Evde kalmanın sıkıcı olmaya başladığı bu günlerde, sizleri eğlendirecek, eğlendirirken el becerilerinizin gelişmesini sağlayacak ve aynı zamanda müzik kulağınızın açılmasını sağlayacak bir araştırma ile sizlerleyiz. Müzik seviyor ve bir enstrüman çalmak istiyorsanız bu listeyi mutlaka incelemelisiniz. Sizler için en iyi online bağlama kurslarını araştırdık. Gelin hep beraber listemize göz atalım.

1. Bağlama Çalmayı Öğrenin: Müzik Eğitimi (Kısa Sap)

En İyi Online Bağlama Kursu – 2021 Güncel – Hızlı ve Kaliteli Ders Veren 10 Online Bağlama Eğitimi

Temel müzik ve nota bilgisi ile kısa saplı bağlama çalmayı, başlangıçtan orta seviyeye kadar adım adım öğrenebilirsiniz. Bu kursun amacı, zaman ve mekan kısıtlaması olmadan bağlama eğitimine devam edebilirsiniz. Kısa sürede orta seviyeye ulaşmak için yeterli bilgi ve tecrübe kazanabilirsiniz. Bu nedenle ders sırasında kaynaklar bölümünde birçok alıştırma bulunmaktadır ve bu alıştırmaları yaparak gelişme gösterebilirsiniz. Bu eğitimden şunları öğreneceksiniz:

 • Türk Halk Müziği eserlerini bağlama ile çalabilme,
 • Dizek üzerinde gördüklerini rahatlıkla okuyabilme,
 • Bağlamayı doğru şekilde tutabilme,
 • Tartımları kolay bir şekilde tanıyıp, bağlamada uygulayabilme.

15 bölüm ve 48 dersten oluşan kursun toplam uzunluğu 6 saat 50 dakikadır. Kurs eğitmeni ise Öğretim Görevlisi Sefa Kırlı’dır. Kursa daha rahat ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/baglama-dersi-1/

Online bateri kursu bilgilerine de bakabilirsiniz.

2. Başlangıçtan İleri Seviyeye Kısa Sap Bağlama Eğitimi

En İyi Online Bağlama Kursu – 2021 Güncel – Hızlı ve Kaliteli Ders Veren 10 Online Bağlama Eğitimi

Zaman ve mekan kısıtlamaları olmadan, bağlama alıştırmalarınızı ihtiyaç duyduğunuz her an istediğiniz kadar tekrarlayabilir ve pekiştirebilirsiniz. Halk müziklerini kulaklıkla dinledikten sonra bağlamanız ile bu müziği çalmaya çalışarak , öğrenmenizi hızlandırabilirsiniz. Başlangıç ​​seviyesinden hazırlanan bu çalışma, tüm detayları ve ritmik motor becerilerini akademik seviyeye taşıyacak şekilde tasarlanmıştır. Hobi amaçlı veya kariyer amaçlı başlayan tüm kullanıcıların seviyeleri en üst seviyeye çıkarmayı amaçlayan kurs, müzikal yolculuğunuzun yolunu açacaktır. Eğer acele etmeden defalarca denerseniz, başarmak istediğinizin çok ötesinde bir performansa ulaşacağınıza inanıyoruz. 29 bölüm 162 dersten oluşan kursun toplam uzunluğu 17 saat 11 dakikadır. Kursun eğitmeni Hüseyin Yıldıray Duman’dır. Kursa daha rahat ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/sifirdan-ileri-seviyeye-kisa-sap-baglama-egitimi/

3. Kısa Sap Bağlama Eğitimi – İleri Seviye

En İyi Online Bağlama Kursu – 2021 Güncel – Hızlı ve Kaliteli Ders Veren 10 Online Bağlama Eğitimi

Nota üzerinde bulunan icra tekniklerini kolaylıkla çözebileceğiniz bir eğitim sizlerle. Bu eğitimi bitirenlerin sahip olacağı özellikler şunlardır:

 • Bağlama eğitmeni olabilme,
 • Solo ve orkestra çalışmalarına katılabilme,
 • Koro ve solo çalışmalara katılabilme,
 • Profesyonel bir bağlama hocası olabilme,
 • Tüm teknikleri eksiksiz yerine getirebilme,
 • Kısa sap bağlama üzerindeki bütün tekniklere hakim olma.

1 bölüm ve 150 dersten oluşan kursun toplam uzunluğu 22 saat 28 dakika olarak sizlerle buluşmaktadır. Bağlama hocası ise Hüseyin Yıldıray Duman’dır. Kursa daha rahat ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/enstruman-ogreniyorum-kisa-sap-baglama-egitimi-ileri-seviye/

4. Kısa Sap Bağlama Eğitimi Sıfır Başlangıç Seviyesi

En İyi Online Bağlama Kursu – 2021 Güncel – Hızlı ve Kaliteli Ders Veren 10 Online Bağlama Eğitimi

Birinci seviye kursun içeriği temelde parmakların nasıl kullanılacağı, öğrenciler için tezeneyi nasıl kullanılacağı ve dizelerin nasıl vurulacağıdır. Baget üzerindeki notların yerini öğrendikten sonra, birkaç alıştırma seansından sonra kursumuza basit türkülerle ile başlayacak ve kursa devam edeceksiniz. Tek yapmanız gereken, aldığınız her dersi dikkatlice gözlemlemek, doğru öğrenmek ve biraz zaman ayırmak. 4 bölüm 61 dersten oluşan bağlama kursunun toplam uzunluğu 13 saat 8 dakikadır. Kursun eğitmeni Yılmaz Özdemir’dir. Kursa daha rahat ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/kisa-sap-baglama-kursu/

5. Kısa Sap Bağlama Eğitimi- Bütün Seviyeler için repertuar- 1

En İyi Online Bağlama Kursu – 2021 Güncel – Hızlı ve Kaliteli Ders Veren 10 Online Bağlama Eğitimi

Alacağınız bu eğitim sizlere neler öğreteceğine bir bakalım:

 • Nota üzerindeki icra tekniklerinin kolaylıkla çözümlenmesi,
 • Koro ve solo çalışmalara katılabilme,
 • Kağıt üzerindeki notaları kolaylıkla okuyabilme,
 • Tezenenin yönlerini bilme,
 • Kulaktan kolaylıkla türküleri icra edebilme.

7 bölüm ve 20 dersten oluşan eğitimin toplam uzunluğu 4 saat 36 dakikadır. Bağlama hocamız ise Hüseyin Yıldıray Duman’dır. Kursa daha rahat ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/ksa-sap-baglama-egitimi-baslangic-orta-ileri-seviye-1/

En iyi online gitar kursu seçenekleri yazımızdadır.

6. Bağlama (uzun sap) Eğitimi ve Temel Müzik Bilgileri

En İyi Online Bağlama Kursu – 2021 Güncel – Hızlı ve Kaliteli Ders Veren 10 Online Bağlama Eğitimi

Bağlamanın görsel ve işitsel icrası hakkında bilgi veren bir eğitimdir. Kullanılan yöntem akademik dünyadan sapmıyor, herkese hitap eden bir dil içeriyor. Bu kurslarda verilen bilgiler ve bağlamanın öğretileri, kurs öğrencilerine notları ve vuruşları öğrenme fırsatı verir. Vuruşların detaylı bir şekilde anlatılışı, çalışma sırasında nota takibi gibi fırsatları sizlere sunmaktadır. 1 bölüm ve 5 dersten oluşan kursun toplam uzunluğu 1 saat 5 dakika şeklinde sizlerle paylaşılmaktadır. Eğitimin bağlama hocası ise Taner Demiralp’tir. Kursa daha rahat ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/baglama-uzun-sap-egitimi-ve-temel-muzik-bilgileri/

7. Notasız Bağlama Çalma

En İyi Online Bağlama Kursu – 2021 Güncel – Hızlı ve Kaliteli Ders Veren 10 Online Bağlama Eğitimi

Bağlamanın notalar olmadan nasıl çalınacağını sıfırdan net bir şekilde detaylı olarak öğrenmenizi sağlayan bir eğitimdir. Videoda yavaş hareket eden pozisyona ve uygulanan notlara bakarak kolayca bağlama çalmayı öğrenmiş olacaksınız. Başlangıç ​​seviyesinden orta seviyeye kadar beceriler öğreneceksiniz. Notalardan bıkıp bağlama çalmayı bırakanlar için, bunları akılda tutmaları için tasarlanmış bir kurstur. 1 bölüm ve 14 dersten oluşan kursun toplam uzunluğu 1 saat 49 dakikadır. Kurs, İsmail Gözüdok tarafından verilmektedir. Kursa daha rahat ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/notasz-baglama-calma/

8. Bağlama Eğitim Özel Seri

En İyi Online Bağlama Kursu – 2021 Güncel – Hızlı ve Kaliteli Ders Veren 10 Online Bağlama Eğitimi

Bu set size şunları sunacaktır;

 • Giriş seviyesinde temel müzik eğitimi alma,
 • Bağlamada ünlü türküleri 10-15 ders sonunda çalabilme,
 • Üst düzey eğitime götüren açık müzik yolculuğu,
 • Gelişmek isteyenler için daha ayrıntılı akademik bilgiler.

1 bölüm ve 5 dersten oluşan kursun toplam uzunluğu 41 dakikadır ve Taner Demiralp tarafından öğretilmektedir. Kursa daha rahat ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/baglamakursu_tanerdemiralp/

9. Bağlama Kursu 0’dan İleri Seviye (Kısa Sap ve Notalı)

En İyi Online Bağlama Kursu – 2021 Güncel – Hızlı ve Kaliteli Ders Veren 10 Online Bağlama Eğitimi

Herhangi bir not bilginiz olmasa bile, 0’dan ileri seviyeye kadar kısa saplı bağlama çalmayı kademeli olarak öğreneceksiniz. Bu kurs sayesinde zaman sınırı olmadan istediğiniz zaman bağlama eğitimine devam edebilirsiniz. Kısa sürede kendinizi ileri bir düzeye taşıyabilirsiniz. Sadece biraz azim ve tekrar gerektirir ve umuyoruz ki bunları bu kurs sayesinde başarabilirsiniz. Sizler için hazırlanan bu eğitim, 4 bölüm ve 31 dersten oluşmaktadır. Toplamda 2 saat 12 dakika uzunluğu bulunan eğitimin hocası, Osman Yildizhan’dır. Kursa daha rahat ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/0dan-ileri-seviye-baglama-kursu-notali/

Online keman kursu hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

10. Kısa Sap Bağlama Eğitimi Orta ve Üst Seviye

En İyi Online Bağlama Kursu – 2021 Güncel – Hızlı ve Kaliteli Ders Veren 10 Online Bağlama Eğitimi

Bu aşamada aksak ritimler ile ilgili türküler çalınacak ve 3/8, 5/8, 6/8, 7/8, 8/8, 9/8, 10/8, 11/8, 12/8 şarkılar çalabilir düzeye geleceksiniz. İkinci bölümde parmak egzersizleri yapılmaktadır. Parmak egzersizleri yapmak bağlama çalma yeteneğinizi artıracaktır. 3. bölümde çalması zor bir müzik parçası çalınacak. Bu kursu tamamladığınız zaman, yüksek bir seviyede bağlama çalıyor olacaksınız. Bağlama kursu 4 bölüm ve 105 dersten oluşmaktadır. Toplam uzunluğu ise 19 saat 2 dakikadır. Kursun eğitmeni ise Yılmaz Özdemir’dir. Kursa daha rahat ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/kisa-sap-baglama-kursu-a/

Bağlama Kursu Hakkinda Sıkça Sorulan Sorular:

Kendi kendine bağlama öğrenilmesi mümkün müdür?

Bağlama ders videolarının bulunduğu web siteleri üzerinden, düzenli ve sıkı bir çalışma ile, kendi kendine bağlama öğrenmek mümkün olacaktır.

Bağlama çalmayı herkes öğrenebilir mi?

Öğrenme açısından sabırlı olan herkes bağlama çalmayı öğrenebilir. Bağlama çalma mantığını kavradıktan sonra geriye sadece pratik yapmak kalmaktadır.

Bağlama üzerinde kaç adet tel bulunur?

Bir bağlamada toplam 7 tel bulunmaktadır.

Bağlama çalmak tahmini ne kadar sürmektedir?

Düzenli ve istikrarlı bir çalışma ile, bağlama öğrenmek 16-18 hafta gibi bir sürede vatinizi alacaktır.
Kategori: