Çamaşır makinesi musluk işareti, makinenin çalıştırılmasından sonra makinenin temiz su alamadığı anlamına gelir. Çamaşır makinesinde musluk işaretinin olması, makinenin sorunlu olmasından dolayı çalışmadığı anlamına gelir. Bu durum ile genellikle yeni model çamaşır makinelerinde karşılaşılır. Daha eski model çamaşır makinelerinde ise makineye giren temiz suyu gösterebilmek için bir bölüm ayrılmıştır ve bu bölümde yanan ışıkla makinen su alıp almadığı kontrol edilebilir.

Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti Neden Yanar?

Bosch Camasir Makinesi Musluk Isareti Neden Yanar

Bosch makinelerindeki musluk işareti, çamaşır makinesine bir hatadan dolayı temiz su anlamadığına yorumlanmalıdır. Çamaşır makinesi temiz su alamadığı için çalışamaz. Bu durumda sular kesilmiş olabilir veya makine, temiz su alamaz durumda olabilir. Makinenin doğru bir biçimde çalışabilmesi için mutlaka uzman biri tarafından kontrol edilmelidir.

Bosch Bulaşık Makinesi Musluk İşareti Neden Yanıp Sönüyor?

Bulaşık makinelerinde musluk işareti, makine içindeki suyu ifade eder. Bu işaretin yanıp sönmesi, bulaşık makinesi eğer bitmeye yakınsa içinde su olduğunu ve makinenin içindeki suyun boşaltılamadığı anlamına gelir.

Beko Çamaşır Makinesinde Çeşme İşareti Ne Demek?

Çamaşır makinelerinde çeşme işaretinin var olması ve makine çalışır durumda iken yanıp sönmesi, makinenin su almadığı için çalışmadığı anlamını taşır. Çamaşır makinesinde musluk işaretinin yanması, su vanasının veya çamaşır makinesine giden suyun kapalı olduğu anlamına gelmesinden dolayı vanaların kontrol edilmesi gereklidir.

Çamaşır Makinesi Musluğu Açık Mı Nasıl Anlaşılır?

Çamaşır makinesinin su muslukları makinenin takılmasından sonra görevliler tarafından bağlanır ve açık bırakılır. Makinenin çekilmesi ve muslukların açık tarafa doğru bırakılmış olduklarının tespit edilmesi ile makineye suyun neden gelmediği anlaşılabilir.

Çamaşır Makinesi Su Almıyorsa Ne Yapalım?

Çamaşır makinesine su gelmiyorsa, mutlaka makineye bağlı hortumların kontrol edilmesi gereklidir. Hortumların su gelme ayarı açık olabilir. Fakat hortumların içinin tıkanmış olması dolayısıyla da makine su almayabilir. Bu hortumların temizlenmesi ve makinedeki filtrelerin düzenli yıkanmasıyla çamaşır makinelerinin su almama sorunu ortadan kalkar.

Çamaşır Makinesi Susuz Çalışırsa Ne Olur?

Camasir Makinesi Susuz Calisirsa Ne Olur

Çamaşır makinelerinin susuz çalışması mümkün değildir. Olası bir su kesintisi durumunda veya makinede su alma sorunu yaşandığında makine kendini durdurur ve su alana kadar çalışmaz. Özellikle sürekli olarak su kesintisi yaşanan yerlerde makine yıkamada olduğu programda kendini durdurur ve yeniden su gelene veya su alma durumu mümkün oluncaya kadar çalışmasına devam etmez.

Çamaşır Makinesi Neden Yıkamaya Geçmiyor?

Çamaşır makinelerinin yıkamaya geçmemesi, beyinlerinde oluşan bir hasardan veya motorlarının hasar görmesinden kaynaklanır. Başta Çamaşır makinesinde musluk işaretinin çıkması ile çamaşır makineleri su alamamaya başlar. Su alma sorununun sürekli yaşanması ve tamir edilmemesi en sonunda yıkamaya geçilememesine neden olmaya başlar. Yıkama aşamasına sürekli olarak geçilmemesi ile beraber de beyinde bazı hasarların olduğu tespit edilir.
Kategori: