En iyi klima modelleri kişilerin klimadan ne beklediğine göre değişim gösterir. Kimisi için havayı temizleme özelliği öne çıkarken kimisi de klimanın çıkardığı ses miktarına odaklanır. Farklı fiyat bantlarında yer alan klimaları değerlendirebilir ve aradığınız özelliklere sahip klimayı satın alabilirsiniz.

Samsung Wind-Free Klima

En İyi Klima – 2021 Güncel – Klima Satın Almak İsteyenler İçin 12 Öneri

Klima kullanan kişilerin en sık yaşadığı sorunlardan biri klima çarpmasıdır. Bu durum aslında klimanın havayı soğutmasıyla alakalı değil bu makinenin yarattığı hava akımıdır. Oda içerisinde hareket eden soğuk hava, kişilerin bedenlerine dokunarak onları fiziksel anlamda rahatsız eder. Şayet klima herhangi bir hava akımı yaratmazsa klimanın kişileri çarpma ihtimali de epey azalır. Samsung Wind-Free klimalar açıldıkları vakit odayı gerekli sıcaklığa getirene dek rüzgarlı bir şekilde çalışırlar. Bu sırada odada hava akımı oluşacaktır. İstenilen sıcaklık elde edildikten sonra rüzgarsız moda geçilir. Sonrasında güven içinde uyumak mümkündür.

En iyi ütü markaları listemize de bakabilirsiniz.

Baymak Elegant Plus

En İyi Klima – 2021 Güncel – Klima Satın Almak İsteyenler İçin 12 Öneri

Klima sahiplerinin bir kısmı klimaların çok gürültülü çalıştığından şikayet eder. Klimaların çıkardığı ses uykusu hafif olanlar için büyük bir problem olabilir. Şayet klima ofis, işyeri ve eğitim kurumları gibi yerlerde kullanılacaksa klimaların mümkün mertebe sessiz olması beklenir. Baymak markasının çıkardığı Baymak Elegant Plus kliması sadece 53 dB’lik bir ses çıkarır. Oldukça makul kabul edilen bu ses seviyesi kişileri rahatsız etmez.

Beko Mirror Ionizer+

En İyi Klima – 2021 Güncel – Klima Satın Almak İsteyenler İçin 12 Öneri

Klimaların büyük bir kısmı yalnızca havanın sıcaklığını değiştirme becerisine sahiptir. Ancak son yıllarda havayı temizleyen klimalar da dikkatleri üzerine çeker. Beko’nun Mirror Ionizer+ modeli oda içindeki havanın filtrelerden geçirilerek temizlenmesini sağlar. Bu sayede yaşam alanlarında daha ferah bir atmosfer yaratmak mümkün hale gelir. Yıkanabilir toz filtrelerine sahip olan bu cihaz oldukça kolay bir şekilde temizlenir.

Vestel Plazma 18

En İyi Klima – 2021 Güncel – Klima Satın Almak İsteyenler İçin 12 Öneri

Vestel piyasaya sürdüğü Plazma 18 modelinin en dikkat çekici özelliği enerji sınıfıdır. A++ sınıfında yer alan bu klima epey makul oranda enerji harcayarak çalışır. Bu özellik sayesinde çevrenin korunmasına katkıda bulunmak mümkündür. Klimanın dikkat çekici bir diğer özelliği ise içinde bulunan karbon filtredir. Bu filtre sayesinde yaşam alanlarınızdaki havayı belli ölçüde temizleyebilirsiniz.

Daikin Tegora

En İyi Klima – 2021 Güncel – Klima Satın Almak İsteyenler İçin 12 Öneri

Başlı başına bir klima modelinden ziyade bir klima ailesi olarak adlandırılabilecek Tegora ailesi epey faydalı özellikleri sizlere sunar. Bu klimaların ortak özelliklerinin başında üstün soğutma kapasitesi gelir. Ülkemizin bir kısmı yaz aylarında fazlasıyla sıcak olur. Sıcaklığın neredeyse 50 dereceye çıktığı yerlerde bile kullanılabilecek olan Tegora klimaları çok kısa sürede odanın sıcaklığını makul seviyelere çeker.

En iyi powerbank seçeneklerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Electrolux EXP34U338HW

En İyi Klima – 2021 Güncel – Klima Satın Almak İsteyenler İçin 12 Öneri

Klima modellerinin büyük bir kısmı duvara sabitlenen modeller olsa da pek çok kişi portatif modelleri de tercih edebilir. Electrolux bu konuda bir dünya markası olarak kabul edilir. Bir yerden başka bir yere rahatlıkla götürülebilen klimaları özellikle ofislerde ve geniş evlerde kendine sıklıkla yer bulur. Soğutma fonksiyonuna ek olarak ısıtma fonksiyonu da bulunan bu klima aynı zamanda bir soba olarak da kullanılabilir.

Vestel Minimalistik

En İyi Klima – 2021 Güncel – Klima Satın Almak İsteyenler İçin 12 Öneri

Klimaya sadece bir araç değil aynı zamanda dekoratif bir unsur gözüyle bakanlar için Vestel epey nitelikli bir klima geliştirdi. Minimalistik olarak isimlendirilen bu klima evinde yada ofisinde minimal bir dekorasyon anlayışı belirleyen kişiler için muazzam bir seçenek. Çağdaş bir tasarım anlayışının benimsendiği pek çok yerde kullanılabilecek olan Minimalistik, ortam sıcaklığını algılayarak çalışma performansında değişiklikler yapabilecek kadar akıllı bir klimadır. Aynı zamanda buzlanmaya karşı geliştirilen bir sisteme de sahiptir. En iyi klima modelleri arasında kendine yer bulan bu model yatırım yapmaya değecek özelliklere sahiptir.

Vestel R32 Flora Doğa

En İyi Klima – 2021 Güncel – Klima Satın Almak İsteyenler İçin 12 Öneri

Yaşadığı yerde ferah bir ortam elde etmeyi isteyen kişiler için özenle tasarlanmış olan Flora Doğa kliması hem estetik bir görünüme sahiptir hem de epey işlevsel olarak kabul edilir. Catechin adı verilen filtre sistemi sayesinde havada bakterilerin üreme ihtimalini epey azaltır. Bu sayede evlerinizde yada ofislerinizdeki havanın sağlık dostu olmasını sağlayabilirsiniz. A++ enerji sınıfında yer alan bu klima elektrik harcama hususunda bütçenizi daha idareli kullanmanıza yardımcı olur.

Samsung AR5600

En İyi Klima – 2021 Güncel – Klima Satın Almak İsteyenler İçin 12 Öneri

Epey inovatif bir iklimlendirme ürünü olan AR5600 dikkat çekici özelliklere sahiptir. Havanın hızlı bir şekilde soğumasını isteyen kişiler için geliştirilmiş hızlı soğutma sistemi sayesinde oldukça makul bir süre zarfında tüm odanın yeterince serin olmasını sağlar. Bu sayede oda sıcaklığının dilediğiniz duruma gelmesi için uzun süre beklemenize gerek kalmaz. Klima sonraki süreçte oda sıcaklığını başarılı bir şekilde korur. Diğer muadillerine nazaran farklı bir şekle sahip olan bu klima üçgeni andıran bir yapıya sahiptir. Bu sayede daha fazla havayı içine alarak soğutabilir.

LG Dual Eco

En İyi Klima – 2021 Güncel – Klima Satın Almak İsteyenler İçin 12 Öneri

Hayatı kolaylaştıran çözümleri ekonomik bir biçimde sunan ve LG tarafından geliştirilen Dual Eco güçlü yapısıyla dikkatleri üzerine çeker. Bu gücü epey makul bir seviyede enerji kullanarak elde etmektedir. A++ enerji sınıfında yer aldığı için soğutma işlemi sırasında oldukça az miktarda enerji israf ederek yaşam alanlarınızı sizler için uygun duruma getirir. Kendi kendini temizleyen bir yapıya sahiptir. İçinde bulunan ısı eşanjörü sayesinde bakterileri kendinden uzaklaştırır. Bu sayede klimanın iç kısmı herhangi bir şekilde küf tutmaz.

Demirdöküm A3

En İyi Klima – 2021 Güncel – Klima Satın Almak İsteyenler İçin 12 Öneri

Hem soğutma hem de ısıtma işleminde epey başarılı bir klima olan A3 modeli Jet Cool ve Hot Start adı verilen fonksiyonları sayesinde oldukça makul bir süre zarfı içerisinde odalarınızı sizler için yaşamaya uygun hale getirir. Çalışma süresi ayarlanabilen bu klima sayesinde gereksiz yere enerji harcamayan bir iklimlendirme aracına sahip olabilirsiniz. Enerji dönüşümü sırasında R-410a isimli bir sıvı kullanan bu klima aynı zamanda çevre dostu yapıya sahiptir. Bu sıvının özelliği ozon tabakasında tahribat yaratmıyor olmasıdır.

En iyi robot süpürge hakkında detaylar yazımızdadır.

Baymak Elegant Prime

En İyi Klima – 2021 Güncel – Klima Satın Almak İsteyenler İçin 12 Öneri

Çevre dostu ve epey verimli bir kullanım deneyimi sunan R32 gazının kullanıldığı bir sisteme sahiptir. Buna ek olarak bünyesinde Eco Mod özelliğiyle birlikte epey makul oranda enerji kullanılarak soğutma işlemi yapılmasına olanak tanır. Havayı dört fark yöne kanalize edebildiği için odaların nitelikli bir şekilde soğumasını yada ısınmasını sağlar. Gümüş iyon ve aktif karbon filtreleriyle birlikte odalardaki havanın daha temiz olmasına yardımcı olur. Klima çalışırken odaların kapıları ve pencereleri kapalı olduğu için normal şartlarda içerisinin havasız olması beklenir lakin Elegant Prime bu problemi önemli ölçüde çözer.

En İyi Klima ile Alakalı Sıkça Sorulan Sorular

Klima Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Klima satın alırken düşünülmesi gereken ilk şey klimanın hangi odaya kurulacağıdır. Odanın büyüklüğünden yola çıkarak BTU hesabı yapılır. Yapılan hesaba göre bir klima belirlenmelidir. Sonraki kriterler ise fiyat, hijyen ve diğer özellikler olabilir.

Dünyanın En İyi Klima Markası Hangisidir?

İklimlendirme araçlarını geliştirme konusunda büyük atılımlar yapan Mitsubishi dünyanın en iyi klima markası olarak kabul edilebilir. Ancak son yıllarda Samsung ve LG de ciddi bir pazar payı elde etmiştir.

Isıtmada En İyi Klima Hangisidir?

Isıtma konusunda en iyi klima olarak kabul edilen klimalar Midea markası tarafından piyasaya sürülen modeller olarak kabul edilebilir. Demirdöküm tarafından piyasaya sürülen A5 modeli de bu konuda başarılıdır.