İnsanlar, binlerce iş dalından birkaç tanesini çok fazla duyar. Bunlar arasında öğretmenlik, mühendislik, doktor, hakim, savcı, avukat gibi meslekler vardır. Ancak bazı meslekler ise hem insanlık için önemli, hem de tehlikelidirler. Bazı işler teorik olarak tehlikeli görünmezken, özellikle devlet başkanlığı son derece tehlikeli bir iştir. Olası bir yanlış adımda tüm ülkenin sorumluluğu devlet başkanına yüklenir ve yargılama seansları can alıcı olabilir.

En Tehlikeli İşler

Bazı iş dalları en tehlikeli işlerdir demiştik. Bunlar arasında bazıları hiç duymadığınız işler iken, bazılarını duyduğunuzda ise “nasıl olur?” tepkisini vereceksiniz.

Biyologlar

Biyologlar özellikle zaman zaman Dünya’nın en tehlikeli bölgelerine giderek örnekler almak zorundadırlar. Bunlar mantar örnekleri olabilir, yarasalardan alınan örnekler olabilir, kısaca her türlü örnekler olabilir. Corona virüsü dolayısı ile bazı biyologlar yarasaları yakaladılar ve örnekler aldılar. Yanlarında yardımlar olsa bile her zaman olmasa bile tehlikeli bir iştir.

Avcılar

Avcılar özellikle su altı avcıları basınç ve diğer canlı tehditleri dolayısı ile çok ciddi bir iş yürütürler. Bazı durumlarda devasa köpek balıkları ile karşı karşıya kalırlar, bazı durumlarda ise hiç beklemedikleri balinalar ile. Bazı durumlarda ise hiç bilinmeyen okyanus canlıları ile karşılaşırlar.

İtfaiyeciler

İtfaiye ekipleri her türlü tehditlere karşı hızlı ve başarılı hareket etmelidir. Bunların bir bölümü özellikle çok büyük tehditler olabilir. Özellikle ormanlarda görev yapan itfaiye ekiplerinin işi şehirde görev yapanlara oranla çok daha zordur.

Belgeselciler

Vahşi yaşam ekipleri özellikle en vahşi hayvanların yanında bulunurlar ve bunlar bazen kendi can güvenliklerini riske attıkları anlamını taşır. Genelde arabayla hayvanları görüntülemelerine rağmen bazen farkı açılara kamera yerleştirmek için arabadan inmek ve bunları daha sonrasında ise geri almak zorunda kalabilirler.

Askeri Uçak Pilotları

Uçağın içerisinde güvende hissedebilirsiniz. Ancak askeri uçak pilotları özellikle füzeler ile vurulma tehditlerine sık denk gelirler. Özellikle savaş sırasında askeri uçakların vurulması durumunda pilot kendini havaya ateşleyebilir ama düşecek olduğu yer yine düşman bölgesi olacağından can güvenliği yine bile tehlikeye girer.
Kategori: