Yediden yetmişe herkes atıştırmalık olarak bilinen abur cuburlardan tüketmektedir. Akşamları televizyon karşısında, dışarda işlerin halledilmesi sırasında yemek yeme fırsatı bulunamadığında, sosyal ortamlarda ve daha farklı birçok alanda çeşitli atıştırmalıkların tüketimi gerçekleştirilmektedir. Abur cuburların dozunda tüketilmesi elbette insan sağlığı açısından en faydalı tüketim şeklidir. Yıllardır tadı ve kalitesi ile herkesin severek tükettiği en lezzetli abur cubur çeşitleri şu şekilde sıralanabilir;

10. Şekerlemeler

sekerlemeler

Çay ve kahvelerin yanında tüketilen şekerlemeler, farklı formlara ve lezzetlere sahiptir. Herkesin tüketimini severek sağladığı şekerlemeler, özellikle çocuklar için oldukça eğlenceli ve lezzetli abur cuburlar arasında yer almaktadır. Meyveli, çikolatalı, kahveli, sütlü ve fıstıklı gibi birçok çeşide ve forma sahip olan şekerlemeler, bakkal ve market raflarında en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

9. Ülker Çubuk Kraker

ulker cubuk kraker

Ülker çubuk kraker, her çantada yer alan ve en çok sevilen atıştırmalıklar arasında yer almaktadır. Kolay tüketilmesinin yanı sıra, tuzlu olması da kişilerin bu ürünü tercih etmeleri arasında yer almaktadır. Özellikle mide ve tansiyon hastalarının yapısında yer alan tuzdan dolayı tercih ettiği çubuk kraker, her zaman taze kalarak lezzetini korumayı da başarmaktadır.

8. 9 Kat Tat

9 kat tat

9 Kat tat, yıllardır bakkallarda ve market raflarında yer almaktadır. Kakaolu, Hindistan cevizli ve fındıklı çeşitleri ile oldukça lezzetli olan bu ürün, kolaylıkla tüketilmektedir. Tek lokmada tüketilebilen boyları ve çantada taşınabilmesi ile acıkıldığında her an yanınızda olabilecek bu ürün, her yaş grubundaki insanlara hitap etmektedir.

7. Jelibon

jelibon

Renkli ayıcıklardan oluşan göz alıcı bir pakette sunulan jelibonlar, faklı tatları ile herkesin gönlünü kazanmıştır. Yumuşak yapıları ve meyve özleri ile tüketilmesi oldukça eğlenceli olan bu abur cubur çeşidi, günümüzde farklı formları ile de tüketicilerin sıklıkla tercih ettikleri bir lezzettir. Önceden sadece renkli ayıcık formunda satılan jelibonlar, şimdilerde yine farklı hayvan formlarında marketlerde yerini almış durumdadır.

6. Eti Puf

eti puf

Eti Grubunun belki de en lezzetli ve en çok tercih edilen ürünü olan Eti puf, özellikle çocukların en çok sevdiği atıştırmalıklar arasında yer almaktadır. Yoğun ve yumuşak kreması, kakaolu, vanilyalı ya da renkli granül kaplı Eti puf, görüntüsü ve özel marshmallowu ile vaz geçilemeyen lezzetler arasında yer almaktadır. Hızlı ve kolay bir şekilde tüketilebilen özelliğinin yanı sıra, tatlı ihtiyacını fazlası ile karşılayan Eti puf, her yaştan insan için oldukça keyifli bir atıştırmalıktır.

5. Eti Brownie

eti brownie

Çikolata ve kekin muhteşem uyumuna sahip olan Eti Brownie, farklı çeşitleri ile tatlı krizlerinin son bulmasını sağlayan bir üründür. Islak kek formu, herkes tarafından oldukça sevilen bu ürünün, farklı boylarda ve ambalajlarda yer alan çeşitleri de bulunmaktadır. Özellikle tekli paketler haline bulunan mini kekleri, evlerde misafirlere çay yanında ikram edilmesi için oldukça iyi bir alternatiftir. Çikolata sosunun eklenerek tüketilebileceği ıslak kekleri ise, kişilerin tatlı ihtiyaçlarını sonuna kadar karşılamaktadır.

4. Pringles

pringles

Oldukça uzun zamandan beri piyasada olan Pringles, diğer cips çeşitlerinden kendini ayıran ambalajı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Tadı ve kendine özgü şekilleri ile kısa sürede herkes tarafından sevilen bu ürün, hala kendi tüketici kitlesine sahiptir. Klasik cips lezzetinin yanı sıra, peynirli ve soğanlı cips çeşitleri ile farklı zevklere sahip olan kişileri de kendine bağlamayı başarmıştır. Çay, kola ve meyve suyu gibi farklı birçok içecek ile tüketilmesi mümkün olan bu ürün en lezzetli abur cubur çeşitleri arasında adından söz ettirmeyi başarmıştır.

3. Puding

puding

Puding, herkesin evde rahatlıkla yapabileceği basit bir tatlı türüdür. En sık tercih edilen çeşidi çikolatalı olsa da farklı lezzetleri sevenler, pudingin diğer çeşitlerini de sıklıkla tüketmektedir. Tatlı isteklerini bastırmak ya da aniden gelen misafirlere lezzetli tatlar ikram edebilmek için oldukça doğru bir tercihtir. Tek bir malzeme ile hızlıca hazırlanabilen puding, serin tüketilmesi ile de oldukça keyifli bir atıştırmalıktır.

2. Nutella

nutella

Nutella, herkesin severek ve kendini durduramadan tükettiği bir lezzettir. Kaşık kaşık tüketilebileceği gibi kahvaltılarda ekmeğe sürülerek ya da ara öğünlerde tüketimi gerçekleştirilmektedir. Kendine özgü lezzeti, yoğun ve yumuşak özel formu ile herkesin tüketmekten vaz geçemediği eşsiz bir lezzete sahiptir.

1. Ülker Petibör Bisküvi

ulker petibor biskuvi

Efsaneleşmiş Eti petibör bisküvi, her ortamda tüketilebilen en lezzetli abur cubur çeşitleri arasında yer almaktadır. İsterseniz çayın yanında, isterseniz meyve suyunuzun yanında tüketebileceğiniz petibör, süt içerisinde de oldukça lezzetli olmaktadır. Sadece ve kakaolu çeşitlere sahip olan petibör bisküvi, pratik tatlıların da vazgeçilmez malzemeleri arasında yer almaktadır. Evlere misafirliğe gidilirken ya da hasta ziyaretlerinde gidilirken mutlaka götürülmesi tercih edilen bir üründür. Tazeliği ve lezzeti, kişilerin yıllardır bu ürünü tercih etmesinin ve tüketmesinin nedenleri arasında yer almaktadır.