Türkiye tarihine geçen en gizemli 5 cinayetten bir tanesi olan ve hatta ilk 2 arasında gönderilen Çağla Tuğaltay cinayeti bugün 19 yıl geçmiş olmasına rağmen çözülemedi, katili bulunamadı. Geçtiğimiz günlerde Müge Anlı’ya çıkan Çağla Tuğaltay’ın annesi kızının katilinin eğer 6 ay içerisinde bulunamaz ise zaman aşımı nedeniyle dosyanın kapanacak olduğunu ve katilin Haziran 2020’de bulunması durumunda bile herhangi bir ceza almayacak olduğunu açıkladı.

Çağla Tuğaltay’a Ne Oldu?Dosya zaman aşımı konusunda bazı siyasiler çalışmalar başlatırken, genç kız çocuğunun katilinin kim veya kimler olabileceği her yıl daha fazla merak edildi. İstanbul Emniyeti tarafından daha önce soruşturmalar yapıldı ve çalışmalarda hiçbir sonuç elde edilemedi.

Çağla Tuğaltay’ın annesinin söylediğine göre emniyet kendilerine katilin 20’li yaşlarda veya daha büyük olduğunu söylemişti. O yıl apartmanda oturan herkesten kan örnekleri alınmış ancak hiçbirisinin DNA’sı ile evdeki hasar görmüş DNA verileri uyuşmamıştı.

Annesi doktora gitmişti, evde tekti

Çağla Tuğaltay o gün okuldan gelmiş ve saat 16 gibi eve girmişti. Annesi ve babası ile abisi o gün evde değildi. Babası işyerinde çalışıyor, annesi işyerine yakın olan doktordaydı. Abisi de evde yoktu. Tek başına anahtar ile kapıyı açıp eve girecek ve ailesini bekleyecekti Çağla Tuğaltay. Ancak böyle olmadı…Çağla Tuğaltay’a Ne Oldu?

O dönemde oturdukları semtin orta ve üst düzeyde gelire sahip insanların oturduğu, daha çok nezih insanların oturduğu bir semt olarak biliniyordu oturdukları apartmanın olduğu bölge. Apartmana giren herhangi bir yabancı görülmemişti ancak Çağla Tuğaltay’ın evlerinin kapısını 1 kez açtığı alt komşu tarafından iddia edildi.

Alt komşuya göre Çağla Tuğaltay’ın oturduğu evin kapısı sadece 1 kez açılmış ve bir daha ne açılmış, ne de kapanmamıştı. Bu iddianın doğru olabileceği ancak kapının komşuların duymayacağı şekilde birden fazla açılmış olabileceği her zaman bir ihtimal dahilindeydi.

Bir ara alt komşunun kızı Çağla Tuğaltay’ın ‘Ayyy” dediğini duymuş ancak alt komşunun kızının babası ”Abisi ile şakalaşıyordur” diyerek üst kata çıkmayı düşünmemişti bile. Herhangi bir şiddetli ses ve bağırma olmadığı iddia ediliyordu. Çağla Tuğaltay’a Ne Oldu?

Katilin aynı apartmandan olabileceği tahmin edilse bile bu konuda kesin bir bilgi edinilemedi.

Eve giren katil Çağla Tuğaltay’ın iç çamaşırını ya kendisi indirmişti, ya da genç kız çocuğu kıyafetlerini değiştirmek istediği sırada öldürülmüştü.

Bu olay hakkında çok fazla sayıda iddia ortaya atıldı. Ancak Çağla Tuğaltay’ın oturduğu apartmanda bir komşularında evin anahtarı olduğu ve annesinin kızına ulaşamayınca bu komşudan kızını kontrol etmesini rica ettiği ve komşunun dehşet verici bir ölüm manzarası ile karşılaştığı bildirildi. Annenin o gün doktora gidecek olduğunu sadece o komşunun bildiği iddia edildi ancak o komşudan alınan kan örnekleri de evde olan hasar görmüş DNA verileri ile uyuşmuyordu.

Olayı haber alan ailenin eve gelir gelmez babasının genç kızın üstünü giydirdiği ve kanları temizlediği bile iddia edildi ancak aile tarafından bu iddialar konusunda herhangi bir açıklama yapılmadığı için yalan olabileceği tahmin ediliyor.

Çağla Tuğaltay’a Ne Oldu?Katil şah damarı ve boyun bölgesinden verdiği darbe ile genç kız çocuğunu öldürmüştü ve ellerini evin mutfağında bıçağı ile birlikte yıkamıştı. Aynı zamanda katilin Çağla Tuğaltay’ın odasında yeşil renkli bir erkek iç çamaşırı bıraktığı iddia edildi. Bu iddia nedeniyle katilin kadın olabileceği ancak erkek yaptı süsü vermek istediği iddia edildi.

Bu olayı kimin yaptığı ise hiçbir zaman için anlaşılamadı ve artık katilin bulunmasına ‘imkansız’ gözüyle bakılıyor.

https://www.instagram.com/p/B7B_eXDljA1/

Kaynak ve ileri okuma:

https://www.internethaber.com/atv-muge-anli-tatli-sertte-canice-katledilen-cagla-tugaltay-cinayetinde-yeni-gelisme-foto-galerisi-2075000.htm

http://www.milliyet.com.tr/galeri/muge-anlida-cagla-tugaltay-dosyasi-yeniden-acildi-tuyler-urperten-detaylar-6118220/12