İnternetin bu kadar yer kapladığı bir çağda herkes mükemmel hızda ve kalitede bağlantı istemektedir. Bunun için de kullanılan modem çok önemlidir. Mükemmel bir internet deneyimi için Vdsl modemler tercih edilmelidir. Bu yazımızda sizler için vdsl modem tavsiyeleri hakkında bazı bilgilere yer verdik ve önerilerde bulunduk. Siz de sunmuş olduğumuz seçenekler arasından ihtiyaçlarınıza en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Modem Tavsiyeleri içeriğimize de göz atmanızı öneririz.

TP – Link Archer VR600 1600 Mbps Gigabit VDSL/ADSL2+ Modem

VDSL Modem Tavsiyeleri – 2021 Güncel – Üstün Bir İnternet Deneyimi İçin En İyi 10 Vdsl Modem

2.4 GHz’de 300 Mbps ve 5 GHz’de 1300 Mbps’ye varan hızı sayesinde TP – Link Archer VR600 modem, üstün hızda bir internet deneyimi sağlar. Bu sayede HD videolar ve online oyunlarda bile mükemmel bir hız elde edebilirsiniz. Büyük boyutlardaki dosyaları kısa süre içinde indirebilirsiniz. 3 adet anteni bulunan TP – Link Archer VR600 geniş menzilli bağlantı imkanı verir ve kör noktalarda bile internete bağlanmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda DSL, EWAN, USB gibi bağlantı noktaları sayesinde çok yönlü ve uyumlu bağlantı yapabilirsiniz. IOS ve Android cihazlarından routerın yönetimi ve erişimi oldukça kolaydır.

Ayrıca en iyi internet sağlayıcıları bilgilerine de bakabilirsiniz.

Tenda V300 4 Port 300 Mbps Vdsl Modem

VDSL Modem Tavsiyeleri – 2021 Güncel – Üstün Bir İnternet Deneyimi İçin En İyi 10 Vdsl Modem

Kablolu modem, Vdsl 2 modem router, wifi router ve 4 port switch şeklinde kullanabileceğiniz tek noktalı mükemmel bir çözüm seçeneğidir. USB paylaşımı, IPTV ve kolay kurulum gibi özellikleri sayesinde kullanışlı bir seçenek haline gelir. 5 dBi’lik 2 adet anteni sayesinde Tenda V300 evinizin her köşesinde mükemmel bir internet deneyimine sahip olmanızı sağlar. Gelişmiş sinyal gücü sayesinde kapsama alanı oldukça geniştir. USB giriş portu sayesinde flash belleğinizi bağlayarak evinizin her noktasından dosya paylaşımı yapabilirsiniz. Yıldırımlardan kaynaklı hasarlarla karşılaşmayacağınız Tenda V300, 6000 volta kadar yıldırım koruması sağlar. Bu sayede en kötü havalarda bile kesintisiz internet keyfine sahip olabilirsiniz.

TP – Link TD – W9970V3 VDSL2-ADSL2 + Modem

VDSL Modem Tavsiyeleri – 2021 Güncel – Üstün Bir İnternet Deneyimi İçin En İyi 10 Vdsl Modem

Dual Wan portu özelliği sayesinde Vdsl/Adsl/Fiber/Kablo servisleri ile uyumlu çalışır. Çok fonksiyonlu USB portu sayesinde anında evinizin her yerinden dosya paylaşımı yapabilirsiniz. 100 Mbps’ye varan indirme hızı sayesinde büyük boyutlu dosyaları bile kısa süre içinde indirebilirsiniz. Lan/Wan portu değiştirilebilir özelliği ile fiber/kablo servislerine bağlanabilirlik sağlar. Bu sayede istediğiniz an hızlıca geçiş yapabilirsiniz. 5 dBi’lik anten gücü sayesinde geniş bir kapsama alanı sunar. Bu sayede uzak noktalardan bile internete üstün kalitede bağlanabilirsiniz. Modeminizi evinizin veya ofisinizin tam ortasına değil, en uygun yere konumlandırabilirsiniz.

Asus DSL – AC51 DualBand DLNA VPN ADSL VDSL Fiber Modem Router

VDSL Modem Tavsiyeleri – 2021 Güncel – Üstün Bir İnternet Deneyimi İçin En İyi 10 Vdsl Modem

Eşzamanlı çift bandı sayesinde Asus DSL – AC51 DualBand mükemmel bir kullanışlılık sağlar. 5 GHz üzerinde 433 Mbps ve 2.4 GHz üzerinde 300 Mbps hız sunan Asus DSL – AC51 DualBand ile yüksek hızda internette gezinebilirsiniz. DSL ve Ethernet için 2 WAN yuvası bulunduğu için kablosuz router ve DSL modem olarak kullanılabilir. Aynı zamanda IPTV desteği için VDSL/ADSL WAN çoklu hizmeti sağlar. Kapsama alanı genişliği, kararlılığı ve dinamik hızı için ince ayar özelliği bulunur. 3 adımda kolay kurulum sayesinde kısa sürede ekstra teknik bir bilgi olmadan kurulum yapabilirsiniz. Misafir ağı ile güvenli bir erişim sağlayarak başkalarının özel bilgilerinize erişmesini engeller.

Zyxel VMG1312-B10D 300 Mbps Vdsl2/Adsl2/Router

VDSL Modem Tavsiyeleri – 2021 Güncel – Üstün Bir İnternet Deneyimi İçin En İyi 10 Vdsl Modem

3 dBi’lik çift anteni sayesinde Zyxel VMG1312-B10D modem yüksek bir çekim gücü sağlar. Bu sayede güçlü sinyallere sahip olursunuz ve evinizin farklı köşelerinden bile üstün ağ kullanımı yapabilirsiniz. 300 Mbps’ye varan hızı sayesinde yüksek boyutlu dosyaları kısa sürede indirebilirsiniz. Aynı zamanda online oyunlarda ve HD videolarda kesinti veya takılma sorunu yaşamazsınız. 4 port Ethernet çıkışı sayesinde çoklu bağlantı imkanı sunarak vdsl modem tavsiyeleri arasında yer alır. Aynı zamanda router özelliği sayesinde de bilgisayarlarınız arasında veri iletimini daha hızlı bir hale getirir.

D – Link DSL – 224 VDSL2/ADSL2 + Modem Router

VDSL Modem Tavsiyeleri – 2021 Güncel – Üstün Bir İnternet Deneyimi İçin En İyi 10 Vdsl Modem

802.11n bağlantı hızında internet ile hızlı gezinti, mail kontrolü ve çevrimiçi sohbet edebilirsiniz. 4 farklı Ethernet bağlantı noktası sayesinde D – Link DSL – 224 modeminize çoklu bağlantı yapabilirsiniz. 100 Mbps’ye varan indirme hızı sayesinde yüksek boyutlu dosyaları bile kısa süre içinde indirebilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Güvenlik duvarı özelliği ile eviniz ve işyerinizdeki internetinize yetkisiz erişim yapılamaz. Bu sayede özel bilgileriniz için güvenli bir seçenek haline gelir. Çevre dostu D – Link DSL – 224 Energy Star güç kaynağı ile güç tüketimini azaltır.

Asus DSL – AC68U DualBand – Ai VDSL Modem Router

VDSL Modem Tavsiyeleri – 2021 Güncel – Üstün Bir İnternet Deneyimi İçin En İyi 10 Vdsl Modem

1900 Mbps’ye varan çift bant veri hızı sayesinde en hızlı çalışan modemler arasında yer alır. ADSL2/2+, ADSL, VDSL2, fiber ve kablo desteği ile sınırsız bir uyumluluk sunar ve geleceğe dönük bağlantı yapmanızı sağlar. 600 Mbps hıza ulaşan urboQAM teknolojisi sayesinde oldukça hızlı bir şekilde internette gezinti yapmanızı sağlar. Aynı zamanda 5 adet Gigabşt Ethernet portu sayesinde en hızlı kablolu bağlantılar için ideal seçenektir. USB 3.0 portu sayesinde USB 2.0’a göre 10 kata kadar daha hızlı bir kullanım yapabilirsiniz. Misafir özel ağı sayesinde evinize gelen misafirlerinize kendi ağınızın şifresini vermeden bağlanmalarını sağlayabilirsiniz. Bu sayede güvenli bir seçenek haline gelir. Asus AiCloud ile ev ağınızdan veya herhangi bir internet bağlantılı cihazdan verilerinize ulaşabilir, transfer edebilir veya paylaşabilirsiniz.

En iyi İngilizce uygulamaları detaylarını da inceleyebilirsiniz.

Zyxel VMG3312 – B10A v2 Fiber Destekli VDSL2/ADSL2+ Modem/Router

VDSL Modem Tavsiyeleri – 2021 Güncel – Üstün Bir İnternet Deneyimi İçin En İyi 10 Vdsl Modem

Hız, güvenlik ve yüksek performansı bir arada sunan Zyxel VMG3312 – B10A kusursuz bir internet erişimi için ideal seçimdir. Aynı zamanda farklı konumlar arasında güvenli bağlantı kurabilmek için IPSec VPN özelliği bulunur. Bu sayede güvenli bir internet bağlantısı deneyimi de yaşarsınız. 300 Mbps’ye varan kablosuz bağlantı hızı sayesinde online oyunlar oynarken, HD videolar izlerken veya dosya paylaşımı yaparken takılma meydana gelmez ve işlerinizi kısa sürede halledebilirsiniz. 2 adet 5 dBi’lik değiştirilebilir anteni sayesinde yüksek bir sinyal gücüne de sahip olursunuz.

TP – Link Archer WR400 VDSL/ADSL Modem/Router

VDSL Modem Tavsiyeleri – 2021 Güncel – Üstün Bir İnternet Deneyimi İçin En İyi 10 Vdsl Modem

 

Hem modem hem de router teknolojisine sahip TP – Link Archer WR400 kullanışlı bir seçenektir. 3 adet harici anteni sayesinde üstün bir çekim gücüne sahiptir ve kör noktalardan bile yüksek kalitede bağlantı yapmanızı sağlar. 2.4 GHz ve 5 GHz frekanslarında çift bantlı çalışan TP – Link Archer WR400, 2.4 GHz için 300 Mbps ve 5 GHz için 867 Mbps hızlara ulaşır. Misafir ağı seçeneği ve WPS güvenliği sayesinde güvenli bir seçimdir.

Asus DSL – AC88U AC3100 ADSL/VDSL Gigabit Kablosuz Modem

VDSL Modem Tavsiyeleri – 2021 Güncel – Üstün Bir İnternet Deneyimi İçin En İyi 10 Vdsl Modem

900 Mbps’ye varan kablosuz bağlantı hızı ile en hızlı modemler arasında bulunan Asus DSL –AC88U AC3100 işlerinizi kısa süre içinde ve takılma olmadan halletmenizi sağlar. Bu sayede oyun keyifleriniz de bölünmez. 3 adet anteni sayesinde geniş menzilli sinyal gücüne sahiptir. Bu sayede en uzak noktalardan bile kusursuz bağlantı yapabilirsiniz. USB özelliği sayesinde kolayca verilerinizi paylaşabilir ve router özelliği ile veri iletimini hızlı hale getirebilirsiniz. 4 adet Ethernet girişi bulunan Asus DSL –AC88U AC3100 çoklu bağlantı imkanı verir.

FPS ölçme programları listesini de inceleyebilirsiniz.

En İyi VDSL Modem Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Çift bant vdsl modem var mı?

Daha kullanışlı seçenek olan çift bantlı vdsl ile eş zamanlı bağlantı yapabilirsiniz. Bu özellik vdsl modemlerin çoğunda bulunur ve önemli bir özelliktir.

Yüksek hızlı vdsl modemler hangileridir?

Mbps hızı bir modemin kusursuz bir bağlantı sunması açısından önemlidir. Bu hızın en yüksek olduğu marka ise genellikle Asus’tur. 900 Mbps hıza varan seçenekleri vardır.

2020 en iyi vdsl modem tavsiyeleri hangileridir?

Vdsl modem seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Kişi ihtiyacına göre bu özellikler arasında en iyisini belirlemelidir. Genel olarak vdsl modem tavsiyeleri bu modemlerin hızı ve sinyal gücüne bakılarak verilir.
Kategori: