Son yıllarda Dünya’da insanlar zaman zaman asla yapmamaları gereken şeyleri yapabiliyorlar. İnsanlık tarihinde görülmediği kadar akıl sorunlarını günümüzde yaşıyor. Geçmişte bile insanların denemeyeceği şeyler bugün günümüzde sözde yetişkin olan ancak yetişememiş insanlar tarafından deneniyor. Çamaşır suyu içenler bir tarafta, deniz suyu içenler ayrı bir tarafta. Her iki tarafında psikolojik olarak akıl sağlığının yerinde olup olmadığının denetlenmesi gerekirken, uzmanlar bu konuda bu kimselerin psikolojik olarak akıl sağlığı sorunları yaşıyor olma olasılıklarının eğer ki intihar etmiyorlarsa çok fazla olduğuna işaret etmekteler.

Çamaşır suyu içen, sabun içen ve diğer asla içilmemesi gereken kimyasal maddeleri içen insanlar bunları içtiklerinde ne oluyor? Kesin olarak ölüyorlar mı? Bu sorulara yanıt arayalım.

Çamaşır Suyu Nedir?Çamaşır Suyu İçerseniz Ne Olur?

Çamaşır suyu sodyum hipoklorit isimli bir maddeden oluşan tuz bileşimleri ile güçlendirilmiş olan, şiddetli asidik değerlere sahip bir kimyasal temizlik ürünüdür. Sadece çamaşırlar üzerinde değil, aynı zamanda tuvaletler ve zeminlerde de kullanılması durumunda hem antiviral, hem antibakteriyel etki yaratmakta ve mikropları öldürmektedir. Ancak çamaşır suyunun insan vücudunda etkili olmadığı, insan vücudunda yararsız olduğu, aksine zararlı ve ölümcül reaksiyonlara sebep olduğu bilinmektedir.

Bazı çamaşır ürünlerinin kutularının üzerinde gelecekte tüketilebilir yazısını görmek mümkün olacak olsa bile çamaşır suyu gibi ürünler asla içilebilir ürünler değildirler.

Çamaşır Suyu İçersem Ne Olur?Çamaşır Suyu İçerseniz Ne Olur?

Öncelikle içmeyin diyerek başlayalım. Eğer çamaşır suyu içerseniz içtiğiniz miktara göre önce ağız bölgeniz yanmaya başlar ve zarar görür. Dakikalar içerisinde yara oluşumları ağızınızda görülebilir olacaktır, aynı zamanda çok büyük şiddetli kızarıklık ve ağızda bölgesel kanamalar olabilir.

Bunun ardından çamaşır suyu boğazınıza doğru gideceği için solunum yolu ve yemek borusunu tahriş edecek, yakacak ve şiddetli ağrı duymaya başlayacaksınız. Bu ağrı sizi bayıltabilecek kadar şiddetli bir ağrı olabilir. Zira içinizde bir organınız parçalanıyor, canlı canlı asidik değerler nedeniyle yanıyor.

Bunun ardından mide kısmına geldiğinde çamaşır suyu yine midenize zarar verecek, belki de midenizin delinmesine yol açacak. Çamaşır suyu içtikten sonra bunlar sırasıyla olabileceği gibi sırasız halde de olabilir.

Ancak bundan daha önemlisi eğer ki kişi acil tıbbi yardım almazsa çok kısa süre içerisinde şoka girecek ve bayılacak, bunun ardından ise kısa süre içerisinde ölüm gerçekleşecektir. Acılı bir ölüm olacağı için çamaşır suyu ile intihar bile tercih edilmemelidir.

*Bu içerik Zovovo.com için özel olarak üretilmiştir. İçerikte bazı bilgiler tıbbi-cerrahi bilgiler gerektirdiğinden tedavi adımı ile ilgili bilgi verilmemiştir.
Kategori: