Bundan binlerce yıl öncesine gidecek olursa cinsellik o zaman bugüne oranla daha farklıydı. İnsanlar bugün olduğu gibi sadece zevk uğruna cinsellik yaşayacak zaman tahminlere göre bulamıyorlar, bu kadar kolay partnerler elde edemiyorlardı.

O dönemde yine insan vücudunun bugüne oranla daha kaslı olduğu tahmin edilirken, özellikle antik Yunan ve Roma heykellerinde penis bölgesinin neden bu kadar küçük olduğu soru işaretlerine gebedir.

Kendinizkine Bakın Ve Öyle Düşünün

Erkekler için bir önerimiz var; kendi penisinizin erekte olmamış haline bakmayı dener misiniz? Göreceğiniz manzara heykellerde olduğu gibi son derece küçük olacaktır. Ortalama erekte olmamış penis oldukça küçük 5-9 cm arası olacaktır. Kalınlık olarak oldukça ince görünecektir. İstisnalar elbette olabilir, örneğin bazı erkeklerin penisleri kan penisi yerine et penisi olarak bilinen penis türüdür ve inik hali daha kalın, daha büyük durabilir. Ancak ne olursa olsun erkeklerin erekte olmamış penisleri son derece küçüktür.

Heykellerde farkedeceğiniz gibi penis erekte halde değildir ve ereksiyon olmamış hali ile resmedilmiştir.

2. Bir Sebep Daha Var

O dönemde insanların büyük penisi özellikle cinselliğe düşkünlük, estetik olmayan bir durum olarak gördüklerinden ve daha çok vücut ile orantılı küçük penisin beğenildiğinden söz edilir. Ancak o dönemde insanların bu durumu nasıl ve neye göre değerlendirdikleri bilinmiyor. Bununla beraber daha sonrasında o dönemde büyük penisin daha iyi görülmeye başladığı, ancak birçok sanat eserinde yine erekte olmamış penis olarak resmedildiği belirtilmektedir.