Dünya bugüne kadar bilindiği kadar hiçbir zaman zombi istilasına uğramadı. Ancak bu gelecekte asla zombi istilasına uğramayacak olduğumuz anlamı taşımıyor. Sürekli olarak artan tehditler, biyolojik savaşlar ve daha niceleri insanların hiç beklenmedik bir anda zombiye dönüşmesine sebep olabilir. Bazen filmlerde, bazen ise hikayelerde gördüğümüz zombilerin gerçek yaşamımızda görülmesi için hiçbir sebep yok ancak her an bir sebep olabilir ve ortaya çıkmaları mümkün olabilir.

Zombi salgını dışında dünyanın en güvenli yerleri, olarak bilinen bazı yerler salgın virüslerde en güvenli yerler olarak görülüyorlar. Özellikle son dönemde Wuhan’da yaşanan virüs nedeniyle birçok insan olası bir küresel virüs salgını durumunda nerenin en güvenli yerler olduğu konusunda soru işaretlerine yanıt aramakta.

Dünyanın en güvenli sığınakları olarak bilinen sığınakların hepsi zombi saldırılarına karşı dayanıklı olmayabilir. Ancak bu yerler zombi istilası durumunda bile en güvenli şekilde yaşama elverişli kalabilecek.

1 – Wiltshire’ın Gizli Yeraltı Şehri – İngiltere

Olası Zombi Salgını Durumunda Dünyanın En Güvenli Yerleri

Wiltshire’ın Gizli Yeraltı Şehri, insanlar için olası tehditler durumunda sığınak olarak biliniyor. Dünyanın en güvenli sığınakları arasında yer alan bu yer, 4.000 kişinin herhangi bir dış bağlantı kurmadan 3 ay boyunca yaşamasına elverişli sistemler ile donatılmış durumda. Olası nükleer felaketler durumunda ve diğer birçok facia durumunda en güvenilir yerler listesinde 1. sırayı alıyor.

2 – Lawson Kulesi – MassachussettsOlası Zombi Salgını Durumunda Dünyanın En Güvenli Yerleri

Lawson Kulesi, olası zombi istilası durumunda dünyanın en güvenilir kuleleri arasında yer alacaktır. Kule 153 metre yükseliktedir ve 360 derece görüş açısına sahiptir. Kulenin içerisinde henüz boş, ancak olası durumda doldurulabilecek litrelerce su alan bir depo bulunmaktadır. Bu depo sayesinde bir insan içeride uzun aylar boyunca eğer yanında gıda maddeleri de varsa hayatta kalabilir.

Genellikle bilindik kulelerin aksine Lawson Kulesi, çok yüksek olması ve taş yapı olmasından dolayı zombilerin ne yaparlarsa yapsınlar asla içerisine giremeyecekleri bir tasarıma sahip durumdadır.

3 – Alcatraz Adası – KaloforniyaOlası Zombi Salgını Durumunda Dünyanın En Güvenli Yerleri

Turistik olarak ziyaret edilen etrafı sularla çevrilmiş olan Alcatraz Adası, bugün için zombi salgınlarına karşı suyu geçmeleri mümkün olmayacağı için en güvenli adalar arasındadır. Yine de bundan daha güvenli olan birçok ada olduğu bilinmektedir. Eğer zombiler suda yüzebiliyor olsaydı bu durumda Alcatraz Adası en güvenli seçeneklerin arasında yer alamazdı.

4 – İskoçya’nın Gizli Sığınağı – İskoçyaOlası Zombi Salgını Durumunda Dünyanın En Güvenli Yerleri

İskoçya’da Soğuk Savaş döneminde olası savaş durumunda nükleer saldırılara bile dayanıklı olarak inşası başlatılan ve yerin 1.000 metre altında olan 24.000 merekarelik gizli sığınak bugün dünyanın her türlü olaya karşı en güvenli yerleri arasında 1. sırada yer almaktadır. O kadar güvenlidir ki, herhangi bir nükleer patlama durumunda bile yerin 1.000 metre altında olan insanlar patlamanın etkisi ve şiddetini hissetmeyebilir.

Kategori: