TSK’nın son kararına göre askerlerin, askerlik süresi boyunca telefon kullanımları serbest kılınmıştır. Askerlerin kullanım sağlayacağı telefonların, tuşlu ve kamerasız olması şartı bulunmaktadır. Farklı coğrafyalarda ve ailelerinden uzakta askerlik görevini yapan erkeklerin, sevdikleri ile iletişimde olabilmeleri mental sağlıkları açısından oldukça faydalıdır. Askerde kullanım sağlanılacak telefonların; sağlam bir kasa yapısına, şarj sürelerinin dayanıklı olmasına ve çekim kapasitelerinin yüksek olmasına ihtiyaç vardır. Farklı arazi koşulları ve farklı şartlar altında askerlik yapan kişilerin, bu süre zarfı boyunca kullanım sağlayacakları telefonların bahsettiğimiz özelliklere sahip olması oldukça önemlidir. Tüm bu kriterlere uygun en iyi asker telefonu modelleri şu şekilde sıralanabilir;

8. Anka M9 Tuşlu Cep Telefonu

Anka M9 Tuslu Cep Telefonu

Anka M9 telefon modeli, tuşlu telefona alışkın olmayan kişilerin rahat bir kullanım sağlayabilmesi adına oldukça büyük tuş dizaynına sahiptir. Dayanıklı kasası ve şık tasarımı ile oldukça kullanışlıdır. Anka M9 modelinde aynı zamanda, radyo ve fener özelliği de bulunmaktadır. Şarj süresinin de dayanıklı olması, askere gidecek kişiler tarafından kullanımının tercih edilmesinde oldukça önemli bir faktördür.

7. Nokia Asha 206 Kamerasız Tuşlu Telefon

Nokia Asha 206

Nokia markasının özel olarak ürettiği bu model, dayanıklı ve kompakt tasarımı ile dikkat çekmektedir. Tam dolu bataryası ile birkaç gün rahatlıkla kullanım sağlanılabilen Asha 206 modeli, oldukça yumuşak bir tuş takımına sahiptir. Askerlik süreci boyunca konforlu bir şekilde mesajlaşma ve sesli konuşma yapılmasına imkan sunan bu telefon, Nokia’nin klasik oyunları ile eğlenceli vakit geçirilmesine de imkan sunmaktadır. 4 inç ebatlarına sahip ekranı ve geniş çekim gücü ile askere gidecek kişiler tarafından tercih edilen bir modeldir.

6. Nokia C3 Duos Yeni Nesil Tuşlu Telefon

Nokia C3 Duos

Dayanıklılığı ile bilinen Nokia markasına ait C3 Duos modeli, ergonomik modeli ile oldukça popülerdir. Renkli ekran özelliğine sahip olan bu telefon modeli aynı zamanda; radyo, bluetooth ve mp3 oynatma özelliğine de sahiptir. Telefon içerisinde yüklü olan oyunlar sayesinde de keyifli vakit geçirilmesine imkan suna bu model, uzun süre dayanabilen şarj kapasitesine de sahiptir. Aynı zamanda, hafif ve küçük tasarımı ile kişilerin yanlarında rahatlıkla taşıyabilmesine de imkan sunmaktadır.

5. Samsung E1190 Tuşlu Kapaklı Telefon

Samsung E1190

Samsung markasına ait olan bu model, kapaklı tasarımı ile dikkat çekmektedir. Dönemimde oldukça fazla kullanılan bu model, günümüzde de askerler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Kapaklı tasarımının yanı sıra, ergonomik klavyesi, kişilerin mesajlaşırken rahat bir kullanım deneyimi yaşamasını sağlamaktadır. Ufak ve hafif bir yapıya sahip olan bu model aynı zamanda, oldukça dayanıklı bir kasa tasarımına da sahiptir. Yaklaşık olarak beş yüz yetmiş saatlik bir bekleme süresine sahip olan Samsung E1190, tek bir şarj dolumu ile uzun süre kullanım sağlanılmasına olanak sunmaktadır.

4. Nokia 1200 Tuşlu Telefon

Nokia 1200

Nokia markasına ait bu model, piyasaya sürüldüğü dönemde oldukça fazla rağbet görmüştür. Oldukça yumuşak ve konforlu bir tuş takımına sahip olan bu telefon, konuşma ve mesajlaşmak için gerekli tüm donanımlara sahiptir. Uzun bekleme süresi ve dayanıklı bataryası ile birkaç gün şarj edilmeden kullanım imkanı sunmaktadır. Askerlik görevini yerine getirecek kişiler için oldukça ideal bir modeldir.

3. Blackview BV 1000 Tuşlu Telefon

Blackview BV1000

Blackview, askerlik görevi süresinde tercih edilebilecek en iyi asker telefonu modelleri arasında yer almaktadır. Suya, toza ve darbelere karşı oldukça dayanıklı olan bu model, tüm arazi koşullarında rahat bir kullanım deneyimi sağlanmasına imkan sunmaktadır. Yirmi güne kadar bekleme süresine sahip olan bu telefon modeli aynı zamanda, otuz saate kadar konuşma imkanı da sunmaktadır. Sekiz metre yükseklikten düşmelere karşı dayanıklı tasarımı, fener ve radyo özellikleri ile oldukça konforlu bir kullanım deneyimi sunmaktadır.

2. Hiking X9 Tuşlu Telefon

Hiking X9

Çift sim kart özelliğine sahip olan bu telefon modeli, GPRS ve WAP kablosuz bağlantı özelliklerine de sahiptir. Birbirinden bağımsız tuş dizilimi tasarıma sahip olan Hiking X9 telefon modeli, tuşlu telefon kullanımına yabancı olan kişilerin, kolay bir alışma süreci geçirmesine yardımcı olmaktadır. Flash özelliğinin yanı sıra, Mp3 ve Mp4 ses kayıtlarını destekleme özelliği de bulunmaktadır. Şık ve hafif tasarımı ile kolaylıkla yanınızda taşıyabileceğiniz bu model, askerlik süreci boyunca kullanımını tercih edebileceğini telefonlar arasında yer almaktadır.

1. Nokia 112 Tuşlu Cep Telefonu

Nokia 112

Renkli ekran ve çift sim kart özelliğine sahip olan bu model, dayanıklılığı ile oldukça sık tercih edilen en iyi asker telefonu markaları arasında yer almaktadır. Uzun bekleme ve konuşma süresine sahip olan Nokia 112 cep telefonu modeli, dayanıklı bataryası ve kompakt tasarımı ile askeri kullanıma en uygun modellerden birisidir. Yumuşak tuş takımı tasarımları, kişilerin rahat bir şekilde mesajlaşabilmesine imkan sunmaktadır. Özellikle tuşlu telefon kullanımına alışık olmayan kişiler için de bu tuş tasarımı kolaylık sağlamaktadır.