Tüm dünyada özellikle de gelişmemiş ve gelişmeye devam eden bazı ülkelerde hayvanlara işkence çok daha fazla görülüyor. Özellikle de bazı dini kurallarla cinselliğin tabu olduğu Müslüman ülkelerde hayvanlara uygulanan işkence (tecavüz) haberleri çok fazla görülürken, Türkiye’de maalesef bu konuda oldukça fazla vakanın olduğu ülkeler arasında yer alıyor.

Atların fayton olarak kullanılması, köpek ve eşek gibi hayvanlara özellikle kırsal kesimlerde tecavüz vakalarının fazlaca görüldüğü Türkiye’de bunun için hükümete sürekli olarak hayvan hakları yasası çıkarması, sokak hayvanlarının derhal sokaklardan toplatılarak barınaklara alınması çağrıları yapılıyor.

Ancak sokak hayvanlarının düzgün barınaklara toplatılması bir kenara dursun, hükümetin hayvan hakları yasasını bile uzun zamandır çıkarmak için çalışsa da aktif olarak bir yasanın henüz çıkmadığı biliniyor.

İşte hayvanlara yapılan zulüm ve işkence hakkında çarpıcı gerçekler…

Sokak Hayvanlarının Sayıca Fazla Olduğu Ülkelerde Tecavüz Daha Çok!

Hayvan İşkenceleri Hakkında Tüyler Ürpertici Gerçekler

Sokak hayvanlarının milyonlarla anıldığı Türkiye gibi ülkelerde sokak hayvanlarının gördüğü işkence çok daha büyük boyutlarda oluyor. Uluslararası hayvan hakları dernek ve savunucuları Türkiye gibi ülkelerde sokak hayvanlarının barınma, yaşam, besin ve diğer konularda özellikle de sağlık konusunda çok ciddi problemler yaşadıklarına dair raporlara kesin olarak yer vermiyor ancak Türkiye’de mevcut olan hak savunucuları sokak hayvanları için yaşam alanları oluşturulmasını şiddetle destekliyor.

Çin Kürk Üretiminde Rekor Kırıyor

Hayvan İşkenceleri Hakkında Tüyler Ürpertici Gerçekler

Bir numaralı kürk üreticisi Çin’dir. Çin’de kürk üretim çiftlikleri bulunmaktadır ve hükümet buralardan görüntülerin sızmaması için üstün çaba sarfetmektedir. Ancak buna rağmen sosyal medyaya sızan görüntülerde hayvanların ölmesi için kimyasal yöntemler veya hemen ölmelerini sağlayacak yöntemler yerine daha fazla kürk için faydalı olduğu belirtilen acı çekerek öldürme yöntemleri uygulanmaktadır. Bu yöntemler hayvanları duvardan duvara çarpmak, ezmek, demir cisimlerle kafalarına vurmak gibi yöntemlerdir. Bazı hayvanların ölmesinin 20 dakikayı aştığı bilinmektedir ve 20 dakika acı içerisinde kaldıkları bilinmektedir.

Dünyada Her Yıl Gıda İçin 56 Milyardan Fazla Hayvan Öldürülüyor

Hayvan İşkenceleri Hakkında Tüyler Ürpertici Gerçekler

Dünyanın birçok ülkesinde tüketim amacıyla her yıl 56 milyardan daha fazla sayıda hayvan öldürülmektedir.

Sıcak Su Tanklı İşkence!

Hayvan İşkenceleri Hakkında Tüyler Ürpertici Gerçekler

 

Domuzlar, sığırlardan farklı olarak, derilerini yüzmek için derilerini-postlarını yumuşatmak için sersem hale getirildikten sonra canlı canlı kaynar suya sokulmaktadırlar. Bu sırada yayınlanan videolarda domuzların çırpındıkları ve sesler çıkardıkları, çok şiddetli acılar çektiği videolar yayınlanmıştır.

Balıkların Ölmesi Günlerce Sürebilir

Hayvan İşkenceleri Hakkında Tüyler Ürpertici Gerçekler

 

Ticari olarak yakalanan balıkların bir bölümü karaya çekilene kadar sürüklenmektedir ve bazı balıkların ölmesi günlerce sürebilir. Bu sırada balıkların nasıl acı çektikleri ise henüz bilimsel olarak ispat edilmemiştir.