En iyi internet sağlayıcısı kişilerin internet hizmetinden bekledikleri şeylere göre değişebilir. İnternetsiz bir yaşam hayal etmek günümüzde pek çok kişi için neredeyse imkansızdır. Hemen her türlü içeriğe erişilebilen internet sayesinde gündemi takip etmek, farklı konular hakkında bilgi edinmek, yol bulmak, dünyadaki pek çok kişiyle iletişime geçmek mümkündür. İnternetin kalitesini belirleyen çeşitli kriterler bulunur. Bu kriterlerin sağlanmasıyla birlikte kişiler kaliteli internetin keyfini sürebilirler. Kaliteli internet yüksek bir indirme hızına sahip ve çeşitli içerikleri sorunsuz bir şekilde oynatan ve internete kolayca yükleme yapabilen bir internet bağlantısı olarak kabul edilir.

FPS ölçme programı bilgilerine de bakabilirsiniz.

Turknet

En İyi İnternet Sağlayıcısı – 2021 Güncel – Türkiye’nin En İyi 10 İnternet Sağlayıcı

2018 ve 2019 yılında yapılan hız testlerine göre Türkiye’nin en hızlı internet bağlantısı hizmetini sunduğunu öne süren Turknet muadilleri arasında öne çıkabilen bir servistir. 100 Mbps hıza erişebilen interneti kotasız ve taahhütsüz bir şekilde müşterilerine sunan bu internet sağlayıcısı aynı zamanda para iadesi yapma konusunda da müşterilerine güvence verir. İlk otuz gün boyunca internet hizmetinden memnun kalmayan kişilerin parası tamamen geri ödenir. Özgür İletişim Paketi olarak adlandırılan paket sayesinde geniş bir kullanıcı kitlesine kavuşan Turknet çeşitli başarılara imza atmış bir şirkettir. Netflix ve Steam’a bağlanma hızları açısından ikinci sırada yer alır.

Turkcell Superonline

En İyi İnternet Sağlayıcısı – 2021 Güncel – Türkiye’nin En İyi 10 İnternet Sağlayıcı

İnternet sağlayıcıları arasında özel bir yere sahip olan Turkcell, sunduğu teknik hizmetle adından sıklıkla söz ettirir. On iki aylık bir taahhütle ücretsiz kurulum yapan firma aynı zamanda modem için sizden para talep etmez. Fiyatlara her şeyin dahil olduğunu özellikle belirtir ve faturada sürpriz olmayacağını garanti eder. Başvuru yapıldıktan sonra iki gün içerisinde kurulum yapma sözü verir. Fizy, TV+ ve BiP gibi uygulamalar adil kullanım kotasından yada ana kotadan bakiye eritmeden çalışabilir. Fiber internet konusunda da büyük atılımlar yapan Turkcell bu sayede yoğun bir ilgi görür.

Vodafone SüperNet

En İyi İnternet Sağlayıcısı – 2021 Güncel – Türkiye’nin En İyi 10 İnternet Sağlayıcı

Tıpkı Turkcell gibi bir GSM operatörü olan Vodafone da evde kullanıma uygun bir internet hizmeti verir. Epey makul fiyatlardan başlayan paketlere sahip olan Vodafone aynı zamanda yirmi dört aylık Vodafone TV üyeliğini de müşterilerine armağan eder. Bir taşla iki kuş vurmak isteyen kişiler için epey cazip olan bu teklif sayesinde pek çok filmi ücretsiz izlemek mümkündür. Kurulum için herhangi bir ücret talep etmeyen bu firma tıpkı diğer firmalar gibi internet üzerinden başvuru kabul eder.

Türksat Kablo

En İyi İnternet Sağlayıcısı – 2021 Güncel – Türkiye’nin En İyi 10 İnternet Sağlayıcı

Sunduğu özgün tarifelerle pek çok kullanıcının dikkatini çeken Türksat Kablo’nun verdiği internet hizmetinin adı Kablonet olarak da anılır. Firmanın sunduğu tarifeler arasında ayrı bir yere sahip olanlardan biri “Kullandığın Kadar Öde” tarifesidir. Kişiler sadece harcadıkları kadar internetin bedelini firmaya öder. Bunun dışında pek çok kotalı ve kotasız internet paketi de söz konusudur. İnternet hızları arasında değişimler olabilir. Kablonet hizmeti şehit ve gazi yakınlarına indirimli bir şekilde sunulur. Aynı şey engelli vatandaşlar için de geçerlidir.

D – Smart

En İyi İnternet Sağlayıcısı – 2021 Güncel – Türkiye’nin En İyi 10 İnternet Sağlayıcı

Paralı uydu yayını hizmeti veren D-Smart’ın internet hizmeti aynı zamanda D-SmartNet olarak da isimlendirilmektedir. Bünyesinde farklı paketler sayesinde farklı hızlarda ve kotalarda internet aboneliği satın almak mümkündür. Çoğu paketinde aktivasyon ücreti ve kurulum ücreti talep etmeyen D-Smart bazen Türk Telekom’un bazen de Superonline’ın altyapısı kullanır. En iyi internet sağlayıcısı listesinde mutlaka adı geçen D-Smart ile birlikte düşük fiyata internet aboneliği açtırmak mümkündür.

En iyi tarayıcılar hakkında detayları da inceleyebilirsiniz.

Türk Telekom

En İyi İnternet Sağlayıcısı – 2021 Güncel – Türkiye’nin En İyi 10 İnternet Sağlayıcı

Özellikle fiber internet konusunda kendisine epey güvenen Türk Telekom, fiber aboneliklerin sayısı bakımından Türkiye birincisidir. Normal internet hızını katbekat artırabilen fiber internet sayesinde kişiler dosyaları hızlıca indirip epey kaliteli içerikleri izleyebilirler. Müşteri hizmetleri açısından epey yüksek standartlara sahip olan Türk Telekom günün her saati hizmet veren bir müşteri hizmetleri hattına sahiptir. Abonelik açma ve kurulumu gerçekleştirme süresi çok kısadır. Bu sayede sadece birkaç gün içerisinde Telekom abonesi olmak mümkündür. Telekom’un alametifarikalarından birisi de dış mekanlarda da internet hizmeti vermesidir. Pek çok yere konumlandırılmış olan Wi-Fi noktaları sayesinde ücretsiz bir şekilde internete girmek söz konusu olabilir.

Digitürk

En İyi İnternet Sağlayıcısı – 2021 Güncel – Türkiye’nin En İyi 10 İnternet Sağlayıcı

1999 senesinde hayatlarımıza giren Digitürk aslında bir medya kuruluşudur. Paralı bir uydu yayını sunan Digitürk sahip olduğu kanallar sayesinde bolca sinema ve spor yayını yapmaktadır. 2016 senesinde beIN Media Group tarafından satın alınmış olan Digitürk günümüzde internet hizmeti de verir. Turkcell Superonline’ın altyapısını kullanır. Çeşitli kanallara erişim hakkı tanıyan paketlere ek olarak sunulan internet paketleri sayesinde çeşitli televizyon kanallarının tadını çıkarırken aynı sırada internete girmek de mümkündür. Bu sayede internet ve televizyon aboneliği için ayrı ayrı fatura ödenmez.

Millenicom

En İyi İnternet Sağlayıcısı – 2021 Güncel – Türkiye’nin En İyi 10 İnternet Sağlayıcı

Taahhütsüz, kotasız ve fiber hızında interneti epey pratik bir şekilde müşterilerine sunan Millenicom, 2019 senesinde Türkiye’de ciddi miktarda yatırım yapan bir şirketin alt kuruluşlarından birisi olarak kabul edilir. Türk Telekom ve Superonline altyapılarından faydalandığı bilinen firma fiyat ve performans konusunda öne çıkar. Adil kullanım kotasının olmadığı internet paketleriyle kendinden sıklıkla bahsettiren firma tam manasıyla sınırsız internet sunma özelliğiyle ön plana çıkar.

Uzaynet

En İyi İnternet Sağlayıcısı – 2021 Güncel – Türkiye’nin En İyi 10 İnternet Sağlayıcı

Kurulum için herhangi bir altyapı gerektirmeyen Uzaynet, Türkiye’nin herhangi bir yerinde kurulabilir. Buna ufak köyler ve kasabalar da dahildir. Evlerde uygun bir yere konumlandırılan çanak anten sayesinde epey hızlı bir internet servisine kavuşmak mümkündür. Uzaynet herhangi bir cihaz ücreti talep etmeden internet hizmetini sizlere sunar. Farklı hız seçeneklerinden birini değerlendirerek bu internet servisine abone olabilirsiniz. 50 Mbps’e kadar indirme ve 10 Mbps’e kadar yükleme hızına erişmek mümkündür.

Mobil İnternet

En İyi İnternet Sağlayıcısı – 2021 Güncel – Türkiye’nin En İyi 10 İnternet Sağlayıcı

Evde kullanılan internetlerin çoğu başlı başına kurulum gerektirir. Hızlı çözümlere ihtiyaç duyan kişiler için mobil internetten faydalanmak da mümkündür. Akıllı telefon ve tabletlerde var olan mobil internetle bilgisayara girilerek internet kullanılabilir. Sim karta tanımla bir internet paketi varsa kartın takılı olduğu cihaz basit bir modeme dönüştürülerek bu cihazdan internet servisi elde edilebilir. Ülkemizdeki tüm GSM operatörleri farklı hızlarda interneti müşterilerin kullanımına sunar.

En iyi laptop markası seçeneklerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

En İyi İnternet Sağlayıcısı Hakkında Merak Edilenler

En Uygun İnternet Sağlayıcısı Hangisidir?

Farklı firmaların farklı fiyat bantlarında internet paketleri olabilir. Bu paketlerin en uygunu her daim en ucuzu olmak durumunda değil. Fiyat ve hız arasındaki dengeyi tutturmak makul bir karar olacaktır.

Altyapısız İnternet Var Mı?

Klasik yöntemlerle verilen internet hizmetlerinin her biri öyle yada böyle altyapı gerektirir. Uzaynet bu firmaların arasından sıyrılır. İnternet hizmetini uydudan temin eden bu internet hizmeti herhangi bir altyapıya ihtiyaç duymaz. Bu durumun getirdiği avantajlar ve dezavantajlar elbette vardır.

Bölge İnternet Sorgulama Nasıl Yapılır?

İnternet altyapısıyla alakalı sorgulama yapmak isteyen kişiler internet servisi almak istedikleri firmanın internet sitesini bu işlem için kullanabilirler. Güncel altyapı bilgileri bu firmalarda bulunmaktadır.

Fiber İnternet Nedir?

Günümüzde en iyi internet sağlayıcısı aslında fiber internet altyapısı olan sağlayıcılardır. Fiber aslında bir çeşit kablodur. Bu kablo sayesinde internet servisi daha hızlı sağlanır.
Kategori: