En İyi SUV Araçlar

4 x 4 araç modelleri ile konforu bir araya getiren en iyi SUV modelleri güçlü ve keyifli bir yolculuk deneyimi yaşatıyorlar. Bu sayede kullanım amaçlarına ve yapılarına göre ihtiyacı en iyi şekilde gideriyorlar. Asfalt ile arazide harika performans özellikleri gösteren en iyi SUV modelleri bu sayede kullanıcıların isteklerine de doğru yanıtlar veriyorlar.

Range Rover Evoque

En İyi SUV – 2021 – Konforu ve Gücü Bir Araya Getiren 12 SUV Modeli

Arazi koşulları açısından adeta bir ikon olan Range Rover, bu modeli ile birlikte tamamen yenilenmiş bir halde yollarda kendisini buluyor. Markanın SUV piyasasına giriş yapmasını sağlayan bu özel model, markanın alışılmış genel hatlarını ve performansını koruyarak konfor açısından da büyük iyileştirmeler yaratarak sürücüler ile buluşuyor. Arazi kabiliyeti ve bağlanılabilirlilik alanlarında öne çıkan modelde geniş iç hacim, yüksek performans sağlayan motor ve yol tutuş özellikleri ile şehir içi ve arazi yolunda harika bir kullanım imkânı yaratıyor.

Ayrıca Ekspretiz Nedir konusuna da bakabilirsiniz.

Mercedes GLC

En İyi SUV – 2021 – Konforu ve Gücü Bir Araya Getiren 12 SUV Modeli

Güçlendirilmiş motor yapısı, geniş iç alanı ile sportif çizgilerin arazi şartları ile bir araya getirilmiş olduğu bu özel model, hem iç hem de dış tasarımda oldukça göz alıcı görünümleri barındırıyor. İç tasarımda kullanılan MBUX dokunmatik ekran konsepti aracın daha kolay bir şekilde yönetmeyi sağlarken, bir taraftan da sürüş esnasında kolaylık sağlamak amacıyla sesli komut sistemi bulunuyor. Ön camda bulunan sanal gösterge paneli ise aracın hızını ya da diğer bilgileri sürücünün en iyi göreceği şekilde ayarlamaya yardımcı oluyor.

Akıllı telefonlardan kolayca bağlantı yapılmasını sağlayan sistemi ise böylece telefon kullanımı da daha pratik ve güvenli bir hale getiriyor. Dış tasarımda ise modelde sportif çizgiler baskın görülüyor. Özel krom kaplamaya sahip bulunan jant sistemleri aracın dinamik yapısını vurgularken, kromajlı egzoz çıkışı ise arka kısımdaki dinamik yapısının tamamlanmasını sağlıyor. Aynı zamanda sunroof ise aracın konforunu daha fazla arttıran bir özellik olarak görülüyor.

Aston Martin DBX

En İyi SUV – 2021 – Konforu ve Gücü Bir Araya Getiren 12 SUV Modeli

 

Çok güçlü bir motor deneyimi ve aynı zamanda da şehir içinde de rahatlıkla kullanım isteyenlerin tercihi olan model, markanın tarihinde çıkarılan ilk SUV olma özelliği taşıyor. Benzerlerine göre ince çizgi tasarımı ile dikkat çeken model, dış ve iç tasarımı ile herkesi kendisine hayran bırakmayı başarıyor. Ön ızgara bölümünde hem markanın sembolü yer alırken hem de geniş tutulan ızgara sistemi motor performansının daha iyi bir şekilde artış göstermesine de etki edebiliyor. Motor özelliklerine bakıldığında ise güçlü motoru ile en zor arazi şartlarında bile rahatlıkla hareket etme kapasitesine sahip olarak öne çıkıyor. 4.0 litrelik turbo motoru V8 modeli ile birlikte hiçbir yolda sürücüyü bırakmıyor.

Citroen C5 Aircross

En İyi SUV – 2021 – Konforu ve Gücü Bir Araya Getiren 12 SUV Modeli

En iyi SUV çeşitleri arasında C5 modeli ile birlikte güçlü bir rakip olmayı sürdüren Citroen, hem performansı hem de konforu özenli bir şekilde bir araya getirmeyi başarıyor. Tamamen markanın kendisine özgü olan amortisör sistemi Citroen modellerinde sık görülen dış sesi ya da sarsıntıları yok seviyesine indirgerken, iç kısımda da özellikle yolcuların vücut şeklini alan koltuklar göze çarpıyor.

En iyi Hacker filmi seçeneklerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Audi Q8

En İyi SUV – 2021 – Konforu ve Gücü Bir Araya Getiren 12 SUV Modeli

4 x 4 modeller denilince ilk akla gelen markalardan olan Audi, SUV piyasasında rekabet edebilmek için tasarladığı Q8 modelinde, 7 kişilik geniş bir iç hacim sunarken, aynı zamanda güçlü motor performansıyla da en zorlu koşullarda bile sürücülere harikalar sunuyor. Çıtasız kapı tasarımı ilk bakışta kendisini belli eden modelde, daha sportif ögeler baskın olarak kullanılmış. Hem ön kısımda hem de arka kısımda LED aydınlatma sistemine sahip oluşu ile yolda hemen kendisini belli eden model, aynı zamanda çok geniş trapezoid ızgara sistemi ile birlikte gücüne vurgu yapıyor. Güçlü motorlarından gelen güç ise ünlü quattro 4 tekerlek çekiş sistemi ile birleşerek yolda harika bir kavrama yapılıyor.

Volvo XC40

En İyi SUV – 2021 – Konforu ve Gücü Bir Araya Getiren 12 SUV Modeli

Markanın en büyük boyutlu SUV modeli olan XC40, iç kısımda sade dekorasyon tasarımı ile dikkat çekerken, aynı zamanda geri dönüşümlü plastikten üretilmiş olan iç mekan kaplamasıyla da dikkat çekiyor. İç tasarımdaki genişlik ve işlevsellik ön plana çıkarıldığı için hem sürücünün hem de yolcuların rahatını amaçlayan modelde 1,5 litrelik motor ve 8 kademeli otomatik şanzıman bulunuyor. Yakın zamanda ise modelin elektrikli versiyonun çıkarılması bekleniyor.

Subaru Forester E-Boxer

En İyi SUV – 2021 – Konforu ve Gücü Bir Araya Getiren 12 SUV Modeli

Arazinin her zaman ilk akla gelen isimlerinden olan Subaru’nun hem arazide hem de şehir içinde kullanılması için tasarladığı model, kendisine özgü özellikleri ile kullanıcılara hitap ediyor. Benzinli motorun desteklendiği elektrikli motoruyla özellikle şehir içi kullanımlarda hem çevresel hem de yakıt tüketimi açısından büyük avantajlar sunan model, halihazırda dünyada ilk boxer motorlu hibrit yani melez motorun da sahibi olarak bulunuyor. Güvenliğin ön planda tutulduğu model, her türlü arazi ve mevsim şartında asla yolda kalmamak için tasarlanmış.

BMW X2

En İyi SUV – 2021 – Konforu ve Gücü Bir Araya Getiren 12 SUV Modeli

Coupe zevkini SUV özellikleri ile birleştiren bu model, hem tasarımı hem de performans özellikleri ile birlikte coupe ve SUV isteyenlere hitap ediyor. Markanın C sütununda logosunu taşıyan model, kompakt yapıya sahip bir model olarak biliniyor. Her ne kadar SUV özelliklerine sahip olsa da daha çok şehir içinde bulunanlar için hem konfor hem de tasarım açısından daha çok hitap ediyor. Ancak güçlü motoru sayesinde arazi koşullarına da en iyi şekilde uyum gösteriyor.

Rolls-Royce Cullinan

En İyi SUV – 2021 – Konforu ve Gücü Bir Araya Getiren 12 SUV Modeli

Kaliteyi ve kullanışlılığı bir arada bulundurmak isteyenler için üretilen model tamamen yüksek lüks değerlerinden oluşuyor. Markanın ilk yüksek gövdeli, her türlü engel konusunda zorlanmayan ve her türlü rotaya uyum sağlayan SUV modeli, yüksek motor performansı özelliklerinin yanında iç tasarımının şıklığı ile dikkat çekiyor.

Dacia Duster

En İyi SUV – 2021 – Konforu ve Gücü Bir Araya Getiren 12 SUV Modeli

Çok satan SUV modelleri arasında kendisine özgü yer bulan ve tasarımı ile de beğeni toplayan Duster, dört tekerlekli çekiş özelliği ile hem asfalt yollarda hem de arazide harika bir kullanım değerleri yaratıyor. Yeni tasarımı ile birlikte çok daha şık bir görünüme kavuşan model en çok tercih edilenler arasında bulunuyor.

Peugeot 3008

En İyi SUV – 2021 – Konforu ve Gücü Bir Araya Getiren 12 SUV Modeli

Sık kullanılan SUV modelleri arasında bulunan modelde ön çamurluk sisteminde bulunan hava kanalları da aracın yan bölümüne ayrı bir dinamizm katarken, rüzgara göre şekillendirilmiş olan arka bölümde ise tamponun bagaj spoylerinden daha derinde yer alması sağlanarak aracın sportif ruhunun vurgulanması sağlanmış.

Ayrıca sitemizden en iyi yatırım seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Hyundai Tucson

En İyi SUV – 2021 – Konforu ve Gücü Bir Araya Getiren 12 SUV Modeli

İyi bir SUV alternatifi olan modelde iç tasarımda kişiselleştirme özelliklerine de olanak tanıyan modelde kontrast renkler ile ferah ve konforlu bir dinamik yapı sağlanabiliyor. Yerden yüksek yapısı nedeniyle sürücünün daha iyi yola hakim olmasını sağladığı gibi yine markaya özgü yumuşak direksiyon tasarımı ile sunulan model böylece güçlü performans ile konforu bir araya getiriyor.

En İyi SUV Araçlar ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

🚗 SUV Araç Tavsiyesi Nasıl Değerlendirilir?

SUV araç tavsiyesi için temelde ihtiyaçların göz önünde bulunması gerekmektedir. Buna göre şehir içi kullanımda şehir içi yatkınlığı olan Citroen, Peugeot, Mercedes, Dacia gibi modeller daha iyi bir tavsiye olacaktır.

🚘 En Sağlam SUV Modelleri Nedir?

En sağlam SUV modelleri olarak tek bir model göstermek olanaklı değildir. Çünkü tüm marka ve modellerin SUV değerleri birbirine yakın özellikler taşımaktadır.

🔧 Hangi SUV Alınmalı?

Hangi SUV alınacağı kararına şehir içi ya da arazi kullanımının yaygınlık oranına bakılarak en iyi SUV önerileri kapsamında karar vermek mümkündür.