Yabancı Alışveriş Siteleri – 2021 – En Güvenilir 12 Yurtdışı Alışveriş Sitesi

En iyi yabancı alışveriş siteleri hangileridir, özellikleri nasıldır? Listemizden inceleyebilirsiniz.

Yabancı alışveriş siteleri, birçok ürünün daha uygun fiyatlara alınabilmesini mümkün kıldığı için tercih edilmektedir. Günümüzde ürün alınacak yabancı siteler tercih edilirken ödeme yöntemleri ve gümrük konusunda sıkıntı çıkıp çıkmaması gibi kriterler göz önüne alınmaktadır.

Yabancı Alışveriş Siteleri dışında, hazırlamış olduğumuz En İyi Alışveriş Siteleri ve Çin Alışveriş Siteleri listelerine de mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Aliexpress

Yabancı Alışveriş Siteleri – 2021 – En Çok Tercih Edilen Sitelerden 12 Öneri

Satıcıların %99’u Çinli olan ve bünyesinde 3 milyon imalatçı bulunan bir alışveriş sitesidir. Kargo ücreti çıkan ürünler üzerinden 50 Dolara kadar kargo ücreti talep edilebildiği için alışveriş yapacak olanlara kargo ücreti talep edilmeyen ürünleri tercih etmesi tavsiye edilmektedir. Siparişin oluşturulması ile beraber 3 gün içerisinde ürünler kargoya verilmektedir. Ancak Türkiye’deki alıcıya ulaştırılması 21 gün ile 45 gün arası sürmektedir. Satın alınan ürünler Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra PTT kargo ile alıcılara teslim edilmektedir.

En güvenilir yabancı alışveriş siteleri’nden biri olan Aliexpress Türkçe websitesinden alışverişinizi hiçbir sıkıntı yaşamadan yapabilirsiniz.

 

En iyi motivasyon filmleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

Amazon

Yabancı Alışveriş Siteleri – 2021 – En Çok Tercih Edilen Sitelerden 12 Öneri

50’den fazla ülkeye satış gerçekleştiren, en popüler ve güvenilir yabancı alışveriş sitelerinden biridir. Ürün çeşitliliği oldukça fazla olduğu için Türkiye’de bulunamayan pek çok ürün Amazon üzerinden sipariş verilebilmektedir. Üstelik Türkiye’de bulunan ürünlerin birçoğu da Amazon üzerinden Türkiye’deki fiyatından çok daha uyguna alınabilmektedir. Kendi deposundaki ürünlerin satışında bazı dönemlerde indirimler yapılmaktadır ve bu indirimler ürünlerin gerçek satış fiyatının yarı yarıya düşebilmesini sağladıkları için oldukça avantajlı olmaktadırlar. Sınırlı sayıdaki ürünler için yapılan indirimlerdir. Ürünlerin satış fiyatlarına gümrük vergisi ve kargo ücretleri de dahil edilmektedir.

Asos

Yabancı Alışveriş Siteleri – 2021 – En Çok Tercih Edilen Sitelerden 12 Öneri

İngiltere merkezli bir online alışveriş sitesidir. Giyim, kozmetik, ayakkabı, aksesuar gibi konularda hizmet veren sitede elektronik ürünler ile alakalı kategoriler bulunmamaktadır. Ürünlerin teslim edilebileceği tahmini tarih aralıkları sipariş verilmeden önce belirtilmektedir. Bu tarih aralıklarına göre sipariş veren tüketiciler eğer ürünleri ilgili tarihlerde teslim alamazlarsa, kendilerine ödedikleri ücret iade edilmektedir. Bu da oldukça güvenilir bir alışveriş sitesi olarak tercih edilmesini sağlamaktadır.

Banggood

Yabancı Alışveriş Siteleri – 2021 – En Çok Tercih Edilen Sitelerden 12 Öneri

Hem Avrupa’da hem de ABD’de deposu olan bir satış sitesidir. Ancak merkezi Çin’de bulunmaktadır. Özellikle son yıllarda reklamlarının sayısını arttırdığı için daha geniş bir kitleye ulaşmıştır. Hobi ürünlerinden akıllı elektronik ürünlere kadar birçok ürün satın alınabilmektedir ve bu ürünlerin fiyatları alıcılar için oldukça uygun olmaktadır. Birçok üründe kargo ücreti çıkmamaktadır. Ancak bazı ürünlerde kargo ücreti isteniyor ise; Türkiye teslimli oldukları için 7 TL ile 10 TL arasında bir kargo ücreti ödenerek ürün teslim alınabilmektedir. Sipariş edilen ürünün daha kısa süre içerisinde kendisine ulaşmasını isteyenler, hızlı teslimat seçeneği ile sipariş verebilmektedirler.

Satın aldığı ürün ile ilgili bir problem yaşayanlar, herhangi bir sıkıntı çıkmadan ürünü pratik şekilde iade edebilmektedirler. Satıcılar ile alıcıları buluşturan bir web sitesi değildir. Bu sebeple sitede görülen ürünlerin hepsinin satıcısı direkt olarak Banggood olmaktadır. Bu da alışveriş sitesinin güvenilirliğini arttıran bir durumdur.

Best Buy

Yabancı Alışveriş Siteleri – 2021 – En Çok Tercih Edilen Sitelerden 12 Öneri

ABD merkezli bir alışveriş sitesidir. Ses sistemleri satışı ile beraber sektöre adım atmıştır. Günümüzde tüketici elektroniği kategorisinde ürünleri satışa sunmaktadır.

Dinodirect

Yabancı Alışveriş Siteleri – 2021 – En Çok Tercih Edilen Sitelerden 12 Öneri

Dinodirect; 2009 yılında kurulan, hızlı ve kolay alışveriş seçeneği sunan bir alışveriş sitesidir. Ürün çeşitliliği fazla olan bir web sitesidir. Elektronik ürünlerden aksesuarlara kadar her çeşit ürün sipariş edilebilmektedir. Satılan ürünler oldukça düşük fiyatlıdır. Çin merkezli olan bu web sitesinin çıkışını yaptığı ürünlerin kargolamasını China Post üstlenmektedir. Dinodirect, online alışveriş sitesi olarak geniş bir kitle tarafından bilinen bir web site değildir. 15 gün ile 30 gün arasında bir sürede sipariş edilen ürünlerin teslimatı yapılmaktadır.

En iyi SUV seçeneklerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

DressLily

Yabancı Alışveriş Siteleri – 2021 – En Çok Tercih Edilen Sitelerden 12 Öneri

DressLily; giyim ve aksesuar alışverişleri için özellikle Amerikalıların tercih ettikleri bir alışveriş sitesidir. Fiyatları oldukça uygun olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Sadece bir saat almak isteyen bile 2 Dolar gibi düşük bir fiyata saat alabilmektedirler. Kargo ücreti için belirlenen limit 39 Dolar olmaktadır. 39 Dolar ve üstü alışverişlerde kargo ücreti talep edilmemektedir. Ancak altı için kargo ücreti çıkmaktadır. Ortalama 3 haftalık bir süreç içerisinde siparişi verilen kargonun teslimatı gerçekleşmektedir.

Ebay

Yabancı Alışveriş Siteleri – 2021 – En Çok Tercih Edilen Sitelerden 12 Öneri

Oldukça eski bir alışveriş sitesi olmasının yanı sıra, ABD merkezlidir. Kargo ücreti alınmayan ürünler de bulunmaktadır. Ancak bazı ürünlerin satın alımında kargo ücreti çıkabilmektedir. Alışveriş sitesinde ikinci el ürünler de yer almaktadır. Bu ürünlerin satın alınabilmesi için açık arttırma yöntemi ile teklif verilmesi gerekmektedir. Yabancı alışveriş sitelerinden olan Ebay üzerinden uygun fiyatlara ürün alımı mümkündür.

Etsy

Yabancı Alışveriş Siteleri – 2021 – En Çok Tercih Edilen Sitelerden 12 Öneri

Sanatçıların ve zanaatkarların online alışverişte tercih ettikleri yabancı sitelerden biri olmaktadır. Satışa sunulan ürünlerin nasıl yapıldığı ile ilgili detaylı bir videoyu ürünün sayfasından izleyebilmek mümkün olmaktadır. Satıcılar satışa sunacakları ürünler ile ilgili videoları web sitesinin yetkililerine ulaştırmaktadırlar. Web sitesinin yetkilileri ise videoların ideal şartları karşılaması durumunda, ürün sayfasına bu videoları eklemektedirler. Web sitesinde Çinliler kadar Türk satıcılar da vardır. Sitede satışa sunulan ürünlerin pahalı olmalarının sebebi ise; ürünler el yapımı olmasından kaynaklanmaktadır.

Focalprice

Yabancı Alışveriş Siteleri – 2021 – En Çok Tercih Edilen Sitelerden 12 Öneri

Focalprice; Türkçe dil desteği bulunduğu için Türkler tarafından da tercih edilen bir alışveriş sitesidir. Satışlarını Hong Kong üzerinden gerçekleştirmektedir. Uygun fiyatlı ve orijinal ürünlerin satıldığı Focalprice; elektronik ürünlerin bulunduğu bir web sitesidir. Satılan elektronik ürünlerin garantisi bulunmaktadır. 3 ay ile 6 ay arasında bir süre içerisinde de alınan ürünlerin iadesini yapabilmek mümkün olmaktadır. Teslimat süreleri 7 gün ile 45 gün arasında değişiklik göstermektedir. 20 Dolar üzeri kargolar için kargo ücreti talep edilmemektedir.

GearBest

Yabancı Alışveriş Siteleri – 2021 – En Çok Tercih Edilen Sitelerden 12 Öneri

GearBest; oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan bir alışveriş sitesidir. Çin merkezli bir satış sitesidir. Satıcılar ile alıcıları güvenli bir yol ile bir araya getirmektedir. Ancak özellikle tercih edilen ürünleri, elektronik kategorisindeki ürünlerdir. Yapılan alışverişlere göre alıcıların hesaplarına hediye kuponları tanımlanmaktadır ve sonraki alışverişlerinde bu kuponları kullanabilmektedirler. Tek seferlik alışverişlerde eğer 22 Euro üst limiti aşılmaz ise; ürün geldiğinde gümrük ile ilgili herhangi bir problem yaşanmamaktadır.

En iyi oyun bilgisayarı listesine de bakabilirsiniz.

Newegg

Yabancı Alışveriş Siteleri – 2021 – En Çok Tercih Edilen Sitelerden 12 Öneri

ABD merkezli olan Newegg, ABD’de bir depoya sahiptir. Aynı zamanda Çin ve Hong Kong’da da depoları bulunan bir şirkettir. Güvenilir bir alışveriş sitesi olmasının yanı sıra, ürün çeşitliliği fazla olan bir web sitesi değildir. Bilgisayar parçaları almak isteyenlerin ziyaret etmesi gereken bir web sitesidir. ABD’deki depolardan temin edilecek olan ürünler; 3 ile 7 gün içerisinde Türkiye’ye teslim edilmektedir. Ancak eğer ürünler Çin ve Hong Kong’daki depolardan geliyor ise; 15 ile 30 gün arasında bir sürede ürünlerin teslimatı gerçekleşmektedir. ABD depolarından alınan ürünlerden talep edilen kargo ücreti 25 Dolar olarak açıklanmaktadır. Çin ve Hong Kong’dan gelecek olan ürünlerden talep edilen kargo ücretleri ise; 4 TL’dir.

Yabancı Alışveriş Siteleri İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kapıda Ödeme İmkanı Sunan Çin Alışveriş Siteleri Nelerdir?

Çin alışveriş siteleri içerisinde kapıda ödeme seçeneği olanlar yoktur. Bunun sebebi ise; yerel kargo firmaları ile alım yapılan yabancı alışveriş sitelerinin organize olmamasıdır.

Avrupa Alışveriş Siteleri Hangileridir?

Avrupa merkezleri alışveriş siteleri; Zalando, Otto Group, Cnova N.V., Tesco gibi sitelerdir.

Yurt Dışı Giyim Alışveriş Siteleri Nelerdir?

Shein, Romwe, Ssense, Sammy Dress, Choies, Urban Outfitters, Chictopia gibi yabancı alışveriş sitelerinden giyim alışverişleri yapılabilmektedir.

Yabancı Alışveriş Siteleri ile ilgili önerilerinizi, sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seperatör Nedir?

Seperatör Nedir? – Seperatör Çeşitleri

En İyi Aşk Filmleri – Ülkemizden Çıkan 10 Film

En İyi Aşk Filmleri – 2021 Güncel – Ülkemizden Çıkan 10 Film