En iyi sakal tıraş makinesi, kullanım açısından kolaylıklar sunan ve detay bölgelerde de etkili tıraşlar yapabilen cihazlardır. Bu cihazlar içerisinde şarjlı ya da pilli olmak üzere farklı modeller bulunmaktadır. Sakal tıraşı için kullanılan cihazlar özelliklerine göre yüz ve vücut yüzeyindeki diğer kıllar için de tercih edilebilmektedir.

1. Braun MGK 3060 Tıraş Makinesi

En İyi Sakal Tıraş Makinesi – 2021 – Sakal Tıraş Makineleri İçerisindeki Kaliteli 11 Ürün

Hassas ve kuru cilt tipleri için önerilmekte olan bu tıraş makinesi, ciltte tahriş oluşmasını önlemek üzere tasarlanmıştır. Hassas başlıkları sayesinde detay tıraşların da oldukça dikkatli bir biçimde yapılması sağlanmaktadır.

Şarjlı bir cihaz olmakla birlikte bir saatlik şarjının doldurulması ile 13 saat kadar çalışma performansı gösterebilmektedir. Zarif tasarımı ile saklanması da kolay olan cihazın uzun ömürlü kullanımlara uygun olduğu bilinmektedir.

Ürünün şarj süresi, diğer tıraş makinelerine göre avantajlı özellikleri arasında yer almaktadır. Kısa sürede şarj olmasının akabinde kullanım için oldukça uzun bir süre bulunmakta ve bu süre içerisinde yeniden şarj edilmesine gerek olmamaktadır. En iyi sakal tıraş makinesi listesinde ilk sıralarda yer almaktadır.

Ayrıca en iyi SUV araç çeşitlerine de bakabilirsiniz.

2. Philips Norelco Series 7200 Vakumlu Sakal Şekillendirme Seti

En İyi Sakal Tıraş Makinesi – 2021 – Sakal Tıraş Makineleri İçerisindeki Kaliteli 11 Ürün

Tıraş makinesi özelliklerinin yanı sıra berbere gitmeden sakalın istenen şekle ulaşmasını sağlayan makine aynı zamanda cildin tahriş olmasını önleyecek başlıkları da cihaz içerisinde göndermektedir.

Cihazın yanı sıra ciltte oluşacak tahribatların önlenebilmesi için bakım seti de sunmaktadır. Bu sayede yalnızca tıraş işlemi değil sakal şekillendirme işlemleri de rahat bir biçimde yapılabilmektedir.

Ürünün birbirinden farklı başlıkları sayesinde yalnızca sakal değil yüz bölgesinde bulunan diğer tüylerin de kolay bir biçimde alınması sağlandığı için oldukça işlevsel özelliklere sahip bir cihaz olarak bilinmektedir.

3. Panasonic ER SB40 K Tıraş Makinesi

En İyi Sakal Tıraş Makinesi – 2021 – Sakal Tıraş Makineleri İçerisindeki Kaliteli 11 Ürün

Tek parça olmasına rağmen çok amaçlı olarak kullanılmakta olan tıraş makinesi, sakal şekillendirme ya da bıyık şekillendirme gibi pek çok alanda kullanılabilmektedir. Aynı zamanda vücudun yüz haricindeki bölgelerinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Makinenin geniş taraklı bir başlığı bulunduğu için geniş alanların istenmeyen tüylerinden kurtulmak için da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aynı zamanda uygun başlık değişimlerinin de yapılabilmesi nedeniyle cilt yüzeyinde tahriş oluşumuna neden olmamaktadır.

4. Philips One Blade Tıraş Makinesi

En İyi Sakal Tıraş Makinesi – 2021 – Sakal Tıraş Makineleri İçerisindeki Kaliteli 11 Ürün

Markanın en son modelleri arasında yer alan bu ürün, farklı koşullarda da kullanıma uygun olması nedeniyle oldukça işlevseldir. Makine ile sakal kısaltma işlemlerinin yapılabileceği gibi aynı zamanda sinek kaydı olarak bilinen sıfır tıraşın da yapılması mümkün olmaktadır.

Sakal boyuna göre ayarlanabilen üç farklı boyutta başlık bulundurmaktadır. Bu başlıklar sayesinde her zaman farklı şekilde sakal tıraşı yapmak mümkün olduğu gibi isteğe bağlı olarak da sürekli aynı başlık kullanılabilmektedir.

5. Gillette Styler

En İyi Sakal Tıraş Makinesi – 2021 – Sakal Tıraş Makineleri İçerisindeki Kaliteli 11 Ürün

Uzun yıllardır tıraş makinesi olarak tercih edilmekte olan bu ürün sinek kaydı tıraşlarda sakal derisinin tahriş olmasını önlemek üzere tasarlanmıştır. Yalnızca sakal değil ayı zamanda bıyık derisinin ince olması nedeniyle oluşacak tahrişlerin de engellenmesini sağlamaktadır.

Bu ürün içerisinde yer alan 4 başlık sayesinde cilde en uygun olan ölçülerde sakal tıraşının yapılması mümkün olmaktadır. Sinek kaydı kesim yapılmaması durumunda da istenen görüntülere ulaşılabilmektedir.

En iyi motor yağı bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

6. Philips S9721/41 Tıraş Makinesi

En İyi Sakal Tıraş Makinesi – 2021 – Sakal Tıraş Makineleri İçerisindeki Kaliteli 11 Ürün

Şarjlı olarak çalışmakta olan tıraş makinesi, diğer makinelerden farklı olarak döner başlık şeklinde tasarlanmıştır. Üç farklı döner başlık modeli ile istenen tıraşın daha kolay bir biçimde yapılması sağlanmaktadır.

Islak ya da kuru fark etmeden her koşulda rahat bir biçimde kullanılmaktadır. Bu sayede duş öncesinde ya da sonrasında sakal tıraşının istenen modele getirilmesi sağlanırken cilt yüzeyinde de herhangi bir hasar oluşmamaktadır.

Cihaz içerisindeki hassas başlıklar sayesinde ise ince olarak bilinen tüylerin de herhangi bir sorun oluşturmadan rahat bir biçimde alınması mümkün olmaktadır. Bu başlıklar yardımıyla bıyık tüyleri de rahatlıkla alınabilmektedir.

7. Braun 3010 Tıraş Makinesi

En İyi Sakal Tıraş Makinesi – 2021 – Sakal Tıraş Makineleri İçerisindeki Kaliteli 11 Ürün

Günlük kullanıma uygun standart bir cihaz olarak bilinmekle beraber kademelendirerek tıraş yapmayı sağlamaktadır. Makine üzerindeki LED göstergesi sayesinde istenen seviyede tüylerin kısaltma işlemleri yapılabilmektedir.

En iyi sakal tıraş makinesi ürünleri içerisinde standart model sakal tıraş makinesi isteyenlere yönelik oldukça işlevsel bir ürün olarak bilinmekle beraber 3 farklı fonksiyonda çalışma çeşitliliği de bulunmaktadır.

8. Gold Master GM- 7156 Troy Tıraş Makinesi

En İyi Sakal Tıraş Makinesi – 2021 – Sakal Tıraş Makineleri İçerisindeki Kaliteli 11 Ürün

Pil ile çalışmakta olan tıraş makinelerinden birisi olan model, isteğe bağlı olarak kablolu bir biçimde de kullanılabilmektedir. Kablosuz kullanımlarda ise cihaz pillerinin şarj edilebilme özelliğinden yararlanılabilmektedir.

Ürün temizliği de yıkanabilir bir biçimde yapılmaktadır. Bu sayede tıraş makinelerinin zorlu temizlik süreçleri ile uğraşmadan tıraş sonrası rahatlık yaşanabilmektedir. Tek başlıklı ve kolay bir kullanıma sahip olan cihaz oldukça ekonomik fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

9. Philips BT5200/ 16 Trimmer Sakal Kesme ve Şekillendirme Makinesi

En İyi Sakal Tıraş Makinesi – 2021 – Sakal Tıraş Makineleri İçerisindeki Kaliteli 11 Ürün

Tıraş makineleri içerisinde çok çeşitli fonksiyonları bulunan cihazlar arasında yer almaktadır. 0.2 mm ölçüsündeki kısalıkta tüyleri bile kesebilen bir başlığı olması nedeniyle sinek kaydı tıraş sevenlerin tercihleri arasında yer almaktadır.

Makinenin hassas kesici başlıkları sayesinde cilt yüzeyinde herhangi bir tahribat oluşturmadan kolaylıkla tıraş işlemleri yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra ıslak ya da kuru olarak kullanıma uygun olduğu için farklı zaman dilimlerinde kullanılabilmektedir.

Şarjlı olarak kullanılmakta olan ürünün güçlü bir bataryası olması nedeniyle yaklaşık on saate kadar aktif kullanım sağlayabilmektedir. Kullanılmadığı zamanlarda ise içeriğinde bulunan şarj adaptörü ile kısa sürede şarj edilebilmektedir.

10. Braun 9 Serisi 9297 CC Tıraş Makinesi

En İyi Sakal Tıraş Makinesi – 2021 – Sakal Tıraş Makineleri İçerisindeki Kaliteli 11 Ürün

Bu tıraş makinesinin diğerlerinden farkı, sakal boyunu otomatik olarak algılamasından sonra başlığı kendisinin belirlemesidir. Bu sayede yanlış tıraş işlemlerine neden olmadan her defasında aynı ölçüde sakal tıraşı yapma olanakları bulunmaktadır.

Ürünün şarjının tam dolma süresi ortalama 50 dakika olarak bilinmektedir. Taam dolu olarak çalıştırılmakta olan cihazın uzun süre kesintisiz bir biçimde kullanılması mümkün olacağı için tıraş esnasında yarım kalma sorunlarıyla karşılaşılmamaktadır.

Bu model içerisinde tıraş için ıslak ve kuru kullanımları da bulunmaktadır. Folyo başlık olarak tasarlanması, ürünün etkili bir biçimde yüz bölgesinin tıraşlarını yapmasını sağlamaya yönelik yapılmıştır.

En iyi katı meyve sıkacağı hakkında detaylar yazımızdadır.

11. Braun 3 Serisi 300 BT Kablosuz Tıraş Makinesi

En İyi Sakal Tıraş Makinesi – 2021 – Sakal Tıraş Makineleri İçerisindeki Kaliteli 11 Ürün

Yüz bölgesinde bulunan bıyık, ense, favori gibi farklı tüylerin de alınmasına yardımcı olan başlıkları bulunan ürünün şarjlı kullanımda kesintisiz süresi yarım saat olarak bilinmektedir. Yarım saat sonrasında şarj dolumu için bir saat kablolu olarak takıl durması gerekmektedir.

Yalnızca kuru kullanım içi kullanılmakta olan cihaz, farklı başlıkları sayesinde istenen ölçülerde sakal tıraşının yapılmasına olanak sunmaktadır. Bu sayede uzun ya da kısa sakal modelleri kolay bir biçimde kullanılmaktadır.

En iyi sakal tıraş makinesi seçenekleri içerisinde bulunmakta olan ürün, tasarımı itibariyle kullanım kolaylığı içermektedir. Kıvrımlı gövdesi sayesinde tutuş kolaylığı sunarak etkili bir tıraş işlemi hedeflemektedir.

En iyi Sakal Tıraş Makinesi ile Alakalı Sıkça Sorulan Sorular

Tıraş Makinesi Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Tıraş makinesi özellikleri öncelikle cilt yüzeyinde tahriş oluşturmayacak başlıklara sahip olacak şekilde belirlenmelidir. Bunun akabinde kullanım süresinin de uzun olması cihazın özelliklerini avantajlı hale getirmektedir.

Braun MGK 3060 Makinesinin Avantajları Nelerdir?

En uzun süre kesintisiz kullanım olanağı sunan bu cihaz, bir saatlik şarj ile 13 saate kadar tıraş edebilme özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra farklı cilt tipleri için de uygun kullanım özelliği sunmaktadır.

Philips Tıraş Makinesi İyi Midir?

Philips tıraş makineleri, bir teknoloji markası olması nedeniyle kaliteli cihazlardır. Fakat modellerine göre farklı özellikleri bulunabilmektedir.

 

En iyi sakal tıraş makinesi listesiyle ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyoruz.