En İyi Ücretli ve Ücretsiz ENGELLENMEYEN VPN Programları – 2021

Yasaklı Sitelere girmek veya farklı sebepler için Engellenemeyen VPN arıyorsanız, En İyi Ücretli ve Ücretsiz VPN Programları listemize göz atın.

Engellenemeyen VPN programları artık internet yaşantısının bir parçası haline geldi. İnsanlar daha fazla VPN programlarına sahip olmak isterken bir takım sorunlarda yaşadıkları için en kaliteli VPN programı, sorgulaması yaparak en hızlı VPN programı indirmek istiyorlar. VPN programları günümüzün gerek bazı erişime engelli internet sitelerine erişmek, gerek ise zaman zaman farklı lokasyonda gösterebilmek için internet kullanıcısı olan kimseler tarafından sık sık kullanılan programlar olarak tercih ediliyor.

Engellenmeyen VPN programı kullanıcıları istedikleri her türlü internet sitesine Türkiye Cumhuriyeti’nde engelli olsa bile girebilirler ve bunu yaptıklarını kimse bilemeyebilir. Güvenilir VPN programları log yani iz kaydı tutmayan VPN programları olduğu için kullanıcılar kendisini daha güvenli hisseder ve herhangi bir resmi makam veya internet sitesi kişinin o an, o dakika o internet sitesinde gezinmeye başladığını veya girdiğini bilemez. Ancak güvenilir olan VPN programlarının kendilerine göre bazı avantajları olduğu gibi, bazı dezavantajlarının da söz konusu olduğunu unutmamak gerek.

Bazı güvenilir VPN uygulamaları kullanıcılara ücretli ve ücretsiz olarak 2 farklı seçenek sunarken, bazıları ise tam tersi sadece ücretsiz veya sadece ücretli olan seçenekler sunar. Bazı ücretsiz güvenilir VPN programları kullanıcı verilerini başka şirketlere satarak para kazanırken, bazıları ise reklamlar ile program üzerinden kazanç sağlayabilir. En güvenilir VPN programları hangileri 2019 aramasında ilk sırada yer alan VPN olarak NORDVPN’i önerebiliriz. İlk birkaç program diğerlerine göre kurumsal ve bölge olarak daha güvenilir bir bölgede oldukları için oldukça güvenilir olabiliyor. Ancak bazıları ise tam tersi güvenilir olmayabiliyor ve kullanıcılarının bilgilerini başkaları ve başka şirketler ile paylaşabiliyorlar.

 

 

Güvenilir VPN nasıl anlaşılır?

 • Kullanıcı sözleşmesi olmalıdır
 • Çalışan aktif bir internet sitesinin mutlaka bulunması gereklidir
 • Mutlaka kullanıcı verilerini güvende tutacak olduğunu gösteren SSL sertifikasına sahip olmalıdır
 • Dünyanın herhangi bir log kaydı tutmayı gerektirmeyen bölgelerinden birisinde merkezi olmalıdır (sunucuları farklı ülkelerde olması herhangi bir risk teşkil etmez)
 • 3. parti şirketler ile şirket içerisinde olan verileri paylaşmamalıdır
 • Log kaydı tutmaması gerekmektedir
 • Eğer varsa sitesinde kullanıcı girişlerine ait IP kayıtlarını görünür olarak tutmamalı, aksine bu veriler hemen silinen otomatik bir sistemle geri dönüşü olmayacak şekilde silinmeli
 • Varsa hakkında referans yorumlar bulunmalı
 • Güvenilir olduğunu gösteren ve varsa bazı internet sitelerinde listelediklerini gösteren tanıtımlara sahip olmalı ve ücretsiz olarak bazı ödüller kazanmış olması artı olarak bir avantaj olabilir.

 

VPN Çalışmıyor Sorununa Kesin Çözüm

Bazen VPN'ler de engellenebiliyor. Eğer VPN serverlarında bir sıkıntı yoksa, VPN çalışmamasının sebebi, engellenmiş olmasıdır. Listemizde yer alan Ücretli ve Ücretsiz VPN programları şu an Türkiye'de kullanabileceğiniz, engellenemeyen VPN programlarıdır. Bu Vpn programlarından birini ücretsiz indirerek bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Özellikle NORDVPN programını bu konuda önerebiliriz.

VPN Programları Güvenli mi?

Listemizde yer alan tüm VPN programları güvenlidir. Sizin kişisel bilgilerinize erişimleri yoktur. Güvenle kullanabilirsiniz.

VPN Ne İşe Yarar?

Vpn programları ile güvenli ve gizli bir biçimde arkanızda iz bırakmadan websitelerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca yasaklı sitelere giriş yöntemleri arasında da ücretli veya bedavai VPN programları ilk tercih olarak yer almaktadır.

VPN Chrome Eklentisi - Ücretsiz ve Ücretli

Listede paylaştığımız tüm VPN programlarının Google Chrome için ücretsiz Chrome extension'ı (uzantı) bulunmaktadır.

 

EN İYİ ÜCRETSİZ – ÜCRETLİ VPN PROGRAMLARI

#1 ExpressVPN

En İyi Ücretli Ve Ücretsiz VPN Programları – 2019

Ücretli olarak sunulan ExpressVPN dünya çapında en fazla kabul gören ve en gizli, en güvenilir VPN programıdır. Hem mobil cihazlar, hem Windows ve Mac bilgisayarlar için mevcut olan ExpressVPN sayesinde kullanıcılar diledikleri internet sitelerine hızlı girerek herhangi bir log kaydı tutmayan bu VPN programı sayesinde daha güvenli bir şekilde gezinebilirler.

ExpressVPN dünyanın en güvenilir VPN programı olarak birçok bilindik internet sitesi tarafından reklamı yapılmış olan ve aktif olarak dünyada 3.000+ sunucusunun bulunduğu VPN programı olup kullanıcılarından da sürekli olarak olumlu yorumlar almış bir VPN programı olarak kayda geçmiştir. VPN programları arasında 12 aylık alımda 3 aylık alım bedavaya gelen ExpressVPN programı ile aylık olarak sadece 12.95 dolar ödeyerek veya 12 aylık alımda aylık 6.95 dolar ödeyerek daha kazançlı çıkabilirsiniz.

94 ülkede 160'tan fazla farklı lokasyona sahip ve birçok kullanıcı tarafından sevilerek aktif olarak kullanılan VPN programı, dünyadaki en iyi VPN programıdır. Platformunuz ne olursa olsun, ExpressVPN Mac, Windows, Linux, aynı zamanda iOS ve Android ve hatta BlackBerry (sadece birkaç model için sınırlı olsa bile) her platform cihazda kullanımı mümkün olmaktadır ve bu sayede rakiplerine oranla daha fazla ön plana çıkabilmektedir.

ExpressVPN aynı zamanda Chrome gibi tarayıcılar için uzantılara sahip olduğu için herhangi bir program indirmeden de aktif olarak üyeliği olanlar için kullanımı kolaydır. Aktif olarak uzantı üzerinden kullanılması her zaman güvenilir olmayabilir çünkü zaman zaman bazı uzantılar güncelleme sırasında deaktif olabileceği için çok gizli bir işlem söz konusu ise bu durumda ExpressVPN programının kullanılması ve tarayıcı uzantısının ayrıca kullanılmasının daha doğru olabileceği söylenmektedir.

ExpressVPN'ye sahip olan kişiler hesap bilgileri ve kullanıcı kayıtlarını asla başkaları ile paylaşmamalı ve mümkün ise bilgisayarlarında herhangi bir farklı VPN programı bulundurmamalıdırlar.

ExpressVPN güvenilir VPN programı olduğu için başka VPN programına ihtiyaç duymayacak ve hızlı VPN programı olarak ExpressVPN tercih ettiğiniz için başka programlara da ihtiyacınız olmayacak. Çok çeşitli, basit ve kullanışlı web tabanlı öğreticiler çok kısa sürede ExpressVPN kullanımınızı kolaylaştıracak.

ExpressVPN kullanımının avantajları neler?

 • Güvenilir
 • Hızlı
 • Log kaydı tutmuyor
 • 3.000+ sunucu
 • 160+ farklı bölgede lokasyon sunuyor
 • Çok farklı işletim sistemlerine özel platformlar için ayrı güvenilir uygulamalar
 • Müşteri memnuniyeti kapsamında iyi bir destek hizmetine sahip olması
 • 30.000'den fazla IP desteği

Bu avantajlar dışında ExPress VPN'nin dezavantajı ise en ucuz VPN programı olmamasında yatıyor.

Express VPN İndir

Express VPN'i bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirmek için aşağıda yer alan SİTEYE GİT butonuna tıklayarak, Express VPN Download sayfasına gidebilirsiniz.

#2 NordVPN

NordVPN

En güvenilir VPN programları arasında 2. sırada yerini alan NordVPN bu konuda güvenilir, hızlı bir VPN programı olarak bilinmektedir. Birçok insanın aktif olarak kullandığı ve binlerce farklı sunucunun bulunduğu NordVPN sayesinde hızlı ve güvenilir olarak internette gezinti sağlamak mümkündür.

Ücretli olarak hizmet vermekte olan NordVPN kullanıcılara sunduğu binlerce farklı sunucu ile hızı ve güvenliği sağlamaktadır.

62 farklı sunucu konumu sayesinde birçok ülkede hizmet sunan ve herhangi bir log ve veri kaydı tutmayan NordVPN sayesinde güvenli bir hizmet alabilir ve sürekli olarak anonimliğinizi koruyabilirsiniz. 5000'den fazla aktif 2 lokasyonlu sunuculara sahip olması ile de adından söz ettirmekte olup çok fazla sayıda kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

NordVPN 1 aylık ücreti 9.68 Sterlin olup, 12 aylık ise aylığı 5.56 Sterlin'e denk gelen bir ücretle satışa sunulmaktadır.

60'dan fazla ülkede 5.600'den fazla sunucusu bulunan popüler VPN programının, 2048 bit şifreleme, standart olarak 6 cihaz desteği, güçlü DNS koruması, veri gizliliği alanında çalışmaları olması ve bu konuyu oldukça iyi sağlaması, Chrome ve Firefox tarayıcıları için tarayıcı uzantılarına sahip olması ve Bitcoin, PayPal ve kredi kartlarını desteklemekte olan yeni ve farklı ödeme seçenekleri ile %100 anonimlik şansı sunuyor olması adından söz ettiriyor.

Coğrafi kısıtlamaları aşmak ve çok sayıda akış ve diğer hizmetlerin engellemesini kaldırmak için kullanılabilecek hızlı ve akıllı bir DNS benzeri SmartPlay özelliği de bünyesinde barındıran en güvenilir VPN programlarından bir tanesi olan NordVPN bu sayede tercih edilmektedir.

Performans testlerine göre, NordVPN her seferinde tüm sunuculara diğer VPN programlarından önce hızlı bağlantı kurması ile de adından söz ettirebiliyor ve bu sayede hızlı bir bağlantı kurmasından dolayı çok fazla kullanıcının tercih sebeplerinden birisi oluyor.

NordVPN, aylık abonelikler dahil olmak üzere birkaç seçeneğe ve üç yıllık özel bir plan sunan mükemmel bir satın alma hakkına sahiptir. Hizmete başlamadan önce servisi denemek istiyorsanız, NordVPN 30 günlük para iade garantisi veriyor. Herhangi bir alım yaptığınız durumda ve beğenmediğiniz bir durumda NordVPN size 30 gün içerisinde tam parası iadesi yapmakta.

NordVPN İndir

NordVPN'i bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirmek için aşağıda yer alan SİTEYE GİT butonuna tıklayarak, NordVPN Download sayfasına gidebilirsiniz.

#3 IPVanish

IPVanish

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli VPN programları arasında ilk sıralardan itibaren kendisine yer edinen IPVanish bugünlerde en fazla tercih ve kabul gören VPN programlarından bir tanesidir.

