En İyi KAMERA UYGULAMALARI – Android ve IOS için – 2018


Akıllı telefonlardaki kameralar eskiye oranla çok daha iyi bir konumda. Iphone ve Android için En iyi ve En güzel Kamera Uygulamları üretmek için birbirleriyle yarışan geliştirici şirketler kameralarını daha güvenilir hale getirmek, düşük ışıkta daha iyi çalışmak ve insanların istediği özellikleri eklemek için biraz sabırsızlanıyorlar ve sürekli güncelleme çıkarıyorlar. Birçok kullanıcı da satın alma kararlarını kamera gücüne, özelliklerin çeşitliliğine dayandırır.

Mobil Kamera Uygulamaları‘nın çekimlerini, fotoğraf kalitesini biraz daha iyi hale getiren, ilave özellikler ekleyebilecek doğru kamera uygulamaları, telefonunuzdaki kamerayı geliştirilebilecek bir potansiyele sahiptir.

Sizin için en iyi Android kamera uygulamaları’nı ve en iyi Iphone (IOS) kamera uygulamaları‘nı bir araya getirdik!

 

En İyi Android Kamera Uygulamaları

Telefonlarımız gittikçe artan bir şekilde özel anıları yakalamak için kullandığımız cihazlar haline geldiğinden, kamera uygulaması’nın yeteneklerini en iyi şekilde kullanabilmek önemlidir. Android için en iyi kamera uygulamaları listemizle, Android kameranızın olabildiğince iyi olduğundan emin olun.

ProShot

Proshot En İyi Kamera Uygulamaları

Arabirimi gezmeyi öğrenmek biraz zaman alabilirken, ince ve çekici, en iyi görünen arayüzlerden biri olduğunu söyleyelim. Izgara kaplaması da kullanışlı bir şeydir ve düzgün çekim yaptığınızdan emin olmanıza yardımcı olmak için iki tür ekran üstü seviyesi vardır.

Normal manuel kontroller – ISO, pozlama, odaklanma, beyaz dengesi – bu uygulamadabulunabilir ve fotoğraflarınızın hareket bulanıklığına sahip ekranda geliştirilmesini sağlayan Light Painting modu gibi bazı eğlenceli eklentiler de vardır. Dahili galeri, çektiğiniz her resim için ISO ve çekim hızı da görüntüler.

Demo sürümünü deneyin ve arayüz ve kamera uygulaması sizin için uygunsa, 5 dolar gibi uygun bir ücrete profesyonel sürümü edinin.

Proshot Uygulaması’nı İndirin

Camera FV-5

FV5-Kamera-Uygulaması

Camera FV-5 ızgara üstü katmanları, histogramlar ve benzeri seçenekler sunar, ancak menüye baktığımızda ProShot arayüzü kadar kullanışlı değil. ISO, ışık ölçümü, odaklanma, beyaz dengesi ve benzerleri üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz. Ayrıca, farklı pozlama değerleriyle birkaç ardışık fotoğraf çekmenizi, onları incelemenizi ve en iyi pozu yakalamanızı sağlayan bir poz parantezleme özelliği var.

ProShot’dan daha ucuzdur ve yüksek kaliteli manuel kontrol edilen bir kamera arıyorsanız, bu uygulama ve Manuel Kamera uygulaması düşünülmelidir (aşağıya bakınız).

FV-5 Kamera Uygulaması’nı İndirin

Open Camera

open-camera-kamera-uygulamasi

Hafif ve hızlı bir kamera uygulaması istiyorsanız, Open Camera en iyi seçenektir. Tamamen ücretsizdir ve manuel odaklanma, ISO ve pozlama süresi gibi (Android Lollipop’la birlikte gelen Android 5.0 Camera2 API’larına sahip olduğunuzu farz edelim) ihtiyacınız olabilecek neredeyse tüm ayarlama seçeneklerini içerir.

Bu uygulama hakkında özellikle harika olan şey, ana ekranınıza ekleyebileceğiniz ve uygulamayı açacak ve tek bir basışla fotoğraf çekebilecek bir widget bulunmasıdır. Bu, harika görünmesi gerekmeden, bir şeye ait bir resmi hızlı bir şekilde çekmeniz gerekiyorsa yararlıdır. Aksi takdirde, uygulamada sağlanan seçenekler, fotoğraflarınızı istediğiniz şekilde ayarlamanıza yardımcı olacaktır.

Open Camera Uygulaması’nı İndirin

 

Google Kamera

google-kamera-uygulaması

Google’ın kendi kamera uygulaması, birkaç manuel ayarla temiz ve basit bir arayüz sunar (örneğin, ISO, beyaz dengesi veya filtreler yok). Nokta değtirme mekanizmasıyla çalışan Fotoğraf Küre ve Panorama modları ve fotoğraf çekerek alan efekti derinliğini oluşturan ve ardından yavaş yavaş cihazınızı kaldırmanız için Lens Bulanıklığı var – uygulama oradan çekiyor. Odaklanacak nesneye karşı öne çıkacak bulanık bir arka plan yaratır.

Photo Sphere özelliği, kusursuzca çalıştığında, ekranınızı etrafınıza bakmak için hareket ettirdiğinizde kesintisiz 360 derece fotoğraflar çekebilirsiniz.

Uygulamanın sık sık çöktüğünü belirten kullanıcı yorumlarıyla birlikte çeşitli cihazlarda çeşitli sorunlar olduğu görünüyor ancak doğru çalıştığı zaman mükemmel sonuçlar üreteceği için buna bir göz atmaya değiyor.

Google Kamera Uygulaması’nı İndirin

VSCO Cam

En İyi Kamera Uygulamaları

VSCO Cam, listemizde en kullanıcı dostu fotoğraf uygulaması değil. Çoğunlukla minimal düzenine rağmen, yalnızca hangi menüye girdiğinizi öğrenmek biraz zaman alıyor. Ancak sunduğu özelleştirme miktarı ve ayarlarının kalitesi sayesinde en iyi Android mobil kamera uygulamaları’ndan biridir.

Bu İçerik de İlginizi Çekecektir:  Pokemon GO İndir - Oyna! Virüssüz %100 Çalışan Linkler

VSCO Cam, yalnızca daha güçlü, Instagram benzeri bir deneyim sağlamak için düzenleme ve paylaşım işlevlerine sahip bir kamerayı birleştiriyor. Tek tıklamayla ‘güzelleştirme’ seçeneği barındırmasa da, premium sıcaklık, renk tonu, kontrast ve keskinleştirme özellikleri ile bunu telafi ediyor.

VSCO CAM Kamera Uygulaması’nı İndirin

 

Camera360 Ultimate

camera-360-app-kamera-uygulaması

Camera360, Google Play Store’da oldukça popüler olan bir android kamera programı’dır. Hemen hemen her şeyi gerçekleştirebilen kapsamlı bir kamera uygulaması sunuyor. Bir resim çekilmeden önce uygulanabilen bir lens filtresi sistemi kullanır; yani daha sonra aranmış bir filtre ekleyerek resminizin sabitlenebilir olup olmadığını görmek için beklemek zorunda kalmazsınız.

Tamamen kullanışlı olmasa da çok çeşitli seçenekler ve efektler içerir.

Bununla birlikte, kullanımı kolaydır ve önemli ayarların çoğunu aynı ekranda sunar, böylece birden fazla ayarı aynı anda ayarlayabilirsiniz. Bu, diğer kameraların eksikliği olan bir şeydir, ancak birkaç farklı ekrandan geçmek yerine her şeyin tek bir yerde bulunması gerçekten yararlıdır.

Camera360 Ultimate Kamera Uygulaması’nı İndirin

 

Manuel Camera

manual-camera-kamera-app

Çoğu kamera uygulaması, fotoğrafı son kullanıcıya mümkün olduğunca kolay hale getirmek için tasarlanmıştır. Deneyimli fotoğrafçılar, çoğu diğer uygulamaların sunmadığı bir dizi ayar seçeneği sunan Manuel Kamera ile daha tatmin olacaktır.

Deklanşör hızı, odaklanma, beyaz dengesi ve pozlama telafisi ile resmin her ayrıntısını kontrol altına alırsınız. Bu kamera app’i ayrıca, daha sonraki işleme için tamamen yeni olanaklar sunan kayıpsız RAW formatında görüntüleri kaydetmenize olanak tanır.

Fotoğraf çekmeyi oldukça cddiye alıyorsanız,  ve yine de akıllı telefonunuzu kullanmak istiyorsanız Manuel Camera kamera uygulaması mükemmel bir çözümdür.

Manuel Camera Uygulaması’nı İndirin

En İyi IOS (iPhone) Kamera Uygulamaları

Apple’ın iPhone’u sınıfının en yetenekli kameralarından birine sahip ancak profesyonel fotoğrafçılar arayüzündeki sınırlı kontrollerden şikayet ediyorlar. Sizin için cihazınızın kamerasını daha fazla kontrol edebileceğiniz en iyi ios (iphone) kamera uygulamaları’nı bulduk.

 

 

Camera +

camera-plus-kamera-uygulaması-iphone

IOS 9 güncellemesi olsa dahi, Apple’ın yerel iOS kamera uygulaması özellikleri açısından çok zayıf kalıyor. Neyse ki, Camera +, sürekli flaş, ön flaş, dokunmaya odaklanma ayarı, 6x dijital yakınlaştırma, zamanlayıcı ve ön ayarlı filtreler gibi daha geniş poz kontrol ve gelişmiş araçlar sunmaktadır.

İyi organize edilmiş arayüz, ister çekim yapmak olsun ister sosyal medyada paylaşmak olsun, onu kullanmak için diğer kamera uygulamaları’ndan önplana çıkarıyor.

Camera + Uygulaması’nı İndirin

ProCamera 9

procamera-9-kamera-uygulaması

Procamera 9 (iOS 9 için optimize edilmiş halde), pozlama süresini, renk tonunu, ISO hassasiyetini ve daha fazlasını ayarlamak için sofistike bir özellik barındıran minimalist bir arayüz ile denemeye değer.

Hatta gece kamerası ve güçlü pozlama kontrolü ve 70’den fazla benzersiz filtre ve efekt ek olarak tam çözünürlüklü önizleme özellikleri bu uygulamayı çoğu kamera app’leri arasında ön plana çıkarıyor..

ProCamera 9 Uygulaması’nı İndirin

Adobe Photoshop Express (Ücretsiz Mobil Kamera Uygulaması)

Photoshop Mobil Fotoğraf Uygulaması

Fotoğraf düzenleme yazılımı konusunda kimse Adobe’den daha iyi sonuç veremez. Ünlü masaüstü yazılımının mobil sürümü çoğu uygulamadan daha küçük bir çalışma alanı sunmasına rağmen, satın alabileceğiniz en yetenekli After Effects programlarından biri olmaya devam etmektedir.

Katmanlar, seçim araçları ve ayarlamalar gibi popüler Photoshop özellikleri, metin ekleme, efekt uygulama ve görüntüleri harmanlama gibi seçenekler vardır. Ne yazık ki, birçok özellik uygulama içi satın alma işlemlerinin arkasında kilitli. Dolayısıyla, Express’in tercih ettiğiniz fotoğraf editörü olması durumunda biraz elinizi cebinize atmanız gerekecek.

Adobe Photoshop Mobil Uygulaması’nı İndirin

ProHDR

pro-hdr-ios-kamera-uygulamasi

ProHDR, muhtemelen HDR kategorisinde karşılaştığımız en eksiksiz uygulamalardan biridir.

Arayüz, VividHDR kadar kullanışlı değil, ancak poz ayarlamaları ve ton eşleme ayarlarında size daha geniş bir kontrol yelpazesi sunuyor. Ayrıca, dijital zoom, kırpma, altyazı ve otomatik zamanlayıcı ayarı seçenekleriyle birlikte diğer özellikleri arasında kullanmanız için önceden ayarlanmış bir dizi filtre de sunuyor.

ProHDR Uygulaması’nı İndirin


What's Your Reaction?

Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bilgilendirici Bilgilendirici
3
Bilgilendirici
Beğendim
4
Beğendim
Korkutucu Korkutucu
1
Korkutucu
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format