Çoğunlukla üst segment telefonların yer aldığı kamerası en iyi telefonlar listesinde birbirinden farklı markaların en sevilen modellerini göreceksiniz. Bir kameranın iyi olmasını sağlayan tüm özellikler göz önünde bulundurularak hazırlanan bu listeden kendinize göre en iyi telefon modelini bulabilirsiniz.

Listeye geçmeden önce, EN İYİ OYUN TELEFONU içeriğimize de mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

1. Huawei P40 Pro

Kamerası En İyi Telefonlar – 2021 Güncel – Kaliteli  Kameraya Sahip 10 Telefon Modeli

Listemizin ilk sırasında 6.58 inç boyutundaki Huawei P40 Pro yer alıyor. 50 MP arka kamerasıyla cam gibi görüntüler elde etmenizi sağlayan model ön kamerayla da gayet güzel sonuçlar veriyor. Diyafram açıklığı F1.9 olan modelin diyafram açıklığı F1.8 olan ikinci bir arka kamerası daha bulunuyor. 40 MP olan ikinci kamera da ekstra geniş açılı fotoğraflar çekebilmenizi sağlıyor. Toplamda dört adet arka kameraya sahi olan Huawei P40 Pro’nun üçüncü arka kamerası 10x optik zoom yapabiliyorken portre çekimlerinde üçüncü ve dördüncü kamera aktif olarak çalışıyor.

Ön kamerası 32 MP olan modelin ön kamera çözünürlüğü 2160p’dir. 60 FPS değerine sahiptir ve Portre Modu, HDR ve Otomatik Odaklama gibi özelliklere sahiptir. Mükemmel selfieler çekebilmeniz için özel olarak tasarlanmıştır.

Bilgisayar hızlandırma programı bilgilerine de yazımızdan bakabilirsiniz.

2. Huawei P30 Pro

Kamerası En İyi Telefonlar – 2021 Güncel – Kaliteli  Kameraya Sahip 10 Telefon Modeli

Kamerası çok iyi olan bir diğer model 2019 yılının Nisan ayında Huwaei tarafından geliştirilen P30 Pro’dur. 40 MP çözünürlüğe sahip olan kamerasıyla canlı ve gerçekçi görüntüler elde etmenizi sağlayan model toplamda 4 adet arka kamera bulunduruyor. Bokeh Portre Modu,  Hızlı Odaklama, HDR+, Panorama, RAW Kayıt Yapabilme, Zamanlayıcı, Seri Çekim Modu, PDAF ve DOF gibi daha birçok özelliği sahip olan ana arka kamera F1.6 diyafram açıklığına sahiptir. Odak uzaklığı 27 mm’dir.

Model 2160p (Ultra HD) 4K video çekimi yapabilmektedir. Huawei P30 Pro’nun ikinci arka kamerasıysa 20 MP çözünürlükle karşımıza çıkıyor. F2.2 diyafram açıklığına sahip olan ikinci arka kamera, ekstra geniş açılı fotoğraf çekimine imkan veriyor. Toplamda dört adet arka kameraya sahip olan modelin diğer iki arka kamerası ise yakın çekimlerde aktif olarak çalışıyor.

Huawei P30 Pro’nun ön kamerası ise 32 MP olarak karşımıza çıkıyor. Diyafram açıklığı F2.0 olan ön kamera Portre Modu, HDR, HDR+, Panorama Selfie ve AI İyileştirme gibi özellikleri bünyesinde bulunduruyor.

3. iPhone 11 Pro Max

Kamerası En İyi Telefonlar – 2021 Güncel – Kaliteli  Kameraya Sahip 10 Telefon Modeli

Apple tarafından geliştirilen bir model olan iPhone 11 Pro Max, 3 adet arka kamera ve 1 adet ön kamerayla karşımıza çıkıyor. 3 adet arka kameranın hepsi 12 MP çözünürlüğe sahip olup her biri farklı diyafram açıklarına sahip. Modelin arka kameraları Live Photos, Hızlı Odaklama, Bokeh Portre Modu, DOF, Elle Odaklama, 6 Elementli Lens ve PDAF gibi özellikleri sunuyorlar.

HDR video çekimi yapabilen model 8 farklı çözünürlük ve FPS değerinde video kaydetme seçeneği sunuyor. Cihazın üçüncü arka kamerası geniş açılı çekimler yapabilmenizi sağlıyor.

iPhnoe 11 Pro Max’in ön kamerası ise 12 MP çözünürlükle karşımıza çıkıyor. Diyafram açıklığı F2.2 olan ön kamera 2160p video çözünürlüğü ve 60 FPS değeri sunuyor. Ön kamera ayrıca Portre Modu, TrueDepth Camera, HDR, Sanal Flaş, Yavaş Çekim, Animoji ve Live Photos gibi farklı özellikleri sunuyor.

4. Xiaomi Mi 10 Ultra

Kamerası En İyi Telefonlar – 2021 Güncel – Kaliteli  Kameraya Sahip 10 Telefon Modeli

4 farklı arka kamerayla karşımıza çıkan Mi 10 Ultra, şık bir tasarım sunuyor. 48 MP kamera çözünürlüğüne sahip olan telefon 20 MP ekstra geniş açılı kameranın yanında optim zoom yapabilen ve diyafram açıklığı F2.0 olan 12 MP bir kamera daha bulunduruyor.

20 MP ön kameraya sahip olan model kamerası en iyi telefonlar arasında yer alıyor. Ön kamera 1080p çözünürlükte 60 fps video çekebiliyor. Ayrıca hem ön hem de arka kamerada Portre Modu, HDR ve Zamanlayıcı gibi özellikler bulunuyor.

En iyi bulaşık makinesi seçeneklerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

5. iPhone XR

Kamerası En İyi Telefonlar – 2021 Güncel – Kaliteli  Kameraya Sahip 10 Telefon Modeli

F1.8 diyafram açıklığına sahip 12 MP arka kamerayla gelen iPhone XR, kaliteli ve canlı fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Odak uzaklığı 26 mm olan model 2160p 4K çözünürlükte video kaydı yapabiliyor.

iPhone XR’ın ön kamerası ise 7 MP olarak karışımıza çıkıyor ve 1080p çözünürlükte video kaydı alabiliyor. Diyafram açıklığı F2.2 olan ön kamera Portre Modu, Animoji ve Yüz Algılama gibi özellikleri destekliyor.

6. Samsung Galaxy S20 Ultra

Kamerası En İyi Telefonlar – 2021 Güncel – Kaliteli  Kameraya Sahip 10 Telefon Modeli

S20 Ultra, toplamda 4 adet arka kamerayla geliyor. 108 MP’lik 8K video kaydı yapabilen ana arka kameraya diyafram açıklığı F2.2 olan 12 MP’lik geniş açılı kamera, 48 MP’lik diyafram açıklığı F3.5 olan telefoto kamera ve TOF 3D destekli dördüncü kamera eşlik ediyor.

Ön kamerası 40 MP olan cihaz 60 FPS video kaydı yapabiliyor. 40 MP’lik ön kamera 2160p çözünürlükte video kaydı alabilirken Porte Modu, HDR ve Seçmeli Odaklama gibi özellikleri de destekliyor.

7. Huawei Mate 20 Pro

Kamerası En İyi Telefonlar – 2021 Güncel – Kaliteli  Kameraya Sahip 10 Telefon Modeli

40 MP ana arka kamerayla gelen cihaz, ana arka kameraya eşlik eden 2 farklı kamera daha bulunduruyor. Diyafram açıklığı F1.8 olan ana arka kameraya 20 MP çözünürlükteki F2.2 diyafram açıklığına sahip ikinci arka kamera ve F2.4 diyafram açıklığına sahip olan 8MP telefoto 3. arka kamera işlik ediyor.

Mate 20 Pro’nun ön kamerası ise 24 MP olarak karşımıza çıkıyor. Diyafram açıklığı F2.0 olan ön kamera 1080p video kaydı yapabiliyor. Ön kamera FPS değeri 60 FPS olan modelin kamerası Portre Modu’nu destekliyor.

8. Honor V30 Pro

Kamerası En İyi Telefonlar – 2021 Güncel – Kaliteli  Kameraya Sahip 10 Telefon Modeli

40 MP ana arka kameranın yanında 2 farklı arka kameraya daha sahip olan cihaz 2 adet de ön kamerayla geliyor. Diyafram açıklığı F1.6 olan ana arka kameraya çözünürlüğü 12 MP olan F2.2 değerindeki geniş açılı kamera ve 8 MP çözünürlükteki diyafram açılığı F2.4 olan telefota kamera eşlik ediyor. Cihaz Portre Modu, HDR, Panorama ve Optik Görüntü Sabitleyici gibi özellikleri barındırıyor.

Cihazda bulunan 2 adet ön kamera hem geniş açılı hem de normal çekimlere olanak tanıyor. Geniş açılı ön kamera 8 MP olup F2.2 diyafram açıklığıyla karşımıza çıkıyor. Diğer ön kamera ise 32 Mp çözünürlüğe ve F2.0 diyafram açıklığına sahip olarak geliyor. Ön kamera 2160p video kaydı alabiliyor.

2 kişilik PC oyunları hakkında detaylar yazımızdadır.

9. Samsung Galaxy Note 10+

Kamerası En İyi Telefonlar – 2021 Güncel – Kaliteli  Kameraya Sahip 9 Telefon Modeli

4 adet arka kamerayla karşımıza çıkan Note 10+, 7 farklı video çekim seçeneği sunuyor. 12 MP’lik arka kameraya F2.2 diyafram açıklığındaki 16 MP’lik geniş açılı kamera, F2.1’lik 12 MP çözünürlükteki telefoto kamera ve 3D özellikli dördüncü bir kamera eşlik ediyor.

Kamerası en iyi telefon listesindeki son modelin ön kamerası ise 10 MP çözünürlük ve F2.2 diyafram açıklığıyla karşımıza çıkıyor. Ön kamera 2160p video kaydı yapabiliyor.

Kamerası En İyi Telefonlar Hakkında Merak Edilenler

2020 yılında alınabilecek kamerası en iyi telefonlar hangileridir?

Listemizde yer alan telefon modellerinin fiyatı sürekli değişmektedir. Fakat f/p açısından Huawei ve Xiaomi modelleri her zaman diğer modellerden daha önde olmuştur. 2020 yılında kamerası iyi olan alınabilecek telefonlar bu markaların ürünleridir.

En iyi kameraya sahip ucuz telefonlar hangileridir?

Kamerası iyi olan ucuz telefon bulmak son derece zorlaşmıştır. Fakat fiyatlar genel olarak incelendiğinde Huawei ürünlerinin kendi sınıfındaki telefonlardan daha ucuz olduğu görülmektedir.

Kamerası en iyi olan Samsung telefonlar nelerdir?

Samsung tarafından üretilen ve kamerası en iyi olan telefonlar Galaxy Note 10+ ve Galaxy S20 Ultra’dır.