Grafik tasarımı, oldukça geniş bir alan olduğundan verilen kurslar da bu kapsamda geniş bir yelpazeye yayılmaktadır. Teorik ve pratik bilgilerin bir arada sunulduğu kurslar, kursiyerlerin bilgi dağarcığını arttıracak şekilde düzenlenmiştir. Tasarımcılar için düzenlenen grafik tasarım kurslarının yanında, tamamen amatörler ve hiç bilgi sahibi olmayan kişiler için de kurslar bulunmaktadır. Tüm düzeylerde grafik tasarım kursu bulabilmeniz mümkün olacaktır.

A’dan Z’ye Grafik Tasarım-Dev Eğitim Serisi

En İyi Online Grafik Tasarım Kursu – 2021 Güncel – Tasarımcılar İçin 7 Grafik Tasarım Eğitimi

Bu eğitim, grafik tasarım hakkında tüm bilgileri içinde bulunduran kapsamlı bir programdır. Eğitim programına katılan kursiyerlere grafik tasarım hakkında geniş bilgi, teorik bilgiler, pratik tasarım trendleri, kompozisyon oluşturma, kompozisyonlar da uyumu yakalama, yaratıcı düşünme ve tasarıma bu düşünceyi yansıtma becerisi eğitimleri verilir. Bu eğitime katılmak için ihtiyacınız olan, bir tablet veya PC bilgisayardır. Eğitim programında kullanılan programlar Adobe Photoshop, Adobe İllüstratör, Corel Draw, Adobe Design ve Adobe XD olarak belirlenmiştir. Tüm programların 2020 deneme sürümü veya lisanslı programlarının kurulması gerekmektedir.

Kurs, grafik tasarım alanında kullanılan terimler, teknikler ve son trendlere hakim olmanızı sağlar. Kompozisyon ve hazırlanan tasarımlarda kusursuz renk uyumu ve tasarım yaratıcılığı konularında eğitim verilmektedir. Eğitimin son derslerinde 2 ve 3 boyutlu çizimler söz konusu olacaktır. Bu sayede boyutlu çizimlerde de grafik tasarımın temellerini atmış olacaksınız.

https://www.udemy.com/course/adan-zye-grafik-tasarim/

3D max kursu bilgilerine de bakabilirsiniz.

CorelDRAW X6: En Temelden İleri Düzeye Grafik Tasarım

En İyi Online Grafik Tasarım Kursu – 2021 Güncel – Tasarımcılar İçin 7 Grafik Tasarım Eğitimi

Herhangi bir ön bilgi gerektirmemesi nedeniyle tercih edilen bu eğitim, teorik bilgileri pratiğe dönüştürme açısından önem kazanmaktadır. Eğitimin başlangıcında teorik temeller atılmakta, grafik tasarım ile ilgili temel öğelere yer verilmektedir. İlerleyen eğitim seanslarında profesyonel tasarım, dergi hazırlama, kartvizit hazırlama, broşür oluşturma gibi kullanışlı bilgiler de verilmektedir. Web adresleri için vektör tabanlı çizimler yapabilme becerisini de bu eğitim ile kazanabilirsiniz. Aynı zamanda animasyon oluşturma eğitimi ile resimleri animasyonlarla dönüştürebilir, kendi hayal gücünüzü bu şekilde kullanabilirsiniz.

Bu kursa katılabilmek için ihtiyacınız olan, temel bilgisayar bilgisi ve bir bilgisayar ya da tablete sahip olmaktır. Tabletinize eğitim öncesinde CoralDRAW programını yükleyerek etkin çizimler yapmaya başlayabilirsiniz. Türkçe dilinde hazırlanan bu kurs, başlangıç evresinden ileri seviyelere kadar kusursuz bir grafik tasarım öğrenimi sağlar. En geniş kapsamlı kurslar arasında yer almaktadır. Tüm teorik konuları içinde bulunduran bu kurs, aynı zamanda pratik alıştırmalar sayesinde öğrenilenler o pekiştirir.

CoralDRAW, bir tür vektör tabanlı grafik tasarım programıdır. Bu nedenle genellikle baskı grafiği alanında kullanılır. Özellikle internet sayfalarında, dijital baskıcılık gibi alanlarda bu programla yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Eğitim, 26 bölümden oluşmaktadır. 135 derslik bu kurs, toplamda 9 saat 54 dakika toplam uzunluğa sahiptir.

https://www.udemy.com/course/corel-draw-x6-render/

Video Tasarım ve Grafik Tasarım ile Reklam Tasarımcılığı

En İyi Online Grafik Tasarım Kursu – 2021 Güncel – Tasarımcılar İçin 7 Grafik Tasarım Eğitimi

Bu kursu bitiren kursiyerler, görsel reklam tasarımcısı olarak görev alabilmektedir. Grafik tasarım, video tasarım ve görsel tasarım iş ilanlarına başvuru yapabilmektedir. Bu alanda çalışma yapabileceğiniz yerler, reklam ajansları, dijital ajanslar ve web tasarım şirketleridir. Kurs, hiçbir bilgiye sahip olmayan kişilere de uygundur. Sıfırdan başlayarak reklamcılık işi yapmak isteyenler ya da grafik tasarımını temelden öğrenmek isteyenler için bu kurs tercih edilebilir. Kurşun hedefi, grafik tasarımını kullanarak web site reklamlarında kullanılacak görselleri dizayn etmektir. Bu alanda verilen freelance iş ilanlarına kurs sonunda başvuru yapabilir, eğitim sırasında size gösterilecek alanlardan iş ilanlarını bulabilirsiniz. Kurs, bilgisayarı kullanabilen ve internette gezinebilen herkes için uygundur. Kurs programında, kurgu montaj uzmanlarının kullandığı Adobe Photoshop ve After Effects programları kullanılacaktır. Reklam görsel tasarımcısı olmak isteyen herkes için bu kurs uygundur. Kurs sonunda sosyal medya sayfa yöneticiliğinden web tasarımcılığına kadar, grafik tasarımından reklam kurgu uzmanına kadar geniş bir yelpazede kendinize iş bulabilirsiniz. Kurs, 10 bölüm, 34 ders sürecektir. Toplam ders süresi 6 saat 41 dakikadır.

https://www.udemy.com/course/reklam-tasarim-egitimi-video-reklam-gorsel-reklam/

Grafik Tasarım Dersleri

En İyi Online Grafik Tasarım Kursu – 2021 Güncel – Tasarımcılar İçin 7 Grafik Tasarım Eğitimi

Kurumsal kimlik öğelerinin tasarımı konusunda destek almak isteyenlere uygun olan bu eğitim, profesyonel kartvizit yapımı, antetli kağıt, diplomat zarf gibi tasarımları yapmanıza yardımcı olacaktır. Bu kursa girmeden önce ihtiyacınız olan Adobe İndesign programını indirdiğiniz bir tablet ve bu programı temel seviyede bilmektir. Eğitim boyunca program değil, nasıl baskıya hazır kurumsal malzemeler yapılacağı anlatılmaktadır. Baskıya hazırlık, grafik tasarımın temel ilkeleri gibi konularda destek verecek bu kurs, font ve renk ayarları gibi konularda katılımcıların doğru kararlar vermesine yardımcı olmaktadır. Grafik çalışmasını yaparken bilinmesi gereken bleed, kenar aralığı, font, renk gibi pek çok özellik, dersler kapsamında katılımcılara öğretilmektedir. Bu eğitime başlarken asgari seviyede İNDESİGN bilinmesi, dersin anlaşılması için önemlidir. Eğitimde bu programın öğrenimi değil, tasarım bilgisi verilmesi amaçlanmaktadır. Bu eğitim için uygun olan kişiler, grafik tasarım mezunları ve mezun adaylarıdır.

https://www.udemy.com/course/grafikegitimi/

Yapay zeka eğitimi veren yerleri de inceleyebilirsiniz.

Grafik Tasarım Eğitimi- Grafik Tasarım Konusunda Program Kullanımı ve Uygulama Yapmak

En İyi Online Grafik Tasarım Kursu – 2021 Güncel – Tasarımcılar İçin 7 Grafik Tasarım Eğitimi

Grafik tasarımını en temel tanımıyla vermeye başlayan bu kurs, logo, afiş gibi tasarımlara ağırlık vermektedir. Matbaa temalı işlerin yapımı sırasında kullanılan grafik tasarım unsurlarını kursiyerlerle paylaşan bu kurs, vektörel çizim uygulamalarını baz alır. Fotoğraf ile ilgili renk, ışık, ayar değiştirme ve çekim konularını barındıran bu eğitim, başlangıç evresinde bilgisayar kullanımını bilmeyi esas alır. Dokümanlarla desteklenen bu kurs sayesinde, kurs sonunda grafik tasarımın temellerini atmış olacaksınız.

Kurs içerisinde fotoğraf düzenleme uygulamalarının anlatımı, vektörel çizim uygulamaları, baskıya yönelik tasarım uygulamaları yer alır. Mobil uygulama tasarımları ile de desteklenen kurs, verilen çalışmalarla desteklenir. Örnek ve alıştırmalar sayesinde kurs sonunda konuları tam kavramış olacaksınız.

https://www.udemy.com/course/grafik-tasarim-kursu/

Adobe İllüstratör İle Sıfırdan Projeler

En İyi Online Grafik Tasarım Kursu – 2021 Güncel – Tasarımcılar İçin 7 Grafik Tasarım Eğitimi

Gerçek hayattaki projelerin grafik tasarıma yansımaları konulu bu eğitim sayesinde, vektörel grafik oluşturma gibi konulara hakim olabileceksiniz. Kursa giriş sırasında ön bilgiye gerek duyulmamaktadır. Kursa katılım için yalnızca kullanılacak Adobe İllüstratör programının yüklü olması yeterlidir. Aynı zamanda kurs programı, Adobe İllüstratör programının kullanımı, program içeriği, logo ve afiş tasarımı konularına eğilmektedir.

https://www.udemy.com/course/grafik-tasarm-adobe-illustrator-ile-gercek-projeler/

Temelden İleri Seviyeye Grafik Tasarım Kursu

En İyi Online Grafik Tasarım Kursu – 2021 Güncel – Tasarımcılar İçin 7 Grafik Tasarım Eğitimi

Aynı anda birden fazla grafik tasarım uygulaması hakkında bilgi almak ve bu uygulamaları kullanmayı öğrenmek için tercih edebileceğiniz en iyi kurslardan biri olan bu eğitim, sadece temel bilgisayar kullanımını koşul olarak kullanmaktadır. En basitten en zora doğru ilerleyen eğitim sürecinde düz çizgiden başlayarak karmaşık illüstrasyonlara kadar geniş bir yelpazede eğitim verilmektedir. Eğitim sonunda illüstrasyon ve grafik tasarım konusunda büyük ilerleme kaydedeceksiniz. Bu kursa katılım şartı, grafik tasarımı hakkında basit düzeyde bilgi sahibi olmayı gerektirmez. Hiçbir bilginiz olmasa da bu kurstan yararlanabilirsiniz.

https://www.udemy.com/course/temelden-ileri-seviyeye-grafik-tasarm-kursu/

Siber güvenlik eğitimi bilgilerine de bakabilirsiniz.

Grafik Tasarım Kursu Hakkında Merak Edilenler

Ücretsiz online grafik tasarım kursuna nasıl kayıt olabilirim?

Online grafik kurslarına ne internet üzerinden kayıt olabilirsiniz. Sadece online eğitim almak istediğiniz kuruma başvuru yapmanız yeterlidir.

Web grafik tasarım kursları hangi konuları işler?

Web sayfasında resim tasarımı, reklam afişi tasarımı gibi konular, bu alanda yer almaktadır.

Grafik tasarım sertifikası ne işe yarar?

Bu sertifika, grafik tasarımı, web tasarımı gibi alanlarda iş bulabilmenize olanak sağlar.
Kategori: