En iyi kombi markaları, kombi almak isteyen kişilerin sıklıkla araştırdığı bir konudur. Bu yazıda Türkiye’de üretim yapan ve yırt dışından ithalat edilen en iyi kombi markalarını tavsiye ediyor olacağız.

1. Demirdöküm Nitromix P-24 Hermetik Premix Yoğuşmalı Kombi

Kombi Alacaklara En İyi 10 Kombi Modeli

Yerli üretim kombi modellerinden bir tanesi olan Demirdöküm Nitromix, yoğuşmalı bir kombi modelidir. Kombi, OPF üretim teknolojisi ile üretildiği için her kombinin operatör tarafından kontrolü sağlanmaktadır. Nitromix, üst seviye verimle çalışan bir kombidir. %108 oranında verimlilikle çalışmaktadır ve 4 yıldız verim sınıfında yer almaktadır. Kombinin çalışma standartları ise 92/42/EEC uyumludur.

Kombinin esanjörü paslanmaz çelikten üretilmiştir, böylelikle yakıt tasarrufu sağlamakta ve şık bir görüntü sunmaktadır. Saatte 20.000 kcal ısı yayabilen kombi, 51 dBA ses seviyesindedir. Oldukça sessiz çalışarak gürültü çıkarmaz.

32,3 kg ağırlığında kombi; 310 mm derinliğinde, 425 mm genişliğinde ve 740 mm yüksekliğindedir. Bir kombi için olabilecek en uygun boyutlara sahiptir. Kolaylıkla etrafına bir dolap yapılabilmekte ve uygun ölçülerdeki dolabınıza uyum sağlayabilmektedir.

En iyi diş macunu seçeneklerini de inceleyebilirsiniz.

2. Buderus Logamax Plus GB172i Yoğuşmalı Kombi

Kombi Alacaklara En İyi 10 Kombi Modeli

Bir Alman üretimi olan Buderus Logamax Plus, yoğuşmalı bir kombi modelidir. Alman mühendisliği tüm dünyada çok başarılı kabul edilmektedir. Dolayısıyla almak mühendisliği kullanılarak üretilen bu kombi de son derece kaliteli bir üründür.

30 – 35 kW ısı alanındaki ortamları başarılı bir şekilde ısıtabilmektedir. Nominal ısı kapasitesi 24 kW, 28 kW ve 33 kW olarak değişmektedir.

Hermetik bacaya sahip olan bu kombinin enerji verimliliği %93’tür. 1. sınıf kalite bir kombi olan Buderus Logamax, A sınıfı enerji tasarrufu yapmaktadır. 52 dBA ses seviyesi ile de gayet sessiz çalışmaktadır. En İyi Kombi içeriğimizde yer almayı hakeden bir model.

3. Baymak Idee 28 24 Kw Premix Yoğuşmalı Kombi

Kombi Alacaklara En İyi 10 Kombi Modeli

20 ile 34,9 kW aralığında değişen ısıtma kapasitesine sahip Baymak Idee, premix tam yoğuşma teknolojisi ile tam tasarruf sağlamaktadır. ErP enerji verimlilik sınıfları arasında A sınıfında bulunan kombi, modülasyonlu sirkülasyon pompasına da sahiptir.

Baymak Idee, özel olarak geliştirilmiş kompakt tasarımı sayesinde dar alanlarda montaj kolaylığı sağlamaktadır. 54,1 cm x 36,8 cm x 36,4 cm ebatlarında olan kombi standartlara uygun olarak tasarlanmıştır ve 26 kg ağırlığındadır.

Tüm bunların yanında, kombi aşırı ısınmaya karşı emniyet sistemi bulundurmaktadır. Emniyet sistemi sayesinde olası kazalar engellenmektedir. Doğalgaz ve propan ile birlikte kullanılabilmektedir, 3 seviyeli emniyet ventiline sahiptir. Kombide bunlara ek, paslanmaz çelik plaka esanjör bulunmaktadır.

4. Vaillant Turbotec Pro Konvansiyonel Kombi

Kombi Alacaklara En İyi 10 Kombi Modeli

Bir diğer Alman yağımı kombi ise Vaillant Turbotec Pro’dur. Vaillant Turbotec Pro, konvansiyonel ısıtma tekniğini kullanmaktadır ve hermetik bacalıdır. Verimlilik derecesi 3 yıldız olan kombi, 2 adet esanjör bulundurmaktadır. Alev modülasyonu bulunduran kombinin genleşme tankı kapasitesi 6 litredir.

20 kW ısıtma kapasitesine sahip olan Vaillant Turbotec Pro, dakikada 9,6 litre su ısıtabilmektedir. En düşük petek ısısı 30 °C, en yüksek petek ısısı 80 °C’dir. Kombinin en düşük su ısısı ise 35 °C ve en yüksek su ısısı da 65 °C’dir.

Özel olarak tasarlanmış kombi, bulundurduğu LCD ekran ile kolay takip imkanı sunmaktadır. 35 kg ağırlığındaki kombinin yüksekliği 800 mm, genişliği 440 mm ve derinliği 338 mm’dir.

5. Bosch Condens 7000i W Kombi

Kombi Alacaklara En İyi 10 Kombi Modeli

Nominal ısı kapasitesi 24 kW olan Bosch Condens’in mevsimsel enerji verimliliği %93’tür. A enerji tasarrufu sınıfında yer alan kombinin ısıtma tekniği yoğuşmalı ısıtmadır.

360x440x540 mm ölçülerindeki kombinin montajı da saklaması da son derece kolaydır. 133,056 Cdm hacme sahip olan Bosh Condens,  kg ağırlığındadır.

En iyi modem modelleri hakkında bilgiler yazımızdadır.

6. Lambert (Baymak) Attivo 24/24 Kw Yarı Yoğuşmalı Kombi

Kombi Alacaklara En İyi 10 Kombi Modeli

Yeni nesil enerji uyumlu kombilerden bir tanesi olan Lamber Attivo, 24 kW ısı kapasitesine sahiptir. Kombi, yoğuşma teknolojisi ile enerji tasarrufu sağlamaktadır. B sınıfı enerji tasarrufu sınıfında yer almakta olan kombi, paslanmaz çelik malzemeden yapılma kullanım suyu esanjörüne sahiptir.

Lambert Attivo, pomba ve 3 kollu vana blokaj korumasına sahiptir. En iyi kombi listesinin uygun fiyatlı kombilerinden bir tanesidir.

Kompakt tasarımı ile karşımıza çıkan Lamber Attivo, 3 bar emniyet ventiline sahiptir ve 36 kg ağırlığındadır. 40×72,5×30 cm ölçülerinde olan kombinin montajı son derece basittir. Kombi 7 litrelik genleşme su tankı kapasitesine sahiptir, baca boyu 60 mm’dir ve ses gücü 50 dBA’dır.

7. ECA Proteus Premix 30 Kw Yoğuşmalı Kombi

Kombi Alacaklara En İyi 10 Kombi Modeli

Hermetik baca tipindeki ECA Proteus, 35 kW’e kadar ısı kapasitesine sahiptir. Çift esanjörlü olan kombi, şık bir LCD ekran bulundurmakta ve güncel bilgileri bu ekrandan sunmaktadır. ECA Poretus, hem doğalgaz hem de LPG ile uyumlu kompakt bir kombi modelidir. ErP enerji verimlilik sınıfında A sınıfı enerji tasarrufu sağlayan kombi %107,5 verimlilik oranına sahiptir.

Isıtmak istenilen mekanın boyutuna göre farklı ısı kapasiteleri sunan yoğuşmalı kombi, 24 – 28 – 30 – 35 kW olmak üzere 4 farklı ısıtma kapasitesine sahiptir. Kalorifer devresi için EKO ve Konfor Modu bulundurmaktadır.

Kombinin modülasyon oranı ise ¼’tür. ECA Proteus, akıllı oda termostatları bulundurmaktadır. Böylelikle IOS veya Android üzerinden kontrol edilebilme imkanı sunmaktadır. TSE ve CE belgeli olan kombinin 16 farklı emniyet sistemi bulunmaktadır.

Dakikada 12 litre su kullanan kombinin net ağırlığı 30 kilogramdır. ECA Proteus yoğuşmalı kombinin genişliği 410 mm, yüksekliği 678 mm ve derinliği de 288 mm’dir. Küçük boyutları dolaplar ile uyumlu bir tasarıma sahip olmasını sağlamaktadır.

8. Viessmann Vitodens 100-W 26 kW Yoğuşmalı Kombi

Kombi Alacaklara En İyi 10 Kombi Modeli

Hermetik bacaya sahip olan Viessman Vitodens, 26 kW ısıtma kapasitesine sahiptir ve saatte 22.400 kcal ısı açığa çıkarmaktadır. AB verimlilik direktifi 92/42’ye göre 4 yıldızlı verimlilik sınıfında yer almaktadır. Kombinin verimi ise %107,8 oranındadır.

Paslanmaz çelik su kullanım tankı esanjörüne sahip olan kombi, anında sıcak su sağlamaktadır. Su çıkışı, elektronik sistemle kontrol edilmekte ve suyun sıcaklık seviyesi sabit tuttulmaktadır.

Minimum elektrik tüketimiyle çalışan Viessmann Vitodens, 340 mm uzunluğunda, 400 mm genişliğinde ve 725 mm yüksekliğinde olan bir kombidir.

9. Daikin Tam Yoğuşmalı Premix Vz Yoğuşmalı Kombi

Kombi Alacaklara En İyi 10 Kombi Modeli

%108’e kadar yüksek verimlilik oranı sunan Daikin kombi, 24 kW, 30 kW ve 38 kW olmak üzere üç farklı ısı kapasitesi sunmaktadır. Yoğuşma teknolojisi sayesinde yüksek oranda yakıt tasarrufu sağlayan kombi, yeni nesil paslanmaz çelik ısı esanjörü bulundurmaktadır. Premix Brülör ile tam yanma teknolojisine sahip olan Daikin kombi, frekans kontrollü fana ve PWM pompaya sahiptir.

Düşük emisyon değerleriyle çevre dostu bir performans sunan kombi güneş enerjisiyle uyumlu çalışmaktadır. Isıtma gücü minimum 60° ve maksimum 80° olan kombinin verimlilik sınıfı A’dır. Kullanım suyu sıcaklığı minimum 35 °C ve maksimum 80 °C olan kombi, dakikada 13 litre su ısıtabilmektedir.

733 mm x 403 mm x 490 mm boyutlarındaki kombinin ağırlığı ise 33 kilogramdır.

En iyi hikayeli oyunları da inceleyebilirsiniz.

10. Baymak Lambert LPY 24 kW Yoğuşmalı Kombi

Kombi Alacaklara En İyi 10 Kombi Modeli

Maksimum ısıtma gücü 24 kW olan Baymak Lamber LPY kombinin verimi %109,1’dir. Düşük enerjili sirkülasyon pompasına sahip olan Baymak kombi, 20 ºC – 80 ºC aralığında ısıtma devresi sıcaklık ayarına sahiptir.

Dakikada 2,5 litre sıcak su üretebilen kombi minimum 30 ºC ve maksimum 65 ºC sıcak su üretebilmektedir. Elektronik ateşleme sistemiyle çalışan Baymak Lamber LPY, dijital LCD ekran ile kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

Hermetik baca tipindeki kombinin yüksekliği 802 mm, genişliği 450 mm ve derinliği de 340 mm’dir. En iyi kombi listesinin son modeli olan Baymak Lamber LPY Kombinin ağırlığı ise 44 kilogramdır.

En İyi Kombi başlıklı içeriğimizle ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyoruz!
Kategori: