Dayanıklı ve yapışmaz tencere araları olarak bildiğimiz granit tencere genellikle set halinde satın alabildikleri gibi tek olarak da satışı yapılmaktadır. Hem artıları hem de eksileri bulunan granit tencere seti özellikle mutfak eşyaları içerisinde alınan en akıllıca ürünler olarak kabul edilmektedirler.

Alüminyum ve karbon çelik çekirdeklerinden üretilen granit tencereler asıl adı granit olsa da içeriğinde granit içermemektedir. Aslında hepimizin granit tencere olarak bildiği bu tencereler sadece dış görünüşlerinden dolayı granit adı ile anılmaktadır.

Granit tencere seti genellikle yapışmaz yüzeyleri sayesinde birçok yemeğin kullanımında avantaj sağlamaktadır. Aynı zamanda ağırlık olarak demir tencerelere göre daha hafif olan bu ürünler bilek problemi yaşayan veya yaşlı olan kişilerin kullanımı için oldukça uygundur.

Piyasada satışa sunulan tencereler içerisinde uygun fiyatlara sahip olan granit tencereler herhangi bir hasar almaları oldukça zor olduğu için dayanıklı olarak da bilinmektedirler.

Granit Tencere Seti Markaları

Birçok farklı tarafından granit tencereler veya granit görünümlü tencereler üretilmektedir. Ancak bazı markalar tarafından üretilen granit tencere seti çok daha dayanıklı malzemelerden üretildiği için uzun ömürlü olmaktadır.

En İyi Granit Tencere Seti Tavsiyesi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi birçok farklı marka tarafından üretilmekte olan çeşitli granit tencere setleri bulunmaktadır. Evinize veya çeyizinize granit tencere alırken hangisini seçmeniz gerektiğine emin olamıyorsanız sizler için en iyi granit tencere seti tavsiyesi yazımızın bu kısmında yer almaktadır.

5. Karaca Gris Bio Granit 7 Parça Tencere Seti

4. Emsan Premium Granit 7 Parça Golden Pink Tencere Seti

3. Emsan Arven 7 Parça Black Granit Tencere Seti

2. Taç Ultra Klasik Granit 3’lü Tencere Seti

1. Emsan Oasis Pro 7 Parça Granit Tencere Seti

5. Karaca Gris Bio Granit 7 Parça Tencere Seti

Karaca granit tencere seti üretiminde ilk sırada yer alan markalar içerisinde yer almaktadır. Özellikle bu markadan tencere seti alırken Karaca Gris Biyo Granit 7 Parça Tencere Seti satın alabilirsiniz. En iyi granit tencere seti olarak da bilinen bu seri 3 adet tencere ve 3 adet kapak içermektedir.

Darbelere karşı oldukça dayanıklı olan bu ürün aynı zamanda ısıya karşı dayanıklı olmasıyla da tüm ocak tiplerinde kullanılabilmektedir. Leke tutmayan dış yüzeye sahip olan bu ürünün 350 kaplaması ise alüminyumdan yapılmaktadır.

Karaca Gris Bio Granit 7 Parca Tencere Seti

Karaca Gris Bio Granit 7 Parça Tencere Seti

4. Emsan Premium Granit 7 Parça Golden Pink Tencere Seti

Kolay temizlenebilir özelliğe sahip olan Emsan Premium Granit 7 Parça Golden Pink Tencere Seti sahip olduğu şık grupları ve yapışmaz özelliği sayesinde mutfaklara renk katarken aynı zamanda uzun ömürlü kullanımda sağlamaktadır.

Almış olduğu hız diye zeminde eşit bir şekilde dağıtan bu ürün yüksek ısılara karşı dayanıklıdır. İçerisinde derin tencere, pilav tenceresi ve tava bulunan bu ürün toplamda 4 adet tencere ve 3 adet kapaktan oluşmaktadır.

Emsan Premium Granit 7 Parca Golden Pink Tencere Seti

Emsan Premium Granit 7 Parça Golden Pink Tencere Seti

3. Emsan Arven 7 Parça Black Granit Tencere Seti

Emsan Arven 7 Parça Black Granit Tencere Seti bulaşık makinesinde kolay yıkanabilir özelliğe sahip olmasının yanı sıra aynı zamanda ısıyı eşit derecede dağıtan alt yüzeyi sayesinde yemeklerin yanmasını veya yapışmasını önlemektedir.

Kolay pişirme ve temizleme özelliği bulunan bu set aynı zamanda şık tasarımı ve grupları ile de oldukça estetik bir görüntüye sahiptir. Emsan üretmiş olduğu diğer granit tencere setlerine oranla cam kapağı sahip olması içerisindeki yemeği kapağını açmadan kontrol etme fırsatınız bulunmaktadır.

İç yüzeyi granit kaplama olan buyurun kolay temizlenebilir olmasının yanı sıra granit tencere seti en ucuz olarak da bu ürün kabul edilmektedir.

Emsan Arven 7 Parca Black Granit Tencere Seti

Emsan Arven 7 Parça Black Granit Tencere Seti

2. Taç Ultra Klasik Granit 3’lü Tencere Seti

Taç ultra klasik granit 3’lü tencere seti çizilmelere karşı dayanıklı olmasının yanı sıra aynı zamanda kolay yıkanabilir olmasıyla da birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Granit tencere seti 3’lü olarak satılmakta ve içerisinde 1 adet tava, 1 adet tencere ve 1 adet tencere kapağı yer almaktadır.

Yanmaz ve yapışmaz yüzeyi sayesinde yemeklerin hızlı ve kolay şekilde pişmesini sağlarken aynı zamanda ısıyı eşit derecede dağıtmasıyla da oldukça kullanışlı bir ürün olmaktadır.

26 cm genişliğindeki tencere ve tavası ile günlük kullanım için uygun olan bu set aynı zamanda çeyizlerin vazgeçilmezi olmaktadır.

Tac Ultra Klasik Granit 3lu Tencere Seti

Tac Ultra Klasik Granit 3lu Tencere Seti

1. Emsan Oasis Pro 7 Parça Granit Tencere Seti

Emsan Oasis Pro 7 Parça Granit Tencere Seti uzun ömürlü kullanım sunan emsan ürünleri içerisinde yer almaktadır. Emsan’ın cam kapak granit tencere setleri içerisinde yer alan bu set 3 kat güçlendirilmiş alüminyum gövdeye ve yanmaz yapışmaz yüzeye sahiptir.

Diğer ürünlere göre küçük boyutlarda üretilmekte olan bu set cam kapakları sayesinde içerisinde pişen yemeğin takip edilmesini kolay hale getirmektedir. Tam bir fiyat performansı olarak kabul edilen bu ürün

3 adet tencere, 1 adet tava ve 3 adet tencere kapağından oluşmaktadır. Set halinde satılan bu ürün kaliteli malzemelerin kullanılması sayesinde oldukça kullanışlı ürünler içerisinde yer almaktadır. İndüksiyonlu ocaklar dışında diğer tüm ocak tipleriyle uyumlu bir üründür. Çeyizleriniz ve günlük kullanımınız için oldukça kullanışlı bir ürünlerdir. Ancak genellikle bu ürünler günlük kullanım için daha uygun olduğu için çeyizlerde pek fazla tercih edilmemektedirler.

Emsan Oasis Pro 7 Parca Granit Tencere Seti

Emsan Oasis Pro 7 Parça Granit Tencere Seti

En İyi Granit Tencere Seti başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.