Mesajlaşma Programları söz konusu olunca, gizlilik ve güvenlik özellikle 2020 yılı itibariyle azami önem taşımaya başladı. Mesajlaşma uygulamaları artık cep telefonu kullanıcılarının güvenliğini ve gizliliğini de göz önünde bulundurarak yazılımlarını geliştiriyorlar. Android ve IOS için en iyi mesajlaşma programları’nı sizler için derledik.

En Güvenli ve Popüler Mesajlaşma Uygulamaları

Paylaşılan son istatistiklere göre en 2020 itibariyle en çok kullanıcısı olan, en güvenli mesajlaşma programları şu şekilde:

 

mesajlasma-programlari

 

En İyi Mesajlaşma Programları

 

Whatsapp

Whatsapp Android IOS Uygulaması

Geçen yılın nisan ayında WhatsApp tüm platformlarda uçtan uca şifreleme imkânı sağladı. Bu, sohbetlerin siz ve sizin gönderdiğiniz kişiden başka biri tarafından okunamayacağı anlamına geliyor. Sadece sohbetleriniz korunmakla kalmaz, aynı zamanda birinin güvenlik kodunu girmesi sayesinde birinin mesajlarınızı alıp almadığını doğrulayabilirsiniz (bunlara “man-in-the-middle” saldırısı denir).

Bu noktada, bu ayın başlarında WhatsApp’ın güvenli iletilerindeki bir güvenlik açığı hakkında bir uyarı olduğunu hatırlayabilirsiniz, ancak bunun daha sonra yanlış olduğu kanıtlanmıştır.

WhatsApp, hem Android hem de iOS için kullanılabilir; başlangıçta kaydolmak için doğrulanabilir bir cep telefonu numarasına sahip olmanız gerekir (masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabilir).

Whatsapp İndir

 

 

Firechat

firechat-internetsiz-mesajlasma-programi

İnternetsiz mesajlaşma programı arayanlara özel olarak listeye koyudğumuz bir uygulama var sırada: Firechat.

Bu internet gerektirmeyen mesajlaşma uygulaması ile sevdiklerinizle her yerde hatta uçakta bile kolayca mesajlaşabilirsiniz!

Firechat Android indir

Firechat IOS İndir

 

Viber

viber-mesajlasma-uygulamasi

Viber (Android, iOS) kurulumu kolaydır ve yine de çeşitli seçenekler sunar. Viber telefon numaranızı giriş bilgileriniz olarak kullanır ve uygulama Viber kullanan kişileri bulmanıza yardımcı olmak için telefonunuzla senkronize olur. Bu uygulamayı, diğer Viber kullanıcılarına ücretsiz olarak metin, çıkartmalar ve ifadeler, fotoğraflar, sesli ve görüntülü mesajlar göndermek için kullanabilirsiniz.

Viber Out özelliği, Viber olmayan numaraları ve sabit telefonları dünya çapında (bir ücret karşılığında) aramanıza izin verir. Buna ek olarak, Viber’in de uygulaması, şifrelenmiş mesajlaşma özelliklerini, sohbet güvenliğini ve şifrelemeyi gösteren renk kodlu bir simge ile tanıttı. Viber’i kurmak için bir SIM kart ve telefon işlevselliğine ihtiyacınız olacaktır.

Viber İndir

Facebook Messenger – Facebook Lite Messenger

Facebook-Messenger-mesajlasma-programi

Mobil mesajlaşma alanına girmek için Facebook’un kendisi, Facebook’un mevcut sohbet ağında yer alan ve daha fazla mobil mesajlaşma özellikleri ekleyen özel bir mesajlaşma uygulaması olan Facebook Messenger (Android, iOS) ı kullanıcılarına sundu.

Kullanıcılar Facebook üzerinden oturum açıp başka kullanıcılara her zamanki sohbet mesajlarını ve diğer Messenger kullanıcılarına sesli mesajlar ve sesli çağrılar gönderebilirler. Android’de, Messenger, ekranda diğer uygulamalar da olsa sohbet etmenize izin vermek için ekranda beliren düzgün bir “Chat Heads” özelliği vardır. Facebook, daha eski bellekli ve işlemci gücüne sahip daha eski telefonlar için tasarlanmış Messenger Lite’ı da piyasaya sürmüş durumda.

Messeger Android Sürümü İndir

Messenger IOS Sürümü İndir

Telegram

telegram-mesajlasma-programlari

Telegram, standart sohbetler için istemci-sunucu şifrelemesi ile hızlı, şifreli sohbet mesajlaşma özellikleri sunar. Güvenli Sohbet modu uçtan uca şifreleme sağlar; böylece yalnızca sizin ve sizin göndereceğiniz alıcı onu okuyabilir.

Kendi kendine imha etmek için mesajları bile ayarlayabilirsiniz. Videoları ve dokümanları paylaşabilir ve en fazla 200 kullanıcılı grup sohbetlerine katılabilirsiniz.

Telegram Android İndir

Telegram IOS İndir

Wechat

WeChat-konusma-programlari

697 milyondan fazla kullanıcısı olan WeChat (Android, iOS), Çin ve küresel piyasada oldukça aktif kullanılıyor.

WeChat kullanıcılara ücretsiz mobil anında mesajlaşma, video ve sesli çağrı, grup sohbeti ve multimedya mesajları (resimler, video, ses, çıkartmalar, vb.) sağlar. Uygulama ayrıca yakın arkadaşlarla hızlı sohbet edebilmek için hızlı bir şekilde “Arkadaş Radarı”, “Yakınlardaki insanlar” ve “Sars” gibi özellikler de içeriyor. Android Wear ve Apple Watch uygulamaları da mevcuttur.

Wechat Android İndir

Wechat IOS İndir

Line

line-mesajlasma-programi

Şu anda dünya çapında 600 milyondan fazla kullanıcısı olan Japon anında mesajlaşma uygulaması Line (Android, iOS) dan bahsedelim.

Line, canlı etiketler ve konum paylaşımı ile sohbet, fotoğraf, video ve sesli mesajlaşma ile üslerinizi ve sosyal ağ benzeri bir Zaman Çizelgesi sistemini kapsar. Uygulamanın müthiş büyük grup görüşmeleri ve 200 katılımcıyla görüşme desteği var, ayrıca mobil ve sabit numaralara ücretli uluslararası aramalar yapmak için bir özelliği var.

Buna ek olarak, Line kullanıcıların favori markalarını, ünlülerini ve şirketlerini resmi kanallarla takip etmelerini sağlar; böylece onlarla ilgili en yeni haberleri elde edebilirsiniz. Yeni eklenen Keep özellikleri, belirli resimlerin, mesajların ve videoların arkadaşlarınızla tekrar paylaşabilmelerini sağlamak için saklamayı kolaylaştırır.

Line İndir

Snapchat

Snapchat-mesajlasma-programi

Snapchat (Android, iOS), basit bir kendini imha eden fotoğraf ve video paylaşımı ve mesajlaşma uygulaması olarak popülerlik kazanmış olabilir, ancak özellik kümesine çok daha fazla ;ey eklenerek genç kullanıcılar arasında fevkalade popüler hale gelmiş durumda.

Kullanıcılar Fotoğrafları, kısa videoları veya kaybolmadan önce yalnızca sınırlı bir süre görünen mesajları birbirlerine gönderebilirler. Zaman içinde, komik filtreler ve fotoğraf düzenleme araçları, daha gelişmiş bir hikaye paylaşma sistemi, bitmojis, uyarlanabilir sohbet gibi özellikler eklenen Snapchati mutlaka denemelisiniz.

Snapchat Android İndir

Snapchat IOS İndir

Skype

mesajlaşma programları

Microsoft’un Skype (Android, iOS, Windows) video ve sesli arama işlevleri ile ünlü olsa da, uygulama aynı zamanda oldukça sağlam bir anında mesajlaşma sistemine sahiptir.

Çevrimiçi olmadığında bile, diğer Skype kullanıcılarına metin, fotoğraf ve hatta kısa video mesajları göndermenize izin verir. Ayrıca, cep telefonlarına ve sabit hatlara çağrı yapmak için Skype Kredilerini kullanabilirsiniz.

Masaüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlar arasındaki çapraz platform işlevselliği, profesyonel sürümlerindeki işletme dostu özellikler ve her yerde bulunması, onu mesajlaşma uygulamaları kategorisindeki rakipleri karşısında güçlü kılmaktadır. Microsoft, yapay olarak akıllı programların rezervasyon gibi görevleri yerine getirmesini sağlamak için çalıştığından, botların gücünü de artırmak istiyor.

Skype Android İndir

Skype IOS İndir

Blackberry Messenger

BlackBerry-Messenger-mesajlasma-uygulamasi

Blackberry’nin akıllı telefon alanına hükmettiği ihtişam günleri solmuş olsa da, BBM uygulaması yoluna güçlü bir şekilde devam ediyor.

Android ve iOS için BlackBerry Messenger, ücretsiz metin ve sesli arama, fotoğraf, dosya ve konum paylaşımı göndermenize olanak tanıyan sağlam bir sohbet uygulamasıdır. Diğer özellikler mesajlarınızın teslimat ve alındı etiketlerini içerir. Bir PIN sistemi, telefon veya e-posta bilgilerini paylaşmanıza gerek kalmadan BBM kişilerinizi paylaşmanıza olanak tanırken, iletişim için iki yönlü opt-in özelliği size mesaj gönderebileceklerinizi kontrol etmenizi sağlar.

Gruplar, ileti geri çekme, Kanallar ve daha fazlasıyla uygulamanın özellikleri büyümeye devam etti.

BBM Android İndir

BBM IOS İndir

Kik

Kik-mesajlasma-programi

Anonimlik, Minimum bilgi ile kolayca bir kullanıcı adı ve profil oluşturmanıza olanak tanıyan bir mobil mesajlaşma uygulaması olan Kik’in (Android, iOS) nimetini oluşturur. Böylece, Kik kullanıcıları, kullanıcı adlarını arayarak veya QR benzeri Kik Kodları aracılığıyla birbirleriyle iletişim kurabilir.

Kullanıcılar oradan mesajlar, fotoğraflar, GIF’ler ve oyunlar gönderebilir, bire bir ya da grup halinde. Kik, ağınız dışındaki kişilerden gelen mesajları engelleme özelliğini de içeren daha fazla kullanıcı denetimine de olanak sağlıyor.

Kik Android İndir

Kik IOS İndir

2017’nin en iyi ve en güvenli mesajlaşma programları listesini sizlerle paylaştık. Siz de sık kullandığınız mesajlaşma uygulamalarını aşağıda yorum kısmında yazailirsiniz.

Kategori: