Elektrikli Scooterlar

Scooterlar normal haliyle bile hayatımızı inanılmaz kolaylaştırırken bir de üstüne elektrikli scooterlar çıkınca toplu taşıma bir kısmımız için tarih oldu diyebiliriz. Her gün Martı veya diğer elektrikli scooter çeşitlerini sokak sokak aramaktansa kendi elektrikli scooterımızı almamız çok daha karlı ve konforlu olabilir.

Elektrikli scooterlar iki tekerlek üzerinde yük taşıma kapasitesi ile oldukça konforlu bir yolculuk sunmaktadır. Aynı zamanda şarj ile kullanılması doğaya verdiği zararı azaltmaktadır. Tabi ki scooterın kullanımı, ömrünü de etkilemektedir. Pil veya şarj kısmı aracın en önemli yedek parçaları arasında yer almaktadır, bu yüzden bu kısımlar ekstra dikkatli kullanılmalıdır.

Türkiye’deki ve yurt dışındaki çeşitli scooter markaları hakkında bilgilerin ne kadar bulanık ve kafa karıştırıcı olduğunun farkındayız. Bu yüzden sizler için elektrikli scooterların özelliklerinden fiyatlarına kadar bilgiler içeren bir liste hazırladık.

10- Xiaomi Mi Pro 2

9- CityMate X8 Sonic

8- Onvo OV-011

7- Xiaomi Mi 1S

6- CityMate Plus

5- Onvo OV-007

4- Xiaomi Mijia M365

3- İntouch Smarty Explorer Pro

2- Xiaomi Essential

1- Howerway Elektrikli Scooter

10- Xiaomi Mi Pro 2

Elektrikli scooter fiyatları kaç TL? Şu an Trendyol’da fiyatı 15 bin ile 15 bin arası değişen Xiaomi markasının Mi Pro 2 elektrikli scooterı 10-15 kg aralığındadır. En fazla 100 kg taşıyabilmektedir. Motor gücü 300 Watt olup şarj tam doluyken kullanım süresi 3 ile 4 saat arasındadır.

elektrikli-scooterlar

Xiaomi Mi Pro 2 – Elektrikli Scooterlar

9- CityMate X8 Sonic

En ucuz elektrikli scooter modellerinden biri olan CityMate X8 Sonic, şu an 8 bin TL civarlarında görünmektedir. Tabi bu düşük fiyat kullanım kalitesine de yansımaktadır. Aracın şarjı tam iken kullanım süresi maalesef 1 ila 2 saat arasındadır. 14 kilograma kadar taşıyabilmekte, en fazla 35 km/h hız yapabilmektedir.

elektrikli-scooterlar

CityMate X8 Sonic – Elektrikli Scooterlar

8- Onvo OV-011

Diğer elektrikli scooter modellerinden farklı olarak led farları bulunan Onvo marka OV-011 scooter, bu özelliği sayesinde geceleri de konforlu bir yolculuk sağlamaktadır. Brüt ağırlığı 23 kg’dır ve 150 kg’a kadar yük taşıyabilmektedir. Elektrikli scooter fiyatları arasında ortalama bir fiyata sahiptir.

elektrikli-scooterlar

Onvo OV-011 – Elektrikli Scooterlar

7- Xiaomi Mi 1S

En çok tercih edilen ve yerli elektrikli scooter markalarına taş çıkartan Xiaomi Mi 1S, 5 ila 6 saat arası kullanım süresiyle gün içinde bizlere inanılmaz kolaylıklar sağlamaktadır. Led farları vardır ve tırmanış açısı 15 derecedir.

elektrikli-scooterlar

Xiaomi Mi 1S – Elektrikli Scooterlar

6- CityMate Plus

Diğer scooterlardan farklı olarak CityMate Plus Bluetooth uygulamasına sahiptir. En fazla 110 kg taşınabilmektedir. Maksimum hızı 25 km/h olup 4 saate kadar şarj etmeden kullanılabilmektedir. Elektrikli scooter kaç paraya şarj oluyor? Şarj süresine bağlı olarak fiyatı da değişebilmektedir ancak elektrik faturası haricinde ekstra bir ücreti yoktur.

elektrikli-scooterlar

CityMate Plus – Elektrikli Scooterlar

5- Onvo OV-007

Onvo OV-007‘nin tırmanış açısı diğer scooterlara göre daha yüksektir, bu da yokuşları çıkmanızı kolaylaştıracaktır. En fazla 2 saat dayanmaktadır ancak çok hızlı şarj olmaktadır. Elektrikli martı fiyatları ne kadar? Uygun fiyatı ile kısa keyifli yolculuklar sunmaktadır. Fiyatı şu an 7 bin ile 8 bin arasında değişmektedir.

elektrikli-scooterlar

Onvo OV-007 – Elektrikli Scooterlar

4- Xiaomi Mijia M365

İnternette en çok değerlendirilen 2. Ürün olan Xiaomi Mijia modelinin bataryası değiştirilememektedir. Bu durum sadece Mijia’ya özgü değildir, neredeyse bütün elektrikli scooterlarda batarya değişememektedir.

elektrikli-scooterlar

Xiaomi Mijia M365 – Elektrikli Scooterlar

3- Intouch Smarty Explorer Pro

Elektrikli scooter en iyisi hangisi? Elektrikli scooterlarda önemli bir özellik olan değiştirilebilir batarya bu modelde mevcuttur. Bu aracı daha uzun ömürlü hale getirmektedir. Aynı zamanda 2 yıllık garantisinin olması, Intouch Smarty Explorer Pro 10’u daha çok tercih edilen bir model haline getirmektedir.

elektrikli-scooterlar

Intouch SmartyExplorer Pro – Elektrikli Scooterlar

2- Xiaomi Essential

Çift fren sistemi ile güvenli bir sürüş sağlayan Xiaomi Essential modelinin fiyatı, şuan 7 bin ile 8 bin arasında değişmektedir. Ortalama fiyatının üstüne toz ve suya dayanıklı olması gibi kritik özelliklerinin bulunması Essential modelini daha çok tercih edilen bir araç haline getirmektedir.

elektrikli-scooterlar

Xiaomi Essential – Elektrikli Scooterlar

1- Howerway Elektrikli Scooter

Cihaz ağırlığı 12 kg olmasına rağmen Howerway Kick Scooter kendisinin 10 katı ağırlık taşıyabilmektedir. Bir diğer güzel özelliği ise şarjının 6 saate kadar dayanmasıdır. Tüm bu kullanışlı özelliklerin yanında bataryanın değiştirilememesi maalesef ki kullanım ömrünü azaltmaktadır.

elektrikli-scooterlar

Howerway Elektrikli Scooter – Elektrikli Scooterlar

2. El Elektrikli Scooter Fiyatları

2. el elektrikli scooter fiyatları Letgo gibi platformlarda daha uygun olabilmektedir. Letgo’da kullanıcılar, hiç kullanmadıkları veya belli bir süre kullandıkları ürünleri satışa çıkarmaktadırlar. Bu ürünler içinde son zamanlarda elektrikli scooterlar da bulunmaktadır.

Bizim tavsiyemiz Letgo’daki elektrikli scooterlar her ne kadar uygun fiyatlı olsa da canlı bir şekilde görmeden satın almamanızdır. Yukarıdaki önerilerimizin yanı sıra Decathlon gibi markalara da bakılabilir. Decathlon uzunca süreden beri spor yaşamına dair ürünler satan bir markadır. Yıllardır sattığı dayanıklı ve kullanışlı ürünler ile müşterilerinden tam not almıştır.

Kışın Elektrikli Scooter Kullanılır Mı?

Bazı scooter modellerinin lastikleri kışın kullanmaya uygun olsa da genel olarak kaygan zeminler elektrikli scooterlar için sakıncalıdır. Özellikle kar ve yağmur yağışlarının olduğu günlerde scooter kullanmamanızı tavsiye ederiz. Kar ve yağmur görüş açınızı engelleyebilir, istemediğiniz kazalara sebep olabilir.

Şayet son zamanlarda scooter kazalarını daha fazla duymaya başladık, kimsenin zarar görmesini istemeyiz.

Elektrikli Scooter Ömrü Ne Kadar?

Bataryanın değiştirilip değiştirilemediği ve genel dayanıklılığına bağlı olarak elektrikli scooterların ömürleri değişkenlik göstermektedir. Batarya değişiminin olması, su ve toza dayanıklılık gibi faktörler kullanım ömrünü uzatmaktadır. Bizim önerimiz elektrikli scooterınız bu özellikleri barındırsa bile yine de kullanırken dikkatli olmanız, bakımlarını ihmal etmemenizdir.