E Segmenti Araçlar

Amerikan tam boyutlu araç sınıflandırmasını belirten e segmenti araçlar büyük araçları tanımlamaktadır. Yönetici arabası olarak da bilinen e segmenti araçlar motor hacmi olarak genellikle 2000 cc ve üzeri hacme sahip olmaktadırlar.

Lüks araç statüsünde yer alan bu araçlar genellikle şirket yöneticileri ve mevki sahibi kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedirler. Bu durumun en önemli nedeni fiyatlandırma olarak oldukça yüksek maliyetlere sahip olmalarıdır.

Genellikle 4 kapılı sedan kasa tipi olarak üretilmekte olan bu araçlar aynı zamanda vagonlu ve hatchback kasalar da yer almaktadır. 5000 mm ve üzeri uzunluğa sahip olan bu araçlar lüks iç tasarımlara sahiptirler.

10- Audi A6

9- BMW 5 Serisi

8- Tesla Model S

7- Jaguar XF

6- Volvo S90

5- Mercedes-Benz E Serisi

4- Skoda Superb

3- Volkswagen Arteon

2- Genesis G80

1- Cadillac CT5

10- Audi A6

Zarif ve ferah araç modelleri olan Audi A6 serisi konforlu bir sürüş fırsatı sunmaktadır. Güçlü motoru sayesinde birçok yönetici tarafından tercih edilmektedir. İyi tasarlanmış iç kabini sayesi ve geniş koltukları ile oldukça rahat bir model olmaktadır.

Teknolojik olarak oldukça gelişim göstermiş olan bu araçlar sanal kokpit teknolojisi sayesinde oldukça etkileyici olmaktadır.

e-segmenti-araclar

Audi A6 – E Segmenti Araçlar

9- Bmw 5 Serisi

Lüks araç sınıfında yer alan en iyi modellerden bir tanesi BMW 5 Serisi araç modelleri olmaktadır. Yüksek motor performansına sahip olan bu araç aynı zamanda yol tutuşu, geniş iç mekân, kolay kullanım ve rahat koltukları ile hem konforlu bir sürüş sağlamakta hem de yolculuğu en rahat hale getirmektedir.

Oldukça geniş bir iç hacme sahip olan bu araçlar dengeli sürüş konusunda da oldukça profesyoneldir. Rakip markalara göre biraz daha fazla maliyete sahip olan bu araç e segmenti araçlar grubunda yer alan ve en çok tercih edilen araçlar arasında yer almaktadır.

e-segmenti-araclar

Bmw 5 Serisi

8- Tesla Model S

E segment araç kategorisinde yer alan Tesla Model S elektrikli araçlar içerisinde yer almaktadır. Geniş iç hacmi sayesinde 7 kişiye kadar rahat oturma imkânı sağlayan bu araçlar aynı zamanda oldukça hızlı araç modelleri arasında da yer almaktadır.

Teknolojik özellikleri sayesinde oldukça gelişmiş özellik gösteren bu modeller geniş ve esnek kabini sayesinde de oldukça pratik bir kullanıma sahiptirler. Elektrikli araç teknolojisinde ilk üretimi olan Tesla model S üreticisi Elan Musk’ı şok ederek e segmenti araçlar içerisinde en çok satın alınan araç olarak kayıtlara geçmiştir.

e-segmenti-araclar

Tesla Model S – E Segmenti Araçlar

7- Jaguar XF

Konforlu ve kolay kullanımı ile e segmenti araç grubunda yer alan Jaguar XF otomobil modeli oldukça gelişmiş bir tasarıma ve etkileyici yakıt performansına sahiptir. Özellikle geniş ve destekleyici koltukları sayesinde rahat bir sürüş ve seyahat keyfi sağlayan bu araçlar aynı zamanda geniş bagaj hacmi sayesinde uzun yol için oldukça ideal araçlardır.

2021 yılında yeniden revize edilen bu araç neredeyse ilk tasarımından tamamen farklı hale gelmiştir. Bu modelin farklı çeşitlerinde kabin genişliği ve motor verimliliği değişiklik göstermektedir.

e-segmenti-araclar

Jaguar XFJaguar XF

6- Volvo S90

Şık tasarımı ve harika donanımı sayesinde Volvo otomobil markası tarafından üretilmekte olan en iyi seriler arasında yer alan Volvo S90 serisi üretime çıktığı ilk zamandan itibaren en beğenilen modeller arasında yer almakta ve lüks kabini ve geniş konforlu koltukları ile birçok kişinin tercihi olmaktadır.

Yakıt tasarrufu sağlayan plug- in hibrit güç aktarma sistemi sayesinde diğer otomobillere nazaran daha çok tasarruf sağlaması yönünden oldukça fazla tercih edilmektedir.

e-segmenti-araclar

Volvo S90 – E Segmenti Araçlar

5- Mercedes Benz E Serisi

E segment araç kategorisinde popüler araçlar arasında yer alan Mercedes benz E Serisi rahat sürüş özelliği sayesinde oldukça tercih edilen araçlar arasında yer almaktadır. Güçlü motoru ve harika ziyan edilmiş iç mekânı sayesinde fiyatı ile doğru orantılı olarak performans sağlamaktadır.

2020 yılında yeniden düzenlenen iç kabini ile araç içi lüks koltukları ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Uzun mesafe yolculukların oldukça konforlu geçmesini sağlayan bu araç birçok kişi tarafından beğenilmektedir.

e-segmenti-araclar

Mercedes Benz E Serisi – E Segmenti Araçlar

4- Skoda Superb

Geniş iç mekânı sayesinde geniş aileler için oldukça ideal araç modeli olan Skoda Superb aynı zamanda iç kabininin dizaynı ile de harika yolculuk imkânı sağlamaktadır. E segmenti içerisinde en geniş araba olarak kabul edilen Skoda Superb 2013 yılında satışa sunulmuştur.

Beş yetişkini rahatça alabilen geniş koltukları ve geniş bagajı ile uzun yol sürüşlerinde oldukça rahatlık sağlamaktadır.

e-segmenti-araclar

Skoda Superb

3- Volkswagen Arteon

Alman otomobil markası olan Volkswagen tarafından üretilmiş olan Passat modelinin bir üst modeli olarak kabul edilen Volkswagen Arteon beş kapısı, geniş koltukları ve hacimli bagajı sayesinde geniş aileler için oldukça uygun araçlar olmaktadır.

Otoban üzerinde harika bir sürüş fırsatı sunan bu model şık tasarımı ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Sedan tipi kasası ve kırmızı ile mavi rengi ile oldukça harika bir görünüme sahiptir.

e-segmenti-araclar

Volkswagen Arteon

2- Genesis G80

Diğer e segmenti araç modellerine oranla daha klasik bir iç dizayna sahip olan Genesis G80 Güney Kore otomobil markası Hyundai- Kia tarafından geliştirilmiş bir araçtır. E segmenti araç modelleri içerisinde orta sınıf model olarak kabul edilen bu ürün Avrupa’da ilk olarak 2021 yılında satışa sunulmuştur.

Geniş ve konforlu sürüş özelliği ile son teknoloji iç mekân sayesinde e segmenti araç modelleri arasında daha uygun fiyatlara sahip olmaktadır.

e-segmenti-araclar

Genesis G80 – E Segmenti Araçlar

1 – Cadillac CT5

2020 yılında piyasaya sürülen Cadillac CT5 sportif tasarıma sahip modern bir binek araç olarak öne çıkmaktadır. Çarpıcı ve geniş ön ızgarası, keskin hatları ile dikkat çekmekle birlikte şık ve lüks bir iç tasarımıyla kullanıcısına konforlu bir sürüş deneyimi sunar.

CT5’te güçlü benzinli motorlar mevcuttur. 2.0 litrelik dört silindirli turboşarjlı bir motor veya 3.0 litrelik V6 çift turbolu bir motor seçebilirsiniz. CT5, ön tekerlekten çekiş sistemi veya dört tekerlekten çekiş sistemi ile gelir.
Kategori: