En iyi terlik markaları nelerdir? Ayak sağlığımız bizim için çok önemlidir. Hem rahat hem de ortopedik terlik ve ayakkabılar seçmeye özen gösteririz. Ayağımız hem hava alsın hem de koku ve mantar oluşumu olmasın diye pek çok terlik ve ayakkabı seçimlerini düzgün yapmaya çalışırız. Bunun temel sebebi ayaklarımızın bizim için en önemli uzuvlarımızdan biri olmasıdır. Tüm gün ayakta çalışanlar veya tüm günlerini ayakta geçirmek zorunda olan birçok insan vardır. Özellikle ev hanımları terliklere çok önem vermektedir. Peki, en iyi terlik markaları nelerdir? En iyi terlik markaları genel olarak;

7. Kangoo jumps,

6. Stanley,

5. Technogym,

4. Bird,

3. Spalding,

2. Zojirushi

1.Wilson

Gibi en iyi terlik markaları isimleri örnek verilebilir. Bu markalar genellikle Beymen ya da Boyner gibi mağazalarda bulunan terlik markalarıdır. Bu açıdan birçok kişinin çok severek giyeceği terlik modelleri de bulunur. Model çeşitliliğinin fazla olduğu bu markalar hem sağlıklı hem de ayağınıza göre olan terlik modellerinden oluşur. İstediğiniz kalıp ve modelde terlik bulabilme imkânınız bulunmaktadır. Pahalı terlik markalarına giren bu isimleri inceleyelim.

4 – Kangoo Jumps

Kangoo jumps genellikle rahatlığıyla konuşulan bir markadır. Pek çok ünlü isminde kullandığı bu marka baya gelişmiştir. Adını bir etkinlikten alan kangoo jumps markası oldukça rahat ve oldukça güzel terlik ve ayakkabı çeşitlerinden oluşmaktadır.

Kangoo jumps

Kangoo jumps

3 – Stanley

Stanley En İyi Terlik Markaları arasında gelişmiş bir markadır. Genel olarak outdoor, dağcılık, kampçılık gibi alanlarda da adı sıkça duyulan bir marka durumundadır. Bu açıdan oldukça güzel ürünleri olduğu ve kalite açısından da gayet iyi olduğu söylenebilir. İnsanların genelde beğenerek aldıkları bir markadan oluşur. Kaliteli ve geniş yelpazeye sahip ürünleri bulunmaktadır.

Stanley

Stanley

2 – Technogym

Technogym markası da oldukça güzel ve kaliteli bir markadır. Ürünleri genel olarak herkesin seveceği türdendir. Baya bir zamandır kurulmuş olan bu markanın kendine özel müşteri kitlesi de bulunmaktadır. Bu açıdan herkesin severek aldığı terlik, ayakkabı gibi ürünleri mevcuttur.

Technogym

Technogym

1 – Bird

Bird markası pek bilindik bir marka olmasa da belli bir müşteri kitlesinden oluştuğunu söyleyebiliriz. Bu müşteri kitlesi uzun zamanlardan belli bu markadan terlik alışverişi yapmaktadır. Bunun yanında pek çok ürünü olan Bird markasının geniş bir ürün yelpazesi de bulunur.

Bu tip markalar genellikle çok alışveriş edilen ve sağlam hem rahat terlik imkânları sunabilen markalardır. Bu tip terlikleri almak istemezseniz Türk terlik markaları olan; Gezer, Ceyo, Twigy gibi terlik markalarından da alabilirsiniz. Bu markalar fiyat olarak daha uygundur. Ayrıca oldukça rahat ve kullanışlı modelleri de mevcuttur.

Bird

En İyi Terlik Markaları – Bird

Rahat Terlik Tavsiyesi

Rahat terlik tavsiyesi nelerdir? Ayaklarımızı rahat olmasını çok isteriz bu açıdan da hem rahat hem dışarıda hem de evde giyebileceğimiz terliklere sahip olmak isteriz. Peki, böyle terlikler var mı? Evet, bu tür terlikler bulunmaktadır. Markalarına gelecek olursak eğer;

Adidas, Crocs, Birkenstock gibi markalar ayağınıza aşırı rahatlık sağlayacak terliklerdir. Özellikle yaz aylarında ayağınızdan çıkarmak istemeyeceğiniz terlik modellerindendir. Oldukça rahat ve ortopedik yapıya sahip olan bu terlik markaları gün boyu ayağınızda sanki yokmuş hissi verecektir. Öyle ki ayağınıza hiçbir hasar vermeyecek ve çıkarmak istemediğiniz ürünlerden biri haline gelecektir.

Denizde ve plajda da kullanımı oldukça rahat olan bu terlikler koku yapmayacak ve ayağınızı tam bir şekilde sararak esneme yapmayacaktır. Bu açıdan oldukça güvenle giyebileceğiniz terliklerdir.

Ortopedik Terlik Markaları

Ortopedik terlik markaları nelerdir? Ortopedik terlikler özellikle ayaklarında sorun olan insanlar için çok iyi bir seçidir. Düz taban, taraklı ayaklar veya varis sorunu olan insanların mutlaka giymesi gereken ayakkabı türlerindendir. Bunların içinde en iyi marka olarak DR.SABO markasını söyleyebiliriz. ortopedi doktorunun hazırladığı ayakkabılardan oluşan bu marka pek çok hastanın ayak ağrılarından kurtulması ve ayaklarını daha konforlu tutma konusunda uzman bir markadır.

DR.SABO özel üretim ortopedik ayakkabılar üretmektedir. Bu açıdan baya bir kendini geliştirmiş ve çok büyük kitlelere ulaşmıştır. Pek çok insanın tercihi haline gelen ortopedik ayakkabı markası olmuştur. İçlerinden terlik modelleri de genellikle her ayağa uygun şekilde tasarlanmıştır. Bu markanın terlikleri genel olarak hem evde hem de dışarda giyilebilir türdendir. İçleri koku yapmaz ve kaliteli malzemelerden üretimi sağlanmıştır.

Ortopedik Terlik

Ortopedik terlik olarak genelde birçok marka önerilir. Türk markalarından da birçok terlik çeşidi bulunmaktadır. En ünlü ortopedik terlik markası DR.SABO markasıdır. Bunun yanında Polaris, Ceyo, Muya, gibi markalarında çok iyi terlikleri olduğundan bahsedebiliriz. Peki, bu terlikler hangi amaçla kullanılmaktadır?

Öncelikle bu terlikler ayağında sorun olan herkes tarafından rahatlıkla giyilebilir. Sorun olması da aslında önemli değildir. Ayağını rahat ettirmek isteyen herkes tarafından hem terlik hem de ayakkabı olarak giyilebilmektedir. Bunun yanında düz taban, topuk dikeni, taraklı ayak gibi problemi olan insanlarda bu terlikleri seçebilir.  Bu terliklerin asıl amacı ayağınızı normal insanların ayak kalıplarına göre şekil almasını sağlamaktır. Bu açıdan herkes gönül rahatlığıyla kullanabilmektedir.

Dünyanın En Kaliteli Terlik Markası

Dünyanın en kaliteli terlik markası nedir? Dünyanın en kaliteli ve en güzel terlik markası Birkenstocktur. Bunun asıl nedeni her ayak şekline uygun ve kaliteli terlikleri bulunmasıdır. Bundan dolayı oldukça rahat ve ayağı acıtmayan terlik ve ayakkabıları da vardır.

En İyi Granit Tencere Seti başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.