Zombi temalı oyunlar son dönemlerde popülerliğini giderek arttırmaktadır. Zombi temalı oyunlar artık yalnızca belirli hikaye dahilinde zombi avlamak şeklinde değil, aynı zamanda hayatta kalma temasıyla da birleşerek karşımıza çıkmaktadır. Biz de sizler için en iyi zombi oyunları listeledik.

Hazırladığımız EN İYİ HİKAYELİ OYUNLAR listemize de mutlaka göz gedirmelisiniz.

The Last of Us

En iyi Zombi Oyunları – 2021 Güncel – Zombi Avlamak İsteyenlere 7 Oyun

Naguthy Dog tarafından geliştirilen The Last of Us oyunu 2013 yılında yalnızca PlayStation 3 oyun konsolları için çıkmıştır. Oyunun hikâyesi ise 2033 yılında geçmektedir. Dünya’da çıkan salgının akabinde insanlar artık et yiyen saldırgan yaratıklara dönüşmüştür. Artık Dünya’da medeniyetten söz etmenin mümkün olduğunu söylemek imkânsız. İnsanlık genellikle küçük gruplar halinde hayatta kalmaya çalışmakta. Bu mücadele içerisinde gruplar hem kendi aralarında savaş vermekte hem de bu salgının getirdikleri ile savaş vermektedir. Oyundaki ana karakterimiz ise Joel. Orta yaşlı olan bu adam salgına karşı bağışıklığı olan Ellie adında bir genç kızı Ateş böcekleri diye bilinen bir ayrılıkçı gruba ulaştırmaya çalışmaktadır.

En iyi simülasyon oyunları bilgilerine de bakabilirsiniz.

Resident Evil 7: Biohazard

En iyi Zombi Oyunları – 2021 Güncel – Zombi Avlamak İsteyenlere 7 Oyun

Hayatta kalma – korku oyunu olarak karşımıza çıkan Resident Evil serisi 1996 yılından bu yana oyun piyasasında daima kendine yer bulmuştur. Hatta bu serinin hayatta kalma ve korku oyunlarının evrimin de oldukça büyük bir etkiye sahip olduğunu söylemek mümkündür. Yeni nesil oyun dünyasında da oldukça kaliteli yapımlar ortaya çıkaran CAPCOM firması 2017 yılında piyasaya sunduğu Resident Evil 7: Biohazard oyunuyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Oyun hikayesi ise Ethan Winters adlı kişinin etrafında dönmektedir. Ethan’ın eşi 3 yıldır kayıptır. Fakat bu 3 yılın ardından Ethan’a eşinden bir mesaj gelir. Ethan bu mesajın ardından eşini bulmak için Louisana’da bulunan sahipsiz bir eve girer. Terk edilmiş olan bu evin bodrum katında eşini bulur. Birlikte evden kaçmaya çalışırlar. Fakat bu esnada Ethan’ın eşimi ya birdenbire Ethan’a saldırır. Ethan ise kurtulabilmek için karısını öldürmek zorunda kalır. Bu esnada Zoe ismini bir kadından yardım alan Ethan bu kadınla telefonla konuşmasının ardından karısını tekrar canlı bir şekilde karşısında bulur. Karısı tekrar Ethan’a saldırır. Bu esnada Jack Baker isimli kişi Ethan’ı bayıltır. Ethan uyandığında kendini Jack Baker ve Baker ailesinin olduğu bir yemek masasında bulur. Ethan artık bu evden kaçmak zorundadır.

State of Decay 2

En iyi Zombi Oyunları – 2021 Güncel – Zombi Avlamak İsteyenlere 7 Oyun

State of Decay 2 oyunu aslında hikâye üzerine ilerleyen bir oyun değildir. Oyun açık dünya şeklindedir. Fakat oyundaki asıl amaç bir hikâyeden daha fazlasıdır. Bu oyunda kişilerin hikayeler yaratması beklenmektedir. Oyunun asıl içeriği zombiler tarafından işgal edilen topraklar üzerinde hayatta kalmaya çalışmaktır. Bu kapsamda oyun içerisinde yüzlerce yağmalanabilen ev bulunmaktadır. Bu şekilde evleri yağmalayarak, üstler kurarak ve grubunuzun gereksinimlerini karşılamaya çalışarak zombilerle dolu bir haritada hayatta kalmaya çalışmalısınız. Oyunda NPC’ler de bulunmaktadır. Fakat bu NPC’ler oyunun tasarımcıları tarafından özel olarak yaratılan ve tasarlanan karakterler olmamaktadır. Bu NPC’ler rastgele olarak karşımıza çıkmaktadır.

Killing Floor 2

En iyi Zombi Oyunları – 2021 Güncel – Zombi Avlamak İsteyenlere 7 Oyun

Killing Floor oyununun ilk serisi 2009 yılında PC platformu için piyasaya sürmüştü. Daha ilk serisinden geniş bir oynayıcı kitlesine ulaşan Killing Floor, PC oyuncuları tarafından oldukça beğenilmişti. Zira sonrasında da oyuna birtakım modlar ya da oyuncular tarafından eklenen bazı eklentiler getirilmiş ve bu oyun 2009 yılından Killing Floor 2 oyuna çıkana kadar pek çok kişi tarafından oynanmaya devam edilmiştir. Tripwire Interactive yapımcılığında piyasaya sürülen Killing Floor 2’nin ona hikayesi de bir deneyin beklenildiği gibi gitmemesi sonucu bu deneye maruz kalan insanlar üzerinde birtakım değişimler yaşanması durumu çerçevesinde şekillenir. Ters giden deneyin akabinde insanlar zombi türevi yaratıklara dönüşmüştür. Fakat bu yaratıklar bilinen zombilerden çok daha hızlı ve birtakım güçlere sahip olan, “Zed” diye adlandırılan yaratıklardır.

Dying Light

En iyi Zombi Oyunları – 2021 Güncel – Zombi Avlamak İsteyenlere 7 Oyun

Dying Light, zombi oyunlarının arasında daima yerini alabilecek potansiyele sahip olan bir oyundur. Hikayesi bakımından oldukça etkileyici olan bu oyun için aynı güzel sözler oyunun oynanış mekaniği için ne söylenebilir. Oyun Harran’da geçmektedir. Harran’da ortaya çıkan bir zombi virüs salgının akabinde şehir büyük bir karantinaya alınmıştır. Yönettiğimiz ana karakter ise özel bir görev için şehre adım atmıştır. Ana karakterimizin bu özel görevi yerine getirebilmek için giriştiği mücadeleler ve oyunun hikayesi bu oyunu yalnızca bir zombi oyunu olmaktan çok daha ötelere taşımaktadır.

Oyunun oynanışı ise oldukça aksiyon öğeleri barındırmaktadır. Oyunda parkur sistemi bulunmaktadır. Yani bu parkur sistemi ile birlikte binaların üzerinden, engellerden, arabaların üzerinden sanki bir parkurdaymışçasına akrobatik hareketlerle hızlı hareket etmeniz mümkün kılınmıştır. Oyunda ayrıca gece ve gündüz sistemi de bulunmaktadır. Oyunun içerisinde gece ve gündüz sistemi oldukça büyük önem arz eder. Zira Harran şehrinin her yerinde, bütün sokaklarında olan zombiler gündüzleri daha hantal ve daha güçsüz hareket ederken geceleri ise sizler için büyük tehlikeler arz etmektedir. Harran sokaklarının gecelerinde karşılaşacağınız yalnızca gündüzleri daha güçsüz olan zombiler değildir. En iyi zombi oyunlarından biri olan Dying Light oyununda Harran geceleri daha büyük ve daha korkunç sürprizlerle doludur.

En iyi strateji oyunları seçeneklerine de bakabilirsiniz.

Left 4 Dead 2

En iyi Zombi Oyunları – 2021 Güncel – Zombi Avlamak İsteyenlere 7 Oyun

Left 4 Dead 2 isimli oyun zombi istilasında ortasında hayatta kalmayı başaran 4 kişiyi konu alır. Bu 4 kişi istiladan kurtulabilmek için birlikte çalışmak zorundadır. Bu oyunda mücadele bölümleri bulunmaktadır. Her bölümle birlikte bu 4 kişi güvenli odalara, yani kontrol noktalarına ulaşmaktadır. Fakat kontrol noktasına ulaşabilmek için oldukça tehlikeli zombilerin arasına atılmaları ve çetin bir mücadele vermeleri gerekmektedir. Oyunun zorluk modları bulunmaktadır. Dolayısıyla bu montlardan herhangi biri seçilerek oyunun içerisindeki aksiyon hazzı ve gerilim hissi arttırılabilir.

Dead Rising 4

En iyi Zombi Oyunları – 2021 Güncel – Zombi Avlamak İsteyenlere 7 Oyun

CAPCOM Vancouver firması tarafından geliştirilen Dead Rising 4, açık dünya hayatta kalma oyunudur. Oyundaki neredeyse her nesne zombileri öldürmek de kullanabileceğiniz bir silah olarak işlev görebilmektedir. Oyunun en iyi yanlarından ve en eğlenceli yanlarından biri de budur. Ayrıca ana karakterin kişiselleştirilmesi adına oyunculara geniş bir yelpaze sunulmaktadır. Oyunun temel mantığı zombilerin çılgınlar gibi Kadirli bilmesi üzerine kuruludur. Zira oyunda var olan zombilerin sayısı pek de hafife alınmayacak türdendir. Bu oyunla birlikte zombi katletme keyfinin doruklarına varılabilir. Çünkü pek çok araç, silah bu yakın dövüş silahlarının kullanılabilir olması oyundan duyulacak hazzın artmasını sağlamaktadır.

İlk oyunun hikayesi Frank West adında bir gazeteci çevresinde ilk geçmektedir. Bu gazeteci Willamate şehrine helikopterle gider. Fakat bu şehirdeki insanların birbirlerini acımasızca saldırdığını fark eder. Akabinde bu şehirde neler olup bittiğini anlamak için daha yakından gözlem yapmak ister. Dead Rising’in ilk oyunu da Frank West isimli gazetecinin helikopterden bir alışveriş merkezine atlaması ile başlar. En iyi zombi oyunları serisinde bulunan Dead Rissing’in 4. oyununda ise Frank West zombilerin canını okumak için Colorado’da bir alışveriş merkezine girer.

En iyi oyun telefonu seçeneklerini de inceleyebilirsiniz.

En İyi Zombi Oyunları ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

En iyi mobil platform zombi oyunu hangisidir?

Mobil platformdaki en iyi zombi oyunları arasında Dead Effect 2, Dead Trigger 2, Last Day on Earth ve Plants vs Zombies 2 gibi oyunlar yer alır.

Co-op zombi oyunları var mıdır?

Call of Duty Black Ops, Left 4 Dead 2 ve Call of Duty 4 Nazi Zombies gibi oyunlar Co-op oynanabilir.

Açık dünya zombi oyunları hangileridir?

State of Decay, State of Decay 2 ve Red Dead Redemption: Undead Nightmare gibi oyunlar açık dünya zombi oyunlarıdır.

 

En iyi zombi oyunları listesiyle ilgili önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyoruz.