En İyi Youtube Kanalları

YouTube platformunun artık bambaşka bir biçim kazandığını reddetmek adeta imkânsız. Neredeyse her şey artık YouTube platformu üzerinde şekillenmekte. Zira bu platform üzerinde belgesellerden eğlenceli kanallara, eğitici ve öğretici programlardan magazin programlarına, filmlere ve hatta kısa filmlere kadar pek çok içerik bulmak mümkün. Peki ya bu kapsamlı YouTube dünyası içerisinde hangi kanalları takip etmek gerekiyor? Sizler için en iyi YouTube kanalları inceledik ve hangi konseptlerde videolar yayınladıklarını ele aldık.

Barış Özcan

En İyi Youtube Kanalları – 2021 Güncel – Takip Edilmesi Gereken 13 Kanal

YouTube platformu üzerinden izleyicilere sunduğu muazzam kaliteli içeriklerle epey YouTube izleyicisinin beğenisini ve saygısını kazanan Barış Özcan her videosuyla birlikte izleyicileri daima etkileyebilmektedir. Kendini geliştirmek ve yeni şeyler öğrenmek isteyen kişilerin mutlaka ama mutlaka takip etmesi gereken bir YouTube kanalıdır. Kültür – sanattan bilim ve teknolojiye, edebiyattan felsefeye birçok konuda kaliteli içerikler bulabileceğiniz bu kanalda gerçekten kendiniz için faydalı bir vakit geçireceksiniz. Birbirinden enteresan ve birbirinden değerli bilgileri Barış Özcan’ın muazzam sunumuyla izlemek için bu kanalı takip edin.

Ayrıca en iyi multivitamin seçeneklerine de bakabilirsiniz.

Ruhi Çenet

En İyi Youtube Kanalları – 2021 Güncel – Takip Edilmesi Gereken 13 Kanal

Ruhi Çenet’in YouTube kanalı çoğunlukla paranormal olaylarla alakalı videolar barındırmaktadır. Gizemli olduğu kadar şaşırtıcı olan Ruhi Çenet videolarını YouTube üzerinden takip etmenizi önermekteyiz. Zira bazen şaşkınlıktan ağzınızın açık kalacağı, bazen gerileceğiniz, bazen de izlediğiniz videolardaki olaylardan kaynaklı olarak korkuya kapılacağınız ihtimali Ruhi Çenet’in kanalında mümkündür. Yeryüzünde yaşanmış gizemli ve esrarengiz olaylara ilgi duyuyorsanız mutlaka Ruhi Çenet’in YouTube kanalına göz atmalısınız.

Kafalar

En İyi Youtube Kanalları – 2021 Güncel – Takip Edilmesi Gereken 13 Kanal

Bir zamanlar oldukça yüksek kullanıcıya sahip olan Vine uygulamasına yükledikleri kapsamlı bir izleyici kitlesi kazanan ve fenomen haline gelen Atakan Özyurt, Bilal Hancı ve Fatih Yasin isimli üç arkadaş Vine uygulamasında gösterdikleri yaratıcılıklarını YouTube platformuna taşıdılar. YouTube kanalları için birbirinden eğlenceli videolar ile karşımıza çıkan bu üçlü bu eğlenceli videolarının özgün olması sebebiyle de YouTube platformu üzerinde de popülerliği çok çabuk elde edebildiler. Eğer eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız kafalar kanalında sizi gülmekten öldürecek videolar olabilirsiniz.

PintiPandaTv

En İyi Youtube Kanalları – 2021 Güncel – Takip Edilmesi Gereken 13 Kanal

Oyun videoları ile oyun camiası içerisinde adından devamlı söz ettiren ve büyük bir takipçi kitlesine sahip olan Tuna Akşen, PintiPandaTv kanalı üzerinde oyun videoları yayınlamaktadır. Çıkan yeni oyunları YouTube izleyicilerine tanıttığı gibi oyunlara dair YouTube videoları çekerek bu oyunları YouTube mecrası üzerinde bitirmektedir. Tuna Akşen, PintiPandaTv kanalı üzerinde aynı zamanda gezdiği ve gördüğü yerleri de anlatmaktadır. Özellikle YouTube platformu üzerinden oyun videoları izlemeyi sevenler için mutlaka takip edilmesi gereken bir kanaldır.

Orkun Işıtmak

En İyi Youtube Kanalları – 2021 Güncel – Takip Edilmesi Gereken 13 Kanal

YouTube platformu üzerinde video yayınlayan kişiler arasında belki de en eğlenceli videolara sahip olan isimlerden biri de Orkun Işıtmak’tır. Orkun Işıtmak kanalında yalnızca tek bir konsept üzerine video yayınlanmamaktadır. Hatta tam da bunun aksine Orkun Işıtmak’ın kanalında yüzlerce çeşit video tarzı bulmanız mümkündür. Dolayısıyla YouTube üzerindeki videolarla eğlenceli vakit geçirmek isteyen kişiler Orkun Işıtmak’ın kanalında aradıklarını fazlasıyla bulabilir.

En iyi aşk filmleri detaylarına da bakabilirsiniz.

140journos

En İyi Youtube Kanalları – 2021 Güncel – Takip Edilmesi Gereken 13 Kanal

Bu YouTube kanalı üzerinden paylaşılan videolar genellikle belgesel tadında olmaktadır. Siyasi, sosyolojik ve Popüler kültür öğelerine dair belgesel ve röportaj türevi videoları ile hem bilgilendirici hem de farklı bir bakış açısı sunabilen oldukça kaliteli bir YouTube kanalıdır. Hatta bu kanalın bazı belgesel tadındaki videoları internet televizyonları üzerinde de yayınlanmaktadır. Bu kanalı takip ederek geçireceğiniz vakitler için pişman olmazsınız.

İlker Gümüşoluk

En İyi Youtube Kanalları – 2021 Güncel – Takip Edilmesi Gereken 13 Kanal

Esasında stand-up gösterileri sunan İlker Gümüşoluk aynı zamanda da YouTube platformu üzerinde içerik üretmektedir. Özgün konseptlerle videolar üreten ve birtakım video serileri bulunan İlker Gümüşoluk’un kanalını ziyaret etmenizi önermekteyiz. Apartman Sohbetleri konsepti ile çektiği videolarıyla yoğun ilgi toplayan bu kanalın diğer konsept videoları da YouTube izleyicileri tarafından beğeni ile karşılanmaktadır.

KALT

En İyi Youtube Kanalları – 2021 Güncel – Takip Edilmesi Gereken 13 Kanal

Absürt komedi türünde çektikleri videolarla çoğu kez viral olmayı başaran bu YouTube kanalında karşılaşacağınız ilginç içerikleri ilkin garipseyecek olsanız bile sonrasında bu kanal tarafından üretilen videolara bağımlı olmanız işten bile değildir. Pek çok farklı video konsepti ile videolar çeken KALT ekibi bazı konseptleri seri şeklinde sürdürmektedir. Absürt komedi kategorisinde en iyi YouTube kanallarından biri olan ve absürt komediyi en başarılı şekilde temsil eden bu ekip, mizah anlayışlarıyla kendi tarzlarını yaratmayı başarabilmiştir.

BilimFili

En İyi Youtube Kanalları – 2021 Güncel – Takip Edilmesi Gereken 13 Kanal

YouTube platformunda bilim ve teknoloji konulu içerikli üreten bu kanalı takip etmek size birçok şey katacaktır. Birtakım bilimsel sorular dahilinde videolar çeken bu kanalda söz konusu olan bilimsel sorulara dair gayet açıklayıcı ve bilgilendirici cevaplar YouTube izleyicilerine sunulmaktadır. Hatta video çektikleri konuları animasyonlarla destekleyen bu kanalı ziyaret ettiğinizde içerikleri izlerken sürekli öteki içeriği de izleme isteği duyacaksınız. Hem bilimsel anlamda insana değer katan hem de izlerken keyiflendiren bu kanalı takip etmenizi öneririz.

Danla Bilic

En İyi Youtube Kanalları – 2021 Güncel – Takip Edilmesi Gereken 13 Kanal

YouTube platformu üzerinde çektiği makyaj videoları ile popülerlik kazanan Danla Bilic makyaj videolarındaki doğal tavırları ve samimiyetiyle kısa bir zamanda oldukça geniş bir abone kitlesine sahip olabildi. Asıl adı Neslihan Damla Akdemir olan Danla Bilic’i platformu üzerinden takip ederek makyaj videoları ile birlikte size keyifli vakit geçirebilirsiniz. Danla Bilic’in YouTube platformu güvenlik videolarının başlıkları da dikkat çekicidir. Danla Bilic aynı zamanda bir makyaj markası kurmuştur. Ürünlerini ise internet aracılığı ile satışa çıkmıştır.

MuratAbiGF

En İyi Youtube Kanalları – 2021 Güncel – Takip Edilmesi Gereken 13 Kanal

2011 yılından bu yana YouTube platformunda yayınlar yapan ve bu platforma videolar yükleyen Murat Engin’in YouTube platformu üzerindeki ilk kanalı “zikkimtadinda” adındaydı. Bu kanalı üzerinde vlog yayınları yapan Murat Engin sonraki yıllarda ise MuratAbiGF kanalını kurmuştur. Bu kanal üzerinde de vlog videoları çeken Murat Engin aynı zamanda şaka videolarıyla da izleyici kitlesini eğlendirmektedir.

Yabancı alışveriş siteleri hakkında merak edilenleri de inceleyebilirsiniz.

Nebuch

En İyi Youtube Kanalları – 2021 Güncel – Takip Edilmesi Gereken 13 Kanal

Felsefe ve sanat alanında çektiği videolarla dikkat çeken bu kanal felsefe ile ilgili olan YouTube izleyicilerinin mutlaka incelemesi gereken bir kanaldır. Bu kanal üzerinde çeşitli felsefi akımlar a dair konuşmalar, bu felsefi akımların manaları, felsefecilerin düşünce tarzları gibi pek çok konuda videolar bulunmaktadır. Bu kanalı takip ederek kendinizi felsefi anlamda geliştirebilir ve filozoflara dair daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burcu Yıldız Uğur

En İyi Youtube Kanalları – 2021 Güncel – Takip Edilmesi Gereken 13 Kanal

Burcu Yıldız Uğur’un YouTube platform üzerinde yayınladığı videolar genellikle sağlık ve beslenme ile alakalıdır. Bu alanlara dair kapsamlı bilgiler elde edebileceğiniz, sizin için eğitici deneyimler sunacak bu kanalı takip etmenizi önermekteyiz. Alanında en iyi YouTube kanallarından biri olan Burcu Yıldız Uğur’un YouTube kanalında birtakım tariflere dair bilgi almanız ve bu tarifleri uygulamanızda mümkün olabilir.

YouTube Kanalları ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

YouTube belgesel kanalları var mıdır?

Belgesel X, TR BRS2, TRT Belgesel gibi YouTube kanalları üzerinden belgesel izleyebilirsiniz.

Edebi YouTube kanalları hangileri?

Edebiyat içerikli videolar paylaşan Nebuch ve Dilozof kanallarını izleyebilirsiniz.

Bilgilendirici YouTube kanalları nelerdir?

TEDx Talks, Ozan Dağdeviren, Anlatsın.com gibi YouTube kanallarını bilgi ve eğitim içerikli paylaşımlarıyla dikkat çekmektedir. Bu kanallar üzerinde bilgi alabileceğiniz ve kendinizi eğitebileceğiniz pek çok video içeriği bulmanız mümkündür.

En İyi Youtube Kanalları listesine öneriniz varsa yorumlarda paylaşabilirsiniz.