Bir resim kursu istiyorsanız, kursun resim alt dalını da seçmeniz gerekir. Seçeceğiniz alt dal, teknik resim, karakalem ya da portre olabilir. Eğer hangi tür bir resim kursunu tercih edeceğinizi düşündü iseniz, en iyi resim kursu seçeneklerini burada bulabilirsiniz.

Karakalem Resim Kursu

En İyi Online Resim Kursu – 2021 Güncel – Bir Hobi İsteyenlere 6 Resim Eğitimi

Bu kurs, uygulamalı resim sınavlarına hazırlık ve hobi için resim çizmek isteyenlere uygundur. Konservatuar düşünenler, teknik resmi öğrenmek isteyenler ya da sadece hobi için resim çizenler için uygun bu kurs ile dikkat çekici bir resim yeteneğine sahip olabilirsiniz. Temel karakalem teknikleri, desen çizimi, natürmort çizimler, figür çizimi ve kompozisyon oluşturma konularında bu kurs ile bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olacak şey sadece resim çizmeyi istemek. Kurs, Güzel sanatlar liseleri, görsel sanatlar öğretmenliği bölümü öğrencileri ve kendini geliştirmek isteyen herkes için uygundur. Kurs süresince çizim teknikleri ve karakalem de tonlama konularında bilgi sahibi olacak, gerçekçi çizimler yapma becerisine sahip hale geleceksiniz.

Resim bir tür orantı gerekliliği ortaya çıkardığı için, insan anatomisindeki oranları da bu kurs sayesinde öğrenebileceksiniz. Pratik figür çizimleri konusunda desteğe sahip olmanız, resim yeteneğinizi ilerlemenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda kompozisyon çalışmalarını yapabiliyor olmak, daha derin ve gerçekçi bir çizim deneyimi sunar. Kurs süresince ödevler, dokümanlar ve destek çalışmaları verilerek kursiyerlerin resim yeteneklerinin ve pratiklerinin gelişmesi sağlanmaktadır.

https://www.udemy.com/course/karakalem-resim-kursu/

En iyi online gitar kursu bilgilerine de bakabilirsiniz.

Teknik Resim ve Makine Meslek Resim

En İyi Online Resim Kursu – 2021 Güncel – Bir Hobi İsteyenlere 6 Resim Eğitimi

Teknik resim öğretmeninden verilen bu eğitim, 32 yıllık bir deneyimi size aktaracaktır. Başlangıç evresinden ileri seviyeye kadar uzanan bu çalışma ile cetvel tutuştan başlayarak yüksek makine projesi oluşturmaya kadar geniş bir içerikte çalışmaya devam edebileceksiniz.

Bu kurs, kursiyerlerin teknik resmi ve makine meslek resmini kabarmasını sağlayacaktır. Sadece resim konusunda değil, teknik resmin kullanılabildiği alanlar ve mesleğimizin önemli kısımlarını da bu şekilde öğrenebileceksiniz. Proje resim oluşturma, proje resmi okuma ve teknik resim özellikleri konularında kurs, yüksek verim sağlamaktadır.

Kurs, 5 bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde teknik resim nedir, teknik resmin tanımı ve kullanım alanları gibi konulara değinilmiştir. İkinci kısımda elle çizimin altın kuralları ve elle çizimde hata payı yüksek alanlar, üçüncü bölümde temel çizimde İSO-E  standartları anlatılmaktadır. Dördüncü bölümün konusu makine meslekte resim ve teknik resmin makinede kullanımı, altıncı bölümde ise makine projesi okuma konuları işlenmektedir.

Kurs, her teknik alan mesleğine özel bir meslek resim türü olsa da, hepsinin temelini aynı çıkış noktasına dayandırmaktadır. Bu yüzden verilen eğitim, tüm teknik mesleklerde kullanılabilir. 6 bölümden oluşan kurs, 43 ders içeriğine sahiptir. Toplam uzunluğu 7 saat 8 dakikadır.

https://www.udemy.com/course/teknik-resim-ve-meslek-resimde-zirve-yolu/

Portre Çizimi Resim Kursu

En İyi Online Resim Kursu – 2021 Güncel – Bir Hobi İsteyenlere 6 Resim Eğitimi

Bu kurs ile portre çizim tekniklerini, gölgelendirme ve ayrıntı eklemeyi öğreneceksiniz. Resim, özellikle insan çizimleri söz konusu ise orantıların çok önemli olduğu bir sanat dalıdır. Bu nedenle kurs sırasında insan portresini konu alan resim çeşitlerini, yüzün oranlarını ve çizimde dikkat etmeniz gereken oran türlerini öğretmektedir. İyi bir portrenin özellikleri ve insan basının modellenerek çizimi konularında bilgi sahibi olacağınız kurs, eğitim sırasında çeşitli ödev ve çalışmalar vererek öğrendiklerimizi pekiştirmeniz konusunda destek olur. İlk derslerde portre çizimin temel öğeleri, yüzün ayrıntılarının kolay tekniklerle çizimi gibi konulara değinen kurs, model ve ressam ilişkisi ile devam etmektedir. Doğru model seçimi ve model duruşunun belirlenmesi konularında kurs ile daha iyi bir çizim deneyimi yaşayabilirsiniz. Kurs, ressam adayları, Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ve yetenek sınavlarına hazırlanan öğrencilere hitap etmektedir. Bunun haricinde sadece hobi olarak da bu resim kursu seçimini yapabilirsiniz.

https://www.udemy.com/course/yeni-baslayanlar-icin-portre-cizimi/

Resim Dersleri Ünite 1- Sulu Boya Tekniği

En İyi Online Resim Kursu – 2021 Güncel – Bir Hobi İsteyenlere 6 Resim Eğitimi

Eğitmen Müzeyyen Karaciftci tarafından verilen eğitim, 7 dersten oluşmaktadır. İlk derste suluboya tonları ve ton ayarının nasıl yapılacağı konusu işlenmektedir. İkinci derste suluboya ile obje çalışmasının nasıl yapılacağı konusuna giriş yapılırken, üçüncü derste suluboya ile natürmort çalışmasının yapıma değinilmiştir. Dördüncü derse suluboya ile peyzaj çalışmasını yapımının ayrıntıları verilmektedir. Beşinci dersin konusu manzara çalışması, altıncı dersin konusu ise figür çalışmalarıdır. Yedinci ve son derste de suluboya ile portre çalışmasına yer verilmektedir. Bir seri halinde bulunan bu eğitimin ilk ayağı, suluboya konusudur. Diğer serilerde akrilik, yağlıboya ve diğer boyama türlerine de değinmektedir.

Eğitimde suluboya in kullanım ilkeleri, suluboya saydamlığını tuvale aktarma, üç boyutlu hacim verme gibi konular söz konusu olacaktır. Mümkün olduğunca profesyonel bir şekilde suluboya resim yapmayı öğrenmiş olarak dersi tamamlayabilirsiniz. Obje formunu ve dokusunu tuvale yansıtma yollarının da işlendiği ders, objenin tüm yapısal özelliklerini sulu boya ile verebilmeniz için imkân sağlar.

En iyi online keman kursu hakkında bilgiler yazımzıdadır.

https://www.udemy.com/course/resim-dersleri-unite-1-suluboya-teknigi/

Dijital Resim Çizme Eğitimi (Başlangıç Yapmak İsteyenlere)

En İyi Online Resim Kursu – 2021 Güncel – Bir Hobi İsteyenlere 6 Resim Eğitimi

Resim, sadece kağıt veya tuval ile yapılan bir sanat değildir. Resim sanatına kavuşmak için sadece bir bilgisayar ya da tablete sahip olmanız yeterlidir. Dijital resim yapmak isteyenler için açılan bu kursta Adobe Photoshop ve Adobe İllüstratör programları kullanılır. Bu programlar aracılığıyla dijital resim sanatları ve görsel destekler öğretilmektedir. Bu eğitimin alınması için temel bilgisayar eğitimine sahip olunması gerekir. Photoshop programı kurulu bir çizim tableti ile kusursuz çizimler yapabilmenizi sağlayacak bu program, kurs sonunda yeterli seviyede çizim yapabilmenizi olanak sağlar. Diğer teknikler için giriş kapısı konumunda olan bu eğitim, photoshop programlarının temel ilkeleri, dijital çizim ressamı olma koşulları ve resim çizebilmenin püf noktaları gibi konulara eğilmektedir. Kurs, hobi olarak dijital resim çizmek isteyenlere, tasarımcılara, grafikerlere uygundur. Aynı zamanda kurs ile elle çizilmiş bir resmin Adobe Photoshop programında dokunuş yapılmış halini görebilirsiniz.

https://www.udemy.com/course/digital-resim-cizme-egitimi-baslangctan-ileri-seviyeye/

İnsan Figürü Çizimi Resim Kursu

En İyi Online Resim Kursu – 2021 Güncel – Bir Hobi İsteyenlere 6 Resim Eğitimi

İnsan figürü ile ilgili temel bilgilerin ve figür çizimi deki püf noktaların verildiği bu kurs, temel eleman dizimlerini de içermektedir. İnsan vücudu çizimlerinde denge ve hacim konusunu da işleyen kurs, uygulamalı çizim örneklerini de içermektedir. Resim çizmeyi seven bu konuda istekli olan tüm katılımcılar, kursiyer olabilmektedir. İyi bir çizerin yetkinliğini sınayabileceği alan olan insan figürleri, bu kurs ile daha anlamlı çizimler haline gelebilmektedir. Uygulamalar, pratikler ve alıştırmalar sayesinde çizimlerinizi daha kusursuz hale getirme imkanı bulabilirsiniz. Kurs sonunda etkili çizimler yapabileceksiniz.

https://www.udemy.com/course/insan-figuru-cizimi-kursu/

Online İngilizce kursu hakkında bilgiler yazımızdadır.

Resim Kursu Hakkında Merak Edilenler

Ressamlık kursları fayda sağlar mı?

Ressamlık, kurslarla içinizdeki yeteneği harekete geçirebileceğiniz bir alandır. Eğer yeteneğiniz varsa daha hızlı ilerleyebilirsiniz, ancak daha az yetenekli iseniz, daha fazla zaman harcamanız ve çalışmanız gerekecektir. Ancak ressamlık kursları, verdikleri teknikler ve çalışmanın püf noktalarını belirtmeleri sebebiyle, büyük ilerlemelere yol açabilmektedir.

Güzel sanatlara hazırlık için ne yapılmalıdır?

Güzel sanatlar, bir tür yetenek sınavı ile alım yapmaktadır. Ancak bu yetenek sınavına daha önce hazırlık yapmak mümkündür. Gerekli şekilde çalışma yapılması ve yeteneğinizi ortaya çıkarması durumunda sınavı rahatlıkla geçebilirsiniz.

Online ressamlık kursu  nasıl olur?

Bunun için kurs almak istediğiniz kuruma müracaat etmeniz gerekmektedir. başvurunuz onaylandıktan sonra size gönderilecek videoları izlemeniz ve uygulamaları yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde resim kursunu tamamlayabilirsiniz.