Ayakkabı sektörünün günümüzde geldiği nokta ele alındığında ayakkabı tercihleri artık kişinin günlük hayatı için oldukça önem arz etmektedir. Daha eski zamanlar ele alındığında ayakkabılar genellikle tekdüze bir tasarıma sahipti. Günümüzde ise yüz binlerce farklı tasarımda ayakkabı modelleri bulunmakta. Üstelik yalnızca tasarım konusunda değil, sağladığı konfor konusunda da ayakkabı sektörü inanılmaz bir gelişim yaşadı. Bundan dolayı artık ayakkabı markası tercihlerinde konfor ve tasarım aynı anda elde edilebilir bir biçim kazandı. Biz de sizler için en iyi ayakkabı markası için bazılarını inceledik.

İçindekiler

Nike

En İyi Ayakkabı Markası – 2021 Güncel – Ayakkabı Almak İsteyenler için En İyi 10 Marka Önerisi

1964 yılında kurulan ve ABD merkezli olan bu şirket dünyanın en önde gelen ayakkabı markalarından biridir. Nike yalnızca ayakkabı üzerine değil, spor giysileri ve spor aksesuarları gibi pek çok alanda en kaliteli ürünleri müşterilerine sunmaktadır. Bütün dünya üzerinde en popüler markalardan biridir. Zira ürettikleri ürünlerin kaliteleri ele alındığında bu markanın bu popülariteyi hak ettiğini söylemek mümkündür. Alanında en iyi markalardan biri olan Nike markasının meşhur sloganı ise şöyledir: “Just do it!”

En iyi sakal tıraş makinesi detaylarına da bakabilirsiniz.

Adidas

En İyi Ayakkabı Markası – 2021 Güncel – Ayakkabı Almak İsteyenler için En İyi 10 Marka Önerisi

1924’te kurulan fakat resmi olarak 1949’da hizmet vermeye başlayan Alman kökenli bu marka dünyanın en popüler markalarından biri olmakla birlikte piyasadaki en kaliteli ürünlerin de sahibidir. Ayakkabı bakımından da sunduğu ürünlerle birlikte kullanıcılar tarafından devamlı olarak önerilmektedir. Adidas yalnızca ayakkabı üretimi yapmamaktadır. Ayakkabı yanında spor aksesuarları ve spor eşyaları üretimi de sürdürmektedir. Adidas ismini markanın kurucusu olan Adolf Dassler isminin birleşimi ile almaktadır. Sattığı kaliteli ürünlerle küresel bir firma haline gelen Adidas 2005 yılında en büyük rakiplerinden biri olarak görülen Reebok firmasını 3,1 milyar € karşılığında satın alır. 2006 yılında ise NBA ile yaptığı anlaşma akabinde NBA için forma ve aksesuarlar tasarlamaya başlar. Adidas kalitesini ürettiği her üründe tekrar tekrar ispatlamaktadır. Dolayısıyla bu kaliteli ürünleri ele alındığında Adidas markasının kendi alanında en kaliteli ürünleri üreten firmaların başında geldiğini söylemek yanlış olmaz.

New Balance

En İyi Ayakkabı Markası – 2021 Güncel – Ayakkabı Almak İsteyenler için En İyi 10 Marka Önerisi

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin, Boston eyaletinde olan New Balance firması ürettiği ayakkabılarla küresel bir firma haline gelmiştir. Zira New Balance markası tarafından üretilen ayakkabılar hem tasarım hem de kalite bakımından üst düzeyidir. Dolayısıyla New Balance markası için küresel anlamda ki bu başarı pek de tesadüf sayılmamaktadır. New Balance; koşu ayakkabıları, basketbol ayakkabıları, yürüyüş ayakkabıları, tenis ve golf ayakkabıları, çapraz antrenman ayakkabıları üretmektedir. Bunun yanı sıra erkekler ve kadınlar için günlük ayakkabılar da üretmektedir. New Balance firması bünyesinde ayakkabı haricinde spor eşyaları bulmanız da mümkündür.

Puma

En İyi Ayakkabı Markası – 2021 Güncel – Ayakkabı Almak İsteyenler için En İyi 10 Marka Önerisi

Merkezi Almanya’da bulunan Puma firması ürettiği ürünlerle dünya pazarında oldukça dikkat çekmektedir. Zira ürettikleri ayakkabı modelleri kaliteli olmakla birlikte bu ayakkabı modellerinde yakaladıkları özgün tasarımları da oldukça beğenilmektedir. Hem kaliteli hem de estetik bakımından etkileyici bir görüntüye sahip ayakkabı arayanların Puma markasının ürettiği ayakkabı modellerine göz atmasını öneririz. Puma markasında hem spor ayakkabı modellerin bakımından hem de günlük yaşantınızda giyebileceğiniz ayakkabı modelleri bakımından pek çok kategoride oldukça beğeneceğiniz onlarca ürüne rastlayabilirsiniz. Puma aynı zamanda motor sporunda kullanılan ayakkabı modellerine dair ürettiği ayakkabılarla da dünya pazarında kendisine sağlam bir yer edinebilmiştir.

Skechers

En İyi Ayakkabı Markası – 2021 Güncel – Ayakkabı Almak İsteyenler için En İyi 10 Marka Önerisi

ABD merkezde olan bu ayakkabı markası 1992 yılında kurulmuştur. Erkek ve kadın ayakkabı modelleri üreten marka kendi modasını yaratabilmiş markalardan biridir. Ürettiği ayakkabı modelleri genellikle gündelik yaşantıda giyilebilecek modellerdir. Bu kaliteli ürünler aynı zamanda tasarım bakımından da kullanıcıların gözlerine hitap ettiğinden dolayı bu marka her geçen gün biraz daha popüler de kazanmaya devam etmektedir. Skechers markası için Amerika Birleşik Devletleri üzerinde büyüme yemesi en yüksek olan markalardan biri olduğunu söylemek yalan olmaz. Günlük ayakkabı, spor ayakkabısı, sandalet ve bot gibi ayakkabı ürünlerini satışa çıkaran firma aynı zamanda Zoo York, Marc Ecko ve Mark Nason adıyla da piyasaya ayakkabı modelleri sunmaktadır. Bu isimlerle piyasaya sürdükleri ayakkabı modelleri ise genellikle sokak tarz ürünler olmaktadır.

Fila

En İyi Ayakkabı Markası – 2021 Güncel – Ayakkabı Almak İsteyenler için En İyi 10 Marka Önerisi

Bu firma esasında İtalya’da bir tekstil firması olarak üretim yapmaya başlamıştır. Fila markasının açılımı ise Fabbrica Italiana Lapis ed Affin şeklindedir. Firma tekstil ürünlerinin yanı sıra ayakkabı ürünleri ve üretmeye başladıktan sonra birtakım sporlara dahil ürettiği ayakkabı modelleri ile küresel çapta adını duyurmaya başladı. Futbol ve tenis gibi sporlar için ürettiği ayakkabı modelleri ile ününe ün katan Fila markası Asya’da ve Avrupa’da bu alanda üretim yapan en iyi markalardan biri olma yolunda yükselmeye başladı. Günümüzde de bu alanda ve diğer çoğu spor alanında en kaliteli ayakkabı ürünlerini üretmeye devam eden Fila markası, bu ürünlerin yanı sıra tekstil alanında da üretim yapmaya devam etti. Gündelik alanlarda giyilebilecek kıyafetler, spor kıyafetleri, spor aksesuarları ve gündelik ayakkabı modelleri kategorilerinde sunduğu ürünlerle adından hâlâ en iyi ayakkabı markası arasından biri olarak söz ettirmektedir. Dolayısı ile bu alanlarda lider tasarımcılar arasında yer almakta ve her geçen gün küresel anlamda bu sektörde daha iyi konumlara yükselmekte.

Ayrıca en iyi polisiye romanlar hakkında bilgiler yazımızdadır.

Bata

En İyi Ayakkabı Markası – 2021 Güncel – Ayakkabı Almak İsteyenler için En İyi 10 Marka Önerisi

Bata ailesi tarafından kurulan bu şirket neredeyse üç nesildir ayakkabı üreticiliği yapmaktadır. Bu da neredeyse 130 yıldır Bata markasının ayakkabı sektöründe faaliyet gösterdiği manasına gelmektedir. 130 yıldan fazladır bu sektörde ayakkabı üretimi yapan firma değişen moda anlayışlarına ayak uydurmakla birlikte yıllardır ayakkabı modalarına yön veren markaların başında gelmektedir. Günümüzde 24 fabrikası bulunan marka 5 binden fazla perakende mağazasına sahiptir. Aynı zamanda internet üzerinden alışveriş imkanı sağlayan firma müşteriye ulaşmak konusunda hiçbir problem yaşamaktadır. Bata markası için 60’tan fazla ülkede ayakkabı satışı yaptığını söylememiz gerekir.

Burberry

En İyi Ayakkabı Markası – 2021 Güncel – Ayakkabı Almak İsteyenler için En İyi 10 Marka Önerisi

Esasında bir giyim markası olan Burberry, özellikle Amerika’da oldukça tanınan bir markadır. Amerika dışında Avustralya, Asya ve Avrupa kıtalarında da adını sıkça duyduğumuz bu marka giyim alanında en çok tercih edilen markalardan biridir. Markanın ürettiği ayakkabı modelleri ise gerek tasarımları ile gerek kalitesi ile markanın giyim konusunda gösterdiği başarıları ayakkabı konusunda da göstermesini açıklar niteliktedir.

VF

En İyi Ayakkabı Markası – 2021 Güncel – Ayakkabı Almak İsteyenler için En İyi 10 Marka Önerisi

Bu marka giyim ve ayakkabı konusunda küresel çapta en iyi markalardan biridir. 1899 yılından beri hizmet veren VF markası North Face, Timberland ve Vans gibi isimler altında sunduğu tasarımlarla çoğu kıtada adından söz ettirmeyi başarmıştır.

En iyi motivasyon filmleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

ASICS

En İyi Ayakkabı Markası – 2021 Güncel – Ayakkabı Almak İsteyenler için En İyi 10 Marka Önerisi

Bir Japon markası olan ASICS, dünyaya adını en iyi spor ürünleri zaten markalardan biri olarak duyurmuştur. Aynı başarıyı ayakkabı kategorisinde de göstermektedir. Özellikle son zamanlarda en çok tercih edilen ayakkabı markalarından biri olan ASICS sunduğu kaliteli ve rahat ayakkabı modelleri ile kendi trendini yaratarak en iyi ayakkabı markası arasından biri olmayı başarmıştır.

Ayakkabı Markaları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

En iyi spor ayakkabı markası hangisidir?

Nike, Adidas ve Puma gibi markalar ürettikleri spor ayakkabı modelleriyle en zirvede yer almaktadır.

En rahat ayakkabı markası hangisidir?

Skechers markası en rahat ayakkabı modellerini üreten firmaların başlarındadır.

Yürüyüş ayakkabısı alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Yürüyüş ayakkabıları alırken en çok dikkat edilmesi gereken unsurların başında ayakkabının düz tabanlı olmaması gelir. Aynı zamanda deri ve naylon ayakkabı modelleri de tercih edilmemelidir.

Kategori: