Günümüzde en iyi alışveriş siteleri hem alışveriş kolaylığı olduğu hem zamandan tasarruf etmeyi sağladığı hem de fiyat karşılaştırmaları ile daha ucuz ürün bulabilme seçeneği sunduğu için tercih edilmektedir. Güvenli yöntemler ve kolay ödeme seçenekleri ile alışveriş kolaylığı sağlanmaktadır.

Bu arada, Çin’den alışveriş yapmak istiyorsanız, Güvenilir ÇİN ALIŞVERİŞ SİTELERİ yazımızı, Yurtdışı diğer sitelerden alışveriş yapmak istiyorsanız da YABANCI ALIŞVERİŞ SİTELERİ yazımızı inceleyebilirsiniz.

Şimdi en iyi yerli ve yabancı alışveriş siteleri listemize geçelim.

Trendyol

En İyi Alışveriş Siteleri – 2021 – Online Alışveriş Yapacak Olanlara 11 Alışveriş Sitesi

2010 yılında birçok markanın ve tasarımcının tüketiciler için kolay ulaşılabilir hale gelmesi hedefi ile hizmete başlayan Trendyol; başta giyim olmak üzere birçok kategoride ürün satışa sunmaktadır. 1.000’den fazla marka ile iş birliği içerisinde olan Trendyol; web sitesinde satışa sunulan ürünlerin kalitesini ve orijinalliklerini test etmektedir. Satın alınan ürünlerin 15 gün içerisinde iade edilebilmesi ve ödenen tutarın kargo ücreti de dahil olmak üzere geri alınabilmesi mümkündür.

Kargo takibinin oldukça kolay yapılabildiği ve 7/24 müşteri hizmetleri ile iletişime geçilebilen bir alışveriş sitesidir. Trendyol kalitesiyle, en iyi türk alışveriş sitesi sıralamasında başlara oynamaktadır.

Hepsiburada

En İyi Alışveriş Siteleri – 2021 – Online Alışveriş Yapacak Olanlara 11 Alışveriş Sitesi

1998 senesinden beri hizmet veren Hepsiburada; elektronik, beyaz eşya, spor ve outdoor, giyim, aksesuar, kozmetik, ev dekorasyonu, bahçe, kırtasiye, hobi gibi kategorilerde hizmet vermektedir. Bünyesine süpermarket hizmetini de katmış olan Hepsiburada; süpermarket alışverişlerinde günün fırsatı olan ürünleri tüketicilere ayrı başlıklar altında listelemektedir.

Ürünlerin içeriği, paketlenmesi, kargo süreci ve satıcı ile ilgili ürün yorumları görülebildiği için tüketiciler alacakları ürünleri diğer tüketicilerin yorumlarına göre güvenle seçebilmektedirler.

N11

En İyi Alışveriş Siteleri – 2021 – Online Alışveriş Yapacak Olanlara 11 Alışveriş Sitesi

2013 yılında hizmet vermeye başlayan N11; ürünlerin işletmeden tüketiciye ulaşmasını sağlayan bir online alışveriş sitesidir. Açık pazar mantığı ile hizmet vermektedir. Farklı kitlelere ulaşabilmek ve marka bilinirliğini arttırabilmek açısından satıcılar için avantajlı bir platform olmaktadır. Aynı zamanda günümüzde ürün çeşitliliği oldukça fazla olan ve Türkiye’de resmi olarak satışı yapılmayan pek çok ürünün de satışa sunulduğu bir site olduğu için tüketicilerin tercih ettiği bir platform haline gelmektedir.

Yapılan alışveriş tutarlarına göre her alışveriş sonrasında tüketicilerin hesaplarına kupon tanımlamaktadır. Düzenli olarak 11.11 kampanyaları yapmaktadır.

GittiGidiyor

En İyi Alışveriş Siteleri – 2021 – Online Alışveriş Yapacak Olanlara 11 Alışveriş Sitesi

2001 senesinden beri sıfır risk sistemi ile hizmet veren GittiGidiyor; hem satıcıları hem de alıcıları koruyan bir ödeme onay sistemine sahiptir. eBay’in GittiGidiyor’un %93 hissesini alması ile beraber eBay bünyesine katılan e-ticaret sitesinin hizmet çeşitliliğinde de bir artış olmuştur. 4.000 kategori altında binlerce ürün satılmaktadır. Ürünlerin satıcıları ile web sitesi üzerinden direkt iletişime geçilebildiği için alıcılar satın alacakları ürünler ile ilgili istedikleri bilgiyi alabilmektedirler.

Sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol oynayan ve çalışanlarına da fark yaratan uygulamalar yapan online alışveriş sitesine ücretsiz kayıt olduktan sonra alışverişe başlanabilmektedir.

Amazon

En İyi Alışveriş Siteleri – 2021 – Online Alışveriş Yapacak Olanlara 11 Alışveriş Sitesi

1994 yılında ABD’de internet üzerinden kitap satılması amacı ile Jeff Bezos tarafından kurulan Amazon; günümüzde Türkiye pazarına da girmiştir. DVD, müzik CDleri, bilgisayar yazılımları, bilgisayar oyunları, elektronik eşyalar, aksesuarlar, mobilyalar Amazon üzerinden satışa sunulmaktadır. Amazon’un kendi ürettiği Kindle e-kitap okuyucu, Fire tablet, Fire TV, Echo gibi ürünleri de bulunmaktadır. Ürün çeşitliliği oldukça fazla olan web sitesi; logosu ile de tüketicilerine bu mesajı vermektedir.

Markanın logosunda A harfinden Z harfine giden bir sarı ok bulunmaktadır. Bu da web sitesinde a’dan z’ye her türlü ürünün bulunabileceği anlamına gelmektedir. Türkiye sitesi olmadığı için tüketicilerin uluslararası gönderim kapsamında sipariş vermesi gerekmektedir.

Amazon.com.tr’yi kendi sattığı ürünler üzerinden değerlendirirsek, memnuniyet oranıyla kesinlikle en iyi alışveriş siteleri listesinde ilk sıradadır diyebilir.

En iyi oyun bilgisayarı hakkında detaylar yazımızdadır.

Aliexpress

En İyi Alışveriş Siteleri – 2021 – Online Alışveriş Yapacak Olanlara 11 Alışveriş Sitesi

2010 yılında kurulumu gerçekleşmiş olan Aliexpress; Çinli firmaların yabancılara satış yaptığı bir e-ticaret sitesiyken günümüzde en büyük internet şirketleri içerisinde yerini almayı başarmıştır. Giyim, elektronik, aydınlatma, ev dekorasyonu, peruk, güvenlik, aksesuar gibi 40’ın üzerinde birçok kategoride ürün satışı olan Aliexpress’ten alışveriş yapmak oldukça kolay ve pratiktir. Sipariş tamamlandıktan sonra ürünün kargolanma ve teslimat süreci başlatılmaktadır.

Alıcılar sipariş ettikleri ürünlerin toplam tutarları üzerinden %20 oranında gümrük vergisi ödemektedirler. Ürün çeşitliliğinin fazla olmasının yanı sıra, satışa sunulan ürünlerin fiyatları da uygundur. Bu sebeple oldukça fazla tercih edilen bir alışveriş sitesidir. Fiyat/performans oranı olarak düşünürsek Amazon ile birlikte en iyi yabancı alışveriş siteleri listesinde başlara oynamaktadır.

Banggood

En İyi Alışveriş Siteleri – 2021 – Online Alışveriş Yapacak Olanlara 11 Alışveriş Sitesi

2006 yılında faaliyet vermeye başlayan Banggood üzerinden alışveriş yapmak isteyenlerin öncelikle web sitesi üzerinden kayıt olmaları gerekmektedir. Yorumlara açık bir web sitesi olduğu için alıcılar satın alacakları ürünün boyutu, rengi, bedeni ile ilgili sıkıntı yaşamadan alışveriş yapabilmektedirler. Türkiye hızlı kargo özelliği olan bir alışveriş sitesi olduğu için Türkiye’deki tüketiciler vergi ödeme aşaması ile uğraşmadan ürünlerini hızlı bir şekilde teslim alabilmektedirler.

Ayrıca yine vergiyi kendileri ödemeyi seçerek ürün Türkiye’ye ulaştıktan sonra gümrük vergisini kendileri de ödeyebilmektedirler. Türkiye’de bulunmayan veya bulunmasına rağmen Türkiye’de daha pahalı olan ürünler; en iyi alışveriş sitelerinden olan Banggood aracılığı ile alınabilmektedirler.

Yonka Müzik Market

En İyi Alışveriş Siteleri – 2021 – Online Alışveriş Yapacak Olanlara 11 Alışveriş Sitesi

1990 kuruluşlu olan firma; stoklu müzik ekipman firmasıdır. Sipariş verildikten sonra ortalama 2 saat içerisinde ürünleri kargoya verebilmektedir. Ses ve ışık sistemleri, müzik aletleri gibi pek çok ürün sipariş verilebilmektedir.

ÇiçekSepeti

En İyi Alışveriş Siteleri – 2021 – Online Alışveriş Yapacak Olanlara 11 Alışveriş Sitesi

ÇiçekSepeti; 2006 yılında çiçek ve yenilebilir çiçek kategorisinde hizmet vermeye başlamıştır. Zaman içerisinde elektronik, ev ve yaşam, kişisel bakım, kozmetik, moda, spor ve outdoor, hobi, pet shop, takı ve aksesuar, süpermarket gibi kategoriler altında ürün çeşitliliğini arttırmıştır. Özel günlerde hediye olarak seçilebilecek ürünler farklı kategorilerde görülebildiği için hediye önerilerine kolay şekilde göz atılabilmektedir.

Sipariş verilecek ürüne eklenecek notlar ile ilgili öneriler verilmektedir. Aynı zamanda bazı ürünlerin teslimat tarihlerini seçebilmek mümkündür.

Boyner

En İyi Alışveriş Siteleri – 2021 – Online Alışveriş Yapacak Olanlara 11 Alışveriş Sitesi

Boyner; 1981 yılından beri hizmet veren ve günümüzde de mağazalarının yanı sıra online alışveriş sitesi üzerinden de hizmet vermeye devam eden bir firmadır. Kadın, erkek, çocuk, spor, ayakkabı ve çanta, kozmetik, aksesuar ve saat, ev ve yaşam, outlet gibi kategorilerde ürün satmaktadır. Web sitesi üzerinden sipariş verilen ürünler tercihe göre verilen teslimat adresine yönlendirilebilmektedir veya alıcı seçtiği Boyner mağazasından ürünü teslim alabilmektedir. Ürün siparişinin yanı sıra gift card hizmeti de bulunmaktadır. Tüketicilerin sevdikleri adına hediye çeki alabilmeleri mümkündür.

Merak edilen tablet önerilerini yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Teknostore

En İyi Alışveriş Siteleri – 2021 – Online Alışveriş Yapacak Olanlara 11 Alışveriş Sitesi

Teknolojik ürün alışverişi yapacak veya elektronik ürünlerden hediye seçecek olanlar için uygun bir alışveriş sitesidir. Telefon ve aksesuar, bilgisayar, foto ve kamera, ses ve görüntü sistemleri, drone ve multikopter, akıllı yaşam, aksiyon kamera, gaming area, kişisel bakım ve sağlık, otomobil ve motosiklet gibi ürün kategorileri bulunmaktadır. Alışveriş sitesinin yaptığı kampanyalar, çok satan ürünleri ve ürünler ile ilgili inceleme videolarına rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

Ürünlerin özellikleri, ürünler ile ilgili sorulan sorular, kullanıcıların yorumları detaylı bir şekilde görülebilmektedir.

En iyi Alışveriş Siteleri İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

👚 En İyi Giyim Alışveriş Siteleri Nelerdir?

Giyim alışveriş sitelerinin özellikle kadınlar için olanları oldukça fazla sayıdadır. BSL, Oysho, Oxxo, Tozlu, Morhipo, Trendyol gibi alışveriş siteleri tercih edilebilmektedir.

📺 En İyi Elektronik Alışveriş Siteleri Hangileridir?

Mediamarkt, Teknostore, Vatan Bilgisayar, Akakçe, GittiGidiyor gibi web sitelerinden elektronik alışverişleri yapılabilmektedir.

👩 Kadınların En Çok Tercih Ettikleri Alışveriş Siteleri Nelerdir?

Yapılan araştırmalara göre çalışan kadınların en yoğun kullandıkları alışveriş sitesinin Hepsiburada olduğu görülmektedir. Kadınların internet alışverişlerinde en çok satın aldıkları ürünler ise; topuklu ayakkabı, parfüm, korse, gözlük ve iç çamaşırı gibi eşyalardır. Kadınlar için en iyi alışveriş siteleri; Stradivarius, Zara, Bershka gibi web siteleri olmaktadır.

En İyi Türk Alışveriş Siteleri ve En İyi Yabancı Alışveriş Siteleri‘ni derleyerek hazırladığımız listeyle ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyoruz.