1965 doğumlu olan Danimarkalı usta oyuncu Mads Dittman Mikkelsen, oynadığı filmlerde ve dizilerde gösterdiği performanslarla biz sinema tarihinin kalbinde taht kurmayı başardı. Özellikle Hannibal dizisinde canlandırdığı Dr. Hannibal Lecter karakteri ile pek çok övgü alan Mikkelsen bu övgülerle birlikte 3 farklı festivalde En İyi Erkek TV Oyuncusu kategorisine aday olarak gösterildi ve bu festivallerden birinde ise ödülün sahibi oldu. Çok senin Hannibal dizisi ile tanıdığı Mikkelsen esasında sinema filmleri bakımından çok daha güçlü ve bol ödüllü bir kariyere sahiptir. Sizler için mutlaka izlemeniz gereken Mads Mikkelsen filmleri listeledik.

En iyi duygusal filmler hakkında detaylar yazımızdadır.

Cennetin Kapısında

Mads Mikkelsen Filmleri – 2021 Güncel – Mads Mikkelsen Hayranlarının İzlemesi Gereken 10 Film

Nicolas Winding Refn tarafından yönetilen bir buçuk saatlik bu filmde Mads Mikkelsen’in usta oyunculuğu gözler önüne çıkmaktadır. Bugün de kendisine eşlik eden diğer oyuncular ise Jamie Sives ve Ewan Stewart olmaktadır. Epik bir Viking filmi olan Cennetin Kapısında, M.S. 1000 yılında geçmektedir. Mads Mikkelsen tarafından canlandırılan Tek Göz adındaki savaşçı dilsizdir ve bir Norman’ın yanında yıllarca esir olarak kalır. Sonrasında bu esaretten kaçarak kurtulan Tek Göz, Are adında bir kölenin de yardımıyla bir Viking gemisine biner. Tek Göz ve Are esasında İskandiavya’ya dönmek niyetindedirler fakat ayak bastıkları toprak hiç bilmedikleri bir yer olur. Bu toprak ise Tek Göz isimli bu savaşçının kendine dair cevaplar bulduğu toprak olur.

Doktor Strange

Mads Mikkelsen Filmleri – 2021 Güncel – Mads Mikkelsen Hayranlarının İzlemesi Gereken 10 Film

Marvel sinematik evreninin 2016 yılında izleyiciyle buluşturduğu bu filmde Mads Mikkelsen, Kaecilius kadınlar kötü bir karakteri canlandırmaktadır. Başrolünde Benedict Cumberbatch’in bu filmde Scott Adkins, Tilda Swinton, Rachel McAdams ve Chiwetel Ejiofor gibi isimler de yer almaktadır. Filmin konusu ise Dr. Stephen Strange’in etrafında dönmektedir. Dr. Strange çok ünlü ve başarılı bir beyin cerrahıdır. Fakat bir gün ağır bir trafik kazası geçirir ve bu kazadan sağ olarak kurtulabilse de elleri işlev görmez bir duruma gelir. Böylece artık mesleğini icra edemeyen Strange ağır bir bunalıma girer. Sonrasında bir kişiden duydu bir bilgi akabinde bel altı felç olan bir adamın Himalayalar’da bir bölgede bir şekilde iyileşebildiğini öğrenir. Kendisi için son bir umut olan bu yolculuğa çıkar ve Kamar-Taj’da yolu Kadim Kişi olarak bilinen bir kişi ile kesişir. Bu Kadim Kişi’nin yarın da bir süre kalan ve birtakım eğitimler alan Dr. Strange için hayat artık eskisinden çok daha farklı olacaktır.

Onur Savaşı

Mads Mikkelsen Filmleri – 2021 Güncel – Mads Mikkelsen Hayranlarının İzlemesi Gereken 10 Film

Cannes Film Festivali’nde epey dikkat çeken bu filmin yönetmenliğini Thomas Vinterberg yapmaktadır. Başrolünde Mads Mikkelsen’in bulunduğu bu filmde kendisine eşlik eden diğer isimler ise Thomas Bo Larsen ve Annika Wedderkopp olmaktadır. Lucas sancılı bir boşanmanın akabinde yaşantısını tekrar yoluna sokmanın derdine düşmüştür. 40 yaşında olan bu karakter bir kreşte çalışmaya başlar ve bu süreçte hayatına bir kadın girer. Aynı zamanda ilk gençlik dönemlerinde olan oğluyla olan kötü ilişkisini de toparlamaya çalışan karakter için her şey yolunda gitmeye başlamışken hiç hesapta olmayan bir yalanın ortaya çıkması akabinde Lucas için hayat tekrar bir cehenneme dönüşür. Lucas artık kaybettiği saygınlığı ve hayatını geri kazanmak için mücadele vermek zorundadır.

Polar

Mads Mikkelsen Filmleri – 2021 Güncel – Mads Mikkelsen Hayranlarının İzlemesi Gereken 10 Film

Bir Netflix filmi olan Polar izleyici ile 2019 yılının başında buluşmuştur. Mads Mikkelsen, Venessa Hudgens ve Katheryn Winnick gibi isimlerin başrolünde bulunduğu bu film dünyanın en iyi suikastçılarından biri olan Duncan Vizla’nın etrafında dönmektedir. Dünyanın karanlık tarafında Black Kaise adıyla bilinen Duncan kendisi için artık emeklilik vaktinin geldiğini düşünmektedir. Emeklilik hayatı boyunca tek beklentisi kendisi için huzurlu bir yaşantı oluşturabilmektedir. Kendisi hayatın bu karanlık tarafından çekilmek istese de hayatın karanlık tarafı Duncan’dan çekilmek istemez. Eski işvereni kendisine oldukça önemli bir sorumluluk verir. Duncan bu sorumluluk ve birlikte emeklilik planını askıya almak bir oyuna geri dönmek zorunda kalır. Duncan şimdi acımasız ve seri katillerden oluşan bir grubun başındadır.

Arctic

Mads Mikkelsen Filmleri – 2021 Güncel – Mads Mikkelsen Hayranlarının İzlemesi Gereken 10 Film

2019 yılının ortalarında izleyici ile buluşan film Joe Penna’nın ilk uzun metrajlı filmi olarak karşımıza çıkar. Filmin hikayesinin yaratılmış sürecinde ise Joe Penna’ya, Ryan Morrison eşlik etmektedir. Filmin başrolünde Mads Mikkelsen’i görmekteyiz. Filmin hikayesi ise Overgard isimli bir adamın bir uçak yolculuğu esnasında yaşadığı kaza etrafında şekillenmektedir. Uçak kutup bölgesine düşer ve bu kazadan sağ kurtulan tek kişi Overgard olur. Fakat ekiplerin Overgard’ı kurtara bilmesi için zaman gerekmektedir. Ana karakter bu süreç boyunca kutupların zorlu koşullarında hayatta kalabilmek adına müthiş bir mücadeleye girişmek zorundadır. Mads Mikkelsen filmleri arasından iyi filmlerden biri olarak karşımıza çıkan bu filmi izlemenizi önermekteyiz.

Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında

Mads Mikkelsen Filmleri – 2021 Güncel – Mads Mikkelsen Hayranlarının İzlemesi Gereken 10 Film

Yönetmenlik koltuğunda Julian Schnabel’in oturduğu bu Fransız filmi 2019 yılının başlarında izleyiciyle buluşmuştur. Vincent Van Gogh’un Arles’te geçirdiği son yıllarının anlatıldığı bu filmde Vincent Van Gogh’u canlandıran usta oyuncu William Defoe’ye eşlik eden isimler ise Oscar Isaac, Rupert Friend ve Mads Mikkelsen olmaktadır. Film hem hikaye hem de oyunculuklar bakımından oldukça beğenmiştir.

Merak edilen kahve çeşitleri detaylarına da bakabilirsiniz.

Adalet İçin

Mads Mikkelsen Filmleri – 2021 Güncel – Mads Mikkelsen Hayranlarının İzlemesi Gereken 10 Film

2014 yılında izleyici ile buluşan filmin yönetmenliğini Amaud des Pallieres yapmıştır. Fransa – Almanya ortak yapımı olan filmin başrolünde Mads Mikkelsen ismini görmekteyiz. Mads Mikkelsen’e eşlik eden oyuncu kadrosu ise Melusine Mayance ve Delphine Chuillot gibi isimlerden oluşmaktadır. Mads Mikkelsen bu filmde Micheal Kohlhaas isminde bir at satıcısını canlandırmaktadır. Micheal bir at grubunun önderliğini yapmaktadır. Bir gün bir memur tarafından tutuklanır. Memurun gösterdiği gerekçe ise sahte belgeciliktir. Wenzel von Tonka adındaki bu memur, Micheal’den ücret kapsamında 2 adet at talep eder. Buat satıcısı eve döndüğünde ise memurun yaptığı bu tutuklama işleminin keyfi bir tutuklamadan başka bir şey olmadığını anlar. Sonrasında adalet arayışı için sarayın yolunu tutar. Fakat Wenzel von Tonka kıdemli insanlar tanınmaktadır ve Micheal Kohlhaas’ın kendisini açtığı bu davayı kolaylıkla düşürür. Micheal Kohlhaas ise saray tarafından sağlanmayan adaleti kendisi sağlamaya karar verir.

Prag

Mads Mikkelsen Filmleri – 2021 Güncel – Mads Mikkelsen Hayranlarının İzlemesi Gereken 10 Film

Ole Christian Madsen tarafından yönetilen bu Danimarka filminin oyuncu kadrosunda Mads Mikkelsen, Stine Stengade ve Borijov Navratil gibi isimler yer alır. Filmin hikayesi ise Christoffer ve Maja çiftinin çökmekte olan evlilikleri etrafında şekillenir. Christoffer’ın, Prag’da yaşayan babası hayatını kaybeder. Christoffer ve Maja da cenaze işlemleri için Prag’a yolculuk yapar. Fakat yolculukları esnasında karşılaştıkları bürokratik problemler ve yaşadıkları bazı kültürel ayrılıklar bu çiftin zaten bitmeye yüz tutmuş evliliğe bir darbe daha indirir ve bu Prag yolculuğu iki taraf için de daha çetin bir biçim kazanır.

Ateş ve Citroen

Mads Mikkelsen Filmleri – 2021 Güncel – Mads Mikkelsen Hayranlarının İzlemesi Gereken 10 Film

Mads Mikkelsen ve Stine Stengade’in birlikte rol aldığı diğer bir film olan Ateş ve Citroen filmin yönetmenlik koltuğunda da tekrar Ole Christian Madsen ismini görmekteyiz. Mads Mikkelsen ve Stine Stengade’e eşlik eden diğer oyuncu ise Thure Lindhardt olmaktadır. Gerçek olaylara dayanan bu film 1944 yılında geçmektedir. Danimarka’nın, Almanya tarafından işgal edilmesinin ardından yaşanan olayları ele almaktadır. Ole Christian Madsen bu filmi tasarlarken gerçek olayları referans almak ile birlikte o olaylara tanıklık eden bazı insanlarla yaptığı görüşmelerde tuttuğu notlara da filminde yer verdi.

Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi

Mads Mikkelsen Filmleri – 2021 Güncel – Mads Mikkelsen Hayranlarının İzlemesi Gereken 10 Film

Senaryosunu Chris Weitz’in yazdığı ve yönetmenlik koltuğunda Gareth Edwards’ın bulunduğu bu Star Wars filminde bir grup kahramanın bir araya gelmesi ve Ölüm Yıldızı planlarını çalma görevini üstlenmesi üzerine kuruludur. Star Wars evrenine göre film 1977 yılında çekilen Star Wars: Bölüm 4’ten daha eski anlatmaktadır. Felicity Jones, Ben Mendelsohn, Riz Ahmed ve Diego Luna’nın yanı sıra Mads Mikkelsen de bu filmde yer almaktadır. Kimileri için oldukça beğenilen, kimileri içinse çok eleştirilen bu Star Wars filmi de Mads Mikkelsen filmleri arasında yer almaktadır.

Müzik yapma programları hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

Mads Mikkelsen Filmleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mads Mikkelsen TV dizileri hangileridir?

Hannibal, Julie ve Rejseholdet dizilerinde Mads Mikkelsen’i görmekteyiz.

Mads Mikkelsen’in son filmi hangisidir?

2020 yılında Mads Mikkelsen; Chaos Walking ve Another Round filmlerinde rol almıştır.

Hannibal dizisinde Mads Mikkelsen hangi ödülü kazandı?

Mads Mikkelsen, Hannibal dizisinde canlandırdığı karakterle “En İyi Erkek Televizyon Oyuncusu Saturn” ödülünü kazanmıştır.
Kategori: