Araçların performanslarını ve motorun uzun ömürlülüğü için çok önemli olan en iyi motor yağı çeşitleri sayesinde aracınıza büyük bir iyilik yapmanız söz konusu olabilir. Adeta motorun işlemesini sağlayan temel sıvı olarak görülecek motor yağını tavsiye listesi sayesinde aracınız için en uygun olanını seçebilir ve daha güçlü performans değerleri elde edebilirsiniz.

Shell Helix HX6 10W40 Yarı Sentetik Motor Yağı

En İyi Motor Yağı – 2021 – Aracınıza Güç Katacak 13 Seçenek

Sentetik teknoloji motor yağı olarak öne çıkan ürün, özellikle tortu ve aşınmalara karşı yardımcı olmaktadır. Bu sayede motorun performans özelliklerinde artış görülmektedir. Özellikle tortulanmaya karşı önlem sunduğu için motorun güç kaybı yaşamasının önüne geçer. İçeriğinde bulunan sentetik ve madeni bazlı yağ, tek başına madeni yağlardan elde edilmeyecek üstün performans değerlerine ulaşmayı sağlamaktadır. Aşınmaları önleyen yapısı ile motor ömrünün de uzamasını sağlayan ürün, yağ değiştirme aralıklarına dikkat edildiği takdirde motor için sunduğu üstün performans özelliklerinin tamamının korunmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda benzinli, gazlı ve dizel araçlar için uygun olması sayesinde de tüm araçların kullanımına uygundur.

2020 tablet önerileri bilgilerine de bakabilirsiniz.

SNC-OIL Pro-S Plus Teknoloji Series 10W-40

En İyi Motor Yağı – 2021 – Aracınıza Güç Katacak 13 Seçenek

Özellikle motor içinde oluşan aşınmaları önlemek için geliştirilmiş olan ürün, içeriğinde bulunan özel katkılar sayesinde motor içinde bulunan gözeneklere tam bir dolgu göreve yaparak aşınmış motorlardaki performansın çok daha iyi olmasına imkân tanımaktadır. Bu sayede motorun kullanım ömrü uzadığı gibi aynı zamanda performans kayıpları da önlenmektedir.

Castrol Magnatec 10W-40 A3/B4

En İyi Motor Yağı – 2021 – Aracınıza Güç Katacak 13 Seçenek

En iyi motor yağları denilince ilk akla gelen markalardan olan ürün, zamana ve kullanıma bağlı olarak görülen motor aşınmalarını, performans kayıplarını ve bununla birlikte görülen çeşitli sorunları özel bir şekilde ortadan kaldırıyor. Bu özel yağ, akıllı molekül teknolojisine sahip olduğu için hem motor çalışırken hem de sürüş öncesi ve sonrasında motorun en önemli parçalarına tutunma göstererek aracın korunmasına neden olmaktadır. Akıllı molekül teknolojisinin yanında sentetik teknolojisi de kullanılarak üretildiği için araçların dayanıklılık ve performanslarını arttırmaya da katkı sağlamaktadır. Motora tutunan parçalar ile birlikte sürtünmeyi ortadan kaldırır ve motorun aşınmasını engeller. Böylece kontak çevirme ve motorun ısınma süresi içinde de geçen zaman zarfında sürtünmeyi ilk andan itibaren azaltarak her tarz sürüş ve iklimde aracı daha iyi şekilde kullanmayı mümkün hale getiriyor.

Motul 8100 X-Clean Efe 5W30 4 Litre Motor Yağı

En İyi Motor Yağı – 2021 – Aracınıza Güç Katacak 13 Seçenek

Yenilenmiş formülü ile birlikte çok daha güçlü özellikler sergileyen bu özel ürün, benzinli ve dizel motora sahip araçlar için gelişen teknolojisi ile birlikte ihtiyaç duyulan tüm performans özelliklerini karşıladığı gibi aynı zamanda yakıt ekonomisine de katkıda bulunuyor.

Castrol EDGE 5W30 4 Litre 85c057 Motor Yağı

En İyi Motor Yağı – 2021 – Aracınıza Güç Katacak 13 Seçenek

Benzinli ve dizel araçlar için uygun olan bu ürün, gelişmiş sentetik özellikleri ile araçlarından yüksek performans isteyenlere hitap ediyor. Üretiminde kullanılmış olan titanyum teknolojisi yüzünden yağın, motorun metal parçalarına tutunarak sürüş öncesinde, esnasında ve sonrasında aşınmaların önüne geçer. Bu sayede hem daha uzun ömürlü bir araç motorunu mümkün kılarken, bir taraftan da motorun verimliliğinin ve performansının artışına da katkı sağlar. Titanyum özelliği ile motor içinde metal teması önleyen tek yağ olarak öne çıktığı için ürünün hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi bulunuyor.

Elf Evolution Fulltech FE 5W-30

En İyi Motor Yağı – 2021 – Aracınıza Güç Katacak 13 Seçenek

Sentetik içeriği sayesinde motorun aşınmalara karşı korunmasını sağlayan bu özel yağ, motor ömrünü uzatmak isteyenlere hitap ediyor. Benzinli ve dizelli araçlarda kullanmaya uygun olan yapısı, her türlü mevsim şartında ve sürüş stilinde kullanıma uygun özellikler taşıyor. Emisyonun düşürülmesi için özel olarak tasarlandığı için motorların daha iyi performans göstermesine de neden oluyor. Aşınmalara karşı motorun en iyi korunmasının yanında aynı zamanda daha az sülfür, kül ve fosfor içerek daha az karbon salınımı oluşmasına neden olur. Böylece motorun korunmasını sağladığı gibi çevreye de verilen zararlı gazı en az seviyeye indiriyor.

En iyi yatırım yapılabilecek 10 yer ile ilgili bilgiler yazımızdadır.

Petrol Ofisi Maxima Xt 5W-30

En İyi Motor Yağı – 2021 – Aracınıza Güç Katacak 13 Seçenek

İçeriği ile birlikte öne çıkan yağ, motor içi sürtünmelerin azalmasına ve yüksek motor gücü almak isteyenlere iyi bir alternatif oluşturuyor. İlk marşa basıldığı andan itibaren motorun hızlı şekilde çalışmasını sağlar ve soğukta çalışmanın neden olduğu aşınmaları en aza indirgeyerek yakıt tasarrufunun da daha iyi yapılmasına neden oluyor. Aynı amanda daha uzun yağ değişim ve servis aralığı sunmaya katkı sunuyor.

Mobil Süper 2000 X1 10W-40

En İyi Motor Yağı – 2021 – Aracınıza Güç Katacak 13 Seçenek

Yarı sentetik yapıya sahip olan ürün motor parçalarında oluşan tortuyu gidermek için eşsiz bir koruma sunuyor. Yüksek sıcaklarda dahi aracın motorunun en üst seviyede korunmasını sağlıyor. Ayrıca düzenli olarak kullanıldığında motorun hareketli aksamlarında meydana gelen aşınmaları en alt seviyeye indirgiyor ve çok daha üstün bir motor temizliğine imkân veriyor.

Shell Helix Hx7 10W 40

En İyi Motor Yağı – 2021 – Aracınıza Güç Katacak 13 Seçenek

Tüm doğal aspirasyonlu, enjeksiyonlu, turboşarjlı benzinli motorlar için geliştirilmiş olan ürün üstün motor koruması sunuyor. Özellikle katalistli turboşarjlı motorlarda da en iyi korumayı sağlayarak araç sahipleri arasında tercih edilir bir marka haline geliyor. Şehir içi kullanımda araçlar çok fazla dur kalk yaşadıkları için özellikle şehir içi kullanılan araçların motorlarının daha iyi olmasına neden oluyor.

GM 5W30 Dexos 2 5 LT Tam Sentetik Motor Yağı

En İyi Motor Yağı – 2021 – Aracınıza Güç Katacak 13 Seçenek

Ağır çalışma şartlarında dahi en iyi performansı sunmak için tasarlanmış olan ürün, oksidasyon dayanımı yüksek olması nedeniyle uzun servis ömrü sunmaktadır. Böylelikle motor aşınmalarını ve yıpranmalarını engellediği gibi pek çok durumda en iyi kullanım imkânları da yaratmaktadır.

Liqui Moly Top Tec 4200 5W-30

En İyi Motor Yağı – 2021 – Aracınıza Güç Katacak 13 Seçenek

İleri teknolojik yapısı ile öne çıkan yağ, motorun sağlıklı çalışması için eşsiz bir katkı sunuyor. Özellikle vuruntu yapan ve gürültülü çalışma yapısına sahip olan motorların rahatlamasına ve daha dengeli şekilde çalışmasına sunduğu katkı ile birlikte daha güçlü ve konforlu bir araç imkânı sunuyor. Tam LPG uyumlu olması da yağın değerini arttırıyor.

En iyi zeytinyağı seçeneklerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Eneos Premium 10W/40

En İyi Motor Yağı – 2021 – Aracınıza Güç Katacak 13 Seçenek

C2 standartlarına uygun olarak enerji tasarrufunda kazanç sağlaması için sürtünmenin etkilerini azalttığı gibi bu sayede motorun da daha iyi performans özelliklerinde bulunmasına neden oluyor. Emisyon azaltıcı sistemin performansı korunurken bir taraftan doğaya daha az zararlı olan gaz salınımı yapılması da sağlanıyor.

Powerten 20W50

En İyi Motor Yağı – 2021 – Aracınıza Güç Katacak 13 Seçenek

Aşınmış motora sahip olanların kullanmasının tavsiye edildiği bu yağ, aşınmış motorlarda sık görülen yüksek sıcaklıklara çıkarak yağ ömrünü ve miktarını azaltmaları durumuna da özel formülü ile çözüm buluyor. Motor sıcaklığının en az düzeyde olmasını sağlayarak aracın yağ yakmasını engeller ve böylece vuruntu, motor sesi ve yakıt tüketimi gibi alanlarda başarı sağlıyor.

En İyi Motor Yağı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Dünyanın En İyi Motor Yağı Markası Nedir?

Dünyanın en iyi motor yağı markası olarak adlandırılacak bir yağ bulmak mümkün değildir, çünkü tüm motor yağları kendi içinde özel formüllere ve motor için sunduğu özelliklere sahiptir.

LPG’li Araçlar İçin En İyi Motor Yağı Hangisidir?

LPG’li araçlar için en iyi motor yağı seçiminde markaların özel olarak LPG uyumlu çıkardığı modelleri seçilebileceği gibi 10/40 yağların kullanımı da uygundur.

Motor Yağı Seçimi Nasıl Olur?

Motor yağı seçimi için aracın motor özellikleri, modeli, hava sıcaklığı gibi etmenler ve en iyi motor yağı ürünleri göz önünde tutularak seçim yapılmalıdır.