Ticket Geçen Marketler

Ticket, firmalar tarafından çalışan personellere verilen sanal para kartlarıdır. Ön ödemeli olarak verilen ticket kartları, personellerin yemek ücretlerini için tasarlanmıştır. Ticket kart kullanımının ülkemizde kullanılmaya başlanmasının ardından restoranlar, ticket kart ile ödeme yapılabilecek yapılandırmalara gitmiştir. Bunun yanı sıra, ticket kart ile alışveriş yapmak istenilmesi, belli başlı marketlerinde bu sisteme geçmesini sağlamıştır. Kişiler, ticket geçen yerler aracılığıyla aylık olarak yatan yemek paraları ile marketlerden alışveriş yapabilmektedir. Birçok market bu sisteme geçmiş olsa da hala ticket kullanımının geçerli olmadığı marketlerde bulunmaktadır.

Ticket Nedir? Nasıl Kullanılır?

Ticket Kartı: Ticket, kredi kartı boyutlarındaki sanal bir karttır. Bu kartlar, firmalar tarafından personelin yemek ihtiyacını karşılamak amacıyla verilir. Personel, kartı istediği gibi harcama özgürlüğüne sahiptir. Örneğin, günlük yemeğini lokantadan yiyebilir veya biriktirdiği miktar ile haftalık ev alışverişini gerçekleştirebilir. Türkiye’deki ticket markaları arasında Multinet, Sodexo, Edenred, Metropol, Setcard, Winwin yer almaktadır.

Ticket Kullanım Alanları ve Detayları

Ticket Geçen Yerler: Ticket kartları, anlaşmalı marketler, mağazalar, kafeler, lokantalar ve restoranlarda geçerlidir. Aynı zamanda bazı şirketler, sadece belirli benzin istasyonlarında geçerli olan ticket kartları da sağlayabilir. Ticket kabul eden marketler, alışveriş için belirli bir komisyon alabilir. Ancak bazı marketler, komisyon almadan ticket ile alışveriş yapma olanağı sunar. Ticket, fiziksel kart olarak kullanılabildiği gibi akıllı telefonlar aracılığıyla QR kodlu mobil ödeme sistemiyle de kullanılabilmektedir. My Edenred, Multinet veya Sodexo gibi markaların mobil uygulamaları üzerinden temassız ödemeler gerçekleştirilebilir.

Ticket Nerede Geçerlidir? Türkiye’nin her şehrinde ve birçok ilçesinde ticket kartlarıyla alışveriş yapılabilecek yerler bulunmaktadır. Fast food şubelerinden marketlere, akaryakıt istasyonlarından büfelere kadar birçok yerde ticket geçerlidir. Ancak genellikle alışveriş yapılan yer, ticket kartının kabul edildiği POS cihazıyla işlemi tamamlar ve %8 veya üzerinde bir komisyon ödemeniz gerekebilir. Online market uygulamalarında da ticket kullanmak mümkündür. Örneğin, Yemeksepeti uygulaması üzerinden ticket ile ödeme yapılabilmektedir. Ancak bu durum, sipariş verilen restoranın ticketi kabul etmesine bağlıdır.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’da Ticket Geçen Marketler

İstanbul’da Ticket Geçen Marketler

Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız, şanslısınız. İstanbul’da yaklaşık 1500 market, ticket kartlarını kabul etmektedir. Ataşehir, Okmeydanı, Bakırköy, Esenler, Kadıköy, Beykoz, Kartal gibi birçok ilçede ticket ile market alışverişi yapabilirsiniz. İstanbul’da ticket geçen marketler arasında Happy Center, Migros, Bizim Gıda, KİM Market, CarrefourSA, Gourmet Garage, Onur Market, MOPAŞ, Ak-Pa Gıda, Doğanlar Süpermarketler, Makro A.Ş, Snowy Market, Irmaklar, Altunlar Gıda, Örnek Market, Paşmar Halk Pazarı, Namlı – Namlı Hipermarketleri, Peynirci Baba, Özkuruşlar, Çağrı Market, Grup Gökkuşağı Market, Seyhanlar Market, Kaya Çiftliği, Show Market, Gümüş Ekomar, Okmar Hipermarket, Özen Hipermarket gibi birçok seçenek bulunmaktadır.

Ankara’da Ticket Geçen Marketler

Başkent Ankara’da da ticket kabul eden yaklaşık 200 market bulunmaktadır. Altunbilekler, Afiyet Fırın, Başgimpa Süpermarket, Bildirici Market, Çiçekler Gross, Beğendik, Yunus Marketleri, Önderler Market, Şekerciler Gıda, Demirciler AVM, Ahm Okyanus Market, Görkem Süpermarket, Mandalin Süpermarket, Çobanoğlu Gıda, Albayrak Gıda, Erzincan Mandıra, Evim Market gibi marketlerde ticket kartları kullanılabilir.

İzmir’de Ticket Geçen Marketler

İzmir’de ticket kartlarıyla alışveriş yapabileceğiniz 300’ün üzerinde market, şarküteri ve mandıra bulunmaktadır. Ali Pehlivanoğlu, Başdaş Market, Acem Market, Ananemin Kileri, Özkoçlar Süpermarket, Hanif Pehlivanoğlu, Ekomar, KİM Market, Özden Mandıra, Seç Market, Namlı Hipermarketleri, Zaferler AVM, Tereci, Şerit Gıda, Perla Süpermarket, Beşkardeşler Market, Migros, CarrefourSA, Ödemiş Peynircilik ve Şarküteri, Kibaroğlu Market, Gören Market, Ege Çarşı Mağazaları, Gürtat Besicilik, Duru AVM, Canlı AVM, Alternatif Market gibi birçok seçenek bulunmaktadır.

Bursa’da Ticket Geçen Marketler

Bursa’da ticket kartlarıyla alışveriş yapabileceğiniz 300’ün üzerinde market bulunmaktadır. Furpa, Akuğur, Onur Market, Hadim Alışveriş Merkezi, Ergenler Et ve Süt Ürünleri, Happy Center, Maximar AVM, Özhan Marketler Zinciri, Seyhanlar, Peynirci Baba, Yerli Gıda, Şura Marketçilik, Yükseller AVM, Maxipaş Market, Karagöz Market, Çetin Market, Karagöz AVM, Ak Uğur AVM, Bilik Market gibi birçok seçenek bulunmaktadır.

Antalya’da Ticket Geçen Marketler

Antalya’da ticket kartlarıyla alışveriş yapabileceğiniz market sayısı Ankara’ya nazaran biraz daha sınırlıdır. Ancak Yörükoğlu Alya Market, Seç Market, Atatürk Orman Çiftliği, Alya Market, Tek AVM, Mepaş, Elmalı Market, Kuzey Market, Mavi Market, Avşarlar Market, Çağlarsoy Market, Gurme Peynir Dünyası, Komşu Peynir Dükkanı, Ofis Market, Nil Market gibi marketlerde ticket kartları kullanılabilmektedir.

Ticket Geçen Marketler  – Ticket Kabul Eden Marketler

Türkiye’de Hangi Marketlerde Ticket Geçiyor? Türkiye genelinde ticket kartlarıyla alışveriş yapabileceğiniz market sayısı beş binin üzerindedir. Neredeyse her il ve ilçede ticket kabul eden marketler bulunmaktadır. Edenred mobil uygulaması veya şirketinizin size verdiği ticket markasının mobil uygulamasını indirerek, size en yakın ticket kabul eden marketleri kolayca bulabilirsiniz.

10. Happy Center

happy center

Happy Center, oldukça büyük ve fazlası ile şubeleri olan bir markettir. Ticket kart ile ödemeyi kabul eden ve en çok tercih edilen marketler arasında yer almaktadır. Happy Center; ev ile ilgili tüm ihtiyaçların karşılanabileceği bir markettir. Temizlik malzemesi, gıda, kozmetik ve mutfak gibi tüm alanlardaki ihtiyaçların bulunabileceği ve ticket kart ile ödenebileceği marketler arasında yer almaktadır. Bu market şu anda sadece İstanbul ilçelerinde yer almaktadır.

9. Kim Market

kim market

Kim Market ticket kart kullanımı için gerekli sistemleri devreye sokmuş olan bir diğer markettir. Şu an; İstanbul, İzmir, Edirne, İzmit ve Tekirdağ illerinde bulunan market, farklı birçok ilde şubelerini açmaya devam etmektedir. Kim Market bünyesinde bulunan binlerce ürün ile kişilerin ev ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmesi sağlanmıştır.

8. Mopaş

mopas

Ticket kart kullanımı ile a’dan z’ye tüm ev ihtiyaçlarının karşılanabileceği bir diğer market ise Mopaş’tır. Sebze ve meyveden, temizlik malzemelerine, kasap reyonundan, elektronik eşyalara kadar pek çok ürünü rahatlıkla bulabileceğiniz Mopaş Market, online alışveriş mağazasında da ticket kart ile ödeme imkanı sunmaktadır. Mopaş Market, İstanbul ve İzmit illerinin bazı ilçelerinde hizmet vermektedir.

7. Bizim Gıda

bizim gida

Bizim Gıda Market, ticket kart ile ödeme kabul eden marketler arasında sıklıkla tercih edilmektedir. Bizim Gıda’dan alışveriş yapmak için bireysel müşterilerin T.C kimlik numarası ve cep telefonu ile kayıt oluşturması gerekmektedir. Firmalar için yapılan alışverişlerde ise, firmaya ait bir kaydın vergi numarası ile Bizim Gıda firmasına kayıt oluşturması gerekmektedir. Toptan satış yapan Bizim Gıda mağazalarından, bireysel olarak da alışveriş yapılabilmektedir. Genellikle özel firmaların tercih ettiği bu market, ülkemizin çeşitli illerinde hizmet vermektedir.

6. Altunbilekler Hipermarket

altunbilekler

Altunbilekler hipermarket, Ankara’da hizmet veren bir oldukça büyük bir markettir. Ticket kart kullanımı ile alışveriş yapılabilecek ve tüm ihtiyaçların rahatlıkla temin edilebileceği bir mağazadır. Sadece Ankara ilimizde bulunan bu hipermarket, online mağazacılık hizmeti de vermektedir. Taze gıda dışında müşterilerin tercih edeceği tüm ürünler, Türkiye’nin tüm illerine kargo hizmeti ile gönderilmektedir. Ayrıca, Ankara içerisinde yer alan müşterilerine aynı gün teslimat imkanı da sunmaktadır. Kişilerin ticket yemek kartı ile tüm ev ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Altınbilekler Hipermarket, müşteri memnuniyetine dayalı hizmet politikası ile gelişimini sürdürmeye devam etmektedir.

5. Şekerciler Gıda

sekerciler gida

Ankara’da 1980 yılından beri faaliyet gösteren Şekerciler Gıda, tek bir şube ile başlamış olduğu yolculuğuna şu an da on bir şube ile devam etmektedir. Ticket geçen marketler arasında yer alan Şekerciler Gıda, aynı zamanda Ankara il sınırları içerisinde geçerli olan online mağazası ile de hizmet vermektedir. Şubelerde geçerli olan ticket ile ödeme, online mağazasında da geçerlidir. Aynı zamanda, müşterilerinin daha kolay bir şekilde alışveriş işlemlerini tamamlayabilmeleri adına mobil uygulamaları ile de hizmet vermektedirler.

4. Başdaş Market

basdas market

Başdaş Market, İzmir il sınırları içerisinde yer alan ve Aydın iline de hizmet veren bir markettir. Ticket kart ile ödeme uygulamasına geçen Başdaş Market, Aydın ve İzmir illerinde oldukça sık tercih edilmektedir. Tüm ev ihtiyaçlarına kolaylıkla erişim sağlanabilindiği gibi kişisel bakım ürünleri için de bu market tercih edilmektedir. Online mağazacılık sistemi ile de bu iki ile alışveriş hizmeti sunmaktadır. Ticket kartın geçebilmesi, kişilerin Başdaş Market’ten diledikleri gibi alışveriş yapabilmelerine de imkan sağlamaktadır.

3. Seç Market

sec market

Seç Market, kişilerin tüm ihtiyaçlarını bulabileceği ve oldukça kaliteli markalara yer veren mağazalar arasında yer almaktadır. Seç Market, ülkemizde yer alan illerin birçoğunda bulunmaktadır. Her ilde birden fazla şubesi olan Seç Market, aynı zamanda mobil uygulama üzerinden de hizmet vermektedir.

2. Atatürk Orman Çiftliği

ataturk orman ciftligi

Atatürk Orman Çiftliği, Antalya ilimizde yer alan ve oldukça geniş ürün yelpazesine sahip olan bir markettir. Düzenli olarak gerçekleştirdiği kampanyaları ve taze ürünleri ile Antalya halkı tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ticket kart kullanımı da sunan Atatürk Orman Çiftliği, kişilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir alışveriş kanalıdır.

1. Migros

migros

Türkiye’nin hemen her ilinde ve ilçesinde yer alan Migros, kişiler tarafında oldukça sık tercih edilen marketler arasında yer almaktadır. Migros’un belli başlı şubelerinde ticket kart ile ödeme uygulamasına geçilmiştir. Bunlar çoğunlukla 5M Migros şubeleridir. Aynı zamanda, Migros Sanal Market uygulaması üzerinde yapılan alışverişlerde de ticket kart kullanımı müşterilerin hizmetine sunulmuştur. Ticket geçen marketler arasına katılan Migros, bu uygulaması ile müşteri memnuniyetini arttırmayı başarmıştır.

Migros ve Domino’s’ta Ticket Kullanımı

Migros Şubelerinde Ticket Kullanımı: Migros, ticket kartları ile yapılan alışverişleri kabul etmektedir. Özellikle 5M Migros ve Migros Sanal Market, ticket kartlarıyla ödemelerinizi gerçekleştirebileceğiniz mağazalardır. Ancak, 3M Migros veya 2M Migros gibi bazı mağazalarda ticket kartları geçerli değildir.

Domino’s Şubelerinde Ticket Kullanımı: Dünyaca ünlü pizza zinciri mağazası Domino’s, ticket kartlarını kabul etmektedir. Online siparişlerinizde veya fiziki şube ziyaretlerinizde ticket kartlarıyla ödeme yapabilirsiniz. Migros ve Domino’s şubelerinde, Multinet, Sodexo, Edenred, Metropol gibi ticket markaları geçerlidir.

Ticket ile Alınabilecek Ürün ve Hizmetler

Ticket ile Sigara veya Deterjan Alımı: Sahip olduğunuz ticket kartıyla market alışverişinizi yapabilirsiniz. Ancak, ticket kartlarıyla sigara almak mümkün değildir. Marketler, ticket kartlarıyla yapılan alışverişlerde KDV sebebiyle sigara satışı gerçekleştirmemektedir. Aynı şekilde birçok markette bulaşık deterjanı, çamaşır deterjanı, çamaşır suyu gibi temizlik ürünleri de ticket kartlarıyla ödenememektedir. Ancak, bakliyat, ekmek, içecek, atıştırmalık gibi ürünlerde ticket kartlarınızı özgürce kullanabilirsiniz.

Ticket Giyim Mağazalarında Geçerli Midir? Şirket tarafından verilen Ticket yemek kartları, giyim mağazalarında geçerli değildir. Bu kartlar, sadece büfelerde, lokantalarda, restoranlarda, marketlerde gibi iş yerlerinde kullanılabilir. Ancak, şirket tarafından verilen Ticket Compliments kartları veya ödülleri ile giyim mağazalarından alışveriş yapabilirsiniz.

Eğer ticket geçen yerler içeriğimizi beğendiyseniz, aşağıdaki paylaşım butonlarına tıklayarak bu bilgileri başkalarıyla da paylaşabilirsiniz. Ayrıca, içeriğimizle ilgili düşüncelerinizi veya sorularınızı yorumlarda belirtebilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap vereceğiz!