Çok uzun yıllar önce ortaya atılmış olan 3 harfliler ile ilgili iddialar bugüne kadar Türkiye ekonomisinde milyonlarca insanın akıl sağlığını etkiledi. Çocuk yaşlardan itibaren bazı kimseler bu tür varlıklara inandırılırken, bazı vatandaşlar ise bu konuda inanmadıklarını, bu tür varlıkların olmasının mümkün olmayacağını düşündüklerini ifade eder oldular.

Geçmiş 10 yıla oranla Türkiye’de eğitim düzeyinin artması, bu tür varlıklara olan inancın azalmasına yol açmadı, tam tersine İç Anadolu’da daha fazla bu tür haberler gündeme gelmeye başladı. Büyük birkaç şehirde bile ‘medyumcu, cin çıkartma hocası, cin çıkarma seansı merkezi’ gibi ifadelerle başta köylere yakın bölgeler olmak üzere birçok yerde sahtekarlar insanları hedef almaya devam ettiler.

https://www.instagram.com/p/B9R7HHuhPdB/

Cinler Gerçek Mi? – Eğer Cin Varsa Neden Göremiyoruz?

Din adamlarına göre 3 harfliler ile ilgili kesin bir söz söylemek mümkün değil. Ancak bazı din adamlarına göre 3 harfliler gerçekten var ve insanların göremeyeceği, ancak onları zaman zaman hissedebilecek olduğu varlıklar olarak gösteriyor.

Türk korku filmlerinin istinasız %98’i 3 harflileri konu alan filmler oluyor. Ancak son yıllarda bu tür filmlere olan ilgi son derece azalmışa benziyor. Zira İç Anadolu’da 3 harflilere olan inanç fazla olsa da, Batı bölgelerde 3 harflilere inanç son derece az.

3 harfliler hakkında bilgim ne diyor?

Hristiyanlık dinine göre 3 harfliler ifadesi hiçbir yerde geçmezken, şeytanlar ifadesi ise kutsal kitap İncil’de yazıyor.

İncil’de şeytanlardan şöyle söz ediliyor: Evet. Şeytanlar, “günah işleyen melekler”dir, Tanrı’ya karşı isyan eden ruhani canlılardır. ( 2 Petrus 2: 4 ).Cinler Gerçek Mi? – Eğer Cin Varsa Neden Göremiyoruz?

Kuran-I Kerim’de ise 3 harflilerden 40’tan fazla söz bulunuyor. Bu sözler arasında 3 harflilerin insanlara saldırıp saldırmayacakları bazı sorulara neden olsa bile bazılarına göre ise kitapta yer alan bu bilgilerin geçmişten bugüne değişmemiş olduğu, insanlıktan önce 3 harflilerin olabileceği ancak bugün günümüzde olmayabileceği tartışmaları devam ediyor.

3 harfliler görülebilir mi?

Müslümanlıkta 3 harflilerin görülebileceğine inanılmaktadır. 3 harflilerin kendilerini eşek, akrep, yılan veya benzer hayvanlar gibi gösterebilecekleri iddia edilmiş olsa da bunun kesin olarak nasıl tespit edildiği hiçbir zaman için ne din adamları, ne de kutsal kitaplar tarafından açıklanamamıştır. Cin veya 3 harfliler olarak bilinen bu varlıkların olup olmadığı da bu nedenle daha büyük kafa karıştırmaktadır. Bir yerde görülmelerinin mümkün olmadığından söz edilirken, bir yerde ise kendilerini hayvan suretin bürünmüş bir şekilde gösterebilecek oldukları iddiası akıllarda bazı bilinmeyen sorulara yol açmaktadır.

3 harflilere sadece Türkler mi inanıyor?

3 harflilere olan inanç büyük oranda Türkiye’de mevcut. Müslüman olan çok sayıda insan 3 harflilere inanmazken, Türkiye’de olan birçok Müslüman ise 3 harflilere inanıyor. Suudi Arabistan katı şeriat yönetimleri ve İslam’a bağlı bir yönetim tarafından yönetiliyor olmasına rağmen Suudi Arabistan’da 3 harflilere olan inanç Türkiye’den çok daha az.

Türkiye’de ‘içine cin girmiş’ diyerek kandırılan çok sayıda insan varken ve bu kişilere inanan insanların sayısı sürekli artarken, Suudi Arabistan, Endonezya gibi Müslüman insanların daha fazla olduğu ülkelerde bu tür vakalar Türkiye’ye göre çok ama çok daha az görülmektedir.

Türkiye’de 3 harflilere olan inancın bir diğer sebebi ise bugüne kadar korku filmi sektörünün sürekli filmlerde bu konuyu esas almasıdır.

Akıl tutulması mı, gerçek mi?

3 harflilerin insanların besmele çekmeden yediklerinin artıklarını yedikleri, tezek yedikleri iddia edilmektedir. Ancak bugün dünyada mevcut olan tonlarca artık içerisinden 1 gram bile eksilmediği yapılacak deneylerde görülebilir. Örneğin Müslüman olmayan milyarlarca insan besmele çekmeden yemek yerken, aynı şekilde artık günümüzde Müslüman olan birçok insan besmele çekmeden yemek yemektedir.

Tüm bu artıklar haftalarda kalmış olsa bile bir gram eksilmemektedir. Bu tür ifadeler toplumu kandırmaya yönelik olabilecek bir varlık olarak 3 harflilerin insanları korkutmak için ortaya atılan bir hayali ürün olduğu gerçeğini değiştirmez.Cinler Gerçek Mi? – Eğer Cin Varsa Neden Göremiyoruz?

Aynı zamanda cinlerin eğer ki insanlardan kalan artıkları yemesi söz konusu olsaydı bugün dünyada çöp sorunu olmazdı, beraberinde cinler eğer insanlardan kalan artıkları yiyor olsalarda kameralar sayesinde bu varlıkları tespit etmek mümkün olurdu.

3 harflilerin bir hayal ürünü olduğunu düşünen insanların sayısı son derece fazlayken, özellikle de yaşı ileri olan bazı insanlar bu hayali ürünlere inanmayı sürdürmektedir.

Bilimsel hiçbir açıklaması olmayan, bilimin doğru olmadığını gösterdiği bu hayali ‘canlılar’ ile ilgili olarak gelecekte inancın daha da fazla azalacak olduğu tahmin ediliyor.

Geçmişte insanları eğlenceden uzak tutmak için ortaya atılmış hayal ürünü!

3 harfliler ile ilgili en büyük iddialardan bir tanesi ise müzik, eğlence ve hamam gibi yerlerde daha çok bulundukları yönünde olmaktadır. Bu tür yerlerden geçmişte insanları uzak tutmak için bu hayali iddiaların ortaya atılmış olabileceği düşünülüyor.

Özellikle bundan yüzlerce yıl önce insanların temiz suya erişimi bu kadar kolay değildi. Binbir türlü zorluklar sonucunda sular evlere veya toplu alanlara getirilirdi.

Cinler Gerçek Mi? – Eğer Cin Varsa Neden Göremiyoruz?O dönemde bir grup Müslüman olduğunu iddia eden insanın 3 harflileri bir gerekçe olarak göstererek hamamlara gidilmesini engellemek istediği, bunun yanında insanları eğlenceden uzak tutarak kendilerine daha fazla bağlamak istedikleri yönünde bu varlıkları ortaya atmış olabileceklerine inanılmaktadır.

Bir grup insan bu iddialara inanmazken, bir diğer grup ise insanların 3 harflilere inandırılmasının nedeni o dönemde başlayan itirazlar olduğuna inanmaktadır.

İnsanları dine bağlamak için mi uyduruldu?

3 harfliler ile ilgili en büyük iddialardan birisi ise 3 harflilerin insanları yüzlerce yıl önceden beri insanları Müslüman olmaya zorlamak, eğer dinden çıkarlar veya Müslüman olduklarına inanmaz, kendilerine sözde liderlik edenlere biat etmezler ise 3 harflilerin ‘içlerine kaçabileceği’ ile korkutuldukları yönünde olmaktadır.

3 harflilerin dinden çıkan insanları öldürebileceği, zarar verebileceği iddiaları ile yüzlerce yıl önce insanların kaldırılmaya başladığı, bunun sonucunda ise bir grup dini sömüren şarlatanların insanları zorla kendilerine bağlamış olabilecekleri iddiası gündemdedir.

Bu konular yüzlerce yıl önceye göre artık çok daha az gündeme geliyor olmasına rağmen, milyonlarca insan bugün bu varlıklara korkmasalar bile olabilecekleri gerçeğini toplumsal sebeplerden dolayı akıllarından çıkaramıyor.

Özellikle de giderek azalan inançlar artık insanların bu tür varlıklar ile kandırılmasını engelliyor. Çok sayıda insan son yıllarda dine inanmamaya başladığını belirtirken, birçoğu ise bu tür şeyler ile geçmişte insanların kandırılmış olduğuna, gerçek olmasının imkanı olmadığına yönelik ifadeler kullanmaktadırlar.

Bir ilahi güç buna izin verir mi?

Bazı Müslümanlar ‘eğer bir ilahi güçten söz ediyor, bizi ve evreni yaratan bir ruhani varlıktan söz ediyorsak ve bu varlık sadece kendisine inanılması gerektiğini bize buyuruyor ise neden 3 harfliler ortaya atıldı? Kutsal kitapta yazan bilgiler gerçekse bu durumla çakışmıyor mu?’ gibi soru işaretlerine yanıt arıyorlar.

Ancak yine bu konuda din adamlarına göre Allah’ın sadece kendisine inanılması gerekiyor olsa da bu tür varlıklar insanları etkileyebilecek güçteler. Bu yorumlara karşı yine bir grup Müslüman 3 harflilerin Allah tarafından yok edilebileceğini, öyle olsaydı bu iddia edilen varlıkların yok edilmesinin mümkün olduğunu ve neden edilmediğini sorusu ile yanıtsız bir durumla karşılaşıyorlar.

*Bu içerik Zovovo.com için özel olarak üretilmiştir. İçerikte yer alan 3 harfliler genel tanımı ile cinler, şeytanlar ifadesinin eşdeğeridir. Bu konuda görüşler halkın genel görüşleri olup Zovovo.com bunları bir araya getirerek akıllarda yer edinmiş sorulara yanıt vermeyi amaçlamaktadır.