Banyo Dolapları

Banyo dolabı şık olduğu kadar kullanışlı da olmalıdır. İçerisine malzemelerimizi koyabileceğimiz banyo dolapları, banyolarda daha istenen düzenin sergilenmesine yardımcı olur. Banyo dolaplarında da pek çok farklı modeller bulunmaktadır. Böylelikle banyonuza uyumlu olacak modern ve kullanışlı dolap modellerini tercih edebilirsiniz.

Banyonuzda bulunan aksesuar ve malzemelerle uyum gösterecek modelleri seçebilirsiniz. En güzel banyo dolap modelleri hangisi diyorsanız gelin inceleyelim:

6- Eskitme tarza sahip banyo dolabı

5- Aynalı banyo dolabı

4- Varaklı ve ışıltılı banyo dolabı

3- Motif işlemeli banyo dolabı

2- Raflı banyo dolabı

1- Renkli banyo dolabı

Banyonuzda tercih edebileceğiniz en şık ve pratik tasarımlar arasında yer almaktadır.

6- Eskitme Tarza Sahip Banyo Dolabı

Banyoların hem kullanışlı hem şık olmasını istiyorsanız eskitme tarza sahip olan banyo modellerini tercih etmelisiniz. Eskitme tarza sahip olan banyo dolapları, banyo dekorasyonunda en çok tercih edilenler arasındadır. Banyonuzun farklı bir görselliğe sahip olmasını istiyorsanız o zaman eskitme tarzı dolapları kullanabilirsiniz.

banyo-dolaplari

Eskitme Tarza Sahip Banyo Dolabı – Banyo Dolapları

Böylelikle banyonuzda daha klasik diyebileceğimiz görünümlerin oluşmasını sağlayabilirsiniz. Dolaplı lavabo modelleri ile banyonuzun havasını daha etkileyici bir hale dönüştürmeye başlamış olursunuz. Banyo dolabının kapaklarına bakıldığı zaman eskitme özellikli olması klasik bir banyo havasını andırmaya yardımcı oluyor. Eskitme şeklinde üretilmiş olan banyo dolapların isterseniz raflı ya da aynalı olanlarını kullanabilirsiniz. Her bir modelde olduğu gibi eskitme banyo dolaplarında da farklı seçenekler mevcut olduğunu söyleyebiliriz. .

5- Aynalı Banyo Dolabı

Banyo dolabı modellerinden biri de aynalı tasarıma sahip olanlarıdır. Hem dolap hem ayna ihtiyaçlarınızı birlikte karşılayacak bu modelin oldukça avantajlı olacağını söyleyebiliriz. Şık ayna tasarımı banyo dolaplarına daha fazla hareketlilik kazandırmaya yardımcı olur.

Çok fonksiyonlu olmasından dolayı haliyle banyolarda da aradığınız harika görünümleri açığa çıkarma konusunda etkili olacaktır. Oldukça gösterişli olmasından dolayı banyolarınızda mutlaka tercih etmeniz gereken modellerden biri olmayı başarıyor. Aynalı banyo dolabı pek çok markalarda bulabileceğiniz gibi fiyat araştırması yaparak bütçenize en uygun olanları alabilirsiniz.  Aynalı dolapların plastik, ahşap ya da sunta olmak üzere kullanabileceğiniz pek çok alternatifleri bulunmaktadır.

4- Varaklı ve Işıltılı Banyo Dolabı

Banyonuzdaki aradığınız ışıltıyı varaklı ve ışıltılı banyo dolabı kullanarak ortaya çıkarabilirsiniz. Yaşam alanlarınızda olduğu gibi banyolarınızda da aynı ihtişamlı görünümün olmasını isteyebilirsiniz. İşte böyle durumda ise yapmanız gereken ise Varaklı ve ışıltılı özelliği ile dikkat çeken banyo dolaplarını kullanmaya başlamak olacak.

banyo-dolaplari

Varaklı ve Işıltılı Banyo Dolabı

Varaklı ve ışıltılı banyo dolabı birden banyodaki sadeliği yok ederek daha fazla şık görünmesini sağlar. Birbirinden güzel modellerin yanı sıra aynı zamanda renk yelpazesi de geniştir. Buna göre banyo dolaplarında istediğiniz rengi bularak kullanabilir ve banyodaki aksesuarlarla uyumlu hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca banyonuzdaki diğer ürünler ile uyumlu olacak renklerin mutlaka seçilmesi gerekmektedir.

3- Motif İşlemeli Banyo Dolabı

Banyoya hareketlilik kazandırmak istiyorsanız o zaman motif işlemeli banyo dolabı kullanabilirsiniz. Desen ve motif tasarımlarıyla banyonuzda daha etkileyici bir görüntü oluşturmayı sağlayacaktır. Dolap kapakları daha güzel görünmesini istiyorsanız o zaman desenli ve motifli olanlarını seçebilirsiniz. Şık ve zarif banyo dolaplarına kavuşmak isteyenlerin izleyecekleri yollardan biri de bu tür modeller olacaktır. Banyo dekorasyon tasarımında son dönemde sade dolapların yanı sıra daha hareketli tasarımların yerini almaya başladığını görmekteyiz.

banyo-dolaplari

Motif İşlemeli Banyo Dolabı 

Motif işleme yapılmış olan banyo dolapları, banyonuzda daha farklı dekoratif ürünlere ihtiyaç duymanızı engeller. Üstelik sağlam malzemeler ile özenle hazırlanmış olmasından dolayı uzun ömürlü bir şekilde kullanabilmeniz mümkündür.  Aynı zamanda banyo dolaplarına baktığınız zamanda nasıl bir malzemeden yapılmış olmasını isterseniz de bulabilirsiniz. Pek çok farklı tasarımlarda yapıldığından dolayı sizlerde malzeme seçimine karar verebilirsiniz. Fakat banyo dolaplarında en çok seçilen modeller içerisinde ise ahşap malzemeden yapılanların olduğunu söyleyebiliriz.

5- Raflı Banyo Dolabı

Banyoda kullanacağınız malzemeler için raflı banyo dolabı tercih edebilirsiniz. Bu sayede malzemelerinizi koyabilir ve banyonuzda karmaşık bir görüntü oluşmasını da engellemiş olursunuz. Raf sistemi banyonuzdaki farklı dekoratif görüntüyü sağlama konusunda başarılı olacaktır. Banyolara düzen getiren bir modeller olduğundan dolayı son dönemde bu tarz tasarımlara ilgi düzeyinin çok fazla olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik raflı banyo dolaplarını da uygun fiyatlarla alarak banyonuzdaki aradığınız düzenin kolayca ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Ayna, raf gibi ürünler sayesinde artık banyonuzda daha farklı bir hava yakalamaya başlamanız mümkün olacak.

banyo-dolaplari

Raflı Banyo Dolabı

Çok amaçlı bir kullanım olanağı sunan raflı banyo dolaplarıyla banyonuz daha ihtişamlı görünecek. Şık bir özelliğe sahip banyo dolabı raflarına istediğiniz her çeşit aksesuarları koyabilirsiniz. Bu sayede banyoya girdiğiniz zaman hem banyo kapakları hem de banyo rafı uyumlu bir şıklık yaratacaktır.

1- Renkli Banyo Dolabı

Banyonuzu klasik renklerin dışına çıkararak daha etkileyici görünmesini sağlayabilirsiniz. O zaman en iyi çözüm yollarından biri de renkli banyo dolabı olacaktır. Rengarenk görüntüsü ile dikkat çeken banyo dolapları, banyonuzun asil yanını ön plana çıkarmaya yardımcı olacak. Birçok markanın departmanında bulacağınız banyo dolaplarının renkli olanlarını çok fazla seveceksiniz.

banyo-dolaplari

Renkli Banyo Dolabı

Özellikle son zamanda banyo dolaplarına göz atıldığında ise iki renkli olanlarının da kullanıldığını görmeye başladığımız bir gerçektir. Bir kapağı farklı diğer kapağı farklı renkte olanlar olabiliyor. Bu tasarımlarda doğal olarak banyonuzun da evin diğer bölümleri gibi etkileyici şekilde görünmesine neden oluyor. .