Kuş Kafesleri

Kuşların daha rahat bir barınma yapabilmeleri için kuş kafes seçimlerinde de mümkün olduğunca dikkatli olmanız gerekir. Kuşunuz için şüphesiz en doğru diyebileceğimiz kafeslerin seçimini yapmalısınız.

Bu sebeple kuş kafesi alırken kuşunuzun cinsini ve nasıl bir kafes isteyecek olduğunu göz önünde bulundurmaya başlamanız oldukça önemlidir. Kuş kafesleri doğru şekilde tercih edildiği zaman yaşantısı ve aynı zamanda da sağlığı açısından çok büyük önem arz edecek olduğunu bilmelisiniz.

6- Ahşap Kuş Kafesi Modeli

5- Yemlikli Kuş Kafesi Modelleri

4- Kalın Demirli Kuş Kafesi Modeli

3- Çift Kapılı Kuş Kafesi Modeli

2- Renkli Kuş Kafesi Modeli

1- Çekmeceli Aynalı Kuş Kafesi Modeli

Tüm bu kafes modelleri arasından dilediğinizi seçebilir ve kuşlarınızın da sağlıklı bir şekilde barınma ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayabilirsiniz.

6- Ahşap Kuş Kafesi Modeli

Ahşap malzemeden üretimi yapılan en iyi kuş kafesi modelleri bulunmaktadır. Bu sayede ahşap görünümlü ve pratik bir kullanıma sahip kuş kafesiyle kuşlarınızın rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Hem onlara konfor alanı tanımaya başlarken hem de sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmeye devam etmesine yardımcı olabilirsiniz.

Piyasada göz atıldığı zaman ise kuşlar için özel pek çok kafes modelleri oluyor. Onlardan biri olarak ise tamamen sağlıklı bir malzemeden imal edilen ahşap kuş kafes modellerinin olduğunu söylemeliyiz. Bu sayede kuşunuz için rahat şekilde dolaşacak ve sağlığını da riske etmeyecektir. Ahşap kafeslerin bakıldığı zaman her çeşit kuş türü için uygun bir ürün olduğunu söylemeliyiz.

Öyle ki ürün içerisinde çok kolay bir şekilde kanarya, muhabbet kuşu ya da papağan besleyebilirsiniz. Kafes içerisinde rahatsızlık duymadıkları gibi aynı zamanda sağlık açısından istenmeyen olumsuz sorunlar oluşmaz.

kus-kafesleri

Ahşap Kuş Kafesi Modeli – Kuş Kafesleri

5- Yemlikli Kuş Kafesi Modelleri

Kuş kafesi denildiği zaman şüphesiz en çok tercih edilen modeli ise yemlikli olanı diyebiliriz. Çünkü kafes içerisinde yer alan yemlik detayı, kuşların acıktığı zaman sorun yaşamadan karnını doyurmalarına neden olacaktır. Böylelikle yemlerinin bitip bitmediği ile ilgili olarak çok kolay bir şekilde takip işlemlerini yapmaya başlayabilirsiniz.

Yemlikli kuş kafesi modelleri ile bundan sonra kuşlarınızın rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Bütün kuş cinsleri için uygun bir ürün olduğundan dolay doğal olarak içerisinde kuş türlerini beslemeniz mümkün olacak. Üstelik bir başka en güzel yanlarından biri ie dayanıklı yapısının olmasıdır.

Bu sayede yapısında herhangi bir bozulma durumları yaşanmaz ve kuşlarınızın içerisinde konforlu bir şekilde barınmasını sağlarsınız. Yemlikli kuş kafesi modellerinin istediğiniz renk seçenekleri olabiliyor. Buna göre nasıl bir renkte kuş kafesi olmasını istiyorsanız anında bulabilirsiniz.

kus-kafesleri

Yemlikli Kuş Kafesi Modelleri – Kuş Kafesleri

4- Kalın Demirli Kuş Kafesi Modeli

Kalın demirli kuş kafes türü, kuşların barınma ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için oldukça önemlidir. Demirli bir şekilde kuş kafes modellerini seçerek kuşların barınma ihtiyaçlarını sorunsuzca karşılamaya başlayabilirsiniz.

Rahat edebilecekleri şekilde hazırlanmış olmasından dolayı doğal olarak sizlerde artık bu tür modelleri seçerek kuşların kullanmasını sağlayabilirsiniz. Kafesi çok kolay bir şekilde açabileceğiniz şekilde kapı ve pencere olmak üzere bölümleri bulunur.

Böylelikle kuşlarınızı uçurmak ve özgürlüklerini yaşam alanlarında kavuşmasını sağlamak için kafesin kapak kısmını açarak sağlayabilirsiniz. Kuş kafesi modeli arayanlar için başvurabilecekleri bir başka alternatifler arasında yer aldığını söylemeliyiz.

kus-kafesleri

Kalın Demirli Kuş Kafesi Modeli – Kuş Kafesleri

3- Çift Kapılı Kuş Kafesi Modeli

Çift kapılı kuş kafesi modellerini tercih ederek kuşların rahat bir barınma yapabilmesini sağlayabilirsiniz. Bu kafes modeline göz atıldığı zaman ise çift kapısı olduğu göze çarpar. Normalde diğer kafes türlerinde tek bir kapı bölümü yer alırken burada çift kapılı şekilde kuş kafesi ayarlanmıştır.

Çift kapısı sayesinde rahatlıkla artık zorluk yaşamanıza gerek kalmadan açma ve kapama gibi birçok işlevlerin yerine getirilmeye başlamasını sağlarsınız.

Kuş kafesi fiyatları ne kadar olduğunu merak edenler için seçeceğiniz modele bağlı olarak değişkenlik göstermiş olduğunu söyleyebiliriz.

kus-kafesleri

Çift Kapılı Kuş Kafesi Modeli – Kuş Kafesleri

2- Renkli Kuş Kafesi Modeli

Şık bir görüntünün artık kafeslerinize bulmasını sağlamak istiyorsanız o zaman renkli olan modellerini seçebilirsiniz. Dikkat çeken renkler ile hazırlanmış olan kuş kafesi kullanılan ortamlarını da hareketlendirmeye başlayacaktır.

Kuşlarda en çok sevdiğimiz ve beslemekten mutluluk duymuş olduğumuz canlılar arasında yer alıyor. Renkli şekilde tasarlanmış olan en güzel kuş kafesi modellerini bundan sonra inceleyerek tercih edebilirsiniz. Renkli özelliklere sahip olması ile dikkat çeken ve aynı zamanda oldukça kullanışlı kuş kafesi modellerini bulabilirsiniz.

Kuşlar oyuncu ve aynı zamanda hareketli bir yapısı olduğundan dolayı tellerı ısırmaya başlar. Gagaları ile telleri ısırdığında bozulmalar söz konusu olabilir. Böyle bir durumun yaşanmaması için yapılması gereken en iyi çözüm yollarından biri ise dayanıklı bir tel yapısına sahip olan kafeslerin kullanılmasını sağlamak olacak.

kus-kafesleri

Renkli Kuş Kafesi Modeli – Kuş Kafesleri

1- Çekmeceli Aynalı Kuş Kafesi Modeli

Çekmeceli aynalı şekilde üretilen kuş kafesleri modelleri de bulunuyor. Eğer muhabbet kuşu veya kanarya besleyecekseniz o zaman bu kuş kafesini tercih etmeniz ideal olacaktır. Çünkü hem kuşların daha rahat şekilde hareket etmesini sağlarken hem de sağlığını olumsuz şekilde etkilemez. Aynalı olanları kuşların çok fazla hoşuna gidebilecek olmasından dolayı doğal olarak bu yola başvurabilirsiniz.

Görüldüğü üzere kuşların barınma ihtiyaçlarının en iyi ve en sağlıklı yoldan karşılanması için kullanılmasını sağlayacağınız kafes modelleri bulunuyor.  Fakat kafes çeşidine göre ise fiyatların farklılık gösterme durumları vardır.  Bu nedenle kafes seçimine göre bir ödeme yapmak zorunda olursunuz.

kus-kafesleri

Çekmeceli Aynalı Kuş Kafesi Modeli – Kuş Kafesleri
Kategori: