En İyi Android TV Box

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte her geçen gün hayatımıza yeni bir teknolojik ürün girmektedir. Android TV Box teknolojisi de hayatımıza yakın tarihte giren bir teknolojik gelişmedir. Bu cihazlarla birlikte görüntü kaynaklarını akıllı ekranlara aktarmanız sağlanmaktadır. Özellikle akıllı telefonlarda sıkça kullanılmaktadır. Biz de sizler için piyasada bulunan en iyi Android TV Box cihazlarını inceledik.

Nvidia Shield TV Pro

Satın Alabileceğiniz En İyi Android TV Box Ürünleri

4K, 60 FPS maksimum çözünürlük destekleyen Nvidia Shield TV Pro, Android 9.0 işletim sistemine sahiptir. Bu ürünü kategorisinin en iyi ürünlerinden biri yapan özellik ise işlemcisinin Tegra X1 olmasıdır. 9 GB RAM ve 16GB dahili depolaması bulunan üründe 2 adet USB 3.0 girişi bulunmaktadır. Nvidia Shield TV ürününün Pro serisinin daha çok oyunlar için yapıldığı söylenebilir. Fakat Nvidia Android TV box ürünlerinin en iyi özelliklerinden biri de bu ürünlerin sürekli olarak güncelleniyor olmasıdır. Bu durum ise ürünü satın aldıktan sonra da gelen güncellemelerle birlikte ürününüze eklenen yeni özelliklerin tadını çıkarabileceğiniz anlamına gelmektedir. Ortalama fiyatı bakımından en pahalı konumda olan bu ürün gösterdiği performans bakımından da zirvededir.

Ayrıca en iyi akıllı bileklikler arasında 9 ürün bilgilerine de bakabilirsiniz.

Nvidia Shield TV

Satın Alabileceğiniz En İyi Android TV Box Ürünleri

Nvidia Shield TV de diğer Android TV Box ürünlerinin çoğu gibi 4K, 60 FPS maksimum çözünürlük desteklemektedir. Nvidia Shield TV Pro ile aynı işletim sistemine ve aynı işlemciye sahip olan Nvidia Shield TV yalnızca dahili depolama ve RAM konusunda Nvidia Shield TV Pro ürününden daha aşağıdadır. Nvidia Shield TV’de de Android 9.0 işletim sistemi ve Nvidia Tegra X1 işlemci bulunmaktadır. Fakat Nvidia Shield TV üründe 2 GB RAM ve 8 GB dahili depolama bulunmaktadır. Bu ürün Google Asistan ve Alexa ile uyumlu olarak çalışabilmektedir. Ve söz konusu olan Nvidia markası olunca bu Android TV Box ürünlerinin de mobil oyunlarda üstün bir performans sergilediğini unutmamak gerekir.

Zidoo Z9S TV

Satın Alabileceğiniz En İyi Android TV Box Ürünleri

4K, 60 FPS maksimum çözünürlük destekleyen bu ürünün diğer ürünlerden farklı olarak işletim sistemi Android 7.1’dir. Fakat işletim sisteminin Android 7.1 olması Zidoo Z9S ürününü kötü bir ürün yapmamaktadır. Aksine söz konusu olan bu ürünün görüntüde verdiği muazzam performansın kullanıcıları oldukça etkilemesi işten bile değildir. Zira firma bu ürün için görüntü kalitesine fazlasıyla odak vermiş ve Zidoo Z9S TV ürününün gerçekçi bir görüntü sağlaması için ürüne harika özellikler eklemiştir. 2 GB RAM ve 16GB dahili depolaması bulunan ürünün içerisinde ayrıca kendine has birtakım aplikasyonlar da bulunmaktadır.

Wechip T95Z Plus

Satın Alabileceğiniz En İyi Android TV Box Ürünleri

Dikkat çeken oldukça dikkat çeken ve epey estetik görünen bu ürün işletim sistemi konusunda ise tıpkı Zidoo Z9S TV ürününde olduğu gibi Android 7.1 işletim sistemine sahiptir. 2 GB RAM ve 16GB dahili depolaması bulunan bu ürünün sunduğu grafik kalitesi ise oldukça tatmin edicidir. Her ne kadar işletim sistemi Android 7.1 olsa da yüksek çözünürlükte video ve film izlemek için ideal bir tercih olabilir.

Xiaomi Mi Box S

Satın Alabileceğiniz En İyi Android TV Box Ürünleri

Xiaomi firması tarafından üretilen bu ürün diğer Android TV Box ürünlerinin çoğunda olduğu gibi 4K0 FPS maksimum çözünürlük desteklemektedir. Cortex-A53, Mali 450 işlemci türüne sahip olan Xiaomi Mi Box S ürünün işletim sistemi ise Android 8.1’dir. 2 GB RAM ve 8 GB dahili depolamaya sahip olan bu ürün Türkiye’de en çok tercih edilen Android TV Box ürünleri arasında üst sıralarda bulunmaktadır. Ayrıca bu ürün Google Asistan ile birlikte uyumlu olarak çalışabilmektedir. Birden fazla dilde sesli komut verebilme olanağınız da bulunmaktadır. Bu ürünle birlikte Android oyunları yüksek performans ile oynayabilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir uygulama yüklemek istiyorsanız USB girişini kullanarak APK dosyası ile kurmak istediğiniz uygulamayı Xiaomi Mi Box S ürününe kurabilirsiniz.

Amazon Fire TV

Satın Alabileceğiniz En İyi Android TV Box Ürünleri

Bu ürünü diğer Android TV Box ürünlerinden ayıran en temel nokta söz konusu olan bu ürünün Android 9.0 işletim sistemine sahip olmasıdır. MediaTek, Power VR GX6250 işlemci model bulunan Amazon Fire TV, 4K maksimum çözünürlük desteklemektedir. Amazon Fire TV ürününü diğer ürünlerden daha ayrıcalıklı tutmamıza sebep olan asıl konu ise içeriğinde en çok özellik barındıran ürünlerin başında gelmesi durumudur. Sahip olduğu kapsamlı özellikler Amazon Fire TV ürününü en iyi Android TV Box ürünleri arasına yerleştirir. Bu özelliklere bir örnek olarak Alexa’yı da satın almanız durumunda Amazon Fire TV ürününüzü sesli komutlarınız ile yönlendirebileceğiniz söylenebilir. Bunun dışında cihazın depolamasını 200 GB boyutuna kadar arttırmanız da mümkündür.

Case 4U Tanix TX6 4K HDR TV

Satın Alabileceğiniz En İyi Android TV Box Ürünleri

Android 9.0 işletim sistemine sahip olan Case 4U Tanix TX6 4K HDR TV ürünü 4K maksimum çözünürlük desteklemektedir. Bu üründe yer alan işlemci modeli ise Allwiner H6, ARM Cortex-A53, Mali-T720’dir. Ayrıca uygun fiyatıyla da dikkat çeken bu üründe 4 GB RAM ve 32GB dahili depolama hafızası bulunmaktadır. Fiyatına göre oldukça iyi bir RAM ve dahili depolama hafızasına sahip olması da fiyat – performans ilişkisi bakımından Case 4U Tanix TX6 4K HDR TV ürünü oldukça mantıklı bir tercih konumuna yerleştirilmektedir. Böyle bir ürün ile yalnızca film ya da bir de izlemekle yetinmeyip oyunları yüksek çözünürlükte oynamanız da mümkün olabilir. Tabii aynı yüksek çözünürlük keyfi filmler ve videolar için de geçerlidir.

En iyi dezenfektanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Wechip V8 Android TV Box

Satın Alabileceğiniz En İyi Android TV Box Ürünleri

Android 7.1.2 işletim sistemine sahip olan Wechip V8 Android TV Box ürününde 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama hafızası bulunur. Cortex-A53, Amglogic S905w Octa core 64 bit işlemci ile çalışan bu ürünün en iyi özelliklerinden biri Wi-Fi çekim konusunda sergilediği üstün performanstır. Ayrıca bu ürünün kumandasını mouse olarak kullanmak da mümkün. Buna ek olarak USB girişinden ürüne mouse bağlayabilirsiniz. Yüksek çözünürlüklü film, video izlemek ve müzik dinlemek için ideal olan bu ürünle çok yüksek boyutları bulunmayan oyunları oynamanız da mümkündür.

Dolamee D5 Android TV Box

Satın Alabileceğiniz En İyi Android TV Box Ürünleri

4K maksimum çözünürlük destekleyen Dolamee 5 Android TV Box ürünün işletim sistemi ise diğer Android TV box ürünlerine nazaran daha aşağı seviyededir. Android 5.1 işletim sistemine sahip olan Dolamee D5 Android TV Box ürününün işlemcisi ise Rockship RK3229, Mali 400 MP2’dir. Bu üründe 2 GB RAM ve 8 GB dahili depolama hafızası bulunmaktadır. Ürün her ne kadar 4K desteği karşılıyor olsa da işletim sisteminin epey eski olduğu ele alındığında son yıllarda çıkan Android oyunları bu üründe yüksek performanslı oynanamayacağını da kabul etmek gerekir. Netflix veya YouTube üzerinden film izlemek ya da Skype gibi uygulamalar da kullanmak için ihtiyacın karşılanabileceği türden bir üründür.

Puersit x96 Mini TV

Satın Alabileceğiniz En İyi Android TV Box Ürünleri

4K maksimum çözünürlüğü bulun bulunan Puersit x96 Mini TV, Android 9.0 işletim sistemine sahiptir. Puersit x96 Mini TV’de 16 GB dahili depolama ve 2 GB bellek bulunmaktadır. Ayrıca bu üründe HDMI çıkışı da vardır. Diğer ürünlere nazaran Puersit x96 Mini TV daha çok bir fiyat – performans ürünüdür. Diğer TV Box ürünlerinde nazaran daha uygun bir fiyatı bulunması ve bunun yanı sıra 4K çözünürlüklü medyaları görüntüleyebilmesi açısından tercih edilebilecek bir ürün olabilir. Yani yalnızca Netflix ya da YouTube medyaları oynatmak için TV Box almak isteyen kişiler için harika bir tercih olabilir. Ayrıca PlayStore üzerinden indirim ediniz ürünler için APK sistemini kullanarak çözüm üretim olanağınız da bulunmaktadır. Puersit x96 Mini TV, uygun fiyatı da göz önünde bulundurulduğunda bu fiyata alınabilecek en iyi Android TV Box ürünü sayılabilir.

En iyi çay makinesi modelleri hakkında bilgiler yazımızdadır.