IPVanish ABD merkezli olmasına rağmen kullanıcılarının herhangi bir IP ve birlik kayıtlarını tutmamakta olup bu kayıtların tutulmayışı sayesinde %100 gizlilik sunmakta olan en iyi VPN programlarından bir tanesidir. Ancak IPVanish diğerlerine göre daha ücretsiz deneme sunmuyor ve bu sebeple herhangi bir deneme üyeliği almak mümkün değil. Kullanan binlerce insanın olumlu yorumlar yaptığı IPVanish VPN ile ilgili slogan ''Dünyanın En İyi VPN'si'' olarak şirketçe belirlendi.

'Dünyanın En İyi VPN'si' olduğunu iddia eden IPVanish, hizmetinin etkileyici istatistikleri ise şöyle: 40.000'den fazla paylaşılan IP, 70'den fazla ülkede 1.300'den fazla VPN sunucusu, sınırsız P2P trafiği, aynı anda on bağlantı sunabiliyor olması ve 7/24 müşteri desteği. Destek konusunda mobil cihazınızdaki Android veya iOS uygulamasından doğrudan erişim sağlayabilmesi de ayrı bir özellik olarak gündeme gelmekte.

Fire TV için bile platform uygulamasına sahip olan IPVanish, Mac, Windows, Android, iOS gibi işletim sistemlerine özel olarak da uygulama sunuyor. Bazı gerçek dünya testlerine göre ise sunuculara kısa süre içerisinde bağlanan ve her zaman açık kalan özel binlerce sunucusu sayesinde IPVanish kullanıcıların tercihleri arasında yer almakta.

IPVanish fiyatı 1 aylık 7.50 dolar, 3 aylıkta aylık 6.75 dolar, 12 aylıkta aylık 4.87 dolar.

IPVanish VPN İndir

IPVanish VPN'i bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirmek için aşağıda yer alan SİTEYE GİT butonuna tıklayarak, IPVanish VPN Download sayfasına gidebilirsiniz.

#4 CyberGhost VPN

CyberGhost VPN

CyberGhost VPN binlerce farklı sunucu ve farklı onlarca lokasyonda aktif sunuculara sahip olması ile adından geçmişte ve bugün olduğu gibi gelecekte de daha fazla söz ettirecek olan en iyi VPN uygulamaları arasında yer alıyor. Dünyada en güvenilir VPN'ler arasında ilk sıralardan yerini alan CyberGhost VPN kullanıcılara sunduğu güvenilir sunucular sayesinde anonim kimlikle internet ortamında dolaşmaya izin veren nadir VPN'lerden bir tanesi olarak bilinmektedir.

Romanya ve Almanya merkezli CyberGhost, güç ve kullanım kolaylığı 10 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan popüler bir VPN sağlayıcısı olarak bilinmekte ve 10 milyondan daha çok insanın aktif olarak kullandığı güçlü VPN'lerden birisi.

Şirket, 60 ülkeye yayılmış 3.700'den fazla sunucusu ile, Windows, Mac, iOS ve Android uygulamalarına sahip ve farklı işletim sistemlerinde ücretsiz indirilebilen uygulama ile hizmet vermekte, torrent sitelerden dosya indirmeye izin veriyor olmaları ve hızlı destek ekibi sayesinde 10 milyondan fazla insan tarafından tercih edilmekte.

CyberGhost VPN bir siteye bağlanmak istediğinizde en yakın sunucuya ve lokasyona bağlanmakta ve size en hızlı internet ve VPN deneyimini bir arada sunmaktadır. Bazıları bu özelliği kullanmak istemez ise kendileri otomatik bir lokasyon ve sunucu seçebilir ancak otomatik sunucular her zaman daha hızlı bir hizmet almayı kolaylaştırabilirler. CyberGhost VPN kullanıcılarının kısa süre içerisinde kolay bir arayüze sahip olan uygulamayı kullanması ve güvenilir, gizli ve kolay VPN programı arasına CyberGhost VPN'i ekledikleri biliniyor.

Bir sürü ekstra hizmetin bulunduğu CyberGhost VPN hizmetinde sadece tek seçenek değil, onlarca seçenek var. Reklamları izlemek için seçeneğe sahip olan ve reklamları engelleyebilen CyberGhost VPN bu konuda rakiplerine oranla daha çok kullanıcıdan beğeni kazanmaktadır.

Masaüstü arayüzünün biraz karmaşık olması ve kolay olmaması ve site tasarımının biraz karışık olması bazı CyberGhost VPN kullanıcıları için problem olabilir ancak önemli olan güvenli ve gizlilik olduğu için genel olarak, CyberGhost çok uygun bir fiyat için size sıra dışı bir işlevsellik sunar ve daha onu kullanmak isteyenler istedikleri her zaman uygulamayı kullanmaya kolayca başlama hakkına sahiplerdir.

 • CyberGhost VPN hızlıdır
 • CyberGhost VPN güvenlidir
 • CyberGhost VPN farklı 3 ödeme seçeneği sunar
 • CyberGhost VPN log kaydı tutmamaktadır
 • Almanya ve Romanya yani Avrupa merkezli bir VPN'dir
 • Herhangi bir sorunda kullanıcı verilerini paylaşması muhtemel olarak görülmemektedir
 • 36 aylık alım seçeneği ile hızlı ve ucuz VPN'ler arasındadır

 

 • ---- Fiyatlar----
 • 36 aylık plan - aylık 2,99 ABD Doları (toplam maliyet 107,64 ABD Doları)
 • 12 aylık plan - aylık 5,95 ABD Doları (toplam maliyet 71,40 ABD Doları)
 • 1 aylık plan - aylık 12,95 ABD Doları (toplam maliyet 12,95 ABD Doları)

Ücretsiz seçenek sunulmaktadır.

CyberGhost VPN İndir

Cyber Ghost VPN'i bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirmek için aşağıda yer alan SİTEYE GİT butonuna tıklayarak, CyberGhost VPN Download sayfasına gidebilirsiniz.

#5 TunnelBear VPN

TunnelBear VPN

En iyi ücretsiz VPN'lerden birisi olan TunnelBear VPN bu sayede adından söz ettirebilir. Çok uzun yıllardır hizmet sunan ve uygun fiyatla çok fazla seçenek sunması ile tanınan TunnelBear VPN ücretsiz olarak sunulan VPN hizmeti ile 500 MB sınırlamasına sahip olsa da ücretli seçenek ile sınırları kaldırmak ve hızlı bir gezinti yapmak nispeten mümkündür.

Bir önceki sayılan VPN'lere oranla daha yavaş olarak bilinen ve daha fazla bağlantı sorunları ile bilinen TunnelBear VPN bu konudan dolayı eksi puan alsa da ücretli planda çok fazla bağlantı sorununa sahip değildir ve çok nadiren bu sorunla karşı karşıya kalmak mümkündür. Diğer VPN servis sağlayıcılarına göre daha az sayıda sunucu ve daha az lokasyonda hizmet sunuyor olması da daha ucuza hizmet sunmasını sağlamakta olup güncel olarak milyonlarca aktif TunnelBear VPN kullanıcısı vardır.

TunnelBear sadece 20 farklı lokasyona sahip olması ile sadelik odaklıdır ve log kaydı tutmadığı için herhangi bir yasadışı adım atılması durumunda yetkili makamlar ile bilgileri paylaşmadığı iddia edilmektedir. Bu sebeple eğer talepkar bir kullanıcı grubundan birisi iseniz bu durumda TunnelBear sizin için iyi bir seçenek olmayabilir ama gizlilik ve güvenlik yeterli diyenlerdenseniz yeterli olabilir. Bu konuyu dikkate alarak hareket etmek ve olası problemlere karşı hazırlıklı olmanız önerilir. Eğer çok talepkar bir kullanıcı iseniz fiyatı ucuz diye diğerlerindense TunnelBear VPN almak size daha fazla sinir kazandırabilir.

Ancak, temel hizmetlerden memnunsanız, TunnelBear sizin için iyi bir VPN programı olabilir, bunu dikkate alarak hareket etmeniz önerilir. TunnelBear, Windows, Mac, iOS ve Android için uygulamaların yanı sıra Chrome, Firefox ve Opera'ya özel olarak tarayıcı uzantılarına sahip olması ile tanınır.

TunnelBear, sunucularında, sistemlerinde ve kodlarında bir kamu güvenliği denetimi yapmak için bağımsız uzmanlar işe alarak şirketin gizlilik puanlarını da daha fazla arttırmaktadır.

Asya sunucularının çok daha yavaş olduğu ABD, İngiltere sunucularının ise en iyi sunucular olduğu bilinmekte olup daha çok Asya sunucularını kullanmak isteyenlerin bu konuda memnun kalmaması olasıdır. Ancak ABD ve İngiltere sunucuları çok hızlıdır, diğer VPN servis sağlayıcılarına oranla daha az lokasyon sunsa da bu 2 lokasyon veya biraz daha çok lokasyona ihtiyacı olanların diğerlerine daha fazla para ödemesine hiç mi hiç gerek olmaz.

----Fiyatlar-----

 • 12 aylık plan - aylık 4,99 ABD Doları (toplam maliyet 59,88 ABD Doları)
 • 1 aylık plan - aylık 9,99 ABD Doları (toplam maliyet 9,99 ABD Doları)

 

TunnelBear VPN İndir

TunnelBear VPN'in ücretli ve ücretsiz versiyonlarını bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirmek için aşağıda yer alan SİTEYE GİT butonuna tıklayarak, TunnelBear VPN Download sayfasına gidebilirsiniz.

#6 Hotspot Shield VPN

Hotspot Shield VPN

2.500'den fazla sunucu sayısı ve 70+ aktif lokasyon sunuyor olması ve tarihte adından fazla söz ettirmiş en iyi ücretsiz VPN programlarından olan Hotspot Shield VPN ücretsiz olarak deneme üyeliği sunmaktadır ve herhangi bir üyelik almadan bile Hotspot Shield VPN'den kullanıcılar yararlanabilirler. Aktif olarak 2.500'den fazla sunucuya sahipliği ve 70'den fazla lokasyon ile adından söz ettiren Hotspot Shield VPN rakiplerine oranla daha fazla adından geçmişte söz ettirse de ilk 2 VPN'den daha yavaş olduğu durumlar olabildiği gibi daha hızlı olabildiği durumlarda söz konusu olabilir. Dünyada devletler tarafından en fazla bildirim gönderilen VPN'ler arasında ilk 3 arasında yer aldığı bilinse de herhangi bir log kaydı tutup tutmadığı konusunda bazı iddialar log kaydı tutmadığı yönünde, bazıları ise tuttuğu yönündedir.

ABD ve diğer ülkelerden Hotspot Shield yönetimine herhangi bir talep gönderildiği zaman nasıl davranıldığı konusunda bazı soru işaretleri henüz yanıtlanmış değildir ve bu konuda bazı soru işaretlerinin kısa vadeli olarak yanıtlanmasının mümkün olmadığı iddia edilir.

Ancak Hotspot Shield gizli ve güvenilir olduğunu daha önce binlerce kez kanıtlamış olup herhangi bir IP kaydı tutmadığı tahmin edilebilir. Çok ciddi suçlar söz konusu olursa Hotspot Shield tarafından yetkililer ile IP bilgisi paylaşılması mümkün mü bu konuda soru işaretleri henüz yanıt bulmadığı için kesin olarak bu konuyla ilgili konuşmakta pek mümkün olmayabilir.

Hotspot Shield iyi bir ücretsiz VPN'dir, ancak ticari Hotspot Shield Premium çok daha iyi olarak daha hızlı, daha fazla seçenekle servis hizmeti sunmaktadır ve bu sayede premium sürümlerinden herhangi bir tanesini tercih etmek daha iyi bir tercih olabilir. Ayda sadece birkaç dolar ödeyerek size sınırsız bant genişliği, 70'ten fazla ülkede 2500'den fazla sunucuya tam erişim yetkisi ve 5 adede kadar cihaza bağlanma desteği, 7/24 destek ve 0 reklam ile en güvenilir VPN programlarından birisidir.

Performans testlerinde oldukça hızlı olması ile bilinir ve özellikle de Netflix ve benzer bazı web sayfalarına bağlanmak konusunda diğer VPN'lere göre daha hızlı davranmaktadır. Fakat bir olumsuzluk var. Hotspot Shield yalnızca kendi Catapult Hydra protokolünü kullandığından ve artık OpenVPN gibi standartları desteklemediğinden, yönlendiricinizde, oyun konsolunuzda, Chromebook'ta veya hizmeti kullanmak isteyebileceğiniz başka hiçbir yerde manuel olarak kuramayacak olduğunuz anlamına gelmektedir. Bu, servisin yalnızca Windows, Mac, Android veya iOS uygulamalarını çalıştırabileceğiniz cihazlarda çalışabileceği anlamını taşır.

Bitcoin ile ödeme desteği olmaması gizlilik konusunda en büyük sorunlarından bir tanesidir ve bu konuda kullanıcılar Hotspot Shield yönetiminden Bitcoin ile ödeme seçeneği eklemesini istemesine rağmen şirketten yapılan hiçbir açıklama veya net olarak Bitcoin ödeme seçeneğinin eklenip eklenmeyecek olduğu hakkında soru işaretlerine yanıt verilmemiştir.

7 günlük deneme seçeneği sunan Hotspot Shield herkes için uygun ve hızlı VPN servisleri arasında ilk sıralarda yer alabilir. Her zaman olduğu gibi, abonelik süresini daha uzun tutarak aylık ve yıllık Hotspot Shield VPN maliyetini düşürmek mümkün olabilir.

-----Fiyatlar-----

 • 36 aylık plan - aylık 2,99 ABD Doları (toplam maliyet 107,64 ABD Doları)
 • 12 aylık plan - aylık 7,99 ABD Doları (toplam maliyeti 95,88 ABD Doları)
 • 1 aylık plan - aylık 12.99 ABD Doları (toplam maliyet 12.99 ABD Doları)

 

Hotspot Shield VPN İndir

Hotspot Shield VPN'i bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirmek için aşağıda yer alan SİTEYE GİT butonuna tıklayarak, Hotspot Shield VPN Download sayfasına gidebilirsiniz.

#7 PureVPN

PureVPN

300.000'den fazla IP adresi ve onlarca farklı lokasyon ile adından söz ettiren PureVPN IP bilgilerini kayıtlı tutmaması ve hiçbir şirket, devlet, yönetici ile bu bilgileri paylaşmıyor olması ile oldukça fazla güven veren log kaydı tutmayan VPN'ler arasında yer almaktadır.

 • IP adreslerinin sayısı: 300.000+
 • Sunucu sayısı: 2000+
 • Sunucu lokasyon sayısı: 180+
 • Ülke: Hong Kong

 

 • ----Fiyatlar----
 • 1 yıllık bir plan için 3.33 $ / ay, 5 yıllık bir plan için 1.65 $ / ay olarak satın alınabilir.

PureVPN'in 31 günlük bir geri ödeme politikası sunduğunu ve anonim taramayı daha da uzatmak için Bitcoin ödeme seçeneğine sahip olduğu biliniyor. Bu sayede gizli ve güvenli kalmayı %100 mümkün kılmakta olması ile en gizli VPN programları arasında ilk 3 arasında yine yerini alabilecek olan VPN programlarından bir tanesi oluyor.

Ayrıca PureVPN'in hem Kodi hem de Chromebook'lara özel olarak uygulamaları var ve Android, Windows, iOS, Mac ve ücretsiz olarak güvenilir ve hızlı tarayıcı uzantılarına sahip olduğu bunların aktif olarak sürekli sık sık güncellemeler aldığı bilinmektedir.

PureVPN İndir

PureVPN'i bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirmek için aşağıda yer alan SİTEYE GİT butonuna tıklayarak, PureVPN Download sayfasına gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bağırsak Düğümlenmesi Nedir, Neden Olur, Tedavisi Ve Teşhisi Nasıl?

Bağırsak Düğümlenmesi Nedir, Neden Olur, Tedavisi Ve Teşhisi Nasıl?

Can Sıkıntısına İyi Gelen Siteler

Can Sıkıntısına İyi Gelen Siteler