*Bu içerikteki yer alan 3 harfli ve cin ifadeleri sizi korkutabilecek ise okumamanızı öneririz. 3 harflilerin adını 3 kez arka arkaya düşünmek ve sesli söylemekle içinize girmez ancak yine de siz korkuyorsanız derhal sayfayı terk edin ve harika diğer eğlence içeriklerimize bir kez göz gezdirmeye başlayın. Uyarması bizden, karar vermesi sizden: Ama söyleyelim okumazsanız filmler hakkında 1 bilgi eksiğiniz olur 🙂

Biraz korku filmi seven herkesin bildiği bir konu olarak Türk korku filmlerinin neredeyse hepsi cinli filmler ve 3 harfliler teması üzerine yazılmış. Bazıları korkutucu efektlere sahip, bazıları ise berbat olarak puan alıyor ancak yine de korku filmi yapımcıları ve filmi yazanlar 3 harfliler temalı filmler yazmaya bayılıyorlar. Bizde bunun nedenini biraz araştırdık ve en kolay hali ile sizlere anlatmak istedik.

Çok Kolay Ve Bilinen Bir Konu Olması

Türkiye’de Korku Filmlerinin Tamamı Neden Cinli?

Yerli filmlerin hepsine yakının 3 harfliler üzerine kurgulanmış olmasının ardında çok sayıda buna benzer film olması birinci sırada yatıyor. 1 saat içerisinde 3 harfliler konulu bir film yazmak film yazarları için çok kolay olabilir ve bunu düzenlemek için daha çok karanlık ortamlar tercih edildiği için bazı avantajları da var. Eğer ki çok sayıda 3 harflileri konu alan film izlediyseniz filmlerin daha çok karanlık ortamlarda çekildiğini ve neredeyse hiçbir şeyin karanlıktan görülmeyecek olduğunu görmüşsünüz ve tecrübe etmişsinizdir.

Bu konuda çok fazla film olması nedeniyle çok sayıda film yapımcısı konu olarak Türk korku filmlerinde bu konuyu temel alıyor.

Maliyeti Az

Türkiye’de Korku Filmlerinin Tamamı Neden Cinli?

Kapkaranlık bir yerde çekildiği ve çok az insanın oynadığı, ünlü oyuncuların yer almadığı için Türk yapımcılar milyonların altında bütçe ile bu filmleri çekebiliyorlar. Çoğu bu konudaki filmde hatalar olabiliyor ve sadece karanlık ve ses efektleri ile izleyicinin korkması isteniyor. Ancak artık bu tür filmlerin bayması nedeniyle korku filmleri arasında yerli izleyicilerinde Türk korku filmleri yerine yabancı korku filmlerine çok daha fazla ilgi gösterdiği gayet yapımcılar tarafından biliniyor.

Sadece efekft ve ses ile kapkaranlık bir film çekmekle başarı elde edilmiyor, herhangi bir insan bile amatör kamera ve birkaç insan ile bu filmleri çekebilir ve daha iyisini bile çekebilirler.

Türk Halkının Korktuğu Bir Konu

Türkiye’de Korku Filmlerinin Tamamı Neden Cinli?

Türk halkı 3 harfli adını duyduğunda çok korkuyor diye düşünen çok sayıda film yapımcısı Türk izleyicilerin bu tür filmleri tercih edebileceklerini hesap ederek bu filmleri çekiyorlar. Müslüman olmayan farklı dine mensup kişiye bu filmler izletilse belki daha korkunç gelebilir ancak rüyalarına girecek kadar kimse bu filmlerden korkuyor değil. Artık gençlerin çoğu 3 harfli adından korkmuyor ve Türk film yapımcılarından daha başarılı yapımlar ile kendilerinin karşısına çıkmalarını ve dünya sahnesinde yarışabilecek kadar başarılı olmasa da dünyadaki ortalamanın yakalanması istekleri izlenme oranlarından film yapımcısı isimler tarafından anlaşılıyor olmalı.

Bonus: 3 Harfliler Gerçekten Var mı?

3 harflilerin gerçekten var olup olmadıkları gözle görülmediği için kesin kanıtlanabilecek bir konu asla değil. Ancak 3 harflilerin olduğunu iddia edenler olduğu kadar bunlarla ilgili farklı iddialarda var. Milyarlarca yıldır insanlar yaratıcının varlığını nasıl kanıtlayamadı ancak ona inanıyor ise bu konuda da insanlar görmedikleri bir canlı olduğu iddia edilen ve kendilerine zarar verme riski olduğuna inandıkları bir varlıktan doğal olarak korkuyorlar. Ancak kimse ”ben 3 harflilerden korkmam” dediği için çarpılmış veya içerisine 3 harfli bir şey girmedi.

Sürekli güncellenen Film Önerileri sayfamızdan konuyla alakalı film tavsiyelerini bulabilirsiniz.
Kategori: