuz yönde değişim yaşayacaktır.

Harry Ambrose – Bill PullmanThe Sinner Konusu – The Sinner Oyuncuları

Ambrose alanında rakipsiz olan ünlü dedektiflerden birisidir. Kendisine “her olayı çözen adam” diyebililiriz. Ancak Doktor Frankie olayı kendisini bile son derece zorlayacak ve dizide Ambrose’nin bile “buldum” dediği anlarda aslında gerçekten sonuca ulaşıp ulaşmadığı konusunda soru işaretlerine sahip olacağını görmek mümkün.

Ambrose’nin sosyal hayatı ise başarılarla değil başarısızlıklar ile doludur. Kendisi başarılı bir dedektif olmasına rağmen evli olduğu karısı ile çok ciddi problemleri olduğundan kendisine bulduğu sevgilisi ile sadomazoşist (cinsel haz için vücuda çeşitli zararlar verme eylemi – örneğin cinsel partnerinizin tokat atması ve benzeri) ilişki yaşamaktadır. Sosyal yaşamındaki başarısızlığını kendisine bu şekilde geri döndüren başarılı dedektifin hayatında karmaşalar olsa bile işi söz konusu olunca ondan daha iyisini bulabilmek pek de mümkün olmayabilir.

Mason Tannetti – Christopher AbbottThe Sinner Konusu – The Sinner Oyuncuları

Cora’nın kocası olan Mason oldukça genç ve yakışıklı adamdır. Eşi ile oldukça mutlu olan ve ailesine zaman ayırmak isteyen bu adam aynı zamanda standart çok da heyecanlı olmayan bir hayat sürmektedir. Bu sakin adam bir gün Cora ile sahile gitmeye karar verdiğinde ailesinin tamamen dağılacağını ve kendisinin bu olaydan dolayı çıkmaza gireceğini elbette ki tahmin etmemişti.

Karısı olan Cora’nın şiddet eyleminden sonra neler olduğunu anlamaya çalışan bu adam aynı zamanda sahilde yaşanan olay ile bu olaylar arasında bir bağlantı arayacaktır. Sert ama sakin olan karısına ne oldu da böyle oldu? Düşüncelerine kapılacak olan Mason dizinin en önemli karakterlerinden.

Mason yaşadığı bu süreçte oldukça fazla zarar alacaktır. Özellikle de psikolojik açıdan alacağı zarar kendisinin bile beklediğinden daha fazla olacağı gibi karısı Cora’nın eyleminden dolayı kendisi de oldukça fazla zarar görüp sarsılma sürecine girecektir.

Phoebe – Nadia AlexanderThe Sinner Konusu – The Sinner Oyuncuları

Phoebe, Doktor Frankie’yi öldüren Cora’nın hasta olan kardeşidir. Phoebe’nin annesi kızının hastalığından dolayı kardeşi Cora’yı sorumlu tutar. Ancak Cora bu konuda sessiz kalmaya devam ederken Phoebe ise annesinin anlattıkları ve neden kendi kardeşini suçladığına yanıt arar. Annesinin anlattıklarını bir süre sonra kafasına daha fazla takacak olan Phoebe, kısa süre içerisinde kardeşi Cora’nın hakkında daha fazla şey merak edecektir.

Heather Novack – Natalie PaulThe Sinner Konusu – The Sinner Oyuncuları

Ambrose ile aynı okuldan mezun olan Novack, kendi meslektaşının cinayet dosyası üzerinde çalışmak için adeta çırpınır. Dedektif olan Novack, meslektaşı ile beraber Cora’nın işlediği cinayetin ayrıntılarını çözmeye çalışırken, bu konuda soru işaretleri arasında kalacaktır. Özellikle de bazı sorular söz konusu olduğu zaman bu deneyimli ancak meslektaşı kadar başarılı olmayan dedektif belki de hayatının en önemli dosyası üzerinde mi çalışmaktadır?

Julian Walker – Elisha HenigThe Sinner Konusu – The Sinner Oyuncuları

Julian, henüz 13 yaşında ergenliğinin başlarında olan, ancak 2 kişinin zehirlenerek ölümüne sebep olan çocuktur. Bu çocuk 2 kişinin ölümüne sebep olduğu zehirlenme olayı anına ve öncesine dair soru işaretlerine kendisi bile yanıt veremediği gibi özellikle de neden dolayı cinayeti işlediği konusunda birden fazla soru altında ezilecektir. Henüz daha yetişkinliğe ilk adımlarının öncesini atan bu çocuk cinayeti aynı Cora’da olduğu gibi beklenmedik bir şekilde, sebebini bilemediği bir nedenden dolayı işlediğini belirtmektedir. Dizide özellikle en fazla dikkat çeken karakterler arasında yer alan Walker, yaşadığı bu süreçten nasıl çıkacak merak konusu.

Vera Walker – Carrie CoonThe Sinner Konusu – The Sinner Oyuncuları

Hayatında her zaman sorunlara karşı baş kaldırmış olan Vera Walker, Julian’ın annesidir. Çocuğunun cinayeti neden ve nasıl işlediği konusunu asla kabullenemeyen bu anne dedektifler ile işbirliği yapmak konusunda da oldukça temkinlidir. Oğlunu aklamak ve cinayet dosyasından çıkmasını sağlamak için her türlü adımı atacak olan anne, belki de dedektifler ile işbirliği yaparak suçu ve suçluyu ortaya çıkarabilir. Suçlu gerçekten kendi oğlu mu? Bu sorunun yanıtını diziden alabilmek mümkün.

The Sinner Konusu Hakkında Sıkça Sorulan SorularThe Sinner Konusu – The Sinner Oyuncuları

The Sinner dizisi hakkında merak edilen soru işaretlerine yanıt vermek isteriz. Özellikle çok sevilen dizilerden bir tanesi olmasından dolayı The Sinner dizisi merak edilenler listesi kabarık olabilir. Ancak en fazla merak edilen 3 soru şunlardır:

The Sinner Ne Dizisi?

Dram ve gerilim dizileri arasında yer almaktadır.

The Sinner Nasıl İzlenir?

The Sinner dizisi başta Netflix olmak üzere çeşitli internet sitelerine de torrent olarak düşmektedir. Ancak en net haliyle izlemek ve herhangi bir kesinti olmadan izleyebilmek için Netflix üyeliği alarak izlemenizi öneririz.

The Sinner Dizisi Aileyle İzlenir Mi?

Evet, The Sinner dizisinde +18 sahnelerin bulunmayışı özellikle aileniz ile izlemeniz için uygun bir dizidir.

The Sinner Dizisi Kaç Yaş İçin Uygun?

Dizi özellikle cinayet içeriyor olmasına rağmen 16 yaş ve üzeri için uygun olabilir. Netflix ve diğer platformlardan diziyi izlerken herhangi bir rahatsızlık, sorun veya gerilim hissederseniz diziye devam etmeme kararı alabilirsiniz.

*Bu içerik Zovovo.com’a özel olarak üretilmiştir.