Link kısaltmak önemlidir. Özellikle kurumsal firmalar ve şahsi bloglar için gerekebilir. İnsanlar, kısa linkler sayesinde daha kolay bir şekilde istedikleri siteye ulaşabilirler. Bu sebeple piyasada birçok link kısaltma sitesi mevcuttur. Bu siteler aracılığıyla istediğiniz web adresinin linkini kısaltabilirsiniz. Link kısaltma siteleri arayanlar için 11 tavsiyeyi derledik.

Rebrandly

En İyi Link Kısaltma Siteleri – 2021 Güncel -Link Kısaltma Siteleri Arayanlara 11 Öneri

Link kısaltma alanında en iyi işi yapan sitelerin başında gelir. Kısa link bağlantıları hazırlayarak kitlelerle paylaşabilirsiniz. Yemek, spor, eğlence, gezi, bilgi kısacası herhangi bir alanla ilgili site kurduysanız bu platformun farklı kitlelere yayılması gerekir. Bunun için kısa bir link işinizi görecektir. Kısa URL’ler sayesinde, kurduğunuz sitenin linki akılda kalacaktır. Bu sayede pek çok insan site linkini düşünmek zorunda kalmayacaktır.

Rebrandly aslında bedava bir sitedir. Ancak bazı özellikleri için para ödemeniz gerekir. Paralı hesaplar aylık 29 dolardan başlayan fiyatlarla sizler için sunulur. Siteye tek kuruş para ödemeden de işlem yapabilirsiniz.

Ayrıca en iyi internet hız testi siteleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

Bitly

En İyi Link Kısaltma Siteleri – 2021 Güncel -Link Kısaltma Siteleri Arayanlara 11 Öneri

Web sitesi geliştirenler ve tasarlayanlar bu platformu sıklıkla tercih ederler. Bitly, kolay kullanım ara yüzüne sahiptir. Aradığınız her şeyi kolayca tespit edebilirsiniz. İşlem yapmak da kolaydır. Bitly üzerinden link kısaltma işlemi yaptıktan sonra her şey kolaylaşır. Örneğin; site ziyaretçileri çok daha basit bir şekilde siteye ulaşım sağlayabilirler.

Ayrıca siteyi ziyaret eden herkesi görebilirsiniz. Toplam ziyaretçi sayısını, bağlantı noktalarını, en çok hangi ilden bağlantı yapıldığını, siteye giriş saatini, site yoğunluğunu, vb. verilere aynında ulaşabilirsiniz.

Clickmeter

En İyi Link Kısaltma Siteleri – 2021 Güncel -Link Kısaltma Siteleri Arayanlara 11 Öneri

Ücretli bir platformdur. Her ay 29 dolar gibi cüzi bir ücret talep eder. Üyelik açtıktan sonra platformun her avantajından yararlanabilirsiniz. Genelde kurumsal firmalar tarafından kullanılan bir sitedir. Bu site üzerinde her türlü işlemi yapabilirsiniz. Ziyaretçi sayısı, konum bilgisi, bağlantı yerleri gibi pek çok veriye kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

URL link kısaltma işlemleri bu siteden gerçekleştirmek mümkündür. Profesyonel bir sitedir. Şirket, firma, ajans, vb. yetkilileri tarafından kullanılabilir. Şahsi bloglar, web adresleri, vb. için de faydalanmak mümkündür.

TinyURL

En İyi Link Kısaltma Siteleri – 2021 Güncel -Link Kısaltma Siteleri Arayanlara 11 Öneri

Bu siteyi kullanırken hiç para ödemezsiniz. Sitenin tüm özellikleri bedavadır. Link kısaltma siteleri içinde en eski olanı budur. Bu site kurulmadan önce sosyal medya, akıllı mobil cihazlar, vb. teknolojilerden hiçbiri yoktu. Bu nedenle en eski ve en köklü link kısaltma platformudur. Kullanımı çok basittir. Kolayca internet adresinizi ilgili bölüme yazıp kısaltma yapabilirsiniz.

Sitenin belki de tek dezavantajı, günümüzdeki link kısaltma programları gibi olmaması. Konuk takibi, bağlantı noktaları, vb. verilere ulaşmanız zordur. Ancak bedava olmasıyla da dikkat çeker.

Polr

En İyi Link Kısaltma Siteleri – 2021 Güncel -Link Kısaltma Siteleri Arayanlara 11 Öneri

Link kısaltma siteleri arasında yer alır. Kullanımı basit olduğu için kullanıcı sayısı fazladır. Ücretli bir program olduğundan dolayı demo sürümünden yararlanabilirsiniz. Ancak bu sürümün de belirli bir süresi vardır. Pazarlama, e- ticaret, ekonomi, eğitim, vb. amaçlarla kurduğunuz web sitesine bu platform üzerinden kısa URL oluşturabilirsiniz. Bu sayede kitleler daha kolay bir şekilde siteye ulaşabilirler.

Site hakkındaki her veriyi sizle paylaşır. Site kullanıcı sayısı, günlük ve aylık ziyaretçi oranı, vb. bilgileri sizlere ulaştırır. Polr’den muhakkak yararlanmalısınız.

is.gd

En İyi Link Kısaltma Siteleri – 2021 Güncel -Link Kısaltma Siteleri Arayanlara 11 Öneri

Ücretsiz bir hizmet servisidir. Amacı, uzun linkleri kısaltarak kolaylık sağlamaktır. Kısa URL linklere ulaşmak için bu servisten yararlanabilirsiniz. Siteye girince kendi web adresinizi oradaki uygun yere yazın. ‘’Kısaltma’’ tuşuna bastıktan sonra anında kısa linke ulaşabilirsiniz. Bu linki kolayca herkesle paylaşabilirsiniz. Sitenizde birçok insanı ağırlayabilirsiniz.

Kısa linkin yanında QR kodu yaratmanıza da olanak sağlayan bir servistir. Yani kare kodu oluşturarak sitenizi şekillendirebilirsiniz. Bilhassa eğitim sektöründe çalışanlar, yayınevleri, vb. bu servisten yararlanabilirler.

Ow.ly

En İyi Link Kısaltma Siteleri – 2021 Güncel -Link Kısaltma Siteleri Arayanlara 11 Öneri

Siteye girince karşınıza iki seçenek çıkar. Biri paralı, öbürü parasız servis. Paralı servis için üyelik ve para ödemesi yapmanız gerekir. Avantajlı seçenek de budur. Ancak yine de kısa link sahibi olmak isterseniz bedava olan sürümden de yararlanabilirsiniz. Sahibi olduğunuz web sitesini bu programa kaydedin. Ardından işlemi başlatın. Birkaç saniye içinde size yeni link verilecektir.

Bu linki sosyal medya kanallarında, reklam servislerinde, vb. yerlerde yayınlama hakkınız vardır. Geniş kitlelere paylaşılan bu kısa linki aktif olarak kullanabilirsiniz. İstediğiniz zaman siteyi kapatabilirsiniz.

Buff.ly

En İyi Link Kısaltma Siteleri – 2021 Güncel -Link Kısaltma Siteleri Arayanlara 11 Öneri

Sosyal medya kanalları (Youtube, Twitter, Facebook, Instagram, vb.)tarafından kullanılan bir sitedir. Sosyal medya kanalınız aktifse bu site sayesinde kısa bir linke sahip olabilirsiniz. Kısa URL vasıtasıyla birçok takipçiniz sizi ziyaret edebilir. Sitenin kolay bir ara yüzü sahiptir. Bu sayede işlemlerinizi hızlıca ve kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Parasız versiyondan yararlanabilirsiniz. İsteyenler para ödeyerek daha çok fırsattan yararlanabilirler. Bunun için Premium hesaba geçiş yapmanız gerekir. Her ay 15 dolar ödemeniz yeterlidir. Profesyonel olarak sosyal medya ya da internet sitesi işleriyle uğraşıyorsanız bu üyelik sisteminden faydalanmanız çok akıllıca olacaktır.

Online CV hazırlama sitesi bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

Sniply

En İyi Link Kısaltma Siteleri – 2021 Güncel -Link Kısaltma Siteleri Arayanlara 11 Öneri

Her ay 29 dolar ödeme yaparak bu siteden istifade etmeniz mümkündür. Profesyonel ya da amatör olarak site işletmesiyle ilgileniyorsanız bu platformdan yararlanabilirsiniz. Sniply sayesinde kurduğunuz sitenin kısa URL’sini herkesle paylaşabilirsiniz. Sosyal medya yöneticiliği yapanlar da bu siteden faydalanabilirler.

Siteye giriş yapan misafirler, en çok hangi bölgeden tıklanma alındığı, sitenin ziyaretçi akınına uğradığı saatler, vb. bilgileri size iletir. Siz de kendi çalışmalarınızı bu yönde ilerletebilirsiniz. Bu siteler tarafından para kazanabilirsiniz. Daha çok tık aldıkça daha çok reklam alabilirsiniz. Bu sayede kazandığınız para da sürekli katlanarak artacaktır. Girişimci, web sitesi yöneticisi, tasarımcı gibi pek çok meslek dalına hitap eden bir sitedir.

Clkim

En İyi Link Kısaltma Siteleri – 2021 Güncel -Link Kısaltma Siteleri Arayanlara 11 Öneri

Web sitenizin URL’sini kolayca kısaltabilirsiniz. Bu kısa versiyonu geniş kitlelere anında ulaştırabilirsiniz. Bu site üzerinden yapacağınız işlemlerde zaman kaybetmezsiniz. Pazarlamacı, e- ticaretle uğraşanlar, eğitimciler, blog yazarları, tasarımcılar ve daha birçok meslek dalı bu siteden istifade edebilirler.

Bu siteden yararlanmak için üye olmak şarttır. Ayrıca her ay düzenli olarak 10 dolar yatırmanız gerekir. Ancak üyeliğin ilk iki haftasında Clkim sizden hiçbir şekilde para talep etmez. 14 gün sonunda ücretlendirme otomatik olarak başlayacaktır.

Ouo. io

En İyi Link Kısaltma Siteleri – 2021 Güncel -Link Kısaltma Siteleri Arayanlara 11 Öneri

En iyi link kısaltma siteleri arasındadır. Spam, virüs, kötü yazılım, vb. durumlardan sitenizi korur. Milyonlarca insana hitap etmenizi kolaylaştırır. Kısa linke sahip web siteleri sayesinde yapacağınız her işlem artık çok daha kolay olacaktır. Bu kısa linkler sayesinde herkes sizin sitenize hemen ulaşım sağlayacaktır.

Eğitim, sağlık, sanat, ilim, felsefe, ticaret, ekonomi, siyaset kısacası hangi alanda çalışma yaparsanız yapın web adresinizi bu site üzerinden kısaltmayı ihmal etmeyin. Ticari olarak web sitesi kuranlar da bu site sayesinde linklerini kısaltabilirler. Ziyaretçi sayısı, en yoğun zaman aralığı, vb. verilere hemen ulaşım sağlayabilirsiniz.

En iyi ethernet kablosu hakkında detayları da inceleyebilirsiniz.

Link Kısaltma Servisleri hakkında Merak Edilenler

Reklamsız link kısaltma siteleri hangileridir?

Polr, Bitly, Ouo. io, Rebrandly, Yourls, TinyURL, vb. link kısaltma sitelerinden yararlanabilirsiniz.

Link kısaltarak nasıl para kazanılır?

Kısa link sayesinde ziyaretçi siteye girince reklam görür. Bu reklam sayesinde para kazanabilirsiniz.

Google link kısaltma servisi var mı?

2019 yılından sonra Google, link kısaltma servisini kaldırmayı tercih etmiştir. Bu nedenle diğer sitelere bakmanız gerekir.