Ticket, firmalar tarafından çalışan personellere verilen sanal para kartlarıdır. Ön ödemeli olarak verilen ticket kartları, personellerin yemek ücretlerini için tasarlanmıştır. Ticket kart kullanımının ülkemizde kullanılmaya başlanmasının ardından restoranlar, ticket kart ile ödeme yapılabilecek yapılandırmalara gitmiştir. Bunun yanı sıra, ticket kart ile alışveriş yapmak istenilmesi, belli başlı marketlerinde bu sisteme geçmesini sağlamıştır. Kişiler, aylık olarak yatan yemek paraları ile marketlerden alışveriş yapabilmektedir. Birçok market bu sisteme geçmiş olsa da hala ticket kullanımının geçerli olmadığı marketlerde bulunmaktadır. Farklı illerde ticket geçen marketler şu şekildedir;

10. Happy Center

happy center

Happy Center, oldukça büyük ve fazlası ile şubeleri olan bir markettir. Ticket kart ile ödemeyi kabul eden ve en çok tercih edilen marketler arasında yer almaktadır. Happy Center; ev ile ilgili tüm ihtiyaçların karşılanabileceği bir markettir. Temizlik malzemesi, gıda, kozmetik ve mutfak gibi tüm alanlardaki ihtiyaçların bulunabileceği ve ticket kart ile ödenebileceği marketler arasında yer almaktadır. Bu market şu anda sadece İstanbul ilçelerinde yer almaktadır.

9. Kim Market

kim market

Kim Market ticket kart kullanımı için gerekli sistemleri devreye sokmuş olan bir diğer markettir. Şu an; İstanbul, İzmir, Edirne, İzmit ve Tekirdağ illerinde bulunan market, farklı birçok ilde şubelerini açmaya devam etmektedir. Kim Market bünyesinde bulunan binlerce ürün ile kişilerin ev ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmesi sağlanmıştır.

8. Mopaş

mopas

Ticket kart kullanımı ile a’dan z’ye tüm ev ihtiyaçlarının karşılanabileceği bir diğer market ise Mopaş’tır. Sebze ve meyveden, temizlik malzemelerine, kasap reyonundan, elektronik eşyalara kadar pek çok ürünü rahatlıkla bulabileceğiniz Mopaş Market, online alışveriş mağazasında da ticket kart ile ödeme imkanı sunmaktadır. Mopaş Market, İstanbul ve İzmit illerinin bazı ilçelerinde hizmet vermektedir.

7. Bizim Gıda

bizim gida

Bizim Gıda Market, ticket kart ile ödeme kabul eden marketler arasında sıklıkla tercih edilmektedir. Bizim Gıda’dan alışveriş yapmak için bireysel müşterilerin T.C kimlik numarası ve cep telefonu ile kayıt oluşturması gerekmektedir. Firmalar için yapılan alışverişlerde ise, firmaya ait bir kaydın vergi numarası ile Bizim Gıda firmasına kayıt oluşturması gerekmektedir. Toptan satış yapan Bizim Gıda mağazalarından, bireysel olarak da alışveriş yapılabilmektedir. Genellikle özel firmaların tercih ettiği bu market, ülkemizin çeşitli illerinde hizmet vermektedir.

6. Altunbilekler Hipermarket

altunbilekler

Altunbilekler hipermarket, Ankara’da hizmet veren bir oldukça büyük bir markettir. Ticket kart kullanımı ile alışveriş yapılabilecek ve tüm ihtiyaçların rahatlıkla temin edilebileceği bir mağazadır. Sadece Ankara ilimizde bulunan bu hipermarket, online mağazacılık hizmeti de vermektedir. Taze gıda dışında müşterilerin tercih edeceği tüm ürünler, Türkiye’nin tüm illerine kargo hizmeti ile gönderilmektedir. Ayrıca, Ankara içerisinde yer alan müşterilerine aynı gün teslimat imkanı da sunmaktadır. Kişilerin ticket yemek kartı ile tüm ev ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Altınbilekler Hipermarket, müşteri memnuniyetine dayalı hizmet politikası ile gelişimini sürdürmeye devam etmektedir.

5. Şekerciler Gıda

sekerciler gida

Ankara’da 1980 yılından beri faaliyet gösteren Şekerciler Gıda, tek bir şube ile başlamış olduğu yolculuğuna şu an da on bir şube ile devam etmektedir. Ticket geçen marketler arasında yer alan Şekerciler Gıda, aynı zamanda Ankara il sınırları içerisinde geçerli olan online mağazası ile de hizmet vermektedir. Şubelerde geçerli olan ticket ile ödeme, online mağazasında da geçerlidir. Aynı zamanda, müşterilerinin daha kolay bir şekilde alışveriş işlemlerini tamamlayabilmeleri adına mobil uygulamaları ile de hizmet vermektedirler.

4. Başdaş Market

basdas market

Başdaş Market, İzmir il sınırları içerisinde yer alan ve Aydın iline de hizmet veren bir markettir. Ticket kart ile ödeme uygulamasına geçen Başdaş Market, Aydın ve İzmir illerinde oldukça sık tercih edilmektedir. Tüm ev ihtiyaçlarına kolaylıkla erişim sağlanabilindiği gibi kişisel bakım ürünleri için de bu market tercih edilmektedir. Online mağazacılık sistemi ile de bu iki ile alışveriş hizmeti sunmaktadır. Ticket kartın geçebilmesi, kişilerin Başdaş Market’ten diledikleri gibi alışveriş yapabilmelerine de imkan sağlamaktadır.

3. Seç Market

sec market

Seç Market, kişilerin tüm ihtiyaçlarını bulabileceği ve oldukça kaliteli markalara yer veren mağazalar arasında yer almaktadır. Seç Market, ülkemizde yer alan illerin birçoğunda bulunmaktadır. Her ilde birden fazla şubesi olan Seç Market, aynı zamanda mobil uygulama üzerinden de hizmet vermektedir.

2. Atatürk Orman Çiftliği

ataturk orman ciftligi

Atatürk Orman Çiftliği, Antalya ilimizde yer alan ve oldukça geniş ürün yelpazesine sahip olan bir markettir. Düzenli olarak gerçekleştirdiği kampanyaları ve taze ürünleri ile Antalya halkı tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ticket kart kullanımı da sunan Atatürk Orman Çiftliği, kişilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir alışveriş kanalıdır.

1. Migros

migros

Türkiye’nin hemen her ilinde ve ilçesinde yer alan Migros, kişiler tarafında oldukça sık tercih edilen marketler arasında yer almaktadır. Migros’un belli başlı şubelerinde ticket kart ile ödeme uygulamasına geçilmiştir. Bunlar çoğunlukla 5M Migros şubeleridir. Aynı zamanda, Migros Sanal Market uygulaması üzerinde yapılan alışverişlerde de ticket kart kullanımı müşterilerin hizmetine sunulmuştur. Ticket geçen marketler arasına katılan Migros, bu uygulaması ile müşteri memnuniyetini arttırmayı başarmıştır.
Kategori